Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://gba4iosapp.com/download/

Καλησπέρα σε όλους! Έχει κανείς δοκιμάσει αυτο;

 

Προσωπικά όχι αλλά χρήστες που το έχουν κατεβάσει δεν τους έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα. Φυσικά με μία επαναφορά διαγράφεται η ίδια κι όποιο πρόβλημα ενδεχομένως δημιουργήσει!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι...μπορει να ναι και χαζομαρα...αλλα οκ :lol:

Πως μπορουμε να ξεχωρισουμε το 4s απο το απλο 4αρι?

Μιλαω στην περιπτωση που παμε να αγορασουμε το κινητο απο αγγελια...Και δεν ξερουμε τι πραγματικα ειναι...

Υπαρχει κατι μεσα στο κινητο,στις πληροφοριες,που δειχνει πιο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι...μπορει να ναι και χαζομαρα...αλλα οκ :lol:

 

Πως μπορουμε να ξεχωρισουμε το 4s απο το απλο 4αρι?

 

Μιλαω στην περιπτωση που παμε να αγορασουμε το κινητο απο αγγελια...Και δεν ξερουμε τι πραγματικα ειναι...

 

Υπαρχει κατι μεσα στο κινητο,στις πληροφοριες,που δειχνει πιο ειναι?

 

 

Κοίτα στο πλαι πανω απο το κουμπι που μπαινει αθορυβο να εχει μια καθετη μαυρη γραμμη και στις δυο βεβαια πλευρες του, αριστερα και δεξια. Τοτε λοιπον ειναι το 4s.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι...μπορει να ναι και χαζομαρα...αλλα οκ :lol:

Πως μπορουμε να ξεχωρισουμε το 4s απο το απλο 4αρι?

Μιλαω στην περιπτωση που παμε να αγορασουμε το κινητο απο αγγελια...Και δεν ξερουμε τι πραγματικα ειναι...

Υπαρχει κατι μεσα στο κινητο,στις πληροφοριες,που δειχνει πιο ειναι?

Αυτά κοιτάς...

 

http://www.geeky-gadgets.com/wp-content/uploads/2011/12/Difference-Between-iPhone-4-And-iPhone-4S_1.jpg

 

http://www.geeky-gadgets.com/wp-content/uploads/2011/12/Difference-Between-iPhone-4-And-iPhone-4S_2.jpg

 

http://www.geeky-gadgets.com/wp-content/uploads/2011/12/iphone-4-vs-iphone-4s-hardware.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω παρατηρήσει στο iTunes ότι εμφανίζεται μια καρτέλα άλλο .... Πάντα το έβλεπα αλλά καταλάμβανε λιγότερο από ένα GB και δεν με ενδιέφερε ... Τώρα όμως έχει φτάσει τα 2GB και δεν ξέρω τι να κάνω .... Πώς μπορώ να το σβήσω;; Βασικά τι είδους αρχεία είναι;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω παρατηρήσει στο iTunes ότι εμφανίζεται μια καρτέλα άλλο .... Πάντα το έβλεπα αλλά καταλάμβανε λιγότερο από ένα GB και δεν με ενδιέφερε ... Τώρα όμως έχει φτάσει τα 2GB και δεν ξέρω τι να κάνω .... Πώς μπορώ να το σβήσω;; Βασικά τι είδους αρχεία είναι;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις :)

 

Καλησπέρα φίλε μου, στα others συμπεριλμβάνεται το λειτουργικό σύστημα που καταλαμβάνει περίπου 1,4 GB και τα υπόλοιπα είναι άχρηστα αρχεία από απεγκατεστημένες εφαρμογές. Για να μειώσεις συτό τον χώρο θα πρέπει μία στο τόσο να κάνεις επαναφορά στη συσκευή σου (restore) και στη συνέχεια setup as new. Προσοχή με το restore γίνεται πλήρη διαγραφή της συσκευής για αυτό προηγουμένως να διασφαλίζεις τα δεδομένα σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ :)

Άμα κάνω δηλαδή set up as new και συνδεθώ με το icloud μου και επαναφερθούν οι επαφές, οι εφαρμογές και οι ρυθμίσεις θα μειωθεί το others ... Στο iTunes δεν χρειάζεται να πειράξω τίποτα ετσι ;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ :)

