Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καποιος που να μπαινει Αεροπορια 6/5

(124 ΠΒΕ)??:)

Εγώ, αλλά στις 7/5 :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και τι μεταθεσεις παίζουν απο αυλώνα? το ξερω βιάζομαι,αλλά δν βαριέστε......

 

θελεις να μαθεις ε??:lol:

 

λοιπον απο εκει παιζει να πας λημνο,μυτιληνη,χιο,ροδο,σαμο η εβρο!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχουν σχέση. Το ένα έχει αξια (η όχι, ανάλογα πως το πάρεις) όσο είσαι φαντάρος. Το άλλο όταν απολυθείς. Και τα 2 όμως αποτελούν πιθανούς λόγους για τους οποιους κάποιος μπορεί να θέλει να ακολουθήσει αυτό το δρόμο. As simple as that.

 

Έχουν σχέση αν θέλεις να έχουν. Σε αυτήν την περίπτωση βέβαια, δεν έχει νόημα να το συζητάμε.

 

As simple as that.

 

Το έχουμε (έχεις) αναγάγει σε μεγαλύτερο θέμα από ότι είναι. Δε θέλω να δημιουργήσω εντυπώσεις (έλεος, ούτε το Μακεδονικό να συζητούσαμε) ειλικρινά έτσι θυμόμουν, ότι είχες πει ότι ήθελες για επαγγελματικούς/προσωπικούς λόγους να έχεις ελευθερα απογεύματα. Αφού λοιπόν κάνω λάθος (και το είπα και πριν) το παίρνω πίσω. Θυμόμουν λάθος προφανώς.

 

Υπάρχουν και καλύτεροι τρόποι να απεμπλακείς από το να βγεις και να πεις ότι «Το έχουμε (έχεις) αναγάγει σε μεγαλύτερο θέμα από ότι είναι.». Απαξιώνεις την συζήτηση που ΕΣΥ την άρχισες.

 

Δεν πήγα για έναν και μόνο λόγο αλλά για πολλούς διαφορετικούς. Και ναι, τα ελεύθερα απογεύματα ήταν σίγουρα ένας από αυτούς. Αλλά αυτό δεν σε αφορά. Ούτε έχει σχέση με το θέμα.

 

 

 

Συγγνώμη που επανέρχομαι, αλλα μόλις συνειδητοποίησα ότι έχεις μπλέξει τα μπούτια σου και με έχεις μπλέξει κι εμενα. Ποσώς με ενδιαφέρει το αν έχει σχέση με το όταν απολυθείς κτλ. Απαντούσα στο:

 

Που δεν ισχύει, γιατί υπάρχουν και άλλοι λόγοι για να πας για ΔΕΑ.

 

Με την ίδια ευκολία, μπορώ να πω και εγώ το ίδιο για σένα. «Μόλις συνειδητοποίησα ότι έχεις μπλέξει τα μπούτια σου και με έχεις μπλέξει κι εμένα», μόνο που δεν συνιστά επιχείρημα. Το ξέρεις αυτό φυσικά.

 

Ρώτησες ποια τα θετικά του να είσαι αξιωματικός αφού απολυθείς. Σου απάντησα. Αν αποφάσισες μετά να απαντήσεις σε κάτι άλλο άσχετο, είναι δικό σου πρόβλημα, όχι δικό μου.

 

Επίσης, που ακριβώς έκανα λάθος όταν είπα:

 

(...)

 

Αφού κάνοντας μια αναζήτηση εσύ ο ίδιος έχεις πει:

 

σου απαντάω παραπάνω. Αν ήταν μόνο τα απογεύματα δεν θα πήγαινα. Θα ήταν καθαρή τρέλα :p

 

Συνεπώς, κάνεις λάθος, δεν πήγα για αυτό. Υπάρχουν αρκετοί λόγοι για να πάει κάποιος για ΔΕΑ (τους οποίους έχω παραθέσει και αναλύσει) όπως υπάρχουν πολλοί ακόμα για να μην πάει (τους οποίους επίσης έχω παραθέσει-αναλύσει). Και όπως έχω πει σχεδόν σε κάθε μήνυμά μου για αυτό το θέμα, ο καθένας ζυγίζει τις προτεραιότητές του και ανάλογα αποφασίζει. Ποτέ δεν είπα σε κάποιον ούτε να πάει, ούτε να μην πάει.

 

Δεν μπορεί όμως να διαμαρτύρεται και να κλαίγεται μετά, όποια απόφαση και να πήρε. Αν πήγε, να κλαίγεται που κάθεται 5 μήνες παραπάνω και που έχει ευθύνες κτλ (διότι το ήξερε από πριν) και αν δεν πήγε να κλαίγεται που έχει κάθε μέρα υπηρεσία και αγγαρία, που χάνει 12 μήνες χωρίς να πληρώνεται κτλ (γιατί και αυτά τα ήξερε).

 

Και το λέω αυτό έχοντας γνωρίσει και τις δυο περιπτώσεις.

 

Aρα ούτε χρειάζεται να μου λες ότι κάνω λάθος, ούτε να μου επιτίθεσαι (με τον ddr2 κανε ότι θες :p) απλά coolare και μη βλέπεις παντού φαντάσματα.

