Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το active sync φυσικα! Εγω εχω το 4.1 κανει buckup.

 

Kanei backup σε Windows Mobile 2003 thes na peis... Oxi sto Dopod sou etsi? :O

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχμ ναι κανει backup στο 2020 (2003).

Αλλα φιλε Mythozz εγινε παρεξηγηση. Δεν εχω αλλο pocket pc εκτος απο το 2020. Απλα εβαλα το dopod γιατι μου αρεσε :p :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Re paidia plz help

 

Epese loipon sta xeria moy to enlogo ppc kai ksekinhse h porosh kai h apogohteysh mazi.

 

problhma prwto .To ppc einai sta Ispanika,ante kai to ksepername ayto giati kserw kati psila.

 

problhma deytero.Pws tha to synxrwnisw me to pc poy den exw kalwdio usb gia to rimadi???

Me bluetooth to psilokatafera ,alla molis paw na toy perasw kati apo to pc enw fenetai na to stelnei to pc ayto to pragma(ipaq)den to pernei me tipota.

 

Ayta ta oliga,OSOI pistoi kai gnwstes epi toy thematos rikste ena xeraki bohthias...

Eyxaristw

jimn
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Jimn για τα ελληνικά δεν είμαι σίγουρος αλλά για το άλλο θέμα, γιατί δεν παίρνεις ένα usb καλώδιο; 5 ευρώ κάνει το πολύ!!!
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά, Καλή Χρονιά, σε όλους...!

 

Μόλις ενεργοποίησα το QTEK9000 είμαι νέος το ξέρω μήπως έχει κανείς να μου προτήνει καμία ιδέα για το πώς ρυθμίζεται το 3G/GPRS/MMS για vodafone

Μπορεί να υπάρχει κάτι στο forum, αλλά μια μικρή βοήθεια θα την ήθελα

 

Ευχαριστώ με εκτίμηση

Maik_nik

Link to comment
Share on other sites

Kalispera pedia, parakalo mipos gnorizei kaneis pou mporo na vro to software pou perilamvanei to Getting started CD gia to Qtek 9100 (ektos apo to ActiveSync 4.0) dioti to CD pou htan stin siskeuasia den pezei gamoto, euharisto prokatavolika gia tin voitheia !!!!!!!!
Johnny Be Good tonight ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Kalispera pedia, parakalo mipos gnorizei kaneis pou mporo na vro to software pou perilamvanei to Getting started CD gia to Qtek 9100 (ektos apo to ActiveSync 4.0) dioti to CD pou htan stin siskeuasia den pezei gamoto, euharisto prokatavolika gia tin voitheia !!!!!!!!
παρε τηλ την ace εμενα σε παρομοιο προβλημα με το 2020 που ειχα μου εδωσαν;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας παιδια.Το προβλημα μου ειναι το εξης:

Εχω εγκαταστησει στο Qtek 2020i οτι χρειαζεται για να μου βγαλει Animated Themes,ομως οταν επιλεγω ενα theme στην οθονη μου βγαζει τα χρωματα οχι ομως και την κινουμενη εικονα που εχει.Τι να κανω?Μηπως δεν εχω εγκαταστησει κατι.Παντως εχω βαλει Flash player εννοειται μερικα κινουμενα themes.Ευχαριστω για την βοηθεια σας.

CURSEDDD
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω την βοηθεια σας επειγοντως. Ξαφνικα και ενω ολα δουλευουν κανονικα ανακαλυψα οτι οταν λεω στο activesync 4,1 να εγκαταστησει καποιο προγραμμα στην καρτα μνημης δεν κανει εγκατασταση απλα παει στην καρτα και βαζει εκει το αντιστοιχο cab αρχειο. Αν πω να κανει εγκατασταση στο ppc τοτε ολα οκ.

τι στο διαβολο συμβαινει?

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα μερικα θεματα σε μορφη .tsk και δεν μπορεσα να βγαλω ακρη, οταν παω να τα κανω εγκατασταση με πεταει εκει που επιλεγουμε θεμα(!) χωρις να υπαρχει κατι καινουριο. Απο τα smartphone ξερω τα .hme και τα .cab αλλα αυτα κανουν κανονικα install, στα ppc τι κανουμε?
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα μερικα θεματα σε μορφη .tsk και δεν μπορεσα να βγαλω ακρη, οταν παω να τα κανω εγκατασταση με πεταει εκει που επιλεγουμε θεμα(!) χωρις να υπαρχει κατι καινουριο. Απο τα smartphone ξερω τα .hme και τα .cab αλλα αυτα κανουν κανονικα install, στα ppc τι κανουμε?

