Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συμπληρωσα τη συλλογη και το πηρα του εβαλα και την ICS και ολα οκ αλλα μου κανει ενα κουφο ,οταν το ανοιγω την μια φορα δεν μου ζηταει PIN και μπαινει κανονικα στο δυκτιο και την αλλη ζηταει ,το κανει κανενος αυτο ?

 

Καλησπερα σε ολους!Ουτε ειμαι galaxyboy,ουτε εχω καποιο κολλημα με το s2.Eιλικρινα ειμαι σε μεγαλο διλημμα αναμεσα σε μεταχειρισμενο gs2 και σε καινουργιο razr.Απο την μια το razr εχει κορυφαια κατασκευη και σχεδον ιδια χαρακτηριστικα με το gs2,αλλα απο την αλλη δεν εχει την υποστηριξη του γαλαξια,δεν εχει ραδιοφωνο(λογικα και απο το ξυραφι θα μπορεσεις με καποιο προγραμμα η μπαινοντας σε καποιο σαιτ να ακους),εχει καλυτερη καμερα και απο οτι βλεπω εχει ηδη αναβαθμιστει σε ics.Με το μοτορολα ακομα δεν ξερουμε τι γινεται με αυτο το θεμα,και επειδη βλεπω ραγδαια πτωση τιμης και μεγαλη καθυστερηση φοβαμαι κρεμασμα(πιθανο να κανω λαθος).Οσο για τις βλαβες,διαβαζω για προβληματα στο ακουστικο,αυτοματες επανακινησεις,διαβαζω για υπερθερμανση μπαταριας,διαβαζω για προβληματα στην μπαταρια,"νερα" στην οθονη,κολληματα και hard reset που πολλες φορες δεν λυνει το προβλημα και αλλα που δεν συγκρατησα και ισως δεν ηταν τοσο σημαντικα!Το wifi δεν με ενδιαφερει γιατι εχω συνδεση με ιντερνετ.Αλλα τα υπολοιπα ειναι σημαντικα.Και στην τελικη(συγχωρεστε με για αυτο)με προβληματιζει η τεραστια υποχωρηση της τιμης του.Το γκαλαξυ εχει κρατησει την τιμη ψηλα(δεν μιλαω για iphone και apple που ειναι περιπτωση εταιριας)ακομα και με την ελευση του s3.Αυτο δειχνει πολλα κατα την γνωμη μου.Το ξυραφι βγηκε πριν κανα 6μηνο(ισως λιγο παραπανω)στα 600 αν δν κανω λαθος.Τωρα εχει πεσει κατω απο το μισο.Μιλμα εγια τεραστια διαφορα.Συγνωμη για το μεγαλο ποστ!καλο βραδυ σε ολους!
φιλε μου επειδη τα εχω και τα δυο θα σου πω λιγα πραγματα που μπορει να σε βοηθησουν και παντα με τα δικα μου κριτηρια . λογο οτι το S2 δεν μου κραταγε τα εμαιλ απο τα εταιρικα μου δεν το πολυχρησιμοποιουσα οπως και το SONY arc s που μου εκανε το ιδιο (εχω ρωτηση εδω στο forum αλλα μαλλον δεν ξερουν τα παιδια) ,κραταγα λοιπον το ATRIX και προχτεs πηρα το RAZR .το S2 λιγο ποιο γρηγορο αλλα δεν το καταλαβαινεις . το S2 ειναι πολυ πλαστικουρα και δεν μπορεις να το πιασεις και να το δουλεψεις χωρις θηκη σε αντιθεση με το RARZ που το δουλευεις ανετα .απο αυτονομια ειναι το ιδιο .για τα λεφτα του ειναι ΤΖΑΜΠΑ .τελος για μενα ειναι τηλεφωναρα το RAZR αλλα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα .

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους!Ουτε ειμαι galaxyboy,ουτε εχω καποιο κολλημα με το s2.Eιλικρινα ειμαι σε μεγαλο διλημμα αναμεσα σε μεταχειρισμενο gs2 και σε καινουργιο razr.Απο την μια το razr εχει κορυφαια κατασκευη και σχεδον ιδια χαρακτηριστικα με το gs2,αλλα απο την αλλη δεν εχει την υποστηριξη του γαλαξια,δεν εχει ραδιοφωνο(λογικα και απο το ξυραφι θα μπορεσεις με καποιο προγραμμα η μπαινοντας σε καποιο σαιτ να ακους),εχει καλυτερη καμερα και απο οτι βλεπω εχει ηδη αναβαθμιστει σε ics.Με το μοτορολα ακομα δεν ξερουμε τι γινεται με αυτο το θεμα,και επειδη βλεπω ραγδαια πτωση τιμης και μεγαλη καθυστερηση φοβαμαι κρεμασμα(πιθανο να κανω λαθος).Οσο για τις βλαβες,διαβαζω για προβληματα στο ακουστικο,αυτοματες επανακινησεις,διαβαζω για υπερθερμανση μπαταριας,διαβαζω για προβληματα στην μπαταρια,"νερα" στην οθονη,κολληματα και hard reset που πολλες φορες δεν λυνει το προβλημα και αλλα που δεν συγκρατησα και ισως δεν ηταν τοσο σημαντικα!Το wifi δεν με ενδιαφερει γιατι εχω συνδεση με ιντερνετ.Αλλα τα υπολοιπα ειναι σημαντικα.Και στην τελικη(συγχωρεστε με για αυτο)με προβληματιζει η τεραστια υποχωρηση της τιμης του.Το γκαλαξυ εχει κρατησει την τιμη ψηλα(δεν μιλαω για iphone και apple που ειναι περιπτωση εταιριας)ακομα και με την ελευση του s3.Αυτο δειχνει πολλα κατα την γνωμη μου.Το ξυραφι βγηκε πριν κανα 6μηνο(ισως λιγο παραπανω)στα 600 αν δν κανω λαθος.Τωρα εχει πεσει κατω απο το μισο.Μιλμα εγια τεραστια διαφορα.Συγνωμη για το μεγαλο ποστ!καλο βραδυ σε ολους!

 

Αν και δεν είναι το σωστό μέρος να σου απαντήσω σου απαντάω γιατι κουράστηκα με τα συνεχόμενα ποστ σύγκρισης κτλ(δεν μιλάω προσωπικά για ΄σενα stif).Απλά πέτυχα το post σου.

 

To s2 είναι πάρα πολύ καλό τηλέφωνο.....αλλά...μπες και στο forum του να δείς. Αδύναμο σχετικά wifi έχει και το s2(ίσως λίγο καλύτερο από του razr).Πολλά παράπονα από τους κατόχους του.

Έχουν ξεχωριστό thread με 900++ post με τίτλο "Πρόβλημα οθόνης και κάμερας στα Galaxy S II". Γιατι άραγε; Πήγαινε να διαβάσεις λίγο. Το ροζ φόντο στην καλύτερη κάμερα σε ασπρο;"Τι ασπρό θα φωτογραφήσεις "....λένε(φιλικά αλλά το διάβασα πολλές φορές σαν σπάνιο το άσπρο φόντο) και μετά πάνε διακοπές σε γραφικά άσπρα νησιώτικα σπιτάκια και να σου τα ροζ.

Οι amoled έχουν γενικά τα ζόρια τους. Και το razr έχει λεκέδες σε χαμηλή φωτεινότητα και το s2 τα ίδια. Δες το θέμα που σου είπα.Δεν νομίζω να λύθηκαν με software(ψιλοπασαλείματα γίνονται).

Υπερθέρμανση είχε περισσότερο το s2 που έκαιγε και η οθόνη στην χρήση. Τώρα που βελτιώθηκε δεν νομίζω πως είναι ψυχρότερο από το razr.

Ραδιόφωνο μόνο μέσω internet το razr.

ICS θα πάρει επίσημα. Δεν ξέρω πόσο θα αργήσει ακόμα Ελλάδα. Θα την πάρει πάντως. Για jelly δεν ξέρω.