 

Δεν βλέπω φαντάσματα, γραφικούς βλέπω. Δεν αναφέρομαι σε κάποιον συγκεκριμένα καθώς μιλάω για αυτό το thread συνολικά. Ο καθένας χωρίς να ξέρει τι του γίνεται βγαίνει και λέει το μακρύ του και το κοντό του.

 

Τώρα αν κάποιος ταυτιστεί με αυτό, τότε και πάλι: Δικό του πρόβλημα.

 

 

 

Είναι περισσότερο από προφανές τι υποστηρίζεις, και τι προτρέπεις έμμεσα τους άλλους να διαλέξουν, δεν πρόκειται να ψάχνω 4000 μηνύματα για να βρώ τι έχεις γράψει.

 

Σου λέω «κάνεις λάθος, τα επιχειρήματά μου είναι εκεί, πήγαινε δες τα» και μου λες «όχι, βαριέμαι να ψάξω».

 

Άρα παραδέχεσαι και μόνος σου πλέον ότι είσαι ανίκανος να διεξάγεις σοβαρή συζήτηση.

 

Είναι επίσης προφανές ότι 17μήνες θητείας αφήνουν ανεξάλειπτα τα σημάδια τους στην συμπεριφορά και τον τρόπο σκέψης σου.

Εξακολουθείς δλδ να είσαι αγενής και προκλητικός.

 

Δεν ξέρεις πώς ήμουν στην θητεία μου-->εξακολουθείς να μιλάς για θέματα που αγνοείς.

 

Πέρα από αυτό, είσαι πολύ νέος στο φόρουμ, οπότε είναι φυσιολογικό να μην ξέρεις πώς μιλάω πάντα σε συγκεκριμένες περιπτώσεις, όπως η δικιά σου, δηλαδή ΠΡΙΝ ακόμα πάω στρατό.

 

Απλά όταν βλέπω ανακρίβειες (ή/και ψέματα), είναι φυσικό να pwnάρω. Ο καθένας το κάνει και ο καθένας έχει τον τρόπο του.

 

1.Στρατιώτης δεν είναι ιδιότητα, είναι βαθμός του ΣΞ.

 

εκτός του ΣΞ φυσικά.

 

Και αυτό ξεχνάς να το πεις. Γενικώς, πολλές λεπτομέρειες ξεχνάς να αναφέρεις. :p

 

εντός του ΣΞ, φαντάρος και στρατιώτης χρησιμοποιούνται για να αναφερθούν σε δυο διαφορετικές κατηγορίες στρατεύσιμων. Αν εσύ αισθάνεσαι ότι ανήκεις στην πρώτη είναι καθαρά και αποκλειστικά δικό σου θέμα. Δεν μπορώ να κάνω τίποτα για αυτό.

 

Και για να μην παρεξηγηθώ (αν και αυτό είναι σίγουρο :D) ο παραπάνω διαχωρισμός ισχύει για όλους. Όπως υπάρχει το φάνταρο υπάρχει και ο δοκιμάκος/φαντάρος πολυτελείας και ο στρατόκ###ς μόνιμος. Και όπως υπάρχουν και Στρατιώτες υπάρχουν αντίστοιχα και Δόκιμοι, υπάρχουν και Αξιωματικοί. Και φυσικά ο διαχωρισμός αυτός ισχύει και στην real life, πριν και μετά τον στρατό (που δεν είναι παρά μερικοί μήνες). Δεν είμαστε όλοι ίδιοι.

 

Το θέμα είναι που επιλέγει να κατατάξει ο καθένας τον εαυτό του. Εντέλει, το δικαίωμά σου να αυτοπροσδιορίζεσαι είναι ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΟ. ;)

 

για τον έξω κόσμο, προφανώς, ο καθένας που πάει να υπηρετήσει την θητεία του φαντάρος είναι (χωρίς να είναι κακό). Υπό αυτήν την έννοια και εγώ φαντάρος ήμουν. Βάση Σ/Κ, και ο Αρχηγός ΓΕΕΘΑ φαντάρος θεωρείται. Συνεπώς πες πρώτα στον εαυτό σου για αμερικές και λοιπές ανακαλύψεις και μετά στους άλλους.

 

Σε τελική ανάλυση, δεν περίμενα να καταλάβεις.

 

Γκέγκε?

 

+1.

 

2. Και εγώ έχω αργήσει από άδεια και δεν τιμωρήθηκα,Αυτό πώς γίνεται ε?? Επίσης έχω κάνει πολλές μ@λ@κίες οι οποίες πρότι φανερώθηκαν έμειναν ατιμώρητες και σε ολίγας ημέρας τερματίζω ευδοκίμως την στρατιωτική μου θητεία έχοντας ΜΗΔΕΝ ημέρες κράτηση ή οποιαδήποτε άλλη ποινή.Αυτό πάλι πώς γίνεται??

