Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον τερμα τα ψεμματα.. Σε 36 ωρες θα ειμαι στην Αυλωνα. Πηρα εσωρουχα, καλτσες. λουκετα, θα εφοδιαστω και με κανα ψευτοτροφιμο, σαμπουαν, ξυριστικα, asspaper ;).. απο "λευκα ειδη" -χεχεχε- τι να παρω? σεντονια και πετσετες? να παρω και σκονη για πλυσιμο? sleeping bag λεω να βαλω μεσα αργοτερα οχι απο πρωτη μερα. Ξεχναω κατι?

Α! εχουμε επισκεπτηριο αυτην την κυριακη κατευθειαν? Ορκωμοσια ποτε?

Help! Moυ βγηκε το αγχος τωρα!!!:worry::worry::worry:

 

λοιπον εγω πηγα προιστορικα το 97 απο τοτε τα παγματα θα εχουν αλαξει λιγο

σεντονια δε θα σου χρειαστουν στο κεντρο ουτε και υπνοσακος νομιζω θα απαγορευεται. η ορκωμοσια γινετε σε 15 μερες περιπου μην παρεις και ακριβα πραγματα μαζισου μεχρι να δεις τη παιζει και μην αγχ τη να που με και μεις με το 18μηνο που εγινε 21μηνο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους!Τελη Απριλιου εκοψα αναβολη για να μπω Αυγουστο και δηλωσα αεροπορια.Ο διευθυντης που μου ελεγχε τα χαρτια ομως μου το διεγραψε και μου εβαλε ξηρα.Του λεω γιατι?Και μου λεει ετσι κανουμε σε ολους,δεν γινονται μεταθεσεις.Που ξερει ομως ο τυπος εμενα οτι μου ειχε ερθει για ξηρα οταν στα 18 μου πηγα να παρω χαρτι αναβολης λογο σπουδων?Και αν ειναι ετσι κανεναν δεν θα παρουν αεροπορια????????????Αρα οι θεσεις αεροπορια και ναυτικο θα υπερκαλυφθουν προφανως απο οσους εχουν δυνατα βισματα!Και επισης ρωταω και το αλλο.Μεταθεσεις γινονται και τις 4 φορες το χρονο που μπαινει καποιος ή οχι?

παντως και τον αυγουστο θα γινουν μεταταξεις γιατι....θα:wacko:

τωρα το οτι εβαλε ξηρα αυτος..δεν σημαινει τιποτα. γιατι και αεροπορια να το ειχε...το απολεσμα θα ηταν ιδιο.

κουνησε τα νηματα λοιπον..και ελα στην Π.Α.;)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι τελευταιο.. μαλλον 2 τελευταια: Δεν μπορεσα να βγαλω πλακα, βγαζω αυριο στο στρατοπεδο??? θα μπω blacklist?? και δευτερον, εχω ενδειξη για Υ.Ε.Α αλλα δεν θελω. Να μην παρω μαζι μου απολυτηρια κ πτυχια η να τα παρω? Πως ξεφευγω απο αυτο?
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι τελευταιο.. μαλλον 2 τελευταια: Δεν μπορεσα να βγαλω πλακα, βγαζω αυριο στο στρατοπεδο??? θα μπω blacklist?? και δευτερον, εχω ενδειξη για Υ.Ε.Α αλλα δεν θελω. Να μην παρω μαζι μου απολυτηρια κ πτυχια η να τα παρω? Πως ξεφευγω απο αυτο?

 

Μην ανησυχείς για την ακτινογραφία.

Θα το κανονίσουν αυτοί.

Δεν μπαίνεις σε καμία μαύρη λίστα:)

 

Για τους ΥΕΑ θα κάνουν σε κάποια φάση κάποιες εξετάσεις.

Φρόντησε να τα πας καλά;);) για να μην περάσεις

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

και δευτερον, εχω ενδειξη για Υ.Ε.Α αλλα δεν θελω. Να μην παρω μαζι μου απολυτηρια κ πτυχια η να τα παρω? Πως ξεφευγω απο αυτο?

