Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να είμαι ειλικρινής σκεφτόμουν τη μεγαλύτερη σε ισχύη, αφού λογικά τα 1500 από τα 1700 mAh δεν πρέπει να έχουν κ τρομερή διαφορά, όπως κ σύ διαπίστωσες. Τα 2050 όμως σίγουρα θα εμφανίζουν κάποια αύξηση στη διάρκεια ζωής. Απλά ανησυχώ για το αν θα κουμπώνει σωστά το κινητό με το καπάκι του, αν θα κάνει ζημιά στο κινητό μια αγνώστου προέλευσης μπαταρία κ αν είναι για το x5 pro ή μόνο για το απλό x5...

 

το μονο που αλλάζει το χ5 με το χ5pro ειναι ο επεξεργαστης και το λογισμικο κατα τα αλλα σε εξωτερικη εμφανιση και μεγεθος ειναι πανομοιότυπα σιγουρα καλα κάνεις και σκεφτεσαι στην μεγαλυτερη ισχυ και εγω με αυτο το σκεπτικο την πηρα και σε αλλα κινητα εχω δει ακομα και η διαφορα απο 1500 με 1700 ειναι εμφανης σε αυτη που πήρα όμως ειδα οτι ειχε λιγο μικροτερη ισχυ και απο τη μαμα και δεν εκατσα να ασχοληθω να παρω πολυμετρο και να δοκιμασω τη πραγματικη της ισχυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

 

Σκέφτομαι να αγοράσω μία ή περισσότερες (για το μέλλον) μπαταρίες για το huawei x5 PRO που να είναι όμως μεγαλύτερης ισχύος από το στοκ 1500mAh. Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό; Έχει δοκιμάσει κάτι άλλο πέραν της εταιρικής μπαταρίας; Ψάχνοντας λιγο στο ebay βρήκα

http://www.ebay.com/itm/x3-Battery-Wall-Charger-for-HUAWEI-M860-ASCEND-U8000-E5830-E5-U8800-IDEOS-X5-/170909019737?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item27caf8ae59

και

http://www.ebay.com/itm/2050mAh-HB4F1-Battery-for-Huawei-M860-Ascend-U8800-IDEOS-X5-E5832-New-/280839366214?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item416354a646

Και οι 2 αναφέρουν όμως απλώς ότι είναι συμβατές με το x5 pro, αλλά όχι φτιαγμένες αποκλειστικά για αυτό. Κοινώς, μπορει να του κάνει κ ζημιά, υποθέτω. Επίσης, δε ξέρω αν οι διαστάσεις άλλων μπαταριών είναι ίδιες με την εταιρική κ αν θα κλείνει το κινητό. Ειδικά για αυτές τις 2 που σας ανέφερα παραπάνω, λέτε να κουμπώνουν στο κινητό;

 

Ευχαριστώ!

Την μπαταρια που εχεις στο πρωτο link την πηρα χθες και θελω λιγο χρονο για να σας πω αποψη.

Η προηγουμενες που ειχα ειναι η cameron sino 1500mah με κωδικο CS-HU8220SL η οποιες δεν μπορω να πω οτι εμεινα ικανοποιημενος.

τωρα αν θελετε μεγαλη πατε εδω

http://www.ebay.com/itm/MUGEN-POWER-3600mAh-EXTENDED-LIFE-BATTERY-DOOR-FOR-HUAWEI-IMPULSE-4G-U8800-AT-T-/160884644592?pt=PDA_Accessories&hash=item257578daf0

Edited by jonakic
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Την μπαταρια που εχεις στο πρωτο link την πηρα χθες και θελω λιγο χρονο για να σας πω αποψη.

Η προηγουμενες που ειχα ειναι η cameron sino 1500mah με κωδικο CS-HU8220SL η οποιες δεν μπορω να πω οτι εμεινα ικανοποιημενος.

τωρα αν θελετε μεγαλη πατε εδω

http://www.ebay.com/itm/MUGEN-POWER-3600mAh-EXTENDED-LIFE-BATTERY-DOOR-FOR-HUAWEI-IMPULSE-4G-U8800-AT-T-/160884644592?pt=PDA_Accessories&hash=item257578daf0

 

εντάξει 78,5 ευρώ?το 45% της τιμης του κινητού?αμφιβάλλω αν την αγορασε κανεις!