 

3.Προφανώς υπηρετείς όσες μέρες σου γράψουν, αλλά αν στον στρ γράψουν 20 μέρες ΔΕΝ ΥΠΗΡΕΤΕΙ ΚΑΜΙΑ, αντίθετα με τον δόκιμο που υπηρετεί 20 μερες.Πες μου οτι δεν το κατάλαβες???

 

Απαντάς μόνος σου.

 

Άντε όμως να σου εξηγήσω και την αλφαβήτα, αν και αμφιβάλλω αν θα καταλάβεις.

 

1. Δεν είναι δύσκολο να μην τιμωρηθείς σε όλη σου την θητεία και να απολυθείς στην ώρα σου. Απεναντίας.

2. Δεν είναι όλοι το ίδιο. Στην ίδια μονάδα και με τον ίδιο διοικητή, μπορεί ένας στρατιώτης να φύγει με 0 ποινές, ίσως και με τιμητική, ενώ ένας άλλος με 80.

3. Ποινή υπηρετεί κανείς μόνο όση γραφτεί, και όχι αυτήν με την οποία θα τιμωρηθεί.

4. Ακόμα και έτσι, ό,τι γράφεται μπορεί και να ξεγραφτεί και δεν εννοώ αν βάλει κάποιος βύσμα για αυτόν τον σκοπό.

5. ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ο ΔΕΑ υπηρετεί θεωρητικά και την μία ημέρα μόνη της, ο ΔΕΑ δεν θα τιμωρηθεί παρά μόνο σε τραβηγμένες περιπτώσεις. Ο στρατιώτης είναι αναλώσιμος και τιμωρείται για ψύλλου πήδημα, (μια ακόμα) ουσιαστική λεπτομέρεια που παραλείπεις.

6. Πρακτικά, στην real life, οι πιθανότητες να απολυθεί κάποιος με μέρες υπηρετήσιμης φυλακής είναι ίδιες και για τον στρατιώτη και για τον ΔΕΑ. Δεν έχει σχέση η ιδιότητα, άλλοι πιο... πεζοί παράγοντες, όπως το πόσες και τι είδους μ......ες κάνει, τι είδους διοικητής παίζει και φυσικά (δυστυχώς) και το βύσμα, αν υπάρχει.

7. Με βάση το παραπάνω, το «κουράστηκα να μοιράζω εγκαλιόχαρτα» και το «πώ-πω Παναγία μου μην πάτε για ΔΕΑ θα υπηρετήσετε και την μια ημέρα!!!» είναι φαντασιοπληξίες.

 

Trobocop® pwned ;;;;;; :cold:

:lol:

Σορρυ που μπαινω στη συζητηση ξεκαρφωτος αλλα τρομποκοπ εχουν δικιο οι αλλοι,,,εχεις μπερδευτει λιγο και δεν καταλαβαινω σε τι οφελει η επιθεση σου, τη συζητηση....:wacko:

 

Ναι, ξέρεις, αυτό ήταν το πρόβλημά μου, το αν θα (νομίζει ότι) μου την πει ο κάθε άσχετος σε ένα φόρουμ... :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι, ξέρεις, αυτό ήταν το πρόβλημά μου, το αν θα (νομίζει ότι) μου την πει ο κάθε άσχετος σε ένα φόρουμ... :lol:

 

Στο προφιλ σου λεει:

Απασχόληση: Pwnerator

 

Τωρα δηλαδη μας δουλευεις;;;;:wacko:

Μα ειναι προφανες οτι σε ενοχλει(ή εχεις προβλημα) αν καποιος σε pwnari..σε απασχολει τοσο πολυ αυτο που το γραφεις και στο προφιλ σου..:rolleyes:

;)

ειπαμε εχεις λεγειν,,,αλλα οχι και να μας δουλευεις:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Στο προφιλ σου λεει:

Απασχόληση: Pwnerator

 

Τωρα δηλαδη μας δουλευεις;;;;:wacko:

Μα ειναι προφανες οτι σε ενοχλει(ή εχεις προβλημα) αν καποιος σε pwnari..σε απασχολει τοσο πολυ αυτο που το γραφεις και στο προφιλ σου..:rolleyes:

;)

ειπαμε εχεις λεγειν,,,αλλα οχι και να μας δουλευεις:p

Χωρίς παρεξήγηση, είσαι εκτός θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση, είσαι εκτός θέματος.

 

Χωρις παρεξηγηση εχω κουραστει να διαβαζω τα ποστ σου σε αυτο το θεμα γιατι το μονο που προσπαθεις ειναι να μειωσεις τους υπολοιπους,,,με αποτελεσμα να χαλας τη ροη του θεματος...

 

 

 

 

 

παρεμπιπτωντος: pwned :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Χωρις παρεξηγηση εχω κουραστει να διαβαζω τα ποστ σου σε αυτο το θεμα γιατι το μονο που προσπαθεις ειναι να μειωσεις τους υπολοιπους,,,με αποτελεσμα να χαλας τη ροη του θεματος...

