Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ξέρω αυτό, περί αποκλειστικής χρήσης.

Το θέμα είναι ότι εμένα έγιναν reset και αφότου το αποσύνδεσα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

θα το πω μια φορα ακομη!!!!!!!

μαυρο,σφραγισμενο,με αυτοκολλητο updated,2.3.6 out of the box.ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ

αρα το "το ανοιξαμε για update" δεν ισχυει!που συνεπαγεται με παραπληροφορηση!

χωρις να σημαινει αυτο οτι οι συσκευες ειναι προβληματικες ή οτιδηποτε αλλο,απο τη στιγμη που το χει παρει πολυς λαος:pχωρις να αντιμετωπιζει καποιο προβλημα.

ο καθενας κρινει και αποφασιζει.

 

για μενα ειναι απατη..μεγαλη αλυσιδα να πουλαει ανοιγμενες συσκευασιες με τη δικαιολογια

"το ανοιξαμε για να του βαλουμε ελληνικα κυριε"οπως κανουν καποια σκρουτζομαγαζα(βλεπε EB*)

ας ελεγε το ΜΜ

350Ε οι σφραγισμενες συσκευασιες και 299Ε αυτες με σπασμενη ζελατινη ασφαλειας ή κατι αναλογο!!

 

Edited by agligoros
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό, περί αποκλειστικής χρήσης.

Το θέμα είναι ότι εμένα έγιναν reset και αφότου το αποσύνδεσα.

 

Ισως υπηρχε καποιο τετοιο θεμα σε παλαιοτερα λογισμικα. Σημερα το κινητο δεν εχει κανενα τετοιο προβλημα και γενικα ειναι εντελως bug free.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ισως υπηρχε καποιο τετοιο θεμα σε παλαιοτερα λογισμικα. Σημερα το κινητο δεν εχει κανενα τετοιο προβλημα και γενικα ειναι εντελως bug free.

 

Έκδοση android

2.3.6

 

Έκδοση Kernel

2.6.35.7-g24431a2

rjd378@zch45Inxdroid63#1

 

Ημερομηνία Build

Web Feb 1 09:33:37 CST 2012

 

Μπορεί να βγεί κάποιο συμπέρασμα?

Edited by alnotas
Link to comment
Share on other sites

To συμπέρασμα αδερφέ, είναι ότι η Motorola μας έχει συνδέσει με Καίρο όσον αφορά την επίσημη αναβάθμιση ICS. Εδώ κοντεύει να αναβαθμιστεί ο φόυρνος μικροκυμάτων που έχω σπίτι, το κλουβί απο το καναρίνι, η γλάστρα του φίκου, αλλά το RAZR καλά κρασιά...
Link to comment
Share on other sites

Έκδοση android

2.3.6

 

Έκδοση Kernel

2.6.35.7-g24431a2

rjd378@zch45Inxdroid63#1

 

Ημερομηνία Build

Web Feb 1 09:33:37 CST 2012

 

Μπορεί να βγεί κάποιο συμπέρασμα?

 

Δεν ξερω τι να σου πω. Με ποιον τροπο οριζεις εναν ηχο σαν ηχο κλησης? κανονικα απο τις ρυθμισεις?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έριξα τα Mp3 Ringtones μου στο

/mnt/sdcard/Ringtones

 

και μετά διάλεξα ένα από αυτά από το

Ρυθμίσεις -> Ήχος -> Ήχος κλήσης

 

Γίνεται κανονικά κλήση και ακούγεται το ringtone. Δεν χάνεται ακόμα και μετά από cold reboot. Αλλά άμα βάλω usb και το συνδέσω με PC, μετά φαίνεται να γίνεται reset η ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα από media markt Θεσ/νικης(περιοχή σταθμού). Είχε 3-4 κομμάτια(για μαύρο που ρώτησα) και ήταν όλα ανοιγμένα. Η συσκευή πάντως είναι 99,9% καινούρια(απείραχτες ζελατίνες κτλ). Θα συμφωνήσω με τον haki πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Ή μπήκαν Ελληνικά φυλάδια ή έγινε η αναβάθμιση σε 2.3.6 ή και τα 2.

 

Λίγα πράγματα δοκίμασα οπότε δεν μπαίνω σε λεπτομερείς εντυπώσεις ακόμα. Σε γενικές γραμμές την λάτρεψα την συσκευή στον λίγο χρόνο που την δοκίμασα.Φορτίζει το κουκλάκι τώρα και μετά......στήσιμο και σκίσιμο :lol: !

