Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κάνει κάποιος root με τον παρακάτω τρόπο?

http://www.eternityproject.eu/topic/79-toolrootrazr-eternityproject-easyrootics/

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι το πως κάνουμε unroot.

 

Επίσης, δοκίμασε κάποιος τα widgets του Atrix HD? Θέλει root για να παίξουν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι ακριβώς εννοείς λέγοντας build;

Ειναι το Γερμανικο μοντελο και εχει περασμενη στις εφαρμογες την εφημεριδα bild

Δεν καταφερα να την σβησω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ενόσω έχεις συνδεδεμένα τα ακουστικά, μπες στις εφαρμογές και ψάξε για την εφαρμογή "εξυπνες ενέργειες" (ή smart actions) και θα σου δείξει αν έχει ενεργοποιηθεί κάτι. Μέσα από την εφαρμογή κάνεις τις ανάλογες ρυθμίσεις.

 

Μoλις το εκανα .Τα εβαλα και πηγα στις εξυπνες ενεργειες και λεει δεν εχει ενεργοποηθει καμμια ενεργεια.Μηπως θα πρεπει να ενεργοποιησηω καποια για να δυναμωσει?

 

οχι, ετσι γινεται με τα ακουστικα. Δυστυχως, ακολουθειται η τακτικη του iphone.

 

Δοκιμασα να βαλω μια εξυπνη ενεργεια η οποια εβαλα οταν εχει ακουστικα να εχει ενταση ηχου 100% την εκανα ενεργη και παλι τα ιδια.

οποτε ειναι αυτο που λες εσυ...

Το κακο ειναι οτι ειναι πολυ χαμηλο και δεν ακουγεται οποτε δεν μπορω να το εχω οπως κανουν συνηθως οι περισσοτεροι που διπλωνουν τα ακουστικα γυρω του και απαντουν με αυτα οταν χτυπησει.Θα δω μηπως βαλω κανα blootouth αν και δεν το θεωρω καλη λυση.

Μηπως καποιος που εχει περασει η 4 μπορει να το τσεκαρει μηπως αυτο αλλαζει??

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να βαλω μια εξυπνη ενεργεια η οποια εβαλα οταν εχει ακουστικα να εχει ενταση ηχου 100% την εκανα ενεργη και

παλι τα ιδια.

οποτε ειναι αυτο που λες εσυ...

Το κακο ειναι οτι ειναι πολυ χαμηλο και δεν ακουγεται οποτε δεν μπορω να το εχω οπως κανουν συνηθως οι περισσοτεροι που διπλωνουν τα ακουστικα γυρω του και απαντουν με αυτα οταν χτυπησει.Θα δω μηπως βαλω κανα blootouth αν και δεν το θεωρω καλη λυση.

Μηπως καποιος που εχει περασει η 4 μπορει να το τσεκαρει μηπως αυτο αλλαζει??

Εχεις δικιο, ειναι βλακεια αυτο. Θεωρουν οτι τα ακουστικα τα εχεις συνεχεια στα αυτια σου. Μονο η δονηση σε σωζει. Αλλα και το bt ειναι καλη λυση. Εγω παντα εχω bt εδω και χρονια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια....Πήγα να κάνω την αναβάθμιση με τις οδηγίες. Έkane reboot και μου έγραψε finished στο rsd lite και στην επανεκκίνηση κολλάει στην οθόνη

ΑP Fast BOOT Flash Mode (s) (Boot Failure)

ΟΑ. 6C

To return to normal mode -first press power key to power down

 

Device is Locked. Status code:0

 

Battery OK

OK to program

Connect usb

Data Cable

 

Invalid GG OTV

Invalid GG HAB

Invalid GG OTV

 

edit: Kατέβασα το αρχείο από αλλού και έγινε εγκατάσταση κανονικά.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τις μαυρες κηλιδες στην οθονη, που βλεπω δεν σχολιαζει κανεις. Οπως γινοταν τοτε στο Nokia N8 οταν πρωτοεντοπισα το προβλημα και ολοι απο φοβο αρνουνταν να το δουν.