 

 

 

 

 

παρεμπιπτωντος: pwned :lol:

Θες να πεις ότι βλέπεις συγκεκριμένη ροή στο θέμα; Εγώ βλέπω έναν γενικό και αόριστο τίτλο ο οποίος δικαιολογεί μέσα σε ένα και μόνο θέμα συζητήσεις για οποιοδήποτε θέμα αφορά τον στρατό. Αν κουράστηκες μην διαβάζεις τα μηνύματά μου, είναι απλό.

 

Επίσης, για την μείωση των άλλων, έχω ξεπεράσει τις επιλεκτικές ευαισθησίες. Κάντο και εσύ. Δεν είναι δύσκολο.

 

Παρεπιπτόντως: Αν σε κάνει να αισθάνεσαι τόσο όμορφα, κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις ότι βλέπεις συγκεκριμένη ροή στο θέμα; Εγώ βλέπω έναν γενικό και αόριστο τίτλο ο οποίος δικαιολογεί μέσα σε ένα και μόνο θέμα συζητήσεις για οποιοδήποτε θέμα αφορά τον στρατό. Αν κουράστηκες μην διαβάζεις τα μηνύματά μου, είναι απλό.

 

Επίσης, για την μείωση των άλλων, έχω ξεπεράσει τις επιλεκτικές ευαισθησίες. Κάντο και εσύ. Δεν είναι δύσκολο.

Παρεπιπτόντως: Αν σε κάνει να αισθάνεσαι τόσο όμορφα, κανένα πρόβλημα!

 

Ειμαι συναισθηματικος δεν μπορω να το κανω!!!!:)

 

 

Βασικα ηθελα να σου κανω ενα pwned για να δω τι χαρακτηρας εισαι,πως θα αντιδρασεις,,για να σε δοκιμασω.

 

ΤΟ θεμα δε νομιζω οτι χαλασε,,απλα οταν μιλας εριστικα σε καποιον αλλον,ακομα και αν εχει αδικο αυτος, λογικο ειναι να αντιδρασει ασχημα και να χαλασει η ροη,δεν εχουν βλεπεις ολοι την ιδια δεκτικοτητα...

τεσπα και αυτα off topic ειναι..

 

εγω προσωπικα παρακολουθουσα το θεμα για να ξερω μερικα θεματα για το στρατο,δεν εχω γνωση στο θεμα ουτε προσωπικες εμπειριες...

αυτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ηθελα να σου κανω ενα pwned για να δω τι χαρακτηρας εισαι,πως θα αντιδρασεις,,για να σε δοκιμασω.

 

:p

 

Α, ρε THEO_LEGEND, να'χα τα προβλήματά σου!! :D

 

ΤΟ θεμα δε νομιζω οτι χαλασε,,απλα οταν μιλας εριστικα σε καποιον αλλον,ακομα και αν εχει αδικο αυτος, λογικο ειναι να αντιδρασει ασχημα και να χαλασει η ροη,δεν εχουν βλεπεις ολοι την ιδια δεκτικοτητα...

τεσπα και αυτα off topic ειναι..

 

Ας πούμε ότι είναι έτσι. Έλα όμως στην θέση μου: Όταν ο κάποιος άλλος όμως λέει ψέματα και ανακρίβειες για ένα θέμα που προφανέστατα δεν έχει ιδέα, ενώ εσύ ξέρεις από πρώτο χέρι, και όταν του το τονίζεις σου απαντάει ότι είσαι κομπλεξικός, ότι βαριέται να διαβάσει μηνύματα κτλ εσύ τι θα έκανες;

 

Αν θα ήσουν ευγενικός μπράβο σου. Εγώ δεν μπορώ, μια καυστικότητα με διακρίνει όταν ο άλλος πάει γυρεύοντας :X

 

εγω προσωπικα παρακολουθουσα το θεμα για να ξερω μερικα θεματα για το στρατο,δεν εχω γνωση στο θεμα ουτε προσωπικες εμπειριες...

αυτα.

 

Κανείς δεν γεννήθηκε ξέροντας, και κανείς δεν ξέρει τα πάντα.

 

EDIT: σε ευχαριστώ για το πμ, καταλαβαίνω απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω μπαινω πυροβολικο Θηβα 13 μαιου. Τι λεει εκει? Γνωριζει κανεις? Μετα απο εκει που μας στελνουν συνηθως?
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί τσακώνεστε... Έλεος ρε παιδιά. Εδώ μπαίνουν κυρίως τα παιδιά που θα πρωτοπαρουσιαστούν και έχουν τεράστιες αγωνίες για να κάθονται και να διαβάζουν τι είναι έφεδρος και αν υπηρετούν οι δόκιμοι τις 20 μέρες φυλακή ή όχι κλπ.

 

Σταματήστε τη βλακώδη συζήτηση και τις ανούσιες αντιπαραθέσεις.

 

@BMW116i. Φίλε παραμεθόριο πηγαίνεις μετά από κει. Εξαρτάται σε ποιο στρατολογικό γραφείο είσαι γραμμένος. Αν είσαι από Αθήνα θα σε πάνε σε νησί. Γενικά ή νησί ή Έβρο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω μπαινω πυροβολικο Θηβα 13 μαιου. Τι λεει εκει? Γνωριζει κανεις? Μετα απο εκει που μας στελνουν συνηθως?