Βάλε το αρχείο στον φάκελο /windows η στον φάκελο /my documents και λογικά θα εμφανιστεί μετά στο start/settings//Today για να το διαλέξεις.

y4
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το αρχείο στον φάκελο /windows η στον φάκελο /my documents και λογικά θα εμφανιστεί μετά στο start/settings//Today για να το διαλέξεις.

 

Thanks, εψαχνα να βρω φακελο, application data/home αλλα ναι! δεν υπαρχει.

 

Τωρα κατι ακομα, μου αρεσε το θεμα, αλλα ο τυπος που το εκανε ειναι πολυ τσακαλι, εβαλε σκουρα φωτογραφια ...με μαυρη γραμματοσειρα, πρεπει να βρω το .xml να το αλλαξω αλλα δεν το βρισκω πουθενα, τι κανω? Εχω τα wm5.0 αν βοηθαει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να παίξεις με τα themes στο pc με προγράμματα όπως το Thememaker-Mcdeb η αλλιώς δοκίμασε και με την τελευταία έκδοση του tweeks2k2, έχει ρυθμίσεις για τα system colors έτσι μπορείς να αλλάξεις το χρώμα στις γραμματοσειρές. Αν δεν κάνω λάθος οι ρυθμίσεις βρίσκονται στην registry.

 

Edit: Ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.aximsite.com/articles/link.php?id=71

 

Και εδώ: http://www.aximsite.com/articles/link.php?id=68

y4
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να παίξεις με τα themes στο pc με προγράμματα όπως το Thememaker-Mcdeb η αλλιώς δοκίμασε και με την τελευταία έκδοση του tweeks2k2, έχει ρυθμίσεις για τα system colors έτσι μπορείς να αλλάξεις το χρώμα στις γραμματοσειρές. Αν δεν κάνω λάθος οι ρυθμίσεις βρίσκονται στην registry.

 

Edit: Ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.aximsite.com/articles/link.php?id=71

 

Και εδώ: http://www.aximsite.com/articles/link.php?id=68

 

Φαινετε οτι τα πραγματα στα ppc ειναι αρκετα διαφορετικα απο τα smartphones, thanxs για τα links. :)

Αν ξερεις και τπτ πιο ;) links για ppc soft, θα χαρω να λαβω pm, thanks.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ακούστε ΤΡΕΛΟ πρόβλημα στο 2210 μου..

Έπαιζα με Pocket Mechanic κ σε κάποια στιγμή μπήκα σε μία επιλογή που αλλάζεις τα ονόματα που δίνει το PPC στις SD..

Μετά, όσες εφαρμογές είχα εγκατεστημένες στην κάρτα δεν άνοιγαν.

Κάνω reset και πάλι τίποτα..

Με τα πολλά μέσω του explorer βλέπω ότι σαν SD Card το IPAQ είχε έναν φάκελο που είχε μέσα μόνο 1 υποφάκελο με όνομα Inbox_%#@%$#%$# και κάτι ημερομηνίες, και την κάρτα μου την διάβαζε σαν SD Card2. Έτσι όλα τα paths τωψν εφαρμογών είχαν αλλαχτεί.

Σβήνω το SD Card κάνω επανεκίνηση, βλέπει την κάρτα ΑΛΛΑ παρατηρώ οτι ορισμένα αρχεία (κ φακέλοι) έλειπαν από την κάρτα κ επιλεκτικά είχε αποφασίσει να κρατήσει όσα ήθελε. Παρ' όλα αυτα (και εδώ είναι το κουφό της ιστορίας) o Resco Explorer μου δίνει σαν ελέυθερο χώρο της κάρτας όσο ακριβώς είχα κ πριν παρουσιαστεί το πρόβλημα, ενώ το μέγεθος όλων των φακέλων που έχω δεν είναι όσο δείχνει ο Resco..:X

Το 2o κουφό είναι ότι στο root της SD υπάρχει ένα αρχείο '??-?6?.'-@' το οποίο έχει μέγεθος (κρατηθείτε) 1051 Mbytes , κι ενώ η κάρτα μου είναι 256!! Το αρχείο αυτό δεν μπορώ ούτε να το μετονομάσω ούτε να το κάνω αντιγραφή.. Διαγραφή δεν δοκίμασα.