 

Υπαρχει σε πολλες συσκευες. Και σε πολλες χωρες. Η κατασκευη ειναι πιθανον της Samsung, οποτε η Motorola κανει οτι και η Nokia, αναγνωριζει αλλα αποποιειται του προβληματος. Αλλοι λοιπον το χουν λιγο, αλλοι περισσοτερο, αλλοι παρα πολυ. Μονο σε σκοτεινο δωματιο και μαυρη απεικονιση στην οθονη. Στα υπολοιπα χρωματα δεν εμφανιζεται τιποτα. Κλασσικο προβλημα πολλων συσκευων με amoled, ακομα και του GS3 πολλοι χρηστες το αναφερουν στο εξωτερικο και φρικαρα ομολογω γιατι μιλαμε για 700 ευρω συσκευη, το οποιο χρονια τωρα δεν διορθωνεται.

 

Προσωπικα, θα σκεφτω ποσο μ ενοχλει κι αναλογως θα το επιστρεψω πισω ή οχι. Οπως και να χει, χρηζει αντικαταστασης.

 

Οι υπολοιποι εδω, καντε μια "σκοτεινη" δοκιμη, να εχουμε ενα δειγμα του ποσες συσκευες το αντιμετωπιζουν. Και γενικοτερη παρατηρηση, το thread αυτο ειναι λιγο "ψοφιο" και δεν δικαιολογειται καθως ειμαστε πολλοι οι κατοχοι πλεον, τα γδυσαμε τα MediaMarkt. Βλεπετε τα posts των χρηστων που χουν καποιο προβλημα και προσπαθειτε να συμμετεχετε σε ολους, πλην 2-3 ατομων που συμμετεχουν σταθερα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τις μαυρες κηλιδες στην οθονη, που βλεπω δεν σχολιαζει κανεις. Οπως γινοταν τοτε στο Nokia N8 οταν πρωτοεντοπισα το προβλημα και ολοι απο φοβο αρνουνταν να το δουν.

 

Υπαρχει σε πολλες συσκευες. Και σε πολλες χωρες. Η κατασκευη ειναι πιθανον της Samsung, οποτε η Motorola κανει οτι και η Nokia, αναγνωριζει αλλα αποποιειται του προβληματος. Αλλοι λοιπον το χουν λιγο, αλλοι περισσοτερο, αλλοι παρα πολυ. Μονο σε σκοτεινο δωματιο και μαυρη απεικονιση στην οθονη. Στα υπολοιπα χρωματα δεν εμφανιζεται τιποτα. Κλασσικο προβλημα πολλων συσκευων με amoled, ακομα και του GS3 πολλοι χρηστες το αναφερουν στο εξωτερικο και φρικαρα ομολογω γιατι μιλαμε για 700 ευρω συσκευη, το οποιο χρονια τωρα δεν διορθωνεται.

 

Προσωπικα, θα σκεφτω ποσο μ ενοχλει κι αναλογως θα το επιστρεψω πισω ή οχι. Οπως και να χει, χρηζει αντικαταστασης.

 

Οι υπολοιποι εδω, καντε μια "σκοτεινη" δοκιμη, να εχουμε ενα δειγμα του ποσες συσκευες το αντιμετωπιζουν. Και γενικοτερη παρατηρηση, το thread αυτο ειναι λιγο "ψοφιο" και δεν δικαιολογειται καθως ειμαστε πολλοι οι κατοχοι πλεον, τα γδυσαμε τα MediaMarkt. Βλεπετε τα posts των χρηστων που χουν καποιο προβλημα και προσπαθειτε να συμμετεχετε σε ολους, πλην 2-3 ατομων που συμμετεχουν σταθερα.

Το θεμα αυτο εχει συζητηθει πολλους μηνες πριν. Ειναι κοινο χαρακτηριστικο των amoledοποτε δεν ειναι καν προβλημα. Οι amoled εχουν τις μαυρες κηλιδες, οι ips εχουν διαχυση φωτος απο τα πλαγια. και εκει δεν ειναι το ιδιο σε ολες τις συσκευες. Αν νομιζεις οτι ειναι πολυ εντονο πας για αλλαγη. Στις περισσοτερες. περιπτωσεις παντως ειαι απλα ψυχολογικο το ζητημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

"Γκατζετικός υποχονδριασμός" είναι ο ιατρικός όρος! :lol:

 