Εβρο η Νησια.καλα ειναι για μενα στο πυροβολικο.τα περισσοτερα στρατοπεδα εχουν υποστηριξη και Πεζικο Μ/Κ και ετσι οι υπηρεσιες ειναι μοιρασμενες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω μπαινω πυροβολικο Θηβα 13 μαιου. Τι λεει εκει? Γνωριζει κανεις? Μετα απο εκει που μας στελνουν συνηθως?

 

 

Πυροβολικο ειναι μια χαρα!;)

σε αντιθεση με τεθωρακισμενα που ειναι πιο σφιχτα τα πραγματα...αρα καλα εισαι!!

Μετα οπως ειπαν και τα παιδια νησι η ευρο!!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1.Η μια λογική λέει ότι στους δόκιμους δείχνουν επιείκεια και η άλλη λογική ότι επειδή πληρώνονται και επειδή είναι υποψήφιοι αξιωματικοί δεν υπάρχει καμία επιείκεια.θα πρέπει πάντα να είναι όπως πρέπει γιατί είναι το παράδειγμα. Αυτό επιμενεις να μην το αναφέρεις...

2.το πως μιλάς σε διάφορες περιπτώσεις δεν με ενδιαφέρει.είναι δικό σου πρόβλημα συμπεριφοράς και πρόβλημα όσων σε ανέχονται, μεταξύ αυτών και οι διαχειριστές του φόρουμ.Τα μηνύματα σου είναι εκεί, και όλοι βγάζουν τα συμπεράσματα τους...

Περαστικά...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

1.Η μια λογική λέει ότι στους δόκιμους δείχνουν επιείκεια και η άλλη λογική ότι επειδή πληρώνονται και επειδή είναι υποψήφιοι αξιωματικοί δεν υπάρχει καμία επιείκεια.θα πρέπει πάντα να είναι όπως πρέπει γιατί είναι το παράδειγμα. Αυτό επιμενεις να μην το αναφέρεις...

 

Δεν είναι λογική, είναι η πραγματικότητα. Αυτό ισχύει στην πράξη, πώς να το κάνουμε τώρα; Να σου πω ότι δεν ισχύει για να μην σου χαλάσω το χατήρι?!

 

Ακόμα και έτσι όπως το λες όμως, αυτό που περιγράφεις είναι η μια όψη του νομίσματος. Η άλλη, είναι ότι στις περισσότερες περιπτώσεις τα χρήματα που λες ότι πληρώνονται δεν είναι αρκετά και αυτό το ξέρουν όλοι. Δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μια στο εκατομμύριο διοικητής να πει «κ. δόκιμε, πληρώνεσαι και επομένως δεν έχεις δικαιολογία» γιατί θα γελάσουν και οι πέτρες.

 

Καταπληκτικό το επιχείρημα σου πάντως. Με βάση την (α)λογική σου, οι ΕΠΟΠ που παίρνουν πλήρη μισθό και είναι και μόνιμοι, θα έπρεπε να είχαν τρελαθεί στις φυλακές. :D οι δε στρατιώτες θα έπρεπε να είναι κυριολεκτικά στο απυρόβλητο!!!

 

Και από την άλλη, οι ΔΕΑ δεν είναι παρά έφεδροι που μετά από 6 μήνες φεύγουν από την μονάδα. Κανείς διοικητής δεν περιμένει τους ΔΕΑ στις μονάδες επειδή είναι υποψήφιοι αξιωματικοί και άρα θα του λύσουν όλα του τα προβλήματα όντας παράδειγμα προς μίμηση. Επιπλέον, όλοι ανεξαιρέτως οι ανώτεροι (πρέπει να) είναι παράδειγμα προς μίμηση. Όταν η μεγάλη πλειοψηφία αξιωματικών και λοιπών μόνιμων στελεχών είναι σάπιοι, κανείς και εννοώ ΚΑΝΕΙΣ, δεν περιμένει να έρθουν οι ΔΕΑ για να σώσουν την κατάσταση.

 

Φυσικά, για να πεις και τις δυο όψεις του νομίσματος, πρέπει να ξέρεις το νόμισμα. Και εσύ απλώς το έχεις δει από μακριά. Αν παρεξηγείσαι που σου το τονίζω, δεν φταίω εγώ.

 

Τα μηνύματα σου είναι εκεί, και όλοι βγάζουν τα συμπεράσματα τους...

 

--->

 

Περαστικά...

 

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

ΞΡν Ρίναι λογικΞ, Ρίναι Ξ· ΟΟΞ±Ξ³ΞΌΞ±ΟΞΉΞΊΟΟΞ·ΟΞ±. ΞΟΟΟ ΞΉΟΟΟΡι ΟΟΞ·Ξ½ ΟΟάξη, ΟΟΟ Ξ½Ξ± ΟΞΏ κάνοΟΞΌΞ΅ ΟΟΟΞ±; ΞΞ± ΟΞΏΟ ΟΟ ΟΟΞΉ δΡν ΞΉΟΟΟΡι Ξ³ΞΉΞ± Ξ½Ξ± ΞΌΞ·Ξ½ ΟΞΏΟ ΟαλάΟΟ ΟΞΏ ΟΞ±ΟΞΟΞΉ?!

