Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλιστα! Ακου τωρα και αυτο που ειχα παρατηρησει: θα εχεις καταλαβει βεβαια οτι οταν φορτιζεις το κινητο, και δη με τον οριτζιναλ φορτιστη, η οθονη κανει διαφορα τρελα. Αλλου πατας και αλλου καταλαβαινει. Ειδικα, αν πας να γραψεις, ξεχνα το.

 

Λοιπον, αυτο το προβλημα ΔΕΝ το παρουσιαζει οταν φορτιζεις με φορτιστη της htc ή της SE (για το δευτερο δεν ειμαι σιγουρος). Δεν ειναι τραγικο? ο φορτιστης της htc να ειναι πιο συμβατος απο τον οριτζιναλ?

 

φίλε μου να σου πω δεν μου κάνει εντύπωση γιατί όλες οι εταιρίες παίρνουν φορτιστές από το ίδιο μαγαζί (κίνα) και ότι κάτσει!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στο φορουμ! Παιδια μια ερωτηση θελω να κανω, μου εδωσαν ενα Carkit bluetooth της Parrot, τον CK3100 LCD. Καταρχας θελω να ρωτησω αν εχει κανεις το συγκεκριμενο bluetooth και αν γνωριζετε μηπως αν υπαρχει προβλημα συμβατοτητας με το τηλεφωνο μας. Θα παω αυριο πρωι πρωι να το εγκαταστησω οποτε αν υπαρχει γενικα καποιο προβλημα συμβατοτητας η δε ξερω και γω τι καλο θα ειναι να το γνωριζω, μηπως και δε το εγκαταστησω τελικα! :worry: Edited by zortam
Link to comment
Share on other sites

αγορασα εξωτερικη μνημη και εβαλα ταινιες στο ξυραφι μου για να βλεπω στην σκοπια :p παιζουν μια χαρα οι ταινιες και υποτιτλοι αλλα το προβλημα δεν παιζει ο ηχος γμτ! εχω αλλες ταινιες στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου και παιζει μια χαρα ο ηχος! ποιο ειναι το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

αγορασα εξωτερικη μνημη και εβαλα ταινιες στο ξυραφι μου για να βλεπω στην σκοπια :p παιζουν μια χαρα οι ταινιες και υποτιτλοι αλλα το προβλημα δεν παιζει ο ηχος γμτ! εχω αλλες ταινιες στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου και παιζει μια χαρα ο ηχος! ποιο ειναι το προβλημα?

 

Με ποιο player τις βλέπεις ; Δοκίμασε mxplayer,mvideoplayer,dice player. Με τους παραπάνω έχω ήχο σε video στην sd.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

soul movie. περιμενα περισσοτερα απο το player της μοτο.τουλαχιστον να αναγνωριζε τους υποτιτλους αλλα τιποτα.

 

θα δοκιμασω to mxplayer και θα σου πω τις εντυπςσεις.οι ταινιες ειναι σε avi?

 

ολα μια χαρα! fixed!

Edited by andreasrazr
Link to comment
Share on other sites

Φιλε,κι εγω ειχα το ιδιο προβλημα κι οντως το προκαλουσε εφαρμογη.Η εφαρμογη ηταν το simple mp3 downloader.Την απεγκατεστησα και δεν μου το ξανακανε.Κι οσο αφορα την καταναλωση της μπαταριας,κατεβασε απο το play store το better battery stats (2,00 euro),για να μπορεις ανα πασα στιγμη να ελεγχεις ποια εφαρμογη δουλευει στο παρασκηνιο και τι καταναλωση εχει.Και να μην το ξεχασω,με την ιδια εφαρμογη μπορεις να διαπιστωσεις τι προκαλει τα partial wakelocks ("ξυπνηματα" οθονης).Αν κανω λαθος για κατι,ας με διορθωσει καποιος συνφορουμιτης

 

