Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια!Εχω το motorola και εγω, με εκδοση συστηματος 651.7318.ΧΤ910.retail.en.EU. Ακομη δεν εχω παρει καποια αναβαθμιση.Γνωριζει καποιος κατι; Επισης μιλησα με motorola και μου ειπαν να το παω απο εκει για να μου το αναβαθμισουν, γιατι λεει δεν ειναι ελληνικο τηλεφωνο...Τι να κανω; Καμια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το πηρα αποφαση η συσκευη μπηκε για πουλημα...παλικαρια πως γινεται επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

 

https://motorola-global-en-uk.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/72213/p/30,6720,8111,/p_country_code/GR

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Εχω το motorola και εγω, με εκδοση συστηματος 651.7318.ΧΤ910.retail.en.EU. Ακομη δεν εχω παρει καποια αναβαθμιση.Γνωριζει καποιος κατι; Επισης μιλησα με motorola και μου ειπαν να το παω απο εκει για να μου το αναβαθμισουν, γιατι λεει δεν ειναι ελληνικο τηλεφωνο...Τι να κανω; Καμια ιδέα;

 

Και δεν πας απο εκει να στο κανουν αυτοι?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και δεν πας απο εκει να στο κανουν αυτοι?

Στην περιοχή του Πειραιά, που υπάρχει service της motorola; Λέω να πάω και εγώ να μου την περάσουν. Πληρώνουμε γι αυτό;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή του Πειραιά, που υπάρχει service της motorola; Λέω να πάω και εγώ να μου την περάσουν. Πληρώνουμε γι αυτό;

1 είναι το σέρβις και είναι στην Αργυρούπολη κάπου...

Φυσικά και ΔΕΝ πληρώνεις. Αφού είσαι στην εγγύηση.

Παναγιώτη, η αναβάθμιση είναι για το ιδκό σου? τελειώνει σε EU?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

1 είναι το σέρβις και είναι στην Αργυρούπολη κάπου...

Φυσικά και ΔΕΝ πληρώνεις. Αφού είσαι στην εγγύηση.

Παναγιώτη, η αναβάθμιση είναι για το ιδκό σου? τελειώνει σε EU?

 

651.73.18.XT910.Retail.en.EU

 

Όσον αφορά την εγγύηση τώρα, με την απόδειξη αγοράς μετράνε τα δύο χρόνια με την ΙΜΕΙ, με τι;

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε EU τελειώνει.

Κάνε ένα restart και μετά πήγαινε στις ρυθμίσεις> σχετικά με το τηλέφωνο και βάλτο να ψάξει για αναβάθμιση.

Αν και πάλι δεν βρεί κάτι, πάρε ένα τηλέφωνο στη μοτορόλα. (το τηλ. θα το βρείς μάλλον στο site της μότο).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια το δικο μου ειναι ελληνικο απο εταιρικη επιδοτηση. το τσιμπησα και ενα root το εχω περιπου 2 βδομαδες και δεν εχει εμφανισει το παραμικρο πρόβλημα.. :D
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα restart και μετά πήγαινε στις ρυθμίσεις> σχετικά με το τηλέφωνο και βάλτο να ψάξει για αναβάθμιση.

Αν και πάλι δεν βρεί κάτι, πάρε ένα τηλέφωνο στη μοτορόλα. (το τηλ. θα το βρείς μάλλον στο site της μότο).

 

Πως ειναι δυνατον ενω τα τηλεφωνα μας ειναι ευρωπαικα να πρεπει να τρεχουμε στην μοτορολα για τις αναβαθμισεις; Υπαρχει κανεις εδω που να του ηρθε η αναβαθμιση ΟΤΑ και το κινητο του να ειναι EU;

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι δυνατον ενω τα τηλεφωνα μας ειναι ευρωπαικα να πρεπει να τρεχουμε στην μοτορολα για τις αναβαθμισεις; Υπαρχει κανεις εδω που να του ηρθε η αναβαθμιση ΟΤΑ και το κινητο του να ειναι EU;

 

Αλήθεια και εγώ απορώ. Γιατί σε μερικούς και όχι σε όλους. Και εδώ ΑΣΕΠ;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια και εγώ απορώ. Γιατί σε μερικούς και όχι σε όλους. Και εδώ ΑΣΕΠ;

