Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχει καποιος τροπος να βλεπεις το desktop του pc απο το ppc?

 

Εγώ χρησιμοποιώ στον υπολογιστή το VNC Server Free Edition και στο ppc μου το .NET VNC Viewer 1.0 και λειτουργεί άψογα, αρκεί να ορίσεις "Only use protocol version 3.3" στις ρυθμίσεις του VNC Server στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,πεθανε η μπαταρια μου??? εχω το hp 2210 και απο προχθες η μπαταρια δεν θελει να φορτιστει το ipaq παιζει μονο οταν το εχω στη βαση και η μπαταρια μενει στο 1% καποιος μου ειπε οτι η μπαταρια επεσε σε ληθαργο και πρεπει να της δωσω λιγο παραπανω ρευμα για να ξηπνησει......το εχει παθει κανεις αυτο??
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ στον υπολογιστή το VNC Server Free Edition και στο ppc μου το .NET VNC Viewer 1.0 και λειτουργεί άψογα, αρκεί να ορίσεις "Only use protocol version 3.3" στις ρυθμίσεις του VNC Server στον υπολογιστή.

 

Οι υπόλοιπες ρυθμίσεις? Τι βάζεις για server στην εγκατάσταση στο ppc?

Link to comment
Share on other sites

Οι υπόλοιπες ρυθμίσεις? Τι βάζεις για server στην εγκατάσταση στο ppc?

 

Server χρειάζεσαι στο μηχάνημα το οποίο θέλεις να χειριστείς, άρα server θέλεις μόνο στο pc. Στο ppc αρκεί ο viewer.

Άλλες ιδιαίτερες ρυθμίσεις δεν έχω κάνει, εκτός φυσικά από το να ορίσω password πρόσβασης στα options του server.

Σημείωσε ότι για να συνδεθείς με τον συγκεκριμένο viewer που έδωσα στο link πρέπει να δώσεις την ΙΡ του υπολογιστή και την οθόνη στην οποία θα συνδεθείς, δηλαδή κάτι με τη μορφή "192.231.137.220:0" (ή "mypc.dyndns.tv:0" για χρήση υπηρεσίας dynamic dns), όπου το "0" δεν είναι port αλλά screen (η οθόνη που λέγαμε, η οποία btw δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι είναι).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,πεθανε η μπαταρια μου??? εχω το hp 2210 και απο προχθες η μπαταρια δεν θελει να φορτιστει το ipaq παιζει μονο οταν το εχω στη βαση και η μπαταρια μενει στο 1% καποιος μου ειπε οτι η μπαταρια επεσε σε ληθαργο και πρεπει να της δωσω λιγο παραπανω ρευμα για να ξηπνησει......το εχει παθει κανεις αυτο??

 

Υπάρχει τρόπος αλλά δεν είναι ο καλύτερος. Κανονικά πρέπει να αλλάξεις μπαταρία. Από τον φορτιστή βγάζεις τον αντάπτορα αν έχει και έχεις το στρογγυλό βύσμα στο χέρι σου.Βγάζεις και την μπαταρία από το ppc και συνδέεις με δύο καλώδια το – του φορτιστή με το – της μπαταρίας. Μετά συνδέεις το + στο φορτιστή και το άλλο περιμένεις… Βάζει τον φορτιστή στα 220 και τότε ΑΚΟΥΜΠΑΣ για 2 δευτερόλεπτα το + στην μπαταρία.Τα αποσυνδέεις όλα και δοκιμάζεις άμα φορτίζει. Αν δεν φορτίζει, επαναλαμβάνεις τα πιο πάνω. Μην αφήσεις τα καλώδια παραπάνω από 2 sec.

