Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eρώτηση από τον χρήστη Omen:

 

Παιδιά καλήσπερα,

Μια ερώτηση για όσους έχουν απομείνει στην Αθήνα...

 

Κατρχήν έχω Vodafone σύνδεση.

Έχω σετάρει το 2020 μου με τα settings GPRS που είναι στην σελίδες της ACE Hellas, και τα settings ΜΜS με τα δεδομένα που έχουν γραφτεί εδώ...

 

τι γίνεται τώρα...

 

καταρχήν από τότε που έχω το 2020 δεν έχω καταφέρει να ενεργοποιήσω τα MMS μου... όταν χρησιμοποιώ πλήρως τα settings πο είναι παραπάνω, δεν έχω ούτε MMS ούτε GPRS!

Όταν χρησιμοποιώ τα settings από τη σελίδα της ACE δεν έχω MMS αλλά το GPRS δουλέυει (και μπορώ να δώ και σελίδες στο Internet).

 

Μπορεί κάποιος plz να με βοηθήσει λίγο σε αυτό το θέμα...δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται (ή κάνω) λάθος! Είναι κρίμα να έχω το κινητό αυτό και να μην έχω ΜΜS.

Οι υπόλοιποι με 2020, έχουν όλοι ΜΜS; Αν ναί, ας μου στείλει κάποιος ακριβώς τα settings που έχει...

 

 

Aπάντηση από τον χρήστη Jazzedout

 

Κοιτα εάν έχεις σωστά τα ΙP addresses p.x. ekei pou leei 213.249.19.49 μη βάλεις 213.249.019.049 κατά τα άλλα το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι ότι πρέπει να κλείσεις το GPRS αφού λάβεις μυνημα για να μπορέσεις να λάβεις άλλο μετά.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

με ποιο άλλο τρόπο μπορώ να συνδεθώ με το ιντερνετ εκτός του GPRS?

Με το qtek 2020 ..

γίνεται μέσω του usb crandle?

γίνεται μέσω υπερύθρων?

εννοώ φυσικά να μοιραστώ την γραμμή του Η/Υ με το ππσ...

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

otan ise connected sto internet meso tou desktop pc apla vale to 2020 stin vasi sinxronismou..

tote 2020 kai desktop tha kanoun to gnosto synchronize kai ise etimos na serfaris meso tou 2020...ligo avolo alla tha sou figi i periergia!!

 

:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος N1GHTM4R3 ( 2 Αύγ. 2004 , 17:47)

 

otan ise connected sto internet meso tou desktop pc apla vale to 2020 stin vasi sinxronismou..

tote 2020 kai desktop tha kanoun to gnosto synchronize kai ise etimos na serfaris meso tou 2020...ligo avolo alla tha sou figi i periergia!!

 

:)

 

 

... και να έχεις ενεργοποιήσει το internet through από τις ρυθμίσεις.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Hello σε ολους, αγορασα προσφατα ενα QTek 2020 pda/mobile phone.

Ενω σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος, παρα το μεγεθος της συσκευης και καποια "κολληματα" που τρωει, ειναι μερικα θεματακια που με κανουν να νοιωθω οτι εκανα ενα βημα προς τα πισω οσο αφορα τη λειτουργικοτητα του κινητου μου.

Συγκεκριμενα, εχει βρει κανενας καλος ανθρωπος τροπο να βαλει διαφορετικα ringtones στα group του ? Γιατι εμενα οποιος και να με παρει χτυπαει με τον ενα και μοναδικο ηχο που εχω επιλεξει. Ενω μπορω να εισαγω ringtones (κατι που προσωπικα δεν με νοιαζει, αυτα που εχει απο μονο του μου κανουν μια χαρα), δεν μπορω να ορισω ringtones ανα group η ακομα και ανα contact οπως εκανα με το Nokia 6600 που ειχα πριν.

 

Επισης μου λειπει τρελλα και το κουμπι "silence" οταν με καλει καποιος και απλα δεν θελω να το σηκωσω αλλα ουτε και να του το κλεισω στα μουτρα.

 

Γνωριζετε κανενα τροπο η ακομα και κανενα προγραμμα που να μου τα δινει αυτα ? Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

:eek: Το πρώτο μου post στο Handheld PCs & PDAs :D

 

Λοιπόν, εγκατέστησα διάφορα προγράμματα στο 4150 και τώρα όταν κάνω soft reset μου βγάζει ένα error και μου λέει οτι ένα αρχείο filesys λείπει κτλ.

Γνωρίζει κανείς ποιό πρόγραμμα δημιουργεί αυτό το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου το κουμπί για σίγαση νομίζω είναι το jog dial.

 

αγαπητέ Johner. λογικά κάποιο από τα προγράμματα δημιούργησε πρόβλημα (δεν είναι κινητό, είναι πισί και γιαυτό του βάζουμε λίγα και δοκιμασμένα προγράμματα). κάνε backup τις επαφές και τα μέιλ σου (και ότι άλλα αρχεία θες) και κάμε ένα hard reset. μετά βάλε ένα ένατα προγράμματα που πραγματικά χρειάζεσαι :)

 

καλή τύχη.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 6 Αύγ. 2004 , 15:26)

 

:eek: Το πρώτο μου post στο Handheld PCs & PDAs :D

 

Λοιπόν, εγκατέστησα διάφορα προγράμματα στο 4150 και τώρα όταν κάνω soft reset μου βγάζει ένα error και μου λέει οτι ένα αρχείο filesys λείπει κτλ.

