Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ θήκη τέτοιου τύπου. Δοκίμασα μια παρόμοια με την πρώτη που έχεις στο link και δε μου άρεσε το ότι κρύβει όλο το σχεδιασμό του τηλεφώνου και προσθέτει και λίγο ακόμα όγκο.

Έχω πάρει μια κλασσική buggatti, πολύ λεπτή, που καλύπτει όλο το τηλέφωνο.

 

ok.

απλως επειδη στο λινκ σου ( http://www.amazon.co.uk/XYLO-GEL-Cov...832764&sr=8-18 ) αναφεροσουν σε θηκη σιλικονης:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν έχω και σκέφτομαι για screen protector ξέρω, κακώς δεν έχω βάλει ακόμα αλλά...

Αν έχει κάποιος να προτείνει κάποιο κατά προτίμηση να τοποθετείται εύκολα :)

3>4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω και σκέφτομαι για screen protector ξέρω, κακώς δεν έχω βάλει ακόμα αλλά...

Αν έχει κάποιος να προτείνει κάποιο κατά προτίμηση να τοποθετείται εύκολα :)

Παναγιωτη, ολα ευκολα τοποθετουνται. Θελω να πω οτι δεν υπαρχει διαφορετικη δυσκολια, αναλογα με τη μαρκα. Θελει καλο καθαρισμα και να μην υπαρχει καθολου σκονη στην οθονη. Αν μενουν φουσκαλιτσες, αυτες φευγουν σιγα σιγα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οι καλύτερες μεμβράνες σε θέμα εφαρμογής είναι της ZAGG. Μακράν το καλύτερο υλικό, αλλά και λίγο παχύ. Από 'κει και πέρα όλες οι υπόλοιπες είναι το ίδιο πράγμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ετοιμάζεται....

Droid RAZR ICS screenshots leaked, could this be the next Blur?

 

http://www.engadget.com/2012/02/20/droid-razr-ice-cream-sandwich-screenshots/

 

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2012/02/razrics2-20.jpg

 

Περισσότερα screens εδώ http://www.droidrzr.com/index.php/topic/1012-vzw-razr-ics-screens/

 

:D

Edited by justicer
Link to comment
Share on other sites

Οι καλύτερες μεμβράνες σε θέμα εφαρμογής είναι της ZAGG. Μακράν το καλύτερο υλικό, αλλά και λίγο παχύ. Από 'κει και πέρα όλες οι υπόλοιπες είναι το ίδιο πράγμα.

 

Πήρα και τις πέταξα. Έκανα χαζομάρα και πήρα για όλο το σώμα και ήταν πάρα πολύ δύσκολο να τις εφαρμόσω. Δεν τα κατάφερα σκέφτομαι να ξανά αγοράσω μόνο μπροστά αλλά και πάλι δύσκολο θα είναι. Τουλάχιστον για εμένα.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε υπόψη σας κάποιο καλό widget ανάλογο της HTC που έχει στο homepage με τον καιρό και την ώρα ?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε υπόψη σας κάποιο καλό widget ανάλογο της HTC που έχει στο homepage με τον καιρό και την ώρα ?

 

Ψαξε για το beautiful widget. ειναι οτι πιο κοντινο εχω βρει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε για το beautiful widget. ειναι οτι πιο κοντινο εχω βρει.

 

Είναι επι πληρωμή όμως.. :p

 

Πάντως παιδιά στις λίγες μέρες που το έχω να αναφέρω και εγώ ότι όντως από πλευράς απόδοσης/μπαταρίας είναι φοβερό..

 

Με τηλέφωνα, 3g, wifi είμαι στις 22 ώρες η μπαταρία είναι κοντά στο 55%.

Το Android οs πιάνει 13%. Οι συγχρονισμοί είναι περίπου το 1/3 της ημέρας ανοιχτοί..

 

Έχω ενεργοποιήσει Smart actions και Juice Defender στο Balanced.

H συσκευή είναι ίσως η καλύτερη κατά την γνώμη μου που μπορεί να αγοραστεί αυτήν την στιγμή.

Εγώ πχ ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο Galaxy Nexus αλλά το μοναδικό θετικό που έβλεπα στο Nexus ήταν η οθόνη του(720p.)

Σύγκριση σε ποιότητα κατασκευής καμία..

Αυτά από εμένα προς το παρόν..

:)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω την αλλαγή γλώσσας πιο γρήγορη στο swype ή να σβήσω όλες τις άλλες γλώσσες εκτός των ελληνικών και των αγγλικών?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω την αλλαγή γλώσσας πιο γρήγορη στο swype ή να σβήσω όλες τις άλλες γλώσσες εκτός των ελληνικών και των αγγλικών?

 

Για γρηγορότερη αλλαγή γλώσσας, τραβάς μια διαγώνια γραμμή πάνω από το εικονίδιο του Swype μέχρι και το εικονίδιο της γλώσσας που στην ουσία είναι διαγώνια δεξιά. Αυτό δουλεύει αν έχεις 2 γλώσσες, για τρεις και πάνω δεν ξέρω πως γίνεται. Για το άλλο σου ερώτημα δεν έχω απάντηση αν και νομίζω πως δεν μπορείς να τις σβήσεις.