Link to comment
Share on other sites

Την μπαταρια που εχεις στο πρωτο link την πηρα χθες και θελω λιγο χρονο για να σας πω αποψη.

Η προηγουμενες που ειχα ειναι η cameron sino 1500mah με κωδικο CS-HU8220SL η οποιες δεν μπορω να πω οτι εμεινα ικανοποιημενος.

τωρα αν θελετε μεγαλη πατε εδω

http://www.ebay.com/itm/MUGEN-POWER-3600mAh-EXTENDED-LIFE-BATTERY-DOOR-FOR-HUAWEI-IMPULSE-4G-U8800-AT-T-/160884644592?pt=PDA_Accessories&hash=item257578daf0

 

Κοίτα, τέτοια κουμούτζα δε θέλω ούτε για πλάκα! Στα τόσα mA είναι λογικό να είναι κ τέτοιο μέγεθος. Στα 2000mA όμως συμβαινει το ίδιο; Κ πόσο ασφαλές είναι το κινητό πλέον με μια τέτοια; Έχουμε κ ζεστό καλοκαίρι κ όταν το κοτσάρω σα gps στο παρμπρίζ κ το χτυπάει ο ήλιος, δε θέλω να κάνει spontaneous combastion :wacko: Ας πούμε εγώ το φορτίζω το βράδυ κ το αφήνω μέχρι το πρωί που ξυπνώ. Δε θέλω κάποιο βράδυ να βγω ψητός με πατάτες εξαιτίας του κινητού :p :lol:

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μια άσχετη ερώτηση ένας φίλος θέλει να πάρει τέτοια συσκευή και σήμερα που πήρε τηλ σε ένα κατάστημα της wind να το παραγγείλει γιατί πoτε δεν έχουν διαθέσιμα του είπαν ότι δεν κυκλοφορεί άλλο είναι δυνατόν να κυκλοφορεί το ideos x3 και οχι το 5 pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μια άσχετη ερώτηση ένας φίλος θέλει να πάρει τέτοια συσκευή και σήμερα που πήρε τηλ σε ένα κατάστημα της wind να το παραγγείλει γιατί πoτε δεν έχουν διαθέσιμα του είπαν ότι δεν κυκλοφορεί άλλο είναι δυνατόν να κυκλοφορεί το ideos x3 και οχι το 5 pro

 

Πρέπει να έχει αντικατασταθεί από το Ascend G300 που είναι επόμενο μοντέλο της Huawei με παρόμοια χαρακτηριστικά και βελτιωμένο σε κάποια σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ετσι ειναι.

Πεθαινει το κινητακι μας σιγα σιγα... :O

 

Μην τρελενεσται αν χτυπησετε σε ενα skroutz.gr ή απο ebay μπορειτε να το βρειτε απο αλλους παροχους. Απλα η wind σαν πολυεθνικη δεν την συμφερε να το πουλαει τοσο φθηνα και για αυτο εφερε καινουρια μοντελα που μπορει να τα βαλει σε τοσο μεγαλη τιμη όπως η αρχικη του δικού μας. Ειναι θεμα marketting και άλλων "εξυπνάδων" των εταιρειών

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει λίγες εβδομάδες που αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα στο κινητό...

Ενώ όποτε μπαίνω στο internet μέσω κάποιου app μπαίνει κανονικά, όποτε πατάω να ανοίξω τον browser όταν λέμε ότι σέρνεται, εννοούμε ότι μπορεί και να μην ανοίξει ποτέ η σελίδα :cry:. Την ίδια στιγμή επειδή έχω κι ενα iphone 4 αυτό μπαίνει κανονικά... Μπορεί κανείς να φανταστεί τι φταίει;

 

Ευχαριστώ πολύ!!

www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει λίγες εβδομάδες που αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα στο κινητό...

Ενώ όποτε μπαίνω στο internet μέσω κάποιου