Γνωρίζει κανείς ποιό πρόγραμμα δημιουργεί αυτό το πρόβλημα;

 

 

καταρχήν μεγειά ;)

σε πρώτη φάση βάλε προγράμματα για να τα δοκιμάσεις (κι όπως σωστά γραφει ο Alexx ένα-ένα).

μετά σημείωσε ποια θέλεις, κάνε ένα format και ξαναστήστο.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Muck Smith ( 6 Αύγ. 2004 , 20:48)

 

καταρχήν μεγειά ;)

σε πρώτη φάση βάλε προγράμματα για να τα δοκιμάσεις (κι όπως σωστά γραφει ο Alexx ένα-ένα).

μετά σημείωσε ποια θέλεις, κάνε ένα format και ξαναστήστο.

 

Thanks :happy:

Αυτό κάνω ήθελα να δω τι χρειάζομαι και τι υπάρχει και μου έβγαλε αυτό το error.

Σκέφτηκα μήπως έχει εμφανιστεί και σε κάποιον άλλο.

Και κάτι άλλο. Κάποια zip περιέχουν μέσα setup αρχείο με κατάληξη .001 ή 002. Πως θα εγκαταστήσω αυτά τα προγράμματα;

Link to comment
Share on other sites

...Κάποια zip περιέχουν μέσα setup αρχείο με κατάληξη .001 ή 002. Πως θα εγκαταστήσω αυτά τα προγράμματα;

 

 

άνοιξε το zip σε full screen,

επέκτεινε τις μπάρες ώστε να φαίνονται πλήρως τα ονόματα των αρχείων,

και στις πληροφορίες βρες το αρχείο που λέει arm (είναι ο επεξεργαστής σου) ή ppc2002

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Muck Smith ( 7 Αύγ. 2004 , 13:39)

 

άνοιξε το zip σε full screen,

επέκτεινε τις μπάρες ώστε να φαίνονται πλήρως τα ονόματα των αρχείων,

και στις πληροφορίες βρες το αρχείο που λέει arm (είναι ο επεξεργαστής σου) ή ppc2002

 

 

Δεν βλέπω κάποια διαφορά. :worry:

Αυτό που βλέπω είναι το αρχείο handangoprojectmanagementpsuitepc_h.002 το οποίο βλέπω μέσω του winrar.

Αν προσπαθήσω να το ανοίξω μου βγάζει ένα άλλο αρχείο handangoprojectmanagementpsuitepc_h.exe <->

Κάνω κάτι λάθος; :confused:

Link to comment
Share on other sites

kane extract to rar se ena fakelo kai grapse poia arxeia sou vgazei.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

kane extract to rar se ena fakelo kai grapse poia arxeia sou vgazei.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δύο αρχεία μόνο.

handangoprojectmanagementpsuitepc_h.002

file_id.diz

Το αρχείο από το οποίο τα έκανα extract είναι zip.

 

Το δεύτερο ανοίγει με το notepad και λεει κάποιες πληροφορίες για το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

no idea :(

 

an allakseis tin kataliksi tou arxeiou, paizei tipota?

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Muck Smith ( 7 Αύγ. 2004 , 15:40)

 

no idea :(

 

an allakseis tin kataliksi tou arxeiou, paizei tipota?

 

Tο έκανα και exe και cab αλλά τίποτα.

Anyway, κάποιος τρόπος θα υπάρχει και θα τον βρούμε! :shifty:

Link to comment
Share on other sites

ειναι κομματια αρχειου. απλα τα βγαζεις στην επιφανεια εργασιας και το ενα σου ζηταει το αλλο. ετσι γινεται παντα λογικα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 7 Αύγ. 2004 , 06:39)

 

Thanks :happy:

Αυτό κάνω ήθελα να δω τι χρειάζομαι και τι υπάρχει και μου έβγαλε αυτό το error.

Σκέφτηκα μήπως έχει εμφανιστεί και σε κάποιον άλλο.

Και κάτι άλλο. Κάποια zip περιέχουν μέσα setup αρχείο με κατάληξη .001 ή 002. Πως θα εγκαταστήσω αυτά τα προγράμματα;

 

 

Δοκίμασε να το αντιγράψεις στο PPC, να το βρεις με τον file explorer και να κάνεις tap πάνω του...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass ( 7 Αύγ. 2004 , 22:06)

 

ειναι κομματια αρχειου. απλα τα βγαζεις στην επιφανεια εργασιας και το ενα σου ζηταει το αλλο. ετσι γινεται παντα λογικα.

 

Πράγματι κάπως έτσι είναι.

Είναι ένα αρχείο σπασμένο σε περισσότερα zip.

Δηλαδή εγώ για να εγκατστήσω το .002 πρέπει να έχω και το .001 και αν υπάρχει και .003 χρειάζεται και αυτό. :p

Αν βάλουμε όλα τα 00x σε έναν φάκελο και προσπαθήσουμε να κάνουμε exctract το 001 θα εμφανιστούν τα περιεχόμενα όλων. :)

Link to comment
Share on other sites

α γεια σου :)

 

"ειναι κομματια αρχειου. απλα τα βγαζεις στην επιφανεια εργασιας και το ενα σου ζηταει το αλλο. ετσι γινεται παντα λογικα."

 

ακριβώς αυτό που έγραψα παραπάνω. ;) τελικά δούλεψε οκ?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...