 

Ερώτηση. Ξέρεις κάποιος πως μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε emoji για τα μηνύματα χωρίς να χρειάζεται να αλλάζουμε γλώσσα;;;

Galaxy S8 / 8.0
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

εχω το razr ενα μηνα τωρα...

ολα καλα ολα τωρα μου βγαζει μηνυμα οτι εχω συνδεση καλωδιο hdmi καθε φορα που το ανοιγω η το ξεκλειδωνω...

του εκανα reset αλλα ακομα τα ιδια καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

εχω το razr ενα μηνα τωρα...

ολα καλα ολα τωρα μου βγαζει μηνυμα οτι εχω συνδεση καλωδιο hdmi καθε φορα που το ανοιγω η το ξεκλειδωνω...

του εκανα reset αλλα ακομα τα ιδια καμια βοηθεια?

 

Μήπως σου έπεσε ή σου βράχηκε στο πάνω μέρος?!

Αλλιώς, καθάρισε την υποδοχή του HDMI...

Link to comment
Share on other sites

Για γρηγορότερη αλλαγή γλώσσας, τραβάς μια διαγώνια γραμμή πάνω από το εικονίδιο του Swype μέχρι και το εικονίδιο της γλώσσας που στην ουσία είναι διαγώνια δεξιά. Αυτό δουλεύει αν έχεις 2 γλώσσες, για τρεις και πάνω δεν ξέρω πως γίνεται. Για το άλλο σου ερώτημα δεν έχω απάντηση αν και νομίζω πως δεν μπορείς να τις σβήσεις.

 

Ερώτηση. Ξέρεις κάποιος πως μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε emoji για τα μηνύματα χωρίς να χρειάζεται να αλλάζουμε γλώσσα;;;

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ το Smart Keybord pro... Κατά τη γνώμη μου, είναι πολύ καλύτερο και πιο εύχρηστο από τα πληκτρολόγια που έχει μέσα η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για backup εφαρμογών, contacts, ρυθμίσεων ή και γενικότερα backup τί χρησιμοποιείται ? Ποιό θεωρείται κατά την γνώμη σας ότι είναι το καλύτερο ?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου έπεσε ή σου βράχηκε στο πάνω μέρος?!

Αλλιώς, καθάρισε την υποδοχή του HDMI...

 

ουτε επεσε ουτε βρεχτηκε.. την εχω καθαρησει την υποδοχη....

δεν γινετε τιποτα....

αν παρω καλωδιο hdmi υπαρχει περιπτωση να διορθωθει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ,αν έχω κάνει disable την αυτόματη περιστροφή οθόνης και θέλω manual να το κάνω, πως γίνετε?

Ακόμα κανένα νέο για ICS έχουμε για το razr?

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το titanium δεν είναι μονό για root συσκευές;

 

Τελικά κάνει και για συσκευές που δεν είναι root ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάνει και για συσκευές που δεν είναι root ?

Οχι παιδια, απαιτει ρουτ.

 

Και για το φιλο που ρωτησε, η περιστροφη της οθονης γινεται μονο αυτοματα, οχι χειροκινητα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!!

Λοιπον θελω βοηθεια γιατι μαλλον κατι δεν παει καλα...! Ανοιγω την λιστα με τις εφαρμογες κ αν πατησω το κουμπι seαrch, το τηλεφωνο κολλαει κ μου εμφανιζει το παρακατω μηνυμα:

Λυπουμαστε!

Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης Αρχικη οθονη (διαδιακασια com.motorola.home).

Προσπαθηστε ξανα

Αυτο το μηνυμα λοιπον το εμφανιζει κ σε σας..??

ΥΓ. Βλεπω να πηγαινω παλι στο σερβις...:wacko:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!!

Λοιπον θελω βοηθεια γιατι μαλλον κατι δεν παει καλα...! Ανοιγω την λιστα με τις εφαρμογες κ αν πατησω το κουμπι seαrch, το τηλεφωνο κολλαει κ μου εμφανιζει το παρακατω μηνυμα:

Λυπουμαστε!

Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης Αρχικη οθονη (διαδιακασια com.motorola.home).

Προσπαθηστε ξανα

Αυτο το μηνυμα λοιπον το εμφανιζει κ σε σας..??

ΥΓ. Βλεπω να πηγαινω παλι στο σερβις...:wacko:

Εκανες restart και επιμενει?

Αν ναι, τοτε κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Δεν ειναι θεμα σερβις πανως, δεν φαινεται να εχει καποιο προβλημα το τηλεφωνο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το κανει καθε φορα...

Αρχισα να το ψαχνω γιατι πριν κατι μερες ενω μιλουσα, εκλεισε η γραμμη, εκανε restart κ μετα μου εμφανισε 10-15 τετοια μηνυματα κ δεν ανοιγε! Εκανε 4-5 restart κ μετα απο 10 λεπτα συνηλθε...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Το κανει καθε φορα...

Αρχισα να το ψαχνω γιατι πριν κατι μερες ενω μιλουσα, εκλεισε η γραμμη, εκανε restart κ μετα μου εμφανισε 10-15 τετοια μηνυματα κ δεν ανοιγε! Εκανε 4-5 restart κ μετα απο 10 λεπτα συνηλθε...

Κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Ξερω, ειναι μπελας, αλλα δοκιμασε το πριν απο το σερβις. Αν στο ξανακανει και μετα την επαναφορα, τοτε πρεπει να πας στο σερβις....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...