Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν παιδιά το update δεν γίνεται με τίποτα όλο failed μου γράφει. Λέω να δοκιμάσω τον οδηγό στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1837971, έχω 651.167.21.xt910.NonEFIGSRetail.en.EU. Ακολουθώ την δεύτερη περίπτωση και θα είμαι οκ? If you're on a clean (no root, no modifications to the system partition, stock recovery) 651.167.21.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU (GB 2.3.6), drop the update onto your external microSDHC card, go to recovery and proceed with update

 

Εκανα την διαδικασία και μου έβγαλε σφαλμα.. E:error in /tmp/sideload/package.zip

Edited by rec
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί, με αυτή την έκδοση flash player παίζει κανονικά πάλι flash σε ICS.

 

http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.17/install_flash_player_ics.apk

 

Και εγω δεν θυμάμαι να σε ευχαρίστησα ποτέ... Ευχαριστώ!

 

 

Ασχετο με φλας

Μπορούμε να κανουμε backup χωρις root με το adb. Απλά έχει καποιες ιδιαιτεροτητες οπως το οτι δεν τρεχει με την -share εντολη, και πρεπει να εχετε βγαλει απο το κινητο την sd αν δεν θελετε να την κανει backup και να τελειωσει "αυριο".

Επίσης επειδή δεν εχει επιλογη κατα την επαναφορα, αν θελετε μεμονωμένα καποια apps καλυτερο θα ηταν να τα κανετε μονο αυτα backup. Υπαρχει ηδη ενα προγραμμα που βοηθαει αλλα εχει καποια λαθακια και δεν εχει τα παραπανω info. Φτιαχνω και εγω ενα παρομοιο για οποιον ενδιαφέρει.

 

Πληροφοριες και ενας οδηγος

http://www.thesuperusersguide.com/adb-backup--restore.html

 

Απλα η εντολη που θα δωσετε εσεις (και αφου αφαιρέσετε την sd) να ειναι καλυτερα

adb backup -apk -all

Και θα αποθηκεύσει στον φακελο που ειναι το adb ενα αρχειο backup.ab

ή

adb backup -apk -all -f C:\my\path\whatever.ab

αν θελετε να διαλεξετε φακελο και ονομα αρχειου

 

Σημείωση οτι θα βγαλει στο κινητο δυνατοτητα να το κλειδωσετε το αντιγραφο. Θα προτεινα ενα με κωδικο (μην τον ξεχασετε) και ενα χωρις καλου κακου

 

Στα μεμονομενα προγραμματα χωρις κωδικο βγαζει ενα αρχειο 41bytes και ουσιαστικά εχει αποτύχει. Και με κωδικοποίηση βγαζει 549bytes και παλι μου εχει αποτυχει, οποτε προς το παρον δεν ξερω πως να το κανω να δουλεψει σωστα

Η εντολη που χρησιμοποιω για μονο ενα συγκεκρινενο προγραμμα

adb backup -apk "com.ena.tyxaio.programa" -f C:\my\folder\tyxaio.ab

 

Γενικα ξερω πως δουλεβει σε ics μονο αλλα διαβασα και καπου αλλου οτι και σε 2.3

 

Οτι δοκιμες εχω κανει ειναι με παγωτο.

 

Παρατριχα να το ξεχασω δεν κανει backup sms wifi καθως και προγραμματα που ο προγραμματιστής τους εχει ορισει να μην μπορουν.

Αμα βγαλετε το -apk θα κανει μονο τα save

 

Αν δωσετε εντολη σκετο

adb

Θα βγαλει πληροφοριες βοηθειας

 

Επισης το κλασικο

adb devices

Θα σας βοηθησει να επιβεβαιωσετε αν βλεπει συνδεδεμενη καποια συσκευη

 

EDIT : πληροφοριες για ενα apk backup

Edited by marinos35
Nokia 3310 (RIP από τον πατέρα μου) > Nokia 3650 (εχάθη σε παραλία) > Nokia 6600 (εχάθη σε μπαρ) > Nokia N93 (εκλάπη σε λεοφωρείο) > Nokia N95 (εκλάπη από αυτοκίνητο) > Nokia 5800 (ακόμα ζωντανό) > HTC Decire (εδώθη) > Motorola RAZR (RULES!)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά με την κάμερα ολα καλα?