Συγνώμη για τη μικρή καθυστέρηση αλλά ήμουν διακοπές σε σημείο του 1% της Κοσμοτέ που δεν πιάνει σήμα καμπάνα. Χθες που γύρισα, άνοιξα λίγο το 3G, έκανε κάτι αναβαθμίσεις φαίνεται να έχει σταματήσει αλλά έτσι ήταν και όταν απεγκατέστησα τα 3d wallpapers και μετά το ξανάπιασε.Simple mp3 downloader δεν το έχω κατεβάσει, μπορεί όπως ανέφερε ο χρήστης cirith να φταίει και ο Εκατομμυριούχος που όντως το έχω περάσει- θα δούμε και πάλι σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δέν είναι τραγικο να έχεις την ναβαρχιδα της εταιριας κ να σε εχουν γραμμενο!!! αρε Samsung moy ελειψες
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δέν είναι τραγικο να έχεις την ναβαρχιδα της εταιριας κ να σε εχουν γραμμενο!!! αρε Samsung moy ελειψες

 

καλά και η samsung με το galaxy s τα ίδια έκανε, παίδες για αναβαθμίσεις μόνο nexus τίποτα άλλο βέβαια, ακόμα κανένα nexus δεν με ικανοποιεί σε θέμα ποιότητας θα δούμε στο μέλλον μήπως αλλάξει κάτι.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Εγω φορτίζω μια φορά το πρωί με Nokia 1200 και μια το βραδύ με μαμισιο

 

Στην Θεσσαλονίκη έχει κανένα κατάστημα που να έχει προστατευτικό οθόνης και καμιά θήκη case cover γιατί δεν βρίσκω και το σκουτζαδικο βγάζει μαγαζιά απο Αθήνα που τα μεταφορικά είναι στο θεό

media markt φιλε μου.9ευρω τη πηρα

Link to comment
Share on other sites

καθε μερα που περναει εκνευριζομαι ακομα πιο πολυ που μας γραφουν κανονικα και δεν παιρνουμε καμια επισημη απαντηση απο την μοτορολα σχετικα με το ICS. Τι να πουμε δυστυχως... πραγματικα αναρρωτιεμαι τι πλανο εχουν εκει στη μοτορολα, με ποια λογικη αποφευγουν να απαντησουν επισημα και υπευθυνα για την αναβαθμιση σε ICS! να ενημερωσουν τους πελατες οτι φταιει το και το ρε παιδι μου.. εμα..
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για τη μικρή καθυστέρηση αλλά ήμουν διακοπές σε σημείο του 1% της Κοσμοτέ που δεν πιάνει σήμα καμπάνα. Χθες που γύρισα, άνοιξα λίγο το 3G, έκανε κάτι αναβαθμίσεις φαίνεται να έχει σταματήσει αλλά έτσι ήταν και όταν απεγκατέστησα τα 3d wallpapers και μετά το ξανάπιασε.Simple mp3 downloader δεν το έχω κατεβάσει, μπορεί όπως ανέφερε ο χρήστης cirith να φταίει και ο Εκατομμυριούχος που όντως το έχω περάσει- θα δούμε και πάλι σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!!!

 

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και όταν απεγκατέστησα τον "εκατομμυριούχο" (τυχαία) λύθηκε! :)

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Jelly Bean δεν θα πάρουμε, σύμφωνα με αυτό:

http://www.theverge.com/2012/9/6/3298835/motorola-100-dollar-trade-in-details

 

Το άρθρο ενημερώθηκε. Δεν γνωρίζουν αν θα έρθει jelly bean. Απλά αν δεν έρθει υπάρχει μια πιθανότητα για trade-in με δωροεπιταγή 100$ (προς το παρον μονο Αμερική).

Nokia 3310 (RIP από τον πατέρα μου) > Nokia 3650 (εχάθη σε παραλία) > Nokia 6600 (εχάθη σε μπαρ) > Nokia N93 (εκλάπη σε λεοφωρείο) > Nokia N95 (εκλάπη από αυτοκίνητο) > Nokia 5800 (ακόμα ζωντανό) > HTC Decire (εδώθη) > Motorola RAZR (RULES!)
Link to comment
Share on other sites

Το άρθρο ενημερώθηκε. Δεν γνωρίζουν αν θα έρθει jelly bean. Απλά αν δεν έρθει υπάρχει μια πιθανότητα για trade-in με δωροεπιταγή 100$ (προς το παρον μονο Αμερική).

 

σιγα μη γνωριζαν! το μονο που τους ενδιαφερει ειναι το να διαφημισουν τα νεα τους προιοντα για να βρουν κοροιδα να τα αγορασουν, σορρυ κιολας..

Link to comment
Share on other sites

Mόλις το ανέβασε η Motorola στο Facebook.

Aκόμα τεστάρουν για το Razr. Καλά Χριστούγεννα.