 

Είναι πολύ εύκολο! Στο αγώνισμα των 1000 μέτρων, θα δεις μια μεγάλη παρέα να πηγαίνει περπατώντας. Απλά πήγαινε μαζί τους!

Link to comment
Share on other sites

εδω απο τα 100 μετρα υπηρε παρεα που πηγαινε περπατωντας!!!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Παλι πλακες και ακτινογραφιες?γιατι συνεχεια ζητανε τετοιες βλακειες?Στην σχολη που ζητησαν τις ειχα βγαλει αλλα δεν καταφερα ποτε να τις δωσω,και δεν μου εχουν πει τιποτα.Να δωσω αυτες οταν θα ειναι να παρουσιαστω?

 

Για ποια αγωνισματα μιλατε απο την αλλη,και γιατι να μην πατε καλα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

θες να πας ΥΕΑ? αν οχι φροντισε να κοπεις στα αθληματα που θα σε βαλουν να περασεις. απλα τα πραγματα... αν περασεις μετα δυσκολα δε θα σε αφησουν να πας.

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Οκ,αλλα με τις πλακες τελικα τι παιζει?

Πλάκα εννοείς την ακτινογραφία θώρακος; :confused: Αν ναι, δεν υπάρχει πρόβλημα, βγάζεις και αφού έχεις μπει. Παίρνεις παραπεμπτικό για νοσοκομείο και σε βγάζουν εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλως λεω κατα ποσο μπορω να δωσω αυτες που μου εχουν ξεμεινει απο την σχολη,η αν θα χρειαστουν εκ νεου καινουριες.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλως λεω κατα ποσο μπορω να δωσω αυτες που μου εχουν ξεμεινει απο την σχολη,η αν θα χρειαστουν εκ νεου καινουριες.

Αν είναι πρόσφατες (τελευταίου 6μηνου) τότε γίνονται δεκτές. Αν είναι πιο παλιές τότε θα χρειαστούν καινούριες.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι απο το 2003 αρα θα χρειαστουν καινουριες.Βασικα τις χρειαζονται πραγματικα η απλως τις χρειαζονται βαση νομου για να ειναι τυπικοι?Απλως αναρωτιεμαι.

 

θενξ.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι απο το 2003 αρα θα χρειαστουν καινουριες.Βασικα τις χρειαζονται πραγματικα η απλως τις χρειαζονται βαση νομου για να ειναι τυπικοι?Απλως αναρωτιεμαι.

 

θενξ.

Στη μονάδα που παρουσιάζεσαι τις κοιτάνε οι γιατροί για να βγάλουνε το Ι σου αν τυχόν έχεις κάποιο πρόβλημα. Δεν είναι μόνο τυπικό το θέμα αλλά και ουσιαστικό. Μη βγεις και πεις μετά πχ. την απόλυσή σου από τον στρατό ότι αποκόμισες πρόβλημα ενώ δεν το είχες από πριν.

Link to comment
Share on other sites

οι ακτινογραφιες "ισχυουν" για 6 μηνες.δεν μπορεις να πας ακτινογραφια του 2003.ακομα και αν ηταν του περασμενου μηνα θα σου εβγαζαν καινουργια :)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

πηρα μεταθεση για την 61 ΜΕ(μοναδα επιστρατευσεως) ξερω οτι ειναι αρκετα χαλαρες αυτες οι μοναδες αλλα γενικα ξερει κανεις τι παιζει κ πως πανε οι υπηρεσιες?
Link to comment
Share on other sites

σημερα ορκιστηκαμε Αεροπορια.

η εκπαιδευση πολυ κουραστικη λογο λιγων ημερων.

καθολου ξεκουραση και ολοι αρρωστοι λογου ελλειψη υπνου.

αδεια μονο 6μερες.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα ορκιστηκαμε Αεροπορια.

η εκπαιδευση πολυ κουραστικη λογο λιγων ημερων.