εμενα οταν πατάω τις ρυθμίσεις τις κάμερας δεν ενεργοποιείτε η γεωγραφική τοποθεσία

Στο υπομενου που βγάζει κόβετε η κατω γραμματοσειρά

Κρίμα και νομιζα οτι τωρα η κάμερα θα ειναι πιο γρήγορη

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά με την κάμερα ολα καλα?

εμενα οταν πατάω τις ρυθμίσεις τις κάμερας δεν ενεργοποιείτε η γεωγραφική τοποθεσία

Στο υπομενου που βγάζει κόβετε η κατω γραμματοσειρά

Κρίμα και νομιζα οτι τωρα η κάμερα θα ειναι πιο γρήγορη

 

Μου το κανε και μένα. Νομίζω πάτησα εκτός του παραθύρου που ανοίγει και έκλεισε. Πάτησα παντού για να κλείσει το ρημάδι και κάποια στιγμή έγινε :lol:. Μετά δεν θα το ξαναβγάλει.

 

Εντυπώσεις σύντομα. Ακόμα βάζω εφαρμογές, μιας που και το PC τα'παιξε και έχω στήσιμο και εκεί.

 

Frastgr Άν μπορείς άνοιξε ένα νέο θέμα. Ή οποιος άλλος θέλει(με τα ανάλογα credits σε xda,Frastgr κτλ) στην κατηγορία οδηγοί. Μετά φαντάζομαι πως ένα link θα μπορέσει να μπεί στην αρχική σελίδα.

 

Κάπου αναφέρθηκε antivirus.Δεν νομίζω πως χρειάζεται. Για πιο λογο;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά με την κάμερα ολα καλα?

εμενα οταν πατάω τις ρυθμίσεις τις κάμερας δεν ενεργοποιείτε η γεωγραφική τοποθεσία

Στο υπομενου που βγάζει κόβετε η κατω γραμματοσειρά

Κρίμα και νομιζα οτι τωρα η κάμερα θα ειναι πιο γρήγορη

 

Απλά άλλαξε locale... προχειρότητες. στα αγγλικά το εμφανίζει καλά. η μετάφραση απλά δεν σου δίνει δυνατότητα να το διαβάσεις όλο.

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Από τότε που έκανα το επίσημο update σε ICS έχω ένα θέμα. Κάποιες φορές πάω να δω βίντεο ή να παίξω ένα mp3 στο κινητό και ο ήχος δεν δουλεύει. Να σημειώσω πως η ένταση είναι στο τέρμα κ το κινητό δεν είναι αθόρυβο. Δείχνει κανονικά ότι παίζει αλλά δεν βγαίνει ήχος απ' το ηχείο. Για να λυθεί αυτό πρόσεξα, πρέπει να μπω στις ρυθμίσεις, να πάω στους ήχους κλήσεις κ να πατήσω να παίξει ένας ήχος κλήσης, ο οποίος παίζει κανονικότατα. Μετά αν πατήσω βίντεο ή mp3, έχει κανονικά ήχο. Ενημερωτικά, έχω κάνει factory reset μετα την επίσημη αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο φορουμ! Μια ερωτηση θελω να κανω για οποιον γνωριζει! Θελω να κανω επαναφορα αρχικων ρυθμισεων κλπ αλλα θελω να κανω backup πρωτα ολες τις φωτογραφιες, βιντεο και σιναφι! Το θεμα ειναι ομως οτι ουτε το μοτοκαστ ουτε και o windows explorer "δεν βλεπει" τις φωτογραφιες που εχω αποθηκευμενες στην εξωτερικη SD καρτα. Μεσα απο το κινητο μπορω κανονικα να δω τις φωτογραφιες μεσω της διαχειρησης αρχειων κλπ αλλα στο μοτοκαστ ενω φαινεται πως η SD εχει 3gb κατηλειμενου χωρου, οταν παταω sto dcmi/camera μου δειχνει τον φακελο κενο! Τι μπορει να φταιει βρε παιδια? καμια ιδεα? δε μπορω να τις αντιγραψω τις φωτος στο pc..