 

The ICS upgrade for Motorola XOOM2 3G variant retail owners from United Kingdom, Ireland, Spain, Italy, Germany, Sweden, Denmark, Finland, Norway, Belgium, Netherlands, Switzerland, Austria, Greece, Turkey, Bulgaria, Romania, Croatia, Poland, Hungary, Slovakia and Czec is now rolling out to select users, and will be available more broadly over the coming weeks.

 

 

For the RAZR & RAZR MAXX, full deployment has happened in France for retail and Bouygues Telecom users, as well as in the UK for retail and O2 users. Other countries in Europe, and other specific carriers (like SFR in france or Vodafone in UK) are still under testing phase and we are still expecting full deployment in the coming weeks. We apologise for the delay and appreciate your frustration but we assure you the update is coming!

Edited by assos01
Link to comment
Share on other sites

Το άρθρο ενημερώθηκε. Δεν γνωρίζουν αν θα έρθει jelly bean. Απλά αν δεν έρθει υπάρχει μια πιθανότητα για trade-in με δωροεπιταγή 100$ (προς το παρον μονο Αμερική).

 

Τα 100$ τα παίρνεις αφού δώσεις και την παλιά συσκευή σου. Μπορεί στην Αμερική να αξίζει, αλλά εδώ με τίποτα.Πιστεύω/ελπίζω πως θα την δώσουνε στο razr την jb. Το πότε δεν ξέρω :p.

 

Ας πάρουμε ICS και βλέπουμε.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Τα 100$ τα παίρνεις αφού δώσεις και την παλιά συσκευή σου.

:rotfl::w00t::lol: Τι λεν ωρε?!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

:rotfl::w00t::lol: Τι λεν ωρε?!!

 

http://www.droid-life.com/2012/09/05/motorola-to-offer-100-credit-to-owners-of-devices-not-eligible-for-jelly-bean-update/

Το γράφει και σε άλλα sites. Αυτό πετυχα πρόχειρο.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα σοβαρά δε θα πάρουμε την JB;;; Με χαρακτηριστικά ποσες φορές καλύτερα από νέξους το RAZR θα μείνει πίσω; Τι λογική είναι αυτή;;;

Σαν να το μετανιώνω που δεν έδωσα τα 100 ευρώ παραπάνω για το S2.

Και όντως το παράκαναν με το παγωτό. Απίστευτοι είναι οι τύποι!

 

Εδιτ: Και επίσης οι τραγικοί τουλάχιστον διορθώνουν στο παγωτό αυτό με την οθόνη που τρελαίνεται όταν φορτίζει;; Μου πήρε ένα τέταρτο να το κανώ το ποστ!!

 

Πως μπορώ να μάθω αν η συσκευή μου είναι ελληνικής αντιπροσωπίας ή όχι;

Edited by james6
Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα σοβαρά δε θα πάρουμε την JB;;; Με χαρακτηριστικά ποσες φορές καλύτερα από νέξους το RAZR θα μείνει πίσω; Τι λογική είναι αυτή;;;

Σαν να το μετανιώνω που δεν έδωσα τα 100 ευρώ παραπάνω για το S2.

Και όντως το παράκαναν με το παγωτό. Απίστευτοι είναι οι τύποι!

 

Εδιτ: Και επίσης οι τραγικοί τουλάχιστον διορθώνουν στο παγωτό αυτό με την οθόνη που τρελαίνεται όταν φορτίζει;; Μου πήρε ένα τέταρτο να το κανώ το ποστ!!

 

Πως μπορώ να μάθω αν η συσκευή μου είναι ελληνικής αντιπροσωπίας ή όχι;

 

Τίποτα δεν είναι σίγουρο για jb.

 

Για πληροφορίες συσκευής βρήκα στο xda αυτό http://imei.ihei5.com/. Άνοιξέ το με chrome(θα χρειαστεί το translate). Κάνε μετάφραση.Στο κενό επάνω βάλε το imei σου και πάτα έρευνα. Ξανακάνε μετάφραση . Σε μένα από media markt έβγαλε Ελλαδα.

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

επειδή ψάχνομαι για κινητό, στον τσιγκούνη το razr maxx έχει πάνω από 450, το είδα σε μι σελίδα (simplyelectronics) με 420, είναι αξιόπιστη,, γνωρίζει κανείς κάτι?

 

mediamarkt δεν υπαρχει? κανε μια βολτα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...