 

Υποστήριξη που έχει το s2 δεν θα βρείς στο razr αν θέλεις πολλές custom rom κτλ. Υπάρχει υποστήριξη αλλά όχι σαν το s2.Αυτό που θα πρόσεχα σε μεταχειρισμένο s2 έιναι το αν έχει πειραχτεί ποτέ το τηλέφωνο(custom rom κτλ).Υπάρχει counter που δεν τον βλεπεις ακόμα και αν το επαναφέρεις σε εργοστασιακή rom. Χάνεις την εγγύηση έτσι.Λύνετε με usb jig(το αγοράζεις φτηνά χωριστά). Το θέμα με μεταχειρισμένο είναι πως δεν το ξέρεις αν δεν στο πει ο πρώην κάτοχος.Σε κάποιες συσκευές έχει ένα θαυμαστικό στο boot αν έχει πειραχτεί. Άλλοι πάλι έβγαλαν το ερωτηματικό χωρίς μηδενισμό του counter.Πρόσεξέ το.

 

Πολλά προβλήματα με restarts κτλ Έχουν σχέση και με το τι βάζει ο καθένας στη συσκευή του. Σε πολλούς άλλους γιατι δεν κάνει;Σε πολλόυς κατόχους s2 πάλι γιατι κάνει; Στα λάθη χρηστών δεν φταίνε η συσκευές.

 

Η εμπορική επιτυχία (και του αξίζει) του s2 και η ζήτηση ,κράτησε την τιμή του ψηλά. Σε σημεία είναι καλύτερη συσκευή, σε άλλα θα προτιμήσω το razr. Στην τιμή που έχει καινούριο, δεν έχει αντίπαλο. Αν είχε την ίδια τιμή το s2 ίσως το προτιμούσα γιατι μου αρέσουν τα πειράγματα με customiες.

 

Ούτε πιστεύω πως το razr αντέχει περισσότερο σε πτώσεις. Πολύ πιθανό το πλαστικό να απορροφά καλύτερα τα χτυπήματα. Πιο ωραίο σαν ομορφιά το αποφασίζεις μόνος σου(εγω το razr το λάτρεψα από την αρχή και είναι από τα λίγα κινητά που πόσταρα στο forum του χωρίς να το έχω,όταν πρωτοβγήκε) .Σαν αίσθηση υλικών δεν το συγκρίνω καν. Τα σπάει(πάλι είμαι λίγο υποκειμενικός εδώ :p). Αστερί και το s2 πάντως αλλά δεν θα το παιρνα μεταχειρισμένο.Αν θές περίμενε και θα πέσει η τιμή του.Δεν ξέρω πότε.

 

Να με συγχωρέσουν οι admin(και οι συμφορουμίτες).Μιας που είναι νέος στο forum ας διαβάσει την απάντηση και μετα ας σβηστεί.

Φίλε stif για τις ερωτήσεις σου καλύτερα να ανοίξεις θέμα εδώ http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145. Έτσι θα πάρεις και άλλες γνώμες(και θα είσαι και στο σωστό μέρος :)). Καλύτερα για σένα. Ίσως να λέω και κάτι λάθος.....ψαξτο σωστά.

 

 

ΥΓ. Όπως είπε και ο haki.....όταν ξέρεις τι πέρνεις και το γιατι.....δεν έχεις λόγους για εκπλήξεις.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

1. Μιλάω εγώ για προβλήματα στο πόστ μου;;;; :wacko:

2. Οτι έγραψα είναι πολύ καλογραμμένο και ολοκληρωμένο οπότε δεν νομίζω να τίθεται θέμα ακατανοησίας!

 

Υπάρχει κάποιος άλλος που δεν καταλαβαίνει τι ήθελα να πώ;;;;

Haki, ο φιλος εκανε παραθεση σε δικη μου απαντηση, απλα...χαθηκε το πλαισιο της παραθεσης και φανηκε σαν να το λεει εκεινος προς εσενα, αφου απαντησε ακριβως κατω απο το δικο σου μηνυμα. Δεν υπαρχει θεμα, και οι 3 το ιδιο λεμε:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Haki, ο φιλος εκανε παραθεση σε δικη μου απαντηση, απλα...χαθηκε το πλαισιο της παραθεσης και φανηκε σαν να το λεει εκεινος προς εσενα, αφου απαντησε ακριβως κατω απο το δικο σου μηνυμα. Δεν υπαρχει θεμα, και οι 3 το ιδιο λεμε:)

 

Καλημερα

Ετσι ειναι αυτο ακριβως εγινε και οι 3 το ιδιο λεμε

 