Επίσης, έχει δημιουργηθεί ένας φάκελος (άδειος) με όνομα '-3?

?=W.z?{'....

 

Καταλαβαίνετε τίποτα γιατί εγώ έχω φρικάρει... :(

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ακούστε ΤΡΕΛΟ πρόβλημα στο 2210 μου..

Έπαιζα με Pocket Mechanic κ σε κάποια στιγμή μπήκα σε μία επιλογή που αλλάζεις τα ονόματα που δίνει το PPC στις SD..

Μετά, όσες εφαρμογές είχα εγκατεστημένες στην κάρτα δεν άνοιγαν.

Κάνω reset και πάλι τίποτα..

Με τα πολλά μέσω του explorer βλέπω ότι σαν SD Card το IPAQ είχε έναν φάκελο που είχε μέσα μόνο 1 υποφάκελο με όνομα Inbox_%#@%$#%$# και κάτι ημερομηνίες, και την κάρτα μου την διάβαζε σαν SD Card2. Έτσι όλα τα paths τωψν εφαρμογών είχαν αλλαχτεί.

Σβήνω το SD Card κάνω επανεκίνηση, βλέπει την κάρτα ΑΛΛΑ παρατηρώ οτι ορισμένα αρχεία (κ φακέλοι) έλειπαν από την κάρτα κ επιλεκτικά είχε αποφασίσει να κρατήσει όσα ήθελε. Παρ' όλα αυτα (και εδώ είναι το κουφό της ιστορίας) o Resco Explorer μου δίνει σαν ελέυθερο χώρο της κάρτας όσο ακριβώς είχα κ πριν παρουσιαστεί το πρόβλημα, ενώ το μέγεθος όλων των φακέλων που έχω δεν είναι όσο δείχνει ο Resco..:X

Το 2o κουφό είναι ότι στο root της SD υπάρχει ένα αρχείο '??-?6?.'-@' το οποίο έχει μέγεθος (κρατηθείτε) 1051 Mbytes , κι ενώ η κάρτα μου είναι 256!! Το αρχείο αυτό δεν μπορώ ούτε να το μετονομάσω ούτε να το κάνω αντιγραφή.. Διαγραφή δεν δοκίμασα.

Επίσης, έχει δημιουργηθεί ένας φάκελος (άδειος) με όνομα '-3?

?=W.z?{'....

 

Καταλαβαίνετε τίποτα γιατί εγώ έχω φρικάρει... :(

 

Κανε format την καρτα, εχει κατεστραμενο αρχειο(αυτο με τους περιεργους χαρακτηρες).

Link to comment
Share on other sites

Format????? Και ότι είχα μέσα???

 

Βαλε την καρτα σε εναν card reader μετεφερε ολα τα αρχεια στον υπολογιστη σου, εκτος απο αυτα με τα περιεργα ονοματα, μετα κανε format την καρτα και ξαναβαλε ολα τα αρχεια που μετεφερες στον υπολογιστη, αν δεν καταστραφηκε καποιο χρησιμο αρχειο δεν θα εχεις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ακούστε ΤΡΕΛΟ πρόβλημα στο 2210 μου..

Έπαιζα με Pocket Mechanic κ σε κάποια στιγμή μπήκα σε μία επιλογή που αλλάζεις τα ονόματα που δίνει το PPC στις SD..

Μετά, όσες εφαρμογές είχα εγκατεστημένες στην κάρτα δεν άνοιγαν.

Κάνω reset και πάλι τίποτα..

Με τα πολλά μέσω του explorer βλέπω ότι σαν SD Card το IPAQ είχε έναν φάκελο που είχε μέσα μόνο 1 υποφάκελο με όνομα Inbox_%#@%$#%$# και κάτι ημερομηνίες, και την κάρτα μου την διάβαζε σαν SD Card2. Έτσι όλα τα paths τωψν εφαρμογών είχαν αλλαχτεί.