 

ΞΞΊΟΞΌΞ± ΞΊΞ±ΞΉ Ξ*ΟΟΞΉ ΟΟΟΟ ΟΞΏ Ξ»Ξ΅Ο ΟΞΌΟΟ, Ξ±ΟΟΟ ΟΞΏΟ ΟΞ΅ΟΞΉΞ³ΟΞ¬ΟΞ΅ΞΉΟ Ξ΅Ξ―Ξ½Ξ±ΞΉ Ξ· ΞΌΞΉΞ± ΟΟΞ· ΟΞΏΟ Ξ½ΞΏΞΌΞ―ΟΞΌΞ±ΟΞΏΟ. Πάλλη, Ρίναι ΟΟΞΉ ΟΟΞΉΟ ΟΞ΅ΟΞΉΟΟΟΟΞ΅ΟΞ΅Ο ΟΞ΅ΟΞΉΟΟΟΟΞ΅ΞΉΟ ΟΞ± ΟΟΞΞΌΞ±ΟΞ± ΟΞΏΟ Ξ»Ξ΅Ο ΟΟΞΉ ΟληΟΟΞ½ΞΏΞ½ΟΞ±ΞΉ δΡν Ρίναι Ξ±ΟΞΊΞ΅ΟΞ¬ ΞΊΞ±ΞΉ Ξ±ΟΟΟ ΟΞΏ ΞΎΞ*ΟΞΏΟΞ½ Ολοι. ΞΡν ΟΟΞ¬ΟΟΡι ΟΞ΅ΟΞ―ΟΟΟΟΞ· ΞΏΟΟΞ΅ ΞΌΞΉΞ± ΟΟΞΏ ΡκαΟΞΏΞΌΞΌΟΟΞΉΞΏ διοικηΟΞΟ Ξ½Ξ± ΟΡι «κ. Ξ΄ΟΞΊΞΉΞΌΞ΅, ΟληΟΟΞ½Ξ΅ΟΞ±ΞΉ ΞΊΞ±ΞΉ Ξ΅ΟΞΏΞΌΞ*Ξ½ΟΟ Ξ΄Ξ΅Ξ½ Ξ*ΟΞ΅ΞΉΟ Ξ΄ΞΉΞΊΞ±ΞΉΞΏΞ»ΞΏΞ³Ξ―Ξ±Β» Ξ³ΞΉΞ±ΟΞ― ΞΈΞ± γΡλάΟΞΏΟΞ½ ΞΊΞ±ΞΉ ΞΏΞΉ ΟΞ*ΟΟΞ΅Ο.

 

ΞΞ±ΟΞ±ΟληκΟΞΉΞΊΟ ΟΞΏ Ξ΅ΟΞΉΟΡίΟΞ·ΞΌΞ± ΟΞΏΟ ΟάνΟΟΟ. ΞΞ΅ Ξ²Ξ¬ΟΞ· ΟΞ·Ξ½ (Ξ±)λογικΠΟΞΏΟ, ΞΏΞΉ ΞΞ*ΞΞ* ΟΞΏΟ ΟΞ±Ξ―ΟΞ½ΞΏΟΞ½ ΟΞ»ΞΟΞ· ΞΌΞΉΟΞΈΟ ΞΊΞ±ΞΉ Ρίναι ΞΊΞ±ΞΉ ΞΌΟΞ½ΞΉΞΌΞΏΞΉ, ΞΈΞ± Ξ*ΟΟΞ΅ΟΞ΅ Ξ½Ξ± ΡίΟΞ±Ξ½ ΟΟΡλαθΡί ΟΟΞΉΟ ΟΟλακΞ*Ο. :D ΞΏΞΉ δΡ ΟΟΟΞ±ΟΞΉΟΟΞ΅Ο ΞΈΞ± Ξ*ΟΟΞ΅ΟΞ΅ Ξ½Ξ± Ρίναι ΞΊΟΟιολΡκΟΞΉΞΊΞ¬ ΟΟΞΏ Ξ±ΟΟΟΟβληΟΞΏ!!!

 

