Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω πολυ για την απαντηση. εχω ακομα μια ερωτηση. εχω οζο στο θυρεοειδη διαμετρου 2,7 εκατοστων που ο γιατρος μου εχει πει να τον παρακολουθω συστηματικα και να μην το"ζοριζω" με αγχωτικες καταστασεις (και γενικα καπνισμα κτλπα) και παιρνω Τ4 κανονικα. Δεν το εχω πει ως τωρα αλλα αποφασισα να το πω για προληπτικους λογους. Τωρα ειμαι Ι1. Ξερετε αν μπορω να βγω Ι3 αοπλος γιατι ανησυχω. Edited by Metallman
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ για την απαντηση. εχω ακομα μια ερωτηση. εχω οζο στο θυρεοειδη διαμετρου 2,7 εκατοστων που ο γιατρος μου εχει πει να τον παρακολουθω συστηματικα και να μην το"ζοριζω" με αγχωτικες καταστασεις (και γενικα καπνισμα κτλπα) και παιρνω Τ4 κανονικα. Δεν το εχω πει ως τωρα αλλα αποφασισα να το πω για προληπτικους λογους. Τωρα ειμαι Ι1. Ξερετε αν μπορω να βγω Ι3 αοπλος γιατι ανησυχω.

 

Επειδή και γω έχω θυρεοειδή πιστεύω πως πας I2, το πολύ Ι3 αν έχεις επιπλοκές με τον θυρεοειδή και όχι Ι3 άοπλο. Αν και δεν βλέπω το λόγο γιατί ανησυχείς άμα βγεις Ι3, εκτός άμα θες να μπεις σε συγκεκριμένα επαγγέλματα.

 

Αν έχεις άλλα ιατρικά θέματα, ανέφερετα παρ'αυτά, γιατί μπορεί να βάλεις το ευατό σου και άλλους σε κίνδυνο χωρίς να το θέλεις.

 

Επίσης μιας και ο στρατός παρέχει ιατροφαρκευτική περίθαλψη, φρόντισε να κάνεις συχνές εξετάσεις, εγώ έκανα καθε 2μηνο για να παρακολουθείς την TSH και τις λοιπές ορμόνες.

 

Off Topic, αν διαγνώστηκες προσφάτως με τον όζο, πιστεύω πως με την φαρμακευτική αγωγή θα εξαφανιστεί σύντομα.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

αδερφε σε ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες. τον οζο μου τον εχουν διαγνωσει ενα χρονο... οποτε δεν ξερω πως θα παει.. παντως να σαι καλα και ναι θα τα αναφερω να μαι καλυμμενος
Link to comment
Share on other sites

αδερφε σε ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες. τον οζο μου τον εχουν διαγνωσει ενα χρονο... οποτε δεν ξερω πως θα παει.. παντως να σαι καλα και ναι θα τα αναφερω να μαι καλυμμενος

 

Καλή θητεία!

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας. μεταθεση μου ειναι στο ΑΣΔΥΣ ΘΗΣΕΑΣ, στο γουδι. μπορει κανεις να μου πει παρακαλω πως ειναι τα πραγματα εκει; τι παιζει με εξοδους και υπηρεσιες;;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας. μεταθεση μου ειναι στο ΑΣΔΥΣ ΘΗΣΕΑΣ, στο γουδι. μπορει κανεις να μου πει παρακαλω πως ειναι τα πραγματα εκει; τι παιζει με εξοδους και υπηρεσιες;;

 

Γιατι δεν ρωτας το βυσμα σου?:X

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλύτερα κομαντα παρά στη Νέα Σάντα λέγαμε πριν 20 χρόνια(601), τώρα δεν ξερω να σου πω!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα στελέχη στο κέντρο στο Μεσολόγγι έχουν πολλά ψυχολογικά ε.

 

Ευτυχως καταργείται.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και από εμένα , μπορεί αυτό που θα ρωτήσω να έχει απαντηθεί, τέλος πάντων σπουδάζω ακόμα (προπτυχιακές σπουδές) και επειδή τελειώνω σε λίγο καιρό έχω μια απορία . Δεν έχω καταλάβει , αν πάρω το πτυχίο μου θα διακοπεί η αναβολή μου αυτόματα? ή εγώ το επιλέγω πότε θα την διακόψω ? παλιά θυμάμαι που είχε γράψει κάποιος ότι κόβεται και νόμιζα ότι αυτό θα συμβεί αλλά είδα αυτό :

Σημείωση: Σε κάθε περίπτωση, μπορείς να εξαντλήσεις το χρονικό διάστημα της αναβολής σπουδών που σου έχει χορηγηθεί ακόμη και αν έχεις ολοκληρώσει νωρίτερα τις σπουδές σου.

Έχω μπερδευτεί λίγο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα , μπορεί αυτό που θα ρωτήσω να έχει απαντηθεί, τέλος πάντων σπουδάζω ακόμα (προπτυχιακές σπουδές) και επειδή τελειώνω σε λίγο καιρό έχω μια απορία . Δεν έχω καταλάβει , αν πάρω το πτυχίο μου θα διακοπεί η αναβολή μου αυτόματα? ή εγώ το επιλέγω πότε θα την διακόψω ? παλιά θυμάμαι που είχε γράψει κάποιος ότι κόβεται και νόμιζα ότι αυτό θα συμβεί αλλά είδα αυτό :

Σημείωση: Σε κάθε περίπτωση, μπορείς να εξαντλήσεις το χρονικό διάστημα της αναβολής σπουδών που σου έχει χορηγηθεί ακόμη και αν έχεις ολοκληρώσει νωρίτερα τις σπουδές σου.