Άμα κάνω δηλαδή set up as new και συνδεθώ με το icloud μου και επαναφερθούν οι επαφές, οι εφαρμογές και οι ρυθμίσεις θα μειωθεί το others ... Στο iTunes δεν χρειάζεται να πειράξω τίποτα ετσι ;;

 

σωστά έχε υπόψιν σου πως θα χαθούν τα μηνύματα όλα τα υπόλοιπα δεδομένα συγχρονίζονται με το iCloud! Επαναφορά μπορείς να κάνεις μέσα από τη συσκευή! :)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε και παλι ... Ήθελα να ρωτησω αν μπορω να κατεβάσω στο κινητο δωρεάν ταινιες και μουσική απο το iTunes ... Είναι κάτι τέτοιο εφικτό ;;

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε και παλι ... Ήθελα να ρωτησω αν μπορω να κατεβάσω στο κινητο δωρεάν ταινιες και μουσική απο το iTunes ... Είναι κάτι τέτοιο εφικτό ;;

Ευχαριστω :)

 

Μπορείς να συγχρονίσεις ταινίες που έχεις κάνει convert για iOS λειτουργικό ή να χρησιμοποιήσεις μία εφαρμογή τύπου vlc που παίζει όλα τα format.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ αλλα επειδή προφανώς δεν τα πολυ κατέχω αυτα μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε πως θα κανω convert μια ταινια και θα την περασω στο κινητο ή αν μπορείτε να να μου προτείνετε κάποια εφαρμογή ;; Και κάτι ακομα ... Η ποιότητα μεταβάλλεται καθολου ;;

Ευχαριστώ πάρα πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε και παλι ... Ήθελα να ρωτησω αν μπορω να κατεβάσω στο κινητο δωρεάν ταινιες και μουσική απο το iTunes ... Είναι κάτι τέτοιο εφικτό ;;

Ευχαριστω :)

 

Μουσικη μπορείς να βάλεις στον υπολογιστή σου με όλους τους τρόπους πχ απο cd, mp3, download και όποιον άλλο τροπο ξέρεις και μετά στο iTunes φτιάχνεις ένα playlist η όσα θέλεις και ρίχνεις μέσα οτι τραγούδια θέλεις.

Μετά στην καρτέλα iPhone, μουσικη επιλέγεις να συγχρονιζει οποίες λίστες θέλεις και τις περνάει στο κινητό.

Ταινίες μπορείς να αγορασεις να κατεβασεις να πάρεις απο φίλους οτιδήποτε.

Μετά βάζεις πχ το Vic στο iPhone και οταν το συνδέσεις στο iTunes θα εμφανιστεί στα apps στην καρτέλα iPhone παλι το vlc και θα λέει οτι μπορείς να συρεις μέσα αρχεία.

Σερνεις την ταινία και τους υπότιτλους και μετά στην συσκευή μπαίνεις στο vlc και την βλέπεις.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ αλλα επειδή προφανώς δεν τα πολυ κατέχω αυτα μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε πως θα κανω convert μια ταινια και θα την περασω στο κινητο ή αν μπορείτε να να μου προτείνετε κάποια εφαρμογή ;; Και κάτι ακομα ... Η ποιότητα μεταβάλλεται καθολου ;;

Ευχαριστώ πάρα πολυ :)

 

Eνα ενδιαφέρον πρόγραμμα γι αυτή τη χρήση είναι το AVPlayerHD

Link to comment
Share on other sites

Να πω μια παρατήρηση που έκανα εδώ και 2 μέρες.

Ενώ δεν πείραξε τίποτα απο εφαρμογές μονο κάποιες αναβαθμισεις άλλαξα την μπαταρία και η συσκευή μου πήρε τα πάνω της. Έβαλα την παλιά μπαταρία την original. Φυσικά δεν εχω καλή αυτονομία πέφτει γρήγορα αλλα η συσκευή ούτε κολλάει ούτε κάτι περίεργα logs αφήνει στα διαγνωστικά.

 

Κάτι παίζει γιατί μπορω να το αποδείξω.

 

Στο 3GS που εχω δώσει στην μάνα μοθ εμφανιζόταν κάποια logs δεν θυμάμαι ακριβώς το όνομα και συνέχεια low memory και διάφορα ενώ εχει 2-3 εφαρμογές μέσα.