 

Στα αρνητικά:

Το αδύναμο wifi που έχει αναφερθεί επανελειμένα και το κοντό usb καλώδιο(οκ αυτό δεν με χάλασε και πολύ :p). To blade που είχα έπιανε όλη την γειτονιά και το razr βρήκε μόνο το δικό μου router. Στο σπίτι σαφώς δεν με νοιάζει αλλά έχει τύχει να χρειαστεί να "κλέψω" net και σε τέτοια φάση παίζει να με χαλάσει.

 

Σε σχέση με την ics: Είχε ειπωθεί παλιότερα(με την κυκλοφορία της συσκευής) ,πως την ICS θα την πάρουμε με ξεκλείδωτο bootloader. Να υποθέσω από τα leaks πως μάλλον όχι; Καλόμαθα με την υποστήριξη σε roms/themes στο blade και θα μου λέιψει.

 

Αυτά τα λίγα προς το παρόν και θα επιστρέψω με περισσότερες εντυπώσεις και ερωτήσεις(διάβασα όλο το thread αλλά δεν τα'μαθα και όλα ακόμα :p).

 

edit:

Έριξα τα Mp3 Ringtones μου στο

/mnt/sdcard/Ringtones

 

και μετά διάλεξα ένα από αυτά από το

Ρυθμίσεις -> Ήχος -> Ήχος κλήσης

 

Γίνεται κανονικά κλήση και ακούγεται το ringtone. Δεν χάνεται ακόμα και μετά από cold reboot. Αλλά άμα βάλω usb και το συνδέσω με PC, μετά φαίνεται να γίνεται reset η ρύθμιση.

 

Απ'ότι ξέρω ,θα έπρεπε να κάνεις ένα φάκελο στην sd /sdcard/media μέσα στον media έναν audio(/media/audio) και μέσα στον audio 3 φακέλους, ringtones, notifications,alarms. Μετά θα βρείς τα κομμάτια που θα βάλεις στους ήχους συστήματος και διαλέγεις. Δεν ξέρω σίγουρα πάντως αν με αυτόν τον τρόπο θα επανέρθουν οι ήχοι σου. Δοκίμασε, δεν χάνεις και τίποτα.

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Έριξα τα Mp3 Ringtones μου στο

/mnt/sdcard/Ringtones

 

και μετά διάλεξα ένα από αυτά από το

Ρυθμίσεις -> Ήχος -> Ήχος κλήσης

 

Γίνεται κανονικά κλήση και ακούγεται το ringtone. Δεν χάνεται ακόμα και μετά από cold reboot. Αλλά άμα βάλω usb και το συνδέσω με PC, μετά φαίνεται να γίνεται reset η ρύθμιση.

 

Δοκίμασε να φτιάξεις τον φάκελο αυτό στην εσωτερική μνήμη να δείς τι γίνεται...

Εμένα δεν μου το έκανε ποτέ αυτό. Ίσως παίζει ρόλο και η έκδοση που έχει ο καθένας (δεν θυμάμαι τι είχα εγώ).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να αντιγράψω αρχεία mp3 σε έναν κατάλογο σχετικό με audio, στην εσωτερική μνήμη, και ενώ έκανα copy τα αρχεία, όταν πήγαινα στον κατάλογο για να τα ρίξω, το Paste ήταν disabled. Και το δοκίμασα πολλές φορές. Δεν θα ασχοληθώ άλλο. Θα το παρατηρήσω αμα ξαναγίνει....
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να αντιγράψω αρχεία mp3 σε έναν κατάλογο σχετικό με audio, στην εσωτερική μνήμη, και ενώ έκανα copy τα αρχεία, όταν πήγαινα στον κατάλογο για να τα ρίξω, το Paste ήταν disabled. Και το δοκίμασα πολλές φορές. Δεν θα ασχοληθώ άλλο. Θα το παρατηρήσω αμα ξαναγίνει....

 

:shifty::shifty: Δεν μου τα λες καλά...

Προσπάθησε να το κάνεις με τον file explorer της συσκευής. (μέσα από το κινητό δηλαδή).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με τον File Explorer της Motorola, δεν σου δίνει την δυνατότητα να δεις την εσωτερική μνήμη παρά μόνο τα 8GB που έχει "βαφτίσει" σαν sdcard.

Επαναλαμβάνω, extra microSD δεν έχω βάλει ακόμα, είμαι με ότι μνήμη μου έρχεται default με το τηλέφωνο.

Χρησιμοποιώ έναν άλλον free explorer, το File Manager HD, το οποίο μου δίνει την δυνατότητα να δω και πιο πάνω levels από το /mnt/sdcard. Με αυτό πήγα να ρίξω mp3 στο /media και δεν μ' άφησε.