Ακριβως αυτο :) Σκατενιο πραγμα πραγματικα :X

Κατα τ αλλα δεν εχω καποιο αλλο σοβαρο παραπανω. Και η καταναλωση μπαταριας φαινεται πως αρχισε να στρωνει λιγο τωρα στην δευτερη φορτιση. Ενα μικρο ζητημα ειναι οτι η ζελατινα που μαλλον καλυπτει το κεβλαρ εκανε μικρες φουσκαλες απο αερα.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα αυτο εχει συζητηθει πολλους μηνες πριν. Ειναι κοινο χαρακτηριστικο των amoledοποτε δεν ειναι καν προβλημα. Οι amoled εχουν τις μαυρες κηλιδες, οι ips εχουν διαχυση φωτος απο τα πλαγια. και εκει δεν ειναι το ιδιο σε ολες τις συσκευες. Αν νομιζεις οτι ειναι πολυ εντονο πας για αλλαγη. Στις περισσοτερες. περιπτωσεις παντως ειαι απλα ψυχολογικο το ζητημα.

 

Στο δικό μου πάντως είναι έντονες , σε σκοτεινό δωμάτιο φαίνονται ακόμη και στην επιφάνεια με τις εφαρμογές (όταν δεν είναι γεμάτη αλλά είναι 3-4 εφαρμογές μόνο)

Επίσης ερώτηση: Στην 4.0.4. όταν θέλεις να αλλάξεις από ελληνικά σε αγγλικά το πληκτορόγιο, δεν γίνεται πλέον συρόμενα;

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου πάντως είναι έντονες , σε σκοτεινό δωμάτιο φαίνονται ακόμη και στην επιφάνεια με τις εφαρμογές (όταν δεν είναι γεμάτη αλλά είναι 3-4 εφαρμογές μόνο)

Επίσης ερώτηση: Στην 4.0.4. όταν θέλεις να αλλάξεις από ελληνικά σε αγγλικά το πληκτορόγιο, δεν γίνεται πλέον συρόμενα;

 

Οχι. το πληκτρολογιο της ics (δεν ειναι της μοτορολα, ειναι το στοκ) ειμαι ψιλοχαλια. Χρησιμοποιω το εξαιρετικο και free perfect keyboard. Πολυ ψαγμενο πληκτρολογιο. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα εδώ και το εγκατέστησα το AnyCut

http://www.freewarelovers.com/android/download/temp/1281882094_Any_Cut_1.0.apk

 

Αλλά δεν βλέπω πουθενά στα New Activities να γράφει FM Radio, Radio, Ραδιόφωνο ή κάτι άλλο σχετικό.

Αντιθέτως βρήκα ένα NFC Test το οποίο και έκανα shortcut, αλλά όταν το έτρεξα μου λέει ότι δεν βρέθηκε σχετικό device.

 

Μιά απο τα ίδια...

 

Έχει κάνει κάποιος root με τον παρακάτω τρόπο?

http://www.eternityproject.eu/topic/79-toolrootrazr-eternityproject-easyrootics/

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι το πως κάνουμε unroot.

 

Επίσης, δοκίμασε κάποιος τα widgets του Atrix HD? Θέλει root για να παίξουν?

 

Σε ποιά έκδοση είσαι;

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Οχι. το πληκτρολογιο της ics (δεν ειναι της μοτορολα, ειναι το στοκ) ειμαι ψιλοχαλια. Χρησιμοποιω το εξαιρετικο και free perfect keyboard. Πολυ ψαγμενο πληκτρολογιο. :)

Σε ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

se εμενα με ics δεν βρισκει fm radio app.ασχετο αν καναμε root αλλα δεν ξερουμε αν οντως τα καταφεραμε που παω για να δω οτι οντως δουλευει ?????:O

 

Θα βρεις εγκατεστημένη στην συσκευή σου την εφαρμογή super user ή supersu.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Νέα απορία: Στην έκδοση 4.0.4 πως βάζω widgets στην οθόνη; Αν πατήσω παρατεταμένα μου δίνει μόνο την επιλογή για την ταπετσαρία πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Νέα απορία: Στην έκδοση 4.0.4 πως βάζω widgets στην οθόνη; Αν πατήσω παρατεταμένα μου δίνει μόνο την επιλογή για την ταπετσαρία πλέον.

Στις εφαρμογές στο πάνω μέρος έχει 2 tabs το δέυτερο είναι γραφικά στοιχεία, εκεί τα βρίσκεις και πατας παρατεταμένα για να τα φέρεις στην αρχική οθόνη.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Στις εφαρμογές στο πάνω μέρος έχει 2 tabs το δέυτερο είναι γραφικά στοιχεία, εκεί τα βρίσκεις και πατας παρατεταμένα για να τα φέρεις στην αρχική οθόνη.