 

ΥΓ. Κατι καταφερα, επελεξα απο τις "επιλογες συνδεσης μεσω USB" το "μαζικη αποθηκευση" αντι του "συσκευη πολυμεσων MTP" που ειχε πριν και τωρα βλεπω τις φωτογραφιες στην SD καρτα μεσω του windows explorer κλπ αλλα τωρα δε δουλευει το motocast USB. Δε βρισκει τη συσκευη... ! θα μας τρελανει?

Edited by zortam
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Από τότε που έκανα το επίσημο update σε ICS έχω ένα θέμα. Κάποιες φορές πάω να δω βίντεο ή να παίξω ένα mp3 στο κινητό και ο ήχος δεν δουλεύει. Να σημειώσω πως η ένταση είναι στο τέρμα κ το κινητό δεν είναι αθόρυβο. Δείχνει κανονικά ότι παίζει αλλά δεν βγαίνει ήχος απ' το ηχείο. Για να λυθεί αυτό πρόσεξα, πρέπει να μπω στις ρυθμίσεις, να πάω στους ήχους κλήσεις κ να πατήσω να παίξει ένας ήχος κλήσης, ο οποίος παίζει κανονικότατα. Μετά αν πατήσω βίντεο ή mp3, έχει κανονικά ήχο. Ενημερωτικά, έχω κάνει factory reset μετα την επίσημη αναβάθμιση.

 

Κι εγω έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Με μια επανεκκινηση ξεμπλοκάρει. Γενικά τρώει κάτι κολλήματα με το ics.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους θα ηθελα να σας πω 2 bugs. 1)Γιατι ουτε στα μυνηματα αλλα ουτε και στον ηχο κλησεων δεν με αφηνει να βαλω εγω καποιο mp3που θελω και εχει μονο τα μαμα γιατι το κανει αυτο??Ειναι μεγαλη βλακεια αν παραμεινει ετσι.. 2)Επισης οταν γραφω sms με το μαμα πληκτρολογιο δεν με αφηνει να το επιλεξω μεθοδο και παταω παρατεταμενα την διεση για να βαλω αλλη γλωσσα χωρις slide οπως εκανα πριν..!!Βεβαια υπαρχει και το swift key 3 και το multiling που το κανουν αλλα δεν ειναι λυση αυτη...!!! Ειναι φυσιολογικα ολα αυτα η οχι??? :confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα με τρελανει αυτο το κινητο, πραγματικα!!! Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, ολα οκ μια χαρα, ανοιγει το κινητο, συνδεομαι με google κλπ και βαζω να συνδεθει με το WIFI ! Σερνεται!!!!! και το μοντεμ ειναι ακριβως διπλα! Βαζω να κανει ενημερωση των εφαρμογων και κατεβαζει 10Kb ξερω γω το δευτερολεπτο! Ιντερνετ δε μπαινει, μου βγαζει μηνυμα οτι εληξε το οριο συνδεσης κλπ! τι γινεται ρε παιδια? πριν κανω επαναφορα λειτουργουσε αψογα, δεν ειχα κανενα προβλημα! Τωρα λες και κατι εμποδιζει! Καμια ιδεα-βοηθεια? Θα ειμαι ευγνωμων! Ευχαριστωωω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Από τότε που έκανα το επίσημο update σε ICS έχω ένα θέμα. Κάποιες φορές πάω να δω βίντεο ή να παίξω ένα mp3 στο κινητό και ο ήχος δεν δουλεύει. Να σημειώσω πως η ένταση είναι στο τέρμα κ το κινητό δεν είναι αθόρυβο. Δείχνει κανονικά ότι παίζει αλλά δεν βγαίνει ήχος απ' το ηχείο. Για να λυθεί αυτό πρόσεξα, πρέπει να μπω στις ρυθμίσεις, να πάω στους ήχους κλήσεις κ να πατήσω να παίξει ένας ήχος κλήσης, ο οποίος παίζει κανονικότατα. Μετά αν πατήσω βίντεο ή mp3, έχει κανονικά ήχο. Ενημερωτικά, έχω κάνει factory reset μετα την επίσημη αναβάθμιση.