Link to comment
Share on other sites

Με τον File Explorer της Motorola, δεν σου δίνει την δυνατότητα να δεις την εσωτερική μνήμη παρά μόνο τα 8GB που έχει "βαφτίσει" σαν sdcard.

Επαναλαμβάνω, extra microSD δεν έχω βάλει ακόμα, είμαι με ότι μνήμη μου έρχεται default με το τηλέφωνο.

Χρησιμοποιώ έναν άλλον free explorer, το File Manager HD, το οποίο μου δίνει την δυνατότητα να δω και πιο πάνω levels από το /mnt/sdcard. Με αυτό πήγα να ρίξω mp3 στο /media και δεν μ' άφησε.

Α, σόρρυ, μπερδεύτηκα.

Άρα χρησιμοποιείς ήδη την εσωτερική μνήμη της συσκευής.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Από το facebook της Motorola Europe τα άσχημα μαντάτα

 

2 ώρες πριν

For those asking for information about the ICS upgrade for RAZR and RAZR MAXX, we have had a delay which means we’re unable to roll out in Q2 as planned. We’re working through the changes that need to be made to the software to ensure you get the best experience from all the new features ICS will bring. We will update you when we have further details on a new roll out.

Link to comment
Share on other sites

Πέφτω απ΄τα σύννεφα :p
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά δεν πολύκαταλαβαίνω όλη αυτή την κρίση που έχετε πάθει για το πότε θα έρθει το ICS..

 

Και σιγά τις extra λειτουργείες που θα έχει που χωρίς αυτές δεν κάνουμε την δουλειά μας...

 

Για εμένα το σημαντικό είναι ότι έχω μια συσκευή που "κάποια" στιγμή θα πάρει την ως τώρα τελευταία έκδοση του Android..

 

Το πότε θα την πάρει πραγματικά μου περνάει αδιάφορο...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά δεν πολύκαταλαβαίνω όλη αυτή την κρίση που έχετε πάθει για το πότε θα έρθει το ICS..

 

Και σιγά τις extra λειτουργείες που θα έχει που χωρίς αυτές δεν κάνουμε την δουλειά μας...

 

Για εμένα το σημαντικό είναι ότι έχω μια συσκευή που "κάποια" στιγμή θα πάρει την ως τώρα τελευταία έκδοση του Android..

 

Το πότε θα την πάρει πραγματικά μου περνάει αδιάφορο...

 

Ναι το θεμα ομως ειναι οτι εκτος της αναβαθμισης του λογισμικου το οποιου ειναι ενα + ειναι και η αναβαθμιση hardware.Και στο κατω κατω δε μπορεις να εισαι κολοσσος εταιρεια και να εισαι πισω 2 μηνες σε καποια πραματα...........

Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα τσιμπήσουμε και 10% upgrade στο hardware από το software..

 

So ? No, big deal...

 

Τοτε φιλαρακο μου δε περνεις android και μενουμε απλα σε ενα synbian s30-60 και απλα κανουμε τη δουλεια μας.....

Link to comment
Share on other sites

To leak που εχει βγαλει η motorola επειδη δεν γνωριζω απο roms κτλπ,ειναι ακριβως το ιδιο με την official εκδοση ics? Δηλαδη υπαρχει αναβαθμιση και hardware? Oποιος την εχει περασει εχει δει καμια σημαντικη βελτιωση η bug?
Link to comment
Share on other sites

Το γιατί πήραμε αυτή την συσκευή το ξέρουμε όλοι πολύ καλά..

 

Το αν θα πάρει ICS ένα μήνα πριν - ένα μήνα μετά δεν λέει τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Για μενα ισως και για αλλους πολλους ειναι αρκετα σημαντικο...εγω που το πηρα 349 ο αλλος 600 η 299 εχουμε καποιες απαιτησεις οσο μικρες η μεγαλες ειναι αυτες.........
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα, αν η συσκευή με την ICS είναι 10% καλύτερη συνολικά θα είσαστε ικανοποιημένοι ?
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν αγορασω τη συσκευη RAZR MAXX απο το αγγλίκο amazon αν θα εχει Ελληνικη γλωσσα???

Επισης ξερει κανεις τι καλωδια, φορτιστες κλπ εχει μεσα το πακετο?

Αλλο αξιοπιστο Ευρωπαικο site που να το αγορασω?

 

Απαραδεκτη η Ελληνικη Μοτο... σε μια δυσκολη εποχη για τη χωρα χανουν πελατες με την μη υποστηριξη συσκευων που σιγουρα θα εκαναν παταγο στην πεσμενη Ελληνικη αγορα!

Τι να πει κανεις... καποιοι πληρωνονται για να το παιζουν managers και "διευθυντες":lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...