 

Και αν θες να κανεις φακελους στην αρχικη οθονη απλα σερνεις μια εφαρμογη πανω σε μια αλλη;)

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Στις εφαρμογές στο πάνω μέρος έχει 2 tabs το δέυτερο είναι γραφικά στοιχεία, εκεί τα βρίσκεις και πατας παρατεταμένα για να τα φέρεις στην αρχική οθόνη.

 

Ευχαριστώ! Γιατί μου φαίνεται ότι το κάνανε πιο δύσχρηστο;; :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Γιατί μου φαίνεται ότι το κάνανε πιο δύσχρηστο;; :)

 

Και εμένα έτσι μου φαίνεται, είναι 1-2 κλίκ παραπάνω :p

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έτσι μου φαίνεται, είναι 1-2 κλίκ παραπάνω :p

 

Με βλέπω να περνάω για launcher τον nova :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά έκδοση είσαι;

 

http://i1056.photobucket.com/albums/t364/giannissotiriadis/Screenshot_2012-07-14-23-17-23.png

http://i1056.photobucket.com/albums/t364/giannissotiriadis/Screenshot_2012-07-14-23-17-35.png

 

Ταύγετε για πες και σχετικά με το ραδιόφωνο. Πως το βρίσκουμε. Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω στο neo v τον es explorer και μου δειχνει κανονικα την καρτα SD.

Στο Motorola 2.3.6 μου δειχνει την εσωτερικη μνημη και οχι την SD καρτα, δνε μπορω να τη δω. Το εχετε παρατηρησει ?

Πως θα δω , περαν του προγραμματος που εχει το κινητο που λεγετε "τα αρχεια μου" (γιατι δεν εχει το κοινη χρηση) ,

την καρτα μνημης πε προγραμμα που θα μπορω να στελνω πχ με bluetooth τα αρχεια?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τις μαυρες κηλιδες στην οθονη, που βλεπω δεν σχολιαζει κανεις. Οπως γινοταν τοτε στο Nokia N8 οταν πρωτοεντοπισα το προβλημα και ολοι απο φοβο αρνουνταν να το δουν.

 

Υπαρχει σε πολλες συσκευες. Και σε πολλες χωρες. Η κατασκευη ειναι πιθανον της Samsung, οποτε η Motorola κανει οτι και η Nokia, αναγνωριζει αλλα αποποιειται του προβληματος. Αλλοι λοιπον το χουν λιγο, αλλοι περισσοτερο, αλλοι παρα πολυ. Μονο σε σκοτεινο δωματιο και μαυρη απεικονιση στην οθονη. Στα υπολοιπα χρωματα δεν εμφανιζεται τιποτα. Κλασσικο προβλημα πολλων συσκευων με amoled, ακομα και του GS3 πολλοι χρηστες το αναφερουν στο εξωτερικο και φρικαρα ομολογω γιατι μιλαμε για 700 ευρω συσκευη, το οποιο χρονια τωρα δεν διορθωνεται.

 

Προσωπικα, θα σκεφτω ποσο μ ενοχλει κι αναλογως θα το επιστρεψω πισω ή οχι. Οπως και να χει, χρηζει αντικαταστασης.

 

Οι υπολοιποι εδω, καντε μια "σκοτεινη" δοκιμη, να εχουμε ενα δειγμα του ποσες συσκευες το αντιμετωπιζουν. Και γενικοτερη παρατηρηση, το thread αυτο ειναι λιγο "ψοφιο" και δεν δικαιολογειται καθως ειμαστε πολλοι οι κατοχοι πλεον, τα γδυσαμε τα MediaMarkt. Βλεπετε τα posts των χρηστων που χουν καποιο προβλημα και προσπαθειτε να συμμετεχετε σε ολους, πλην 2-3 ατομων που συμμετεχουν σταθερα.

και το δικο μου χαλια ειναι απο τις κηλιδες...αυτες οι samoled ειναι πολυ σκαρτες σε ολα τα τηλεφωνα που τη χρησιμοποιουν οχι μονο στο razr(ακομη και στο psvita).

και πισω να το πας,οι πιθανοτητες να πετυχεις σωστη οθονη ειναι κατα σου..τζαμπα θα παιδευεσαι;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...