Σβήνω το SD Card κάνω επανεκίνηση, βλέπει την κάρτα ΑΛΛΑ παρατηρώ οτι ορισμένα αρχεία (κ φακέλοι) έλειπαν από την κάρτα κ επιλεκτικά είχε αποφασίσει να κρατήσει όσα ήθελε. Παρ' όλα αυτα (και εδώ είναι το κουφό της ιστορίας) o Resco Explorer μου δίνει σαν ελέυθερο χώρο της κάρτας όσο ακριβώς είχα κ πριν παρουσιαστεί το πρόβλημα, ενώ το μέγεθος όλων των φακέλων που έχω δεν είναι όσο δείχνει ο Resco..:X

Το 2o κουφό είναι ότι στο root της SD υπάρχει ένα αρχείο '??-?6?.'-@' το οποίο έχει μέγεθος (κρατηθείτε) 1051 Mbytes , κι ενώ η κάρτα μου είναι 256!! Το αρχείο αυτό δεν μπορώ ούτε να το μετονομάσω ούτε να το κάνω αντιγραφή.. Διαγραφή δεν δοκίμασα.

Επίσης, έχει δημιουργηθεί ένας φάκελος (άδειος) με όνομα '-3?

?=W.z?{'....

 

Καταλαβαίνετε τίποτα γιατί εγώ έχω φρικάρει... :(

 

Ok και εγω το επαθα αυτο με το Pocket Mechanic. Απλα κανε εγκατασταση το προγραμμα ξανα στην μνημη του ppc κ βαλε το ονομα που αλλαξες οπως ηταν πριν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν κατάφερα να επαναφέρω κανένα απο τα χαμένα αρχεία και αναγκάστικα κι έκανα Hard Reset.. :(
Link to comment
Share on other sites

Format στην κάρτα χρειαζόταν κι όχι hard reset
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Είμαι νέος χρήστης ppc και έχω το ipaq rc 1950 με wm5.0. Πως θα φορτώσω ελληνικά; Επίσης να ρωτήσω τα προγράμματα που τρέχουν σε 2003 μπορούν να τρέξουν σε wm5.0 ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Είμαι νέος χρήστης ppc και έχω το ipaq rc 1950 με wm5.0. Πως θα φορτώσω ελληνικά; Επίσης να ρωτήσω τα προγράμματα που τρέχουν σε 2003 μπορούν να τρέξουν σε wm5.0 ;

 

Ευχαριστώ

 

Χα, και εγω το rx1950 εχω, ενα θα σου πω: ξεχνα τα Ελληνικα, εκτος και αν η HP βγαλει Ελληνικη rom, που δεν υπαρχει περιπτωση!

http://h18007.www1.hp.com/support/files/HandheldiPAQ/us/download/23197.html

 

Οσα προγραμματα δοκιμασα ετρεξαν, καποια παιχνιδια ομως κρασαραν.

Τωρα λιστα συμβατοτητας ειναι λιγο δυσκολο να βρεις γιατι υπαρχουν πολλες χιλιαδες εφαρμογες.

 

Δοκιμασε κανενας να κανει overclocking samsung cpu? Το pocket hack master 2005 v3.15, λεει οτι τους υποστηριζει, αλλα δεν δουλευει με το rx1950.

Link to comment
Share on other sites

Kalispera Pedia tha ithela tin voitheia sas, eho parei prosfata ena 9100 metahirismeno (distihos) kai ehi provlimata opos den emfanizei kapoia menou p.x. mms kai genikotera leitourgei halia apo ton proigoumeno idioktiti, h moni lisi einai to Hard reset sosta? sosta ela omos pou to mpordelo den kanei !!!!!!!! eho kanei peripou 60 fores ton sindiasmo ton koumpion pou anaferete kai sto user manual !!!! all den ginete tipota!!!!!!!! Pisteuo oti to provlima einai sto oti o proigoumenos eixe perasei kapio update ton WM 05, pithanon na einai h OS 1.6.7.1 (anagrafete otan to anigo) eiparhei kapoios "xristianos" na me voithisei pls pm me h as mou apantisei edo pos mporo na kano ena gamo reset!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Johnny Be Good tonight ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Για να εγκαταστήσω το ActiveSync 4.1 χρειάζεται να απεγκαταστήσω στο pc τo 4.0 ή απλά εγκαθίσταται "πάνω" από το 4.0 ;
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...