 

Όταν στο ξανακάνει μπορείς να κάνεις έναν κόπο να βγάλεις και να βάλεις το handsfree χωρίς να κλείσεις το κινητό;

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους θα ηθελα να σας πω 2 bugs. 1)Γιατι ουτε στα μυνηματα αλλα ουτε και στον ηχο κλησεων δεν με αφηνει να βαλω εγω καποιο mp3που θελω και εχει μονο τα μαμα γιατι το κανει αυτο??Ειναι μεγαλη βλακεια αν παραμεινει ετσι.. 2)Επισης οταν γραφω sms με το μαμα πληκτρολογιο δεν με αφηνει να το επιλεξω μεθοδο και παταω παρατεταμενα την διεση για να βαλω αλλη γλωσσα χωρις slide οπως εκανα πριν..!!Βεβαια υπαρχει και το swift key 3 και το multiling που το κανουν αλλα δεν ειναι λυση αυτη...!!! Ειναι φυσιολογικα ολα αυτα η οχι??? :confused:

 

Ναι όντως ... δεν γίνεται βάλω άλλο ήχο κλήσης ..

 

 

Πως μπορώ να εχω ίντερνετ απο USB στο κινητό το αντίστροφο ξέρω ,γιατί με wifi εχω πρόβλημα και BT δεν βγαίνει άκρη και η Wind έχει τη χειρότερη ταχύτητα

..

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά διαπιστώνω ότι ενώ με την GB το κινητό δέν κολούσε καθόλου τώρα τραβάει κάτι σκαλώματα με την ICS !!!

 

Ασε που το Νdrive δεν βρισκει Gps ενώ το gps test δουλευει κανονικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν στο ξανακάνει μπορείς να κάνεις έναν κόπο να βγάλεις και να βάλεις το handsfree χωρίς να κλήσεις το κινητό;

 

Φίλε μου, σόρρυ αλλά δεν κατάλαβα την ερώτηση σου. Το handsfree δεν το έχω συνδεδεμενο. Τι θες να δοκιμάσω;

 

Πάντως σ' όποιον συμβαίνει το ίδιο, αντί να κάνετε επανεκκίνηση κ να περιμένετε τόση ώρα να ανάψει, απλά πηγαίνετε στις ρυθμίσεις --> ήχους και διαλέξτε έναν ήχο κλήσης απλά να παίξει. Έτσι ξεκολλάει το δικό μου κ παίζει κανονικά mp3 και βιντεο με ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Η moto έχει αντικαταστήσει εκτός από την συλλογή και την εφαρμογή "people app"? Γιατί νομίζω είναι διαφορετική απο την default.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το κακο ειναι οτι δεν υπαρχουν πουθενα να τα δουμε..Το plaisio δεν φερνει καν Moto και αλλα μαγαζια που κοιταξα εχουν κατι απαρχιεωμενα.:(:(
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, σόρρυ αλλά δεν κατάλαβα την ερώτηση σου. Το handsfree δεν το έχω συνδεδεμενο. Τι θες να δοκιμάσω;

 

Πάντως σ' όποιον συμβαίνει το ίδιο, αντί να κάνετε επανεκκίνηση κ να περιμένετε τόση ώρα να ανάψει, απλά πηγαίνετε στις ρυθμίσεις --> ήχους και διαλέξτε έναν ήχο κλήσης απλά να παίξει. Έτσι ξεκολλάει το δικό μου κ παίζει κανονικά mp3 και βιντεο με ήχο.