Έχω μπερδευτεί λίγο

 

Εξαρτάται από το Πανεπιστήμιο πάντα για το εάν θα στείλει διακοπή στον στρατό. Μίλα με την γραμματεία σου.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Οπου είναι στρατηγείο είναι προβλεπόμενα και αρκετά τυπικά που δεν αρέσουν σε πολλούς.Στα βύσματα εκεί θα τραβάς το ζόρι για όλους που θα είναι σπίτι τους.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βύσμα μη φοβάσαι τίποτα. Όλα χαλαρά.

Αν όχι, θα σταξεις....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έδρα έχει Γ Σώμα το ΤΥΠ NRDC Θεσσαλονίκης ? Και αν ξέρει κάποιος να πει τι ακριβώς είναι το NRDC.

Και κάτι ακόμα... λέτε αν υπάρχει βύσμα όλα καλά αν όχι είναι ζόρι...και ρωτώ υπάρχει περίπτωση τέτοιας μετάθεσης χωρίς βύσμα ?

Πιστεύω πως όλοι που είναι εκεί βυσματούχοι είναι.

Ευχαριστώ.

Edited by GIANNIS10
Link to comment
Share on other sites

Έδρα εχει το 3ο σωμα

Είναι τάγμα υποστήριξης

Παίζει και μετάθεση χωρίς βύσμα, αν είσαι τυχερός(?)

 

Όποιος έχει το πιο δυνατό βύσμα είναι απλας. Αυτός με το λιγότερο ισχυρό κάνει όλες τις αγγαρείες/υπηρεσίες.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ! ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Με βοηθήσατε πάρα πολύ.

Και μια τελευταία (νομίζω). :D

Το μέγεθος του βύσματος πως φαίνεται ? Θα γνωρίζουν στη νέα μου μονάδα το ποιος μεσολάβησε στη μετάθεσή μου και πως ?

Και πάλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ! ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Με βοηθήσατε πάρα πολύ.

Και μια τελευταία (νομίζω). :D

Το μέγεθος του βύσματος πως φαίνεται ? Θα γνωρίζουν στη νέα μου μονάδα το ποιος μεσολάβησε στη μετάθεσή μου και πως ?

Και πάλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Και αν δεν γνωριζουν με την πρωτη ευκαιρια, θα πεσει τηλεφωνο, θα βαρεσουν μια προσοχη και θα μαθουν!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες

Μου ηρθε μεταθεση για Μενιδι στο 791 ΤΕΦ.

Ξερουμε τι παιζει αυτη τη περιοδο εκει?

Link to comment
Share on other sites

Μια σχετική και ταυτόχρονα άσχετη ερώτηση. Αποφοίτα πριν 2 μήνες, έχω αρκετά χρόνια ακόμα αναβολή και θέλω να περιμένω μέχρι τον Απρίλη να δω αν θα περάσω στο μεταπτυχιακό. Αν δεν πιάσω δουλειά, μπορώ να εγγραφώ στο ταμείο ανεργίας για να γλυτώνω τουλάχιστον τα εισιτήρια ή όχι;

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες

Μου ηρθε μεταθεση για Μενιδι στο 791 ΤΕΦ.

Ξερουμε τι παιζει αυτη τη περιοδο εκει?

 

Το στρατόπεδο ΚΑΠΟΤΑ δεν είναι αυτό;

 

Μένω εκεί κοντά αλλά δεν έχω εικόνα τι παίζει... Επαρχία μένεις;

Link to comment
Share on other sites

Μια σχετική και ταυτόχρονα άσχετη ερώτηση. Αποφοίτα πριν 2 μήνες, έχω αρκετά χρόνια ακόμα αναβολή και θέλω να περιμένω μέχρι τον Απρίλη να δω αν θα περάσω στο μεταπτυχιακό. Αν δεν πιάσω δουλειά, μπορώ να εγγραφώ στο ταμείο ανεργίας για να γλυτώνω τουλάχιστον τα εισιτήρια ή όχι;

 

Η αναβολή νομίζω σταματά με το πέρας των σπουδών μετα από κάποιους μήνες .Για ρώτησε το μην έχεις πρόβλημα .Και για μεταπτυχιακό θα χρειαστείς νέα.Στο ταμείο ανεργίας γράφεσαι αν έχεις προυποθέσεις. http://www.oaed.gr/engraphe-sta-metroa-tou-oaed

Link to comment
Share on other sites

Το στρατόπεδο ΚΑΠΟΤΑ δεν είναι αυτό;

 

Μένω εκεί κοντά αλλά δεν έχω εικόνα τι παίζει... Επαρχία μένεις;

 

Ναι αυτο ειναι. Οχι Αθήνα μενω.

Μεχρι τώρα Έβρο ημουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες Μου ηρθε μεταθεση για Μενιδι στο 791 ΤΕΦ.

Ξερουμε τι παιζει αυτη τη περιοδο εκει?

 

H μονάδα φτιάχνει ψωμί για όλα τα στρατόπεδα της Αττικής .Αυτό σημαίνει πάντα τρέξιμο να είναι όλα έγκαιρα διαθέσιμα.

Link to comment
Share on other sites

H μονάδα φτιάχνει ψωμί για όλα τα στρατόπεδα της Αττικής .Αυτό σημαίνει πάντα τρέξιμο να είναι όλα έγκαιρα διαθέσιμα.

 

Το διαβασα οτι εκει φτιαχνετε το ψωμι.

Το θεμα ειναι πως παει με τις υπηρεσιες,εαν βγαινεις μετα το μεσημερι με διανυκτερευση εαν δεν εχεις υπηρεσια κτλ.

Το να εχω δουλεια το πρωι,δε με ενοχλει ιδιαιτερα,ισα ισα περναει και η μερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...