Η συσκευή έκλεινε στα ξαφνικά και έλεγε συνδεσε με iTunes.

Πως μ έκοψε μια μέρα ψάχνω τι ήταν εκείνα τα logs και σε κάποια forum βρήκα την λύση να αλλάξω μπαταρία.

Έβαλα απο ένα άλλο τηλέφωνο παλι μεταχειρισμένη μπαταρία και ως δια μαγείας το τηλέφωνο ούτε εχει κλείσει εδώ και 2 βδομάδες ούτε logs αφήνει ούτε τίποτα.

 

Κάτι τέτοιο πιστεύω συμβαίνει και στο δικο μου μονο που εγω είχα βάλει άλλη μπαταρία αλλα τώρα με την original την παλιά ειναι μια χαρά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να πω μια παρατήρηση που έκανα εδώ και 2 μέρες.

Ενώ δεν πείραξε τίποτα απο εφαρμογές μονο κάποιες αναβαθμισεις άλλαξα την μπαταρία και η συσκευή μου πήρε τα πάνω της. Έβαλα την παλιά μπαταρία την original. Φυσικά δεν εχω καλή αυτονομία πέφτει γρήγορα αλλα η συσκευή ούτε κολλάει ούτε κάτι περίεργα logs αφήνει στα διαγνωστικά.

 

Κάτι παίζει γιατί μπορω να το αποδείξω.

 

Στο 3GS που εχω δώσει στην μάνα μοθ εμφανιζόταν κάποια logs δεν θυμάμαι ακριβώς το όνομα και συνέχεια low memory και διάφορα ενώ εχει 2-3 εφαρμογές μέσα.

Η συσκευή έκλεινε στα ξαφνικά και έλεγε συνδεσε με iTunes.

Πως μ έκοψε μια μέρα ψάχνω τι ήταν εκείνα τα logs και σε κάποια forum βρήκα την λύση να αλλάξω μπαταρία.

Έβαλα απο ένα άλλο τηλέφωνο παλι μεταχειρισμένη μπαταρία και ως δια μαγείας το τηλέφωνο ούτε εχει κλείσει εδώ και 2 βδομάδες ούτε logs αφήνει ούτε τίποτα.

 

Κάτι τέτοιο πιστεύω συμβαίνει και στο δικο μου μονο που εγω είχα βάλει άλλη μπαταρία αλλα τώρα με την original την παλιά ειναι μια χαρά

 

Μπορεί, μπαταρία με μπαταρία να έχει διαφορά. Εγώ πάντως εδώ και 3 μήνες περίπου που την έχω αλλάξει, το τηλ πάει περίφημα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί, μπαταρία με μπαταρία να έχει διαφορά. Εγώ πάντως εδώ και 3 μήνες περίπου που την έχω αλλάξει, το τηλ πάει περίφημα...

 

Σίγουρα κάτι γίνεται γιατί σε 2 συσκευές που εχει τύχει και τώρα θα το κοιτάξω και σε άλλες που μου δίνουν για επισκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι αρμόδιος , έμπιστα να αλλάξει τη μπαταρία ; Θέλω να αλλάξω μπαταρία αλλά επίφυλάσσομαι που να δώσω το τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγω που σκεφτόμουν να αλλάξω μπαταρια, να μην το κανω ;;;

Γιατί να μην το κάνεις? Θα την αλλάξεις μόνος σου?

 

Ποιος είναι αρμόδιος , έμπιστα να αλλάξει τη μπαταρία ; Θέλω να αλλάξω μπαταρία αλλά επίφυλάσσομαι που να δώσω το τηλέφωνο

 

Είσαι Αθήνα?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην το κάνεις? Θα την αλλάξεις μόνος σου?

 

 

Οχι. Αλλα αφου είπαν οτι βγάζει προβλήματα η αλλαγή μπαταρίας ...

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Αλλα αφου είπαν οτι βγάζει προβλήματα η αλλαγή μπαταρίας ...

 

Δεν ξέρω για τους άλλους, αλλά εγώ την άλλαξα και είμαι ευχαριστημένος. 2μέρες με normal χρήση με βγάζει άνετα...

Πρώτα δεν έβγαζε ούτε ΜΙΣΗ μέρα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...