Αραγε πως να νιωθουν οι γαλαξιακιαδες και οι μηλακιαδες που πληρωνουν 600-900 εωρουλακια :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Report:

Έχοντας βάλει την .33, calibration τη μπαταρία και χρησιμοποιώντας το script που παραθέτει ο housas08 βρίσκομαι ήδη με 1 μέρα και 14 ώρες στο 42% της μπαταρίας. Η χρήση είναι ανοιχτό wifi περίπου κανά 14ωρο, λίγα data με Gprs, περίπου 2 ώρες bluetooth, 2 ώρες ομιλία και μέτρια χρήση της συσκευής. Να σημειώσω ότι στο σπίτι μου το σήμα είναι άθλιο με αποτέλεσμα να έχω πολύ ασθενές σήμα, ακόμα και καθόλου, πράγμα που επιβαρύνει την κατανάλωση μπαταρίας.

Το συμπέρασμα είναι πως κάτι φαίνεται να κάνει το script.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο φορουμ! Μια ερωτηση θελω να κανω για ενα προβλημα που αντιμετωπιζω με το ραζρ εδω και καμποσες μερες μπας και γνωριζει κανεις γιατι η αναζητηση στο ιντερνετ για κατι παρομοιο δεν εφερε αποτελεσμα και εχει αρχισει και με εκνευριζει λιγο ειναι η αληθεια. Λοιπον το προβλημα εχει ως εξης... Τα τεσσερα κουμπακια κατω στην οθονη το βραδυ δε φωτιζονται, παραμενουν σβηστα ανεξαρτητως φωτεινοτητας του περιβαλλοντα χωρου. Το περιεργο ειναι οτι αμα κανω ρεσταρτ την συσκευη λειτουργουν κανονικα και ανταποκρινονται στην αυξομειωση της φωτεινοτητας (αναβουν/σβηνουν) αλλα αμα περασει καποιο χρονικο διαστημα, κολλανε και παραμενουν ανενεργα με αποτελεσμα να μη βλεπω τι παταω το βραδυ. Επισης οταν καλω καποιον η δεχομαι κληση, η οθονη δεν σβηνει οταν φερνω το κινητο διπλα στο αυτι μου με αποτελεσμα να παταω διαφορα κουμπακια με το μαγουλο μου καθως μιλαω. Ολα αυτα δυστυχως με κανουν να πιστευω οτι υπαρχει προβλημα με τον αισθητηρα φωτος ο οποιος κολλαει και δεν ανταποκρινεται. Εχεις καποιος καποια ιδεα η προταση πριν το στειλω στο σερβις της μοτορολα ? καθως ειναι και λιγο μακρια 1ον αλλα και 2ον δεν εχω αλλο τηλεφωνο να χρησιμοποιησω σε περιπτωση που χρειαστει να το αφησω εκει για επισκευη. Κατα τα αλλα το κινητο ειναι αψογο απλα αυτη τη χοντραδα να μη μου εκανε! Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο φορουμ! Μια ερωτηση θελω να κανω για ενα προβλημα που αντιμετωπιζω με το ραζρ εδω και καμποσες μερες μπας και γνωριζει κανεις γιατι η αναζητηση στο ιντερνετ για κατι παρομοιο δεν εφερε αποτελεσμα και εχει αρχισει και με εκνευριζει λιγο ειναι η αληθεια. Λοιπον το προβλημα εχει ως εξης... Τα τεσσερα κουμπακια κατω στην οθονη το βραδυ δε φωτιζονται, παραμενουν σβηστα ανεξαρτητως φωτεινοτητας του περιβαλλοντα χωρου. Το περιεργο ειναι οτι αμα κανω ρεσταρτ την συσκευη λειτουργουν κανονικα και ανταποκρινονται στην αυξομειωση της φωτεινοτητας (αναβουν/σβηνουν) αλλα αμα περασει καποιο χρονικο διαστημα, κολλανε και παραμενουν ανενεργα με αποτελεσμα να μη βλεπω τι παταω το βραδυ. Επισης οταν καλω καποιον η δεχομαι κληση, η οθονη δεν σβηνει οταν φερνω το κινητο διπλα στο αυτι μου με αποτελεσμα να παταω διαφορα κουμπακια με το μαγουλο μου καθως μιλαω. Ολα αυτα δυστυχως με κανουν να πιστευω οτι υπαρχει προβλημα με τον αισθητηρα φωτος ο οποιος κολλαει και δεν ανταποκρινεται. Εχεις καποιος καποια ιδεα η προταση πριν το στειλω στο σερβις της μοτορολα ? καθως ειναι και λιγο μακρια 1ον αλλα και 2ον δεν εχω αλλο τηλεφωνο να χρησιμοποιησω σε περιπτωση που χρειαστει να το αφησω εκει για επισκευη. Κατα τα αλλα το κινητο ειναι αψογο απλα αυτη τη χοντραδα να μη μου εκανε! Ευχαριστω!