ΞΞ±ΞΉ Ξ±ΟΟ ΟΞ·Ξ½ άλλη, ΞΏΞΉ ΞΞΠδΡν Ρίναι ΟΞ±ΟΞ¬ Ξ*ΟΡδΟΞΏΞΉ ΟΞΏΟ ΞΌΞ΅ΟΞ¬ Ξ±ΟΟ 6 ΞΌΞΞ½Ξ΅Ο ΟΞ΅ΟΞ³ΞΏΟΞ½ Ξ±ΟΟ ΟΞ·Ξ½ μονάδα. ΞΞ±Ξ½Ξ΅Ξ―Ο Ξ΄ΞΉΞΏΞΉΞΊΞ·ΟΞΟ Ξ΄Ξ΅Ξ½ ΟΞ΅ΟΞΉΞΌΞ*νΡι ΟΞΏΟΟ ΞΞΞ ΟΟΞΉΟ ΞΌΞΏΞ½Ξ¬Ξ΄Ξ΅Ο Ξ΅ΟΡιδΠΡίναι ΟΟΞΏΟΞΟΞΉΞΏΞΉ Ξ±ΞΎΞΉΟΞΌΞ±ΟΞΉΞΊΞΏΞ― ΞΊΞ±ΞΉ Ξ¬ΟΞ± ΞΈΞ± ΟΞΏΟ Ξ»ΟΟΞΏΟΞ½ Ολα ΟΞΏΟ ΟΞ± ΟΟΞΏΞ²Ξ»ΞΞΌΞ±ΟΞ± ΟΞ½ΟΞ±Ο ΟΞ±ΟάδΡιγμα ΟΟΞΏΟ ΞΌΞ―ΞΌΞ·ΟΞ·. ΞΟΞΉΟΞ»Ξ*ΞΏΞ½, Ολοι ανΡξαιΟΞ*ΟΟΟ ΞΏΞΉ Ξ±Ξ½ΟΟΞ΅ΟΞΏΞΉ (ΟΟΞ*ΟΡι Ξ½Ξ±) Ρίναι ΟΞ±ΟάδΡιγμα ΟΟΞΏΟ ΞΌΞ―ΞΌΞ·ΟΞ·. ΞΟΞ±Ξ½ Ξ· μΡγάλη ΟλΡιοΟΞ·ΟΞ―Ξ± Ξ±ΞΎΞΉΟΞΌΞ±ΟΞΉΞΊΟΞ½ ΞΊΞ±ΞΉ λοιΟΟΞ½ ΞΌΟΞ½ΞΉΞΌΟΞ½ ΟΟΡλΡΟΟΞ½ Ρίναι ΟΞ¬ΟΞΉΞΏΞΉ, ΞΊΞ±Ξ½Ξ΅Ξ―Ο ΞΊΞ±ΞΉ Ξ΅Ξ½Ξ½ΞΏΟ ΞΞΞΞΞΞ£, δΡν ΟΞ΅ΟΞΉΞΌΞ*νΡι Ξ½Ξ± Ξ*ΟΞΈΞΏΟΞ½ ΞΏΞΉ ΞΞΞ Ξ³ΞΉΞ± Ξ½Ξ± ΟΟΟΞΏΟΞ½ ΟΞ·Ξ½ ΞΊΞ±ΟΞ¬ΟΟΞ±ΟΞ·.

 

Ξ¦ΟΟΞΉΞΊΞ¬, Ξ³ΞΉΞ± Ξ½Ξ± ΟΞ΅ΞΉΟ ΞΊΞ±ΞΉ ΟΞΉΟ Ξ΄ΟΞΏ ΟΟΞ΅ΞΉΟ ΟΞΏΟ Ξ½ΞΏΞΌΞ―ΟΞΌΞ±ΟΞΏΟ, ΟΟΞ*ΟΡι Ξ½Ξ± ΞΎΞ*ΟΞ΅ΞΉΟ ΟΞΏ Ξ½ΟΞΌΞΉΟΞΌΞ±. ΞΞ±ΞΉ Ξ΅ΟΟ Ξ±ΟΞ»ΟΟ ΟΞΏ Ξ*ΟΞ΅ΞΉΟ Ξ΄Ξ΅ΞΉ Ξ±ΟΟ ΞΌΞ±ΞΊΟΞΉΞ¬. ΞΞ½ ΟΞ±ΟΡξηγΡίΟΞ±ΞΉ ΟΞΏΟ ΟΞΏΟ ΟΞΏ ΟΞΏΞ½Ξ―ΞΆΟ, δΡν ΟΟΞ±Ξ―Ο Ξ΅Ξ³Ο.

 

 

 

--->

 

 

 

ΞΞ±Ξ»Ο Ξ*Ξ¬ΟΟΞ±!

Kai tis 2 opseis tou nomismatos krero kai tis 2 opseis tou stratou exo dei kai sto 502 kai sto geetha.exo dei loxagous na trone 5 meres fxlaki apo ton dioikiti gia plaka, exo dei fantarous na timorountai me 20ares adika,exo dei dokimous na trone toso sk@to pou sti thesi tous tha drepopoun na ksanapatiso sto stratopedo..ola ta exo dei giati piga apo mia poly mavri monada se mia poly xalari.kai to syberasma einai oti ola exartontai apo ton dioikiti kai tis ypoxreoseis tis monadas.den leo psemata otan grafo oti oi perissoteroi dokimoi efygan apo to 502 me 30-40 meres fylaki.fysika to idio isxyei kai gia pollous fantarous,alla aftoi ekanan polles ******** eno oi dokimoi oxi..giati o dokimos tha faei kambana akoma kai an o idios den kanei kati,giati einai ypeftinos gia allous.eidika gia tnus epop pou anafereis oi poines itan para poly syxno fainomeno.oxi poly varies poines, alla polles.afta eida afta leo.esy borei na eides alla kai na exeis alli apopsi.to ti tha symvei ston kathena einai thema tyxis, pou tha pesei..