 

651.73.30.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU αν εννοεις αυτο

ναι μου ηλθε με ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Χτες έκανα εγκατάσταση την εφαρμογή Finger Scanner από το Market και σήμερα που χρειάστηκε να κλείσω το κινητό και να το ξαναανοίξω δεν μπορώ να μπω καθόλου στο Menu της συσκευής,ούτε στις ρυθμίσεις,ούτε στις αρχικές καρτέλες.Μου βγάζει τα εξής μηνύματα τα κινητό:1)Finger scanner δεν ανταποκρίνεται,αναγκαστικό κλείσιμο ή αναμονή του προγράμματος,2)Λυπούμαστε υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής webtop(διαδικασία com.android.portal) προσπαθήστε ξανά.Έκανα και επανεκίνηση αλλά τίποτα δεν γίνεται δυστυχώς.Μπορώ να κάνω κάτι ή έστω HARD RESET αλλά όχι μέσα από το μενού της συσκευής γιατί δεν μου δίνεται αυτή η δυνατότητα.Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου στο χαρτι μεσα στη συσκευασια γραφει τον τροπο να το κανεις hard reset κλειστο ,νομιζω πατασ παρατεταμενα μαζι το κουμπι εναρξης μαζι με το κουμπι - η + (δεν θυμαμαι πιο) αν δεν το βρεις το χαρτι να ψαξω
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο το εχω ενα μηνα στην αρχη ειχε καποια μικρα bugs αλλα μετα το update ειναι αψογο σε ολα αλλα σε ολα μιλαμε. τωρα πως εχεται οι περισοτεροι προβληματα δεν το καταλαβαινω...τωρα εαν δεν κανεται hard reset θα περιμενεται για παντα. Ο τροπος ειναι ο εξης κραταμε αφου κλεισουμε την συσκευη το vol up vol down kai power key πατημενα ταυτοχρονα μας βγαζει ενα boot menu με το vol down πηγενεται στο recovery και το επιλεγεται με το vol up key. Η συσκευη θα κανει start up με το Motorola logo και μετα θα εμφανιστει το ANDROID LOGO τοτε παταμε ταυτοχρονα το volup kai vol down και θα εμφανιστει ενα μενου με μπλε γραμματα σε μαυρο φοντο χρησιμοποιουμε το vol down και παμε στην επιλογη wipe data factory reset το επιλεγουμε με το power key. Ξανα χρησιμοποιουμε το vol down key και επιλεγουμε yes delete all user data και μετα παταμε το power key. Επειτα ξεκιναει το factory data reset oταν τελειωσει παταμε την επιλογη reboot me to power key και ειμαστε ετοιμοι. Σε καποια φαση στην συμβιωση με το κινητο θα τυχει να μην μπορεις να το κανεις ρεσταρτ γιατι δεν θα αποκρινεται αυτος θα ειναι ο μονος τροπος να ξανα λειτουργησει οποτε αποθηκευστετο καπου. Τωρα καντε search for updates μπορει να μην εμφανιστουν αμεσως αλλα θα εμφανιστουν σιγουρα εστω τις επομενες ημερες, δεν χρειαζεται ουτε σερβις ουτε τιποτα. Μετα την αναβαθμιση θα το λατρεψετε. Good luck!!!!
Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε jimm ποια εκδοση εχεισ γιατι εγω ακομα στην 651.73.15.xt910.retail.fr.eu ειμαι και ακομα μουγκα τπτ...και δεν βρησκω και πουθενα να το κανω update manual...γιατι ειναι fr..!!!!μηπως θα μλορουσες να βοηθισεις...?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε jimm ποια εκδοση εχεισ γιατι εγω ακομα στην 651.73.15.xt910.retail.fr.eu ειμαι και ακομα μουγκα τπτ...και δεν βρησκω και πουθενα να το κανω update manual...γιατι ειναι fr..!!!!μηπως θα μλορουσες να βοηθισεις...?

 

Για FRENCH δεν ξερω τι να σου πω. Αλλα το ρεσετ ισως σε βοηθησει.

Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδες ειμαι ενα κλικ απο να το πουλησω....κατ αρχην εχει το προβλημα με το σημα του ιντερνετ,μετα καθε φορα που το απενεργοποιω πρεπει να το βαζω σε flight mode λογω του γνωστου bug...προχτες ομως με εφερε στα ορια μου...ξαφνικα και ενω δεν εκανα κατι ιδιαιτερο,νομιζω προσπαθουσα να βρω σημα wi-fi η κατι τετοιο μου μαυρισε η οθονη!!!!δεν ανταποκρινονατε σε τιποτα,αλα ουτε και το κουμπι του κλεισιματος ακουγε!το αφησε 10 λεπτα μηπως ερθει μονο του,τιποτα....τελικα εκανα μια κληση απο ενα κινητο ενος φιλου στο δικο μου και δουλεψε η οθονη αλα μολις σταματησα την κληση επανηλθε η μαυριλα και για 5 λεπτα...πανω που ηθελα να το πεταξω στον τοιχο επανηλθε μονο του!!!τι ειναι αυτα μωρε?σοβαρα μιλαμε τωρα?του δινω διορια λιγο καιρο αλα εχω ξενερωσει και με βλεπω να το σουταρω.....

 

δυστυχως φιλε μου η μοτορολα θελει πολυ δουλεια ακομα και ελπιζω η google να την ανεβασει. Δωσρο και δοκιμαστε κατι σε Samsung htc που εινι δοκιμασμενα.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως φιλε μου η μοτορολα θελει πολυ δουλεια ακομα και ελπιζω η google να την ανεβασει. Δωσρο και δοκιμαστε κατι σε Samsung htc που εινι δοκιμασμενα.

 

Αποψη σου. Για μενα τα μοτορολα ειναι απειρως μπροστα απο κατασκευαστικης και σχεδιαστικης αποψης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, βαρέθηκα να περιμένω και φλάσαρα την 651.73.30 EU για να είμαι ενημερωμένος.

Σπουδαίες διαφορές δεν βλέπω.

Το bug που δεν βρίσκει σήμα όταν κάνει restart πρέπει να διορθώθηκε, 2 φορές έκανα restart και δεν μου παρουσίασε κάτι.

Το wifi δεν βλέπω να βελτιώθηκε. Ίσως λίγο, πάντως δεν φαίνεται να είναι όπως θα έπρεπε να είναι.

Το όνομα του παροχέα (vodafone κλπ) εξακολουθεί να μου τρώει πολύτιμο χώρο στην μπάρα ειδοποιήσεων:mad:.

Αυτά.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω skype videocall?

βασικα ειναι κακογραμμενη εφαρμογη, μια δουλευει μια οχι..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις τιποτα για ics σε razr? σε ενα αλλο φορουμ διαβασα τις πρωτες 20 μερες ιανουαριου αλλα δεν βλεπω τιποτα.. συγγνωμη αν γραφω σε λαθος thread. εψαξα και δεν βρηκα κατι σχετικο.. :wacko:

ευχαριστω. :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις τιποτα για ics σε razr? σε ενα αλλο φορουμ διαβασα τις πρωτες 20 μερες ιανουαριου αλλα δεν βλεπω τιποτα.. συγγνωμη αν γραφω σε λαθος thread. εψαξα και δεν βρηκα κατι σχετικο.. :wacko:

ευχαριστω. :)

Μια χαρά γράφεις εδώ. Η αναβάθμιση σε ics, από όσο ξέρω είναι για το πρώτο 3μηνο του 2012, δηλαδή καλό Μάρτιο να υπολογίζεις. Ε, λογικό το βρίσκω μιας και εκτός από το nexus, μέχρι ώρας δεν έχει και κανείς άλλος ics

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά γράφεις εδώ. Η αναβάθμιση σε ics, από όσο ξέρω είναι για το πρώτο 3μηνο του 2012, δηλαδή καλό Μάρτιο να υπολογίζεις. Ε, λογικό το βρίσκω μιας και εκτός από το nexus, μέχρι ώρας δεν έχει και κανείς άλλος ics

 

http://st.gsmarena.com/vv/newsimg/12/01/google-motorola-deal-eu/gsmarena_001.jpg

Πιστεύω πως τα RAZR XT910 θα είναι από τις πρώτες συσκευές που θα αναβαθμιστούν σε ICS, λόγω του γάμου που θα γίνει μάλλον στις 13 Φεβρουαρίου... πρώτα ο Θεός! :)

3>4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...