 

Αν νομίζεις ότι είναι επικίνδυνο, δεν το δοκιμάζεις. ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΕΥΘΗΝΗ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΒΛΑΒΗ!!! :rtfm:

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ακου να δεις τι εγινε... μου το ειπανε αυτο αλλα την δοκιμασε ο ηλεκτρονικος στη δουλεια και η μπαταρια βγαζει ρευμα το ιδιο και το pda... μου εχει σπασει βεβαια το πορτακι της μπαταριας ..λες να μην κανει καπου καμια επαφη ???????
Link to comment
Share on other sites

Έχω δημιουργήσει σύνδεση για ActiveSync με ΒΤ.Υπάρχει τρόπος να την κάνω shortcut στο Resco plugin για να μην γίνεται ολόκληρη διαδικασία (iPAQ Wireless-BT-Manager-Activesync with …-Connect).
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.

Προχθες ειχα στο αυτοκινητο σε λειτουργια το mio (με φορτιστη αυτοκινητου),οταν σε καποια στιγμη εφυγε το βυσμα απο το mio προσπαθησα να το βαλω ,και αφου τα καταφερνω(ημουν εν κινησει ,δεν σταματησα για αυτο λεω καταφερα,μην με περασετε και για χαζο!!!!! :O ),το mio σβηνει λες και του εκανα hard reset.Δεν δινω πολυ σημασια και αργοτερα στο σπιτι το ξανασεταρω.

Ελα που ομως απο εκεινη την ωρα δεν συχρονιζετε με τιποτα με το pc(δεν το βλεπει καν),και εκτος αυτου ενω το εχω φορτισει πληρως ,χωρις χρηση την επομενη μερα μενει απο μπαταρια τελειως(σβηνει)!!!!!!

Ρε παιδια μηπως εχει ξανασυναντησει κανεις κατι τετοιο ή παρομοιο? :confused:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Μετά από συγχρονισμό με το Outlook κάποια ραντεβού που υπήρχαν στο outlook δε φαίνονται στα ραντεβού του Qtek S100 όταν ανοίξεις το ημερολόγιο ωστόσο φαίνονται στην αρχική οθόνη του κινητού (σήμερα). Στο ημερολόγιο έχουν επιλεγεί να εμφανίζονται όλες οι κατηγορίες. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Σας έχει τύχει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια sorry αλλα σε καποια φαση εχασα την ενδειξη της μπαταριας απο την desktop.Πως θα την επαναφερω;

I am new user!

Μολις χθες εκανα κ γω μεταβαση απο P800 σε Qtek S100! Μπορειτε να μου πειτε πως θα βαλω κ γω την ενδειξη μπαταριας στο "Σημερα" γιατι δεν μου το βγαζει;;; :mad:

 

Επισης θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει καποιο site η καποιο faq που να εξηγει πολλα απο τα μυστικα των Windows 2003; Γιατι οπως καταλαβαινετε ενα βιβλιαρακι οδηγιων δεν εξηγει και τπτ το σπουδαιο! :X

 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων! :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Mitac Mio 168, και ενα πρόβληματακι που με απασχολεί... Βλέπω ίντερνετ απο τον Explorer, και όσο κ αν έψαξα δεν βρήκα καποια επιλογή ωστε να βλέπω τις ιστοσελίδες οριζόντια στην οθόνη, και όχι κάθετα.... Κάθετα δεν μπορεις να δείς τιποτα. Πρέπει να μετακινείς συνεχώς τις μπάρες πάνω-κατω δεξια-αριστερά.... ενω αν ήταν σε οριζόντια θέση, θα έβλεπες πολύ περισότερα πράγματα.

Υπάρχει κάποιος browser που να μπορει να δείξει έτσι τις ιστοσελίδες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες...

 

Τη βοήθειά σας παρακαλώ....

 

Έχω ένα rz1710 και πέρασα μέχρι στιγμής 3 Remote Controls. Δυστυχώς κανένα από αυτά δεν λειτουργεί.

 

Γνωρίζει κανένας αν όχι το γιατί, κάποιο που να παίζει και να είναι και "freeware" ;) ????

http://www.phonebin.com/photos/2D799CAE-7E9D-444B-9E7910DBCAD1A173.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...