Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια. Δεν ξέρω τι εχω κανει, αλλα οταν κανω δεξια οθονη για να βγει το spotligth, δεν βγαζει το πληκτρολογιο. ειμαι στη jb 5.1.1

καμμια ιδεα?

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Δεν ξέρω τι εχω κανει, αλλα οταν κανω δεξια οθονη για να βγει το spotligth, δεν βγαζει το πληκτρολογιο. ειμαι στη jb 5.1.1

καμμια ιδεα?

 

Απο οσο εχω ψαξει τις ρυΘμισεις δεν πιστευω να υπαρχει αποκρυψη του πληκτρολογιου! Στην θεση σου θα εκανα back up και update στην ios 6.! Νομιζω πως αν κανεις back up δεν μπορεις να κανεις restore στην 5.1.1 εφοσον υπαρχει update του ios μεσω του itunes!

ΥΓ: Δοκιμασε πρωτα back up και μετα ρυθμισεις > γενικα >επαναφορα

Edited by MaNoS-7-
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Απο οσο εχω ψαξει τις ρυΘμισεις δεν πιστευω να υπαρχει αποκρυψη του πληκτρολογιου! Στην θεση σου θα εκανα back up και update στην ios 6.! Νομιζω πως αν κανεις back up δεν μπορεις να κανεις restore στην 5.1.1 εφοσον υπαρχει update του ios μεσω του itunes!

ΥΓ: Δοκιμασε πρωτα back up και μετα ρυθμισεις > γενικα >επαναφορα

 

ΟΧΙ! ποτέ δεν κάνουμε επαναφορά ρυθμίσεων σε jailbroken συσκευή γιατί θα κολλήσει το τηλέφωνο!

Δοκίμασε πρώτα να κάνεις hard reset φίλε μου..μήπως έχεις περάσει το springtomize στη συσκευη σου..;

Αν ναι, πήγαινε springtomize/σελίδες/χωρίς spotlight και δες μήπως είναι ανοιχτό και κλείστο

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ! ποτέ δεν κάνουμε επαναφορά ρυθμίσεων σε jailbroken συσκευή γιατί θα κολλήσει το τηλέφωνο!

Δοκίμασε πρώτα να κάνεις hard reset φίλε μου..μήπως έχεις περάσει το springtomize στη συσκευη σου..;

Αν ναι, πήγαινε springtomize/σελίδες/χωρίς spotlight και δες μήπως είναι ανοιχτό και κλείστο

 

Καλημερα και καλό μηνα παιδια. Η λυση τελικα ηταν απλη. Με ενα respring καθαρησα.

ευχαριστω για τις συμβουλες παντως.

Edited by sakiss
Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Ναι η αυτόματη..... Λειτουργεί κανονικά αργά αργά αλλάζει το βρίσκω καλύτερα απο πριν

Πάντως χαλάλι στα λίγα κολιματακια τα οποία θα εξαλείψουν με τον καιρό

Το πανόραμα είναι όλα τα λεφτά τέλειο έξω ξετρελαθει μαζι του

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια να σας κανω μια γρηγορη ερωτηση, μου εδωσε ενα φιλος μου το iphone 4s και θελω να το επαναφαρεω στις εργοστασιακες ρυθμισεις, να σβησω τα παντα απο μεσα να του δω το δικο μου ονομα, δλδ σαν να το ανοιγω εγω πρωτη φορα.

πατησα restore απο το δικο μου υπολογιστη απο το itunes αλλα σε καποιο βημα (σχετικα στην αρχη) μου ειπε οτι δεν μπορει να γινει γιατι καποια αρχεια δεν ειναι επιλεξιμα δεν μπορεσα να καταλαβω γιατι το ελεγε στα αγγλικα.

 

πως μοπρω να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το πρόβλημα που προέκυψε...

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

θα το ξαναδοκιμασω και θα σας γραψω τι μυνημα μου βγαζει. παντως ο τροπος ειναι αυτος?

ναι..restore και set as new μετα..να έχεις την τελευταια έκδοση του itunes

Link to comment
Share on other sites

Εδω και δυο μερες δεν μπορω να συνδεθω στο store. Οταν παω να κατεβασω μια εφαρμογη μου βγαζει το μηνυμα δεν εινσι δυνατη η συνδεση στο itunes store. Εσβησα το apple id το ξαναπερασα, δοκιμασα και με αλλο id αλλα τα ιδια. Καμια ιδεα τι φταιει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω.Πρέπει να φταίει το ios 6

 

Δεν βρηκες καμια λυση; Πολλοι γνωστοι μου εχουν ιοσ6 αλλα δεν αντιμετωπιζουν αυτο το προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι!!Περιμένω πως και πως την καινούργια έκδοση!!!!

 

υπομονη το εχω παθει σε παλιοτερη εκδοση

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

οχι!!Περιμένω πως και πως την καινούργια έκδοση!!!!