 

Den me enoxlei katholou i antitheti apopsi,den exo provlima na syzitao ta panta. Me enoxloun omos ta prosopika sxolia kai i epithetiki diathesi.to an exo i den exo idea gia kapoio thema den einai douleia kanenos na to sxoliasei.as pei apla oti kano lathos kai as grapsei tin apopsi tou.

 

Sorry gia ta greeklish alla eimai ektos athinon kai baino apo to kinito.kali anastasi na exoume oloi.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω μπαινω πυροβολικο Θηβα 13 μαιου. Τι λεει εκει? Γνωριζει κανεις? Μετα απο εκει που μας στελνουν συνηθως?

 

Μηνα Μαιο ειχα μπει και γω το 1994 στη θηβα.......μια χαρα ηταν,μια σκοπια εκανα ολη κι ολη στις 40 μερες που εκατσα περιπου στο στρατοπεδο της θηβας,τοτε δεν ειχε και ζεστο νερο για μπανιο αυτο ηταν το σημαντικοτερο προβλημα :ninja: σημερα δε ξερω τι γινεται εκει μεσα.......σε νησια και εβρο πανε συνηθως μετα τη θηβα εκτος και βαλεις καποιο μεσον :p εγω ημουν απο τους τυχερους και κατεληξα σε μοναδα της κατερινης στο σβορονο σε ενα χωριο λιγα χιλιομετρα μακρια απο τη κατερινη,σημερα αυτο το στρατοπεδο δεν υπαρχει.....εκατσα 7 μηνες κατερινη και μετα πηρα μεταθεση στα γιαννενα που εκατσα αλλους 8 μηνες.ο στρατος δεν ειναι τιποτα αυτο να το ξερετε τα δυσκολα ειναι οταν απολυθεις και περασεις τη πυλη της εξοδου :)

Link to comment
Share on other sites

Μηνα Μαιο ειχα μπει και γω το 1994 στη θηβα.......μια χαρα ηταν,μια σκοπια εκανα ολη κι ολη στις 40 μερες που εκατσα περιπου στο στρατοπεδο της θηβας,τοτε δεν ειχε και ζεστο νερο για μπανιο αυτο ηταν το σημαντικοτερο προβλημα :ninja: σημερα δε ξερω τι γινεται εκει μεσα.......σε νησια και εβρο πανε συνηθως μετα τη θηβα εκτος και βαλεις καποιο μεσον :p εγω ημουν απο τους τυχερους και κατεληξα σε μοναδα της κατερινης στο σβορονο σε ενα χωριο λιγα χιλιομετρα μακρια απο τη κατερινη,σημερα αυτο το στρατοπεδο δεν υπαρχει.....εκατσα 7 μηνες κατερινη και μετα πηρα μεταθεση στα γιαννενα που εκατσα αλλους 8 μηνες.ο στρατος δεν ειναι τιποτα αυτο να το ξερετε τα δυσκολα ειναι οταν απολυθεις και περασεις τη πυλη της εξοδου :)

 

Αυτό που λες με το νερό ακόμα το 'χουν (το πρόβλημα).Τελειώνει γρήγορα το ζεστό νερό.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

οι κ@λομεταθεσεις ποτε θα ερθουν τελικα?

 

Της 301 εχουν βγει, σε εμας αν τηλεφωνησεις στο σωμα (Δ) και πεις το ονομα σου στη λενε.

 

Btw 723 ΤΜΧ παω στην Ασσυρο Θεσ/νικη, ξερω οτι ειναι χαλια δε χρειαζεται να μου το πειτε :p

Link to comment
Share on other sites

Nrg που παίρνεις τηλ ακριβώς ρε συ? Έχεις νούμερο να μου δώσεις? 'Εμαθες και ημερομηνία? Κι εγώ για Άσσυρο είμαι μάλλον

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Nrg που παίρνεις τηλ ακριβώς ρε συ? Έχεις νούμερο να μου δώσεις? 'Εμαθες και ημερομηνία? Κι εγώ για Άσσυρο είμαι μάλλον

 

Η ημερομηνια παρουσιασης ειναι 5 μηνες μετα τη παρουσιαση σου στη παραμεθωριο, δηλαδη για εμενα 1/7 (1/2 πηγα στη μοναδα). Το νουμερο δεν το θυμαμαι, ηταν 4ψηφιο 45κατι... περναμε στο κεπικ και μας εκαναν συνδεση απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήρθα πάνω στις 14/12..οπότε να ελπίζω να φύγω στισ 14/05 δλδ?

Πήρες εσύ προσωπικά και σε είπανε που πας?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εμαθα με αλλο τροπο :p αλλα ειχαμε μαζευτει ολοι πανω απο το τηλεφωνο και περνανε τα παιδια και τους ελεγαν τις μεταθεσεις, οποτε ειναι στανταρ αυτο που σου λεω.
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ευχαριστώ! Θα πάρω την Τρίτη τηλέφωνο για να μάθω.

Τι θα ζητήσω ακριβώς στο τηλέφωνο? Είναι κάποιο συγκεκριμένο γραφείο που ενημερώνει?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...