 

Όταν στο ξανακάνει σύνδεσε το handsfree να δεις αν έχει ήχο και αποσύνδεσε το μετά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως ... δεν γίνεται βάλω άλλο ήχο κλήσης ..

 

 

Πως μπορώ να εχω ίντερνετ απο USB στο κινητό το αντίστροφο ξέρω ,γιατί με wifi εχω πρόβλημα και BT δεν βγαίνει άκρη και η Wind έχει τη χειρότερη ταχύτητα

..

κατεβασε την εφαρμογη mixzing ,και οταν πας στο mp3 που θελεις πατας παρατεταμενα ,και εχει επιλογη ηχος κλησης.

και μπαινει στον φακελο ringtones, και το χρησιμοποιεις οπου θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το κακο ειναι οτι δεν υπαρχουν πουθενα να τα δουμε..Το plaisio δεν φερνει καν Moto και αλλα μαγαζια που κοιταξα εχουν κατι απαρχιεωμενα.:(:(

 

τι να δουμε?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στις ρυθμισεις της καμερας,γιατι δεν μπορω να βαλω γεωγραφικες ετικετες??

παταω την επιλογη ,και δεν τικαρει??????:O

 

ρε παιδια στις ρυθμισεις της καμερας,γιατι δεν μπορω να βαλω γεωγραφικες ετικετες??

παταω την επιλογη ,και δεν τικαρει??????:O

 

ok λυθηκε ,μολις αλλαξα γλωσσα eng. εγινε.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω πριν και μετα την αναβαθμιση σε παγωτο ΟΤΑ εκανα factory reset και ολα κυλουν ομαλα εκτος απο το Wifi. Οταν το ανοιγω το Wifi για πρωτη φορα, μπαινει κανονικα στο δικτυο και μου βγαζει ενα μηνυμα οτι το DLNA δεν ειναι διαθεσιμο. Απο κει και μετα καθε 5λεπτο το wifi κλεινει και ξανανοιγει μονο του. Εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω πριν και μετα την αναβαθμιση σε παγωτο ΟΤΑ εκανα factory reset και ολα κυλουν ομαλα εκτος απο το Wifi. Οταν το ανοιγω το Wifi για πρωτη φορα, μπαινει κανονικα στο δικτυο και μου βγαζει ενα μηνυμα οτι το DLNA δεν ειναι διαθεσιμο. Απο κει και μετα καθε 5λεπτο το wifi κλεινει και ξανανοιγει μονο του. Εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα?

 

Κάτω από τις ρυθμίσεις/wifi/σύνθετα/Διατήρηση wifi κατά την ανδράνεια μήπως έαν αλλάξεις κάτι στρώσει?

 

Καλησπερα σε ολους θα ηθελα να σας πω 2 bugs. 1)Γιατι ουτε στα μυνηματα αλλα ουτε και στον ηχο κλησεων δεν με αφηνει να βαλω εγω καποιο mp3που θελω και εχει μονο τα μαμα γιατι το κανει αυτο??Ειναι μεγαλη βλακεια αν παραμεινει ετσι.. 2)Επισης οταν γραφω sms με το μαμα πληκτρολογιο δεν με αφηνει να το επιλεξω μεθοδο και παταω παρατεταμενα την διεση για να βαλω αλλη γλωσσα χωρις slide οπως εκανα πριν..!!Βεβαια υπαρχει και το swift key 3 και το multiling που το κανουν αλλα δεν ειναι λυση αυτη...!!! Ειναι φυσιολογικα ολα αυτα η οχι??? :confused:

 

Πατά παρατεταμένα στο spacebar. Από εκεί βγαίνει το menu γλωσσών.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

jέρει κάποιος κάποιο τρόπο(ή έστω 3rd party application) που να αντικαθιστά την εφαρμογή "καθολικά εισερχόμενα"?Ήταν ότι πιο χρήσιμο για εμένα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...