Μήπως χρησιμοποιείς κάποια θήκη που εμποδίζει τους αισθητήρες να λειτουργήσουν? γιατί δεν είναι μόνο ο αισθητήρας φωτός, όπως φαίνεται , αλλά και ο αισθητήρας εγγύτητας. Ακόμα και αν δεν έχεις κάποια θήκη, πριν το στείλεις στο σέρβις, δοκίμασε να αφαιρέσεις ακόμα και το screen protector αν έχεις. Μπορεί και αυτό, αν δεν είναι καλά σχεδιασμένο να προκαλεί το πρόβλημα. Για να ξέρεις, οι αισθητήρες βρίσκονται αριστερά πάνω από την οθόνη. Μπορείς και με το δάκτυλό σου να τους τεστάρεις. Αν τους καλύψεις, θα πρέπει να ανάψουν τα 4 πλήκτρα κάτω από την οθόνη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρησιμοποιείς κάποια θήκη που εμποδίζει τους αισθητήρες να λειτουργήσουν? γιατί δεν είναι μόνο ο αισθητήρας φωτός, όπως φαίνεται , αλλά και ο αισθητήρας εγγύτητας. Ακόμα και αν δεν έχεις κάποια θήκη, πριν το στείλεις στο σέρβις, δοκίμασε να αφαιρέσεις ακόμα και το screen protector αν έχεις. Μπορεί και αυτό, αν δεν είναι καλά σχεδιασμένο να προκαλεί το πρόβλημα. Για να ξέρεις, οι αισθητήρες βρίσκονται αριστερά πάνω από την οθόνη. Μπορείς και με το δάκτυλό σου να τους τεστάρεις. Αν τους καλύψεις, θα πρέπει να ανάψουν τα 4 πλήκτρα κάτω από την οθόνη.

 

Ευχαριστω φιλε μου για την αμεση απαντηση!:) Ναι γνωριζω που ειναι οι αισθητηρες και εχω κανει απειρα πειραματα. Εχω screen protector αλλα ειναι απο τα "ακριβα", καλα τοποθετημενο πιστευω και το χρησιμοποιω σχεδον απο την πρωτη μερα αγορας του ραζρ και τοτε δεν ειχα το συγκεκριμενο προβλημα. Επισης φανταζομαι οτι αν οντως εφταιγε το screen protector απλα δε θα λειτουργουσε καθολου η μπορει να μου εκανε νερα αλλα τωρα λειτουργει κανονικα για καποια ωρα/ωρες μετα απο ρεσταρτ και μετα απλα "κολλαει". κατεβασα το app "androsensor" και μετα απο ρεσταρτ, δειχνει να λειτουργουν ολοι οι αισθητηρες κανονικα, θα περιμενω μεχρι να "ξανακολλησει" να το τεσταρω τοτε. σε περιπτωση βλαβης του αισθητηρα το επιδιορθωνουν η σου κανουν αντικατασταση της συσκευης?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο φορουμ! Μια ερωτηση θελω να κανω για ενα προβλημα που αντιμετωπιζω με το ραζρ εδω και καμποσες μερες μπας και γνωριζει κανεις γιατι η αναζητηση στο ιντερνετ για κατι παρομοιο δεν εφερε αποτελεσμα και εχει αρχισει και με εκνευριζει λιγο ειναι η αληθεια. Λοιπον το προβλημα εχει ως εξης... Τα τεσσερα κουμπακια κατω στην οθονη το βραδυ δε φωτιζονται, παραμενουν σβηστα ανεξαρτητως φωτεινοτητας του περιβαλλοντα χωρου. Το περιεργο ειναι οτι αμα κανω ρεσταρτ την συσκευη λειτουργουν κανονικα και ανταποκρινονται στην αυξομειωση της φωτεινοτητας (αναβουν/σβηνουν) αλλα αμα περασει καποιο χρονικο διαστημα, κολλανε και παραμενουν ανενεργα με αποτελεσμα να μη βλεπω τι παταω το βραδυ. Επισης οταν καλω καποιον η δεχομαι κληση, η οθονη δεν σβηνει οταν φερνω το κινητο διπλα στο αυτι μου με αποτελεσμα να παταω διαφορα κουμπακια με το μαγουλο μου καθως μιλαω. Ολα αυτα δυστυχως με κανουν να πιστευω οτι υπαρχει προβλημα με τον αισθητηρα φωτος ο οποιος κολλαει και δεν ανταποκρινεται. Εχεις καποιος καποια ιδεα η προταση πριν το στειλω στο σερβις της μοτορολα ? καθως ειναι και λιγο μακρια 1ον αλλα και 2ον δεν εχω αλλο τηλεφωνο να χρησιμοποιησω σε περιπτωση που χρειαστει να το αφησω εκει για επισκευη. Κατα τα αλλα το κινητο ειναι αψογο απλα αυτη τη χοντραδα να μη μου εκανε! Ευχαριστω!