 

Πωωωω πολυ ξενερωμα και αμα κανει δηλαδη κανα μηνα να βγει ετσι θα μεινουμε; Ξεφτιλα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδω και δυο μερες δεν μπορω να συνδεθω στο store. Οταν παω να κατεβασω μια εφαρμογη μου βγαζει το μηνυμα δεν εινσι δυνατη η συνδεση στο itunes store. Εσβησα το apple id το ξαναπερασα, δοκιμασα και με αλλο id αλλα τα ιδια. Καμια ιδεα τι φταιει;

 

Είναι jailbreak το iphone σου? Εγώ με το iPhone 4s και το new ipad δεν έχω κανένα θέμα..

Link to comment
Share on other sites

παρατηρώ το battery endurance που έχει στα specifications το gsmarena και βλέπω: iphone 4s 45ώρες, iphone5 51ώρες, Galaxy s3 43ώρες......τα οποια αντιστοιχούν σε πόση ώρα θα βάλουμε το κινητό στο φορτιστή αφού εχουμε μιλήσει απο 1ώρα, web browsing 1ώρα, video playback 1ώρα....
Link to comment
Share on other sites

Είναι jailbreak το iphone σου? Εγώ με το iPhone 4s και το new ipad δεν έχω κανένα θέμα..

 

Οχι δεν ειναι jailbreak. Το παραξενο ειναι οτι συμβαινει μονο σε μενα. Σε πολλους γνωστους με ιοσ6 ολα λειτουργουν αψογα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,5 μερες πριν πηρα μεταχειρισμενο το 4s.Ο προηγουμενος ιδιοκτητης το ειχε jailbroken.Ηταν λογικο πριν μου το πουλησει να του κανει restore&του περασε την ios6.Γινεται να κανω downgrade σε ios5.1.1? Ειδα στο you tube το εξης,Παταμε το home&power batton για 10sec,αφηνουμε το power&κραταμε πατημενο το home για αλλα 10sec,ενω το εχουμε συνδεσει στο pc.Ακολουθως ,ανοιγουμε το iTunes,κλικαρουμε το restore στην εκδοση 5.1.1 & ....τελος.:O Ισχυει αυτο?Σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,5 μερες πριν πηρα μεταχειρισμενο το 4s.Ο προηγουμενος ιδιοκτητης το ειχε jailbroken.Ηταν λογικο πριν μου το πουλησει να του κανει restore&του περασε την ios6.Γινεται να κανω downgrade σε ios5.1.1? Ειδα στο you tube το εξης,Παταμε το home&power batton για 10sec,αφηνουμε το power&κραταμε πατημενο το home για αλλα 10sec,ενω το εχουμε συνδεσει στο pc.Ακολουθως ,ανοιγουμε το iTunes,κλικαρουμε το restore στην εκδοση 5.1.1 & ....τελος.:O Ισχυει αυτο?Σας ευχαριστω.

οχι φίλε μου δεν γίνεται να κάνεις,δυστυχώς..

δεν εχει βγει εργαλείο για downgrade σε συσκευές με Α5 επεξεργαστη

πριν μια βδομάδα βγήκε το redsnow που επιτρέπει να κάνεις restore στην 5.1.1 πάλι, χωρίς να αναβαθμιστεί σε 6.0 προφανώς δεν το γνώριζε ο προηγούμενος κάτοχος και σου έκοψε τη χαρά να έχεις jailbreak και συ..υπομονή τώρα

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αγόρασα πρόσφατα ένα μεταχειρισμένο iPhone 4s. Παρατήρησα ότι η μπαταρία ακόμη κι όταν το κινητό δεν το χρησιμοποιώ, πέφτει κάπως γρήγορα (σε σχέση με το iPhone 4 που είχα παλιότερα). Κάποια tips για εξοικονόμηση μπαταρίας? Το κινητό φοράει ios 6.0.1.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξεκίνα με το να απενεργοποιήσεις τη χρήση των γνωστοποιήσεων για εφαρμογές που δεν χρησιμοποιείς ή δεν χρειάζεται να κάνουν χρήση των γνωστοποιήσεων, καθως και τις υπηρεσίες τοποθεσίας για τις εφαρμογές που δεν χρειάζεσαι (Θα το βρείς στο Ρυθμίσεις--> Απόρρητο).
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα....παιδες εχω παρατηρησει πως εδο και λιγες μερες μου τρωει mb ενω δεν εχω εφαρμογες ανοιχτες....πωσ μπορω να δω που υπαρχει προβλημα και ποια εφαρμογη μου κανει τι ζημια....
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα....παιδες εχω παρατηρησει πως εδο και λιγες μερες μου τρωει mb ενω δεν εχω εφαρμογες ανοιχτες....πωσ μπορω να δω που υπαρχει προβλημα και ποια εφαρμογη μου κανει τι ζημια....

 

Κλεινε το ιντερνετ οταν δεν το χρησιμοποιεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...