καθολου ξεκουραση και ολοι αρρωστοι λογου ελλειψη υπνου.

αδεια μονο 6μερες.:)

Τα μάθαμε, τα μάθαμε... 1600 άτομα η σειρά ε; Σας περιμένουμε πώς και πώς στα νησιά... :p

Link to comment
Share on other sites

Τα μάθαμε, τα μάθαμε... 1600 άτομα η σειρά ε; Σας περιμένουμε πώς και πώς στα νησιά... :p

 

πανω απο 1600 ατομα μπηκανε.

μακρια απο νησια:p:p:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πανω απο 1600 ατομα μπηκανε.

μακρια απο νησια:p:p:ninja:

Ο λόγος πάντως που ορκιστήκατε τσακ μπαμ είναι αυτός. Το γεγονός ότι στα νησιά παίζει τρομερή έλλειψη και έχουν ξεσκιστεί στις αποσπάσεις. Κοίτα μεγάλα οφ δε σε χαλάει νομίζω... Εγώ πχ. δήλωσα παραμονή στην Σκύρο. Να έρθω Αθήνα για να με παίζει 1,5-0,5; Να το κάνω τι; 1000 φορές καλύτερα μεγάλα οφ.

Link to comment
Share on other sites

σημερα ορκιστηκαμε Αεροπορια.

η εκπαιδευση πολυ κουραστικη λογο λιγων ημερων.

καθολου ξεκουραση και ολοι αρρωστοι λογου ελλειψη υπνου.

αδεια μονο 6μερες.:)

 

Μαζί σου aris_21 :lol: Και εγώ ήμουν στην ορκωμοσία! Τα πράγματα είναι όπως τα αναφέρει ο φίλος εδώ. :happy: Γενικά ήταν μια καλή και απροβλημάτιστη εκπαίδευση. :rolleyes: Οι επόμενη ΕΣΣΟ να θέσει ερωτήματα προς απάντηση :p

 

Υ.Γ.1: Σε ποια μοίρα ήσουν aris_21;

Υ.Γ.2: Αγαπητέ minovg είχες δίκιο για όσα με είχες συμβουλέψει για τη βασική εκπαίδευση.. Τελικά η περίοδος στο κέντρο εκπαίδευσης είναι πραγματικά χαλαρή (& ανέμελη;))

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου aris_21 :lol: Και εγώ ήμουν στην ορκωμοσία! Τα πράγματα είναι όπως τα αναφέρει ο φίλος εδώ. :happy: Γενικά ήταν μια καλή και απροβλημάτιστη εκπαίδευση. :rolleyes: Οι επόμενη ΕΣΣΟ να θέσει ερωτήματα προς απάντηση :p

 

Υ.Γ.1: Σε ποια μοίρα ήσουν aris_21;

Υ.Γ.2: Αγαπητέ minovg είχες δίκιο για όσα με είχες συμβουλέψει για τη βασική εκπαίδευση.. Τελικά η περίοδος στο κέντρο εκπαίδευσης είναι πραγματικά χαλαρή (& ανέμελη;))

Ατε... ΕΙΠΑ ΕΓΩ -ΝΩΣ;;; :lol: :rotfl:

 

Άντε υπομονή μάγκες, αυτό ήταν. Στις μονάδες δε θα συναντήσετε τέτοιο πράμα ξανά.

Link to comment
Share on other sites

στη νεα μου μοναδα εχω μαθει να βλεπω πλοιαρχους, αντισυνταγματαρχες κλπ και να μη δινω σημασια...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο το τυπ στο ndc-gr τελικά όπως και το περίμενα.που φτάσαμε ρε γμτ,να περνάμε καλά στον εβρο και στον 3ο κύκλο δίπλα στο σπίτι μας να τρώμε εμπλοκές.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.1: Σε ποια μοίρα ήσουν aris_21;

[/color][/size][/font]

 

1Μοιρα/Β4 ημουνα.

αντε να παρουμε δυναμεις τωρα και να ξεκουραστουμε.

εσυ που ησουνα??:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...