 

Αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ, όπως το περιγράφεις, παρουσιάστηκε στο Huawei IDEOS Pro της γυναίκας μου, από την Παρασκευή που της πέρασα και εκεί το ICS.

Οπότε αυτό με βάζει σε σκέψεις ότι είναι μάλλον θέμα λειτουργικού και όχι τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου για την αμεση απαντηση!:) Ναι γνωριζω που ειναι οι αισθητηρες και εχω κανει απειρα πειραματα. Εχω screen protector αλλα ειναι απο τα "ακριβα", καλα τοποθετημενο πιστευω και το χρησιμοποιω σχεδον απο την πρωτη μερα αγορας του ραζρ και τοτε δεν ειχα το συγκεκριμενο προβλημα. Επισης φανταζομαι οτι αν οντως εφταιγε το screen protector απλα δε θα λειτουργουσε καθολου η μπορει να μου εκανε νερα αλλα τωρα λειτουργει κανονικα για καποια ωρα/ωρες μετα απο ρεσταρτ και μετα απλα "κολλαει". κατεβασα το app "androsensor" και μετα απο ρεσταρτ, δειχνει να λειτουργουν ολοι οι αισθητηρες κανονικα, θα περιμενω μεχρι να "ξανακολλησει" να το τεσταρω τοτε. σε περιπτωση βλαβης του αισθητηρα το επιδιορθωνουν η σου κανουν αντικατασταση της συσκευης?

 

Μήπως είναι θέμα sw? κανένα bug? τι έκδοση έχεις?

Λογικά θα το επισκευάζουν πάντως, δεν νομίζω να αλλάζουν συσκευή για αυτό το λόγο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν την εχω φλασαρει, ουτε εχω κανει ροοτ το κινητο (τρεχω την 2.3.5) για αυτον ακριβως το λογο. Γιατι αμα ειναι προβλημα hardware δεν θα εχω εγγυηση μετα να το επισκευασω/διορθωσω....! η ζελατινα παιδια δεν δημιουργει προβλημα, δεν γινεται να δημιουργει προβλημα γιατι η συγκεκριμενη ζελατινα εκει που ειναι οι αισθητηρες εχει "τρυπα" για να μη τους εμποδιζει καθολου. :(
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ, όπως το περιγράφεις, παρουσιάστηκε στο Huawei IDEOS Pro της γυναίκας μου, από την Παρασκευή που της πέρασα και εκεί το ICS.

Οπότε αυτό με βάζει σε σκέψεις ότι είναι μάλλον θέμα λειτουργικού και όχι τηλεφώνου.

εγω ειμαι ακομα στην 2.3.5 δυστυχως/ευτυχως :confused: πραγματικα αν ΔΕΝ ειναι προβλημα hardware(αισθητηρα η κατι αλλο),δε μπορω να καταλαβω τι αλλο μπορει να ειναι...

 

Πόσες τρύπες υπάρχουν στη ζελατίνα;

 

στο πανω μερος 2. Μια στην καμερα και αλλη μια στα αριστερα που εχει τους 3 αισθητηρες μαζι

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι ακομα στην 2.3.5 δυστυχως/ευτυχως :confused: πραγματικα αν ΔΕΝ ειναι προβλημα hardware(αισθητηρα η κατι αλλο),δε μπορω να καταλαβω τι αλλο μπορει να ειναι...

Κοίτα, λογικά, αν ήταν θέμα hw, δεν θα δούλευαν καθόλου. Σωστά?

Μπορεί τη δουλειά να στην έχει κάνει κάποια εφαρμογή. Σε συμβουλεύω να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να δουλέψεις το τηλέφωνο 1-2 μέρες χωρίς ΚΑΜΙΑ εφαρμογή μέσα. Αν στο ξανακάνει, τότε τα λέμε.

Μην στείλεις άδικα το τηλέφωνο στο σέρβις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

στο πανω μερος 2. Μια στην καμερα και αλλη μια στα αριστερα που εχει τους 3 αισθητηρες μαζι

Στο δικό μου η ζελατίνα δεν έχει καθόλου τρύπες εκεί που είναι οι αισθητήρες και το κινητό πάει σφαίρα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Nομίζω ότι είναι ευκαιρία να το ταϊσεις ένα δροσερό παγωτάκι μέσα σ' αυτήν την κάψα! ;)

 

μορε να το ταισω το παγωτακι του αλλα μετα αν εχει προβλημα Hardware τελικα και το παω στη μοτορολα και μου πουνε εγγυηση γιοκ, το εχεις ρουταρει κλπ ?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και σε εμένα, με 2.3.6 και χωρίς screen protector, το backlight των capacitive πλήκτρων ενεργοποιείται όταν (και αν) τους καπνίσει...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και σε εμένα, με 2.3.6 και χωρίς screen protector, το backlight των capacitive πλήκτρων ενεργοποιείται όταν (και αν) τους καπνίσει...

Ρε παιδιά, ενεργοποιείται στο σκοτάδι ΜΟΝΟ. Για οικονομία μπαταρίας γίνεται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ενεργοποιείται στο σκοτάδι ΜΟΝΟ. Για οικονομία μπαταρίας γίνεται.

 

εμενα δεν ενεργοποιειται πουθενα :p

Link to comment
Share on other sites

Χμ φαινεται τελικα οτι μαλλον εχει προβλημα ο Light sensor και ο proximity sensor! Μετα απο λιγη ωρα σταματανε να ανταποκρινονται. Δοκιμασα το app androsensor και δεν υπαρχει ενδειξη λειτουργιας για αυτους τους 2 σενσορες.
Link to comment
Share on other sites

Χμ φαινεται τελικα οτι μαλλον εχει προβλημα ο Light sensor και ο proximity sensor! Μετα απο λιγη ωρα σταματανε να ανταποκρινονται. Δοκιμασα το app androsensor και δεν υπαρχει ενδειξη λειτουργιας για αυτους τους 2 σενσορες.

Κάνε επαναφορά ρυθμίσεων!!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χμ φαινεται τελικα οτι μαλλον εχει προβλημα ο Light sensor και ο proximity sensor! Μετα απο λιγη ωρα σταματανε να ανταποκρινονται. Δοκιμασα το app androsensor και δεν υπαρχει ενδειξη λειτουργιας για αυτους τους 2 σενσορες.

 

Εχουν μεγαλη ευαισθησια οι σενσορες.

Καλυψε τους με το χερι σου και πατα -αφηνε το power key και θα αναψουν.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν μεγαλη ευαισθησια οι σενσορες.

Καλυψε τους με το χερι σου και πατα -αφηνε το power key και θα αναψουν.

 

το εχω κανει και αυτο.. εχω κανει γενικα ο,τι ειδος πειραματος μπορουσα να φανταστω :p απλα τα κλαταρουν μετα απο λιγο. κανω ενα φορματ τωρα χωρις να εγκαταστησω αππς για καποια ωρα και βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites

Επισης κατι που μου ρθε τωρα στο μυαλο, το navigation της google οπως και η offline φορτωση χαρτων δεν ειναι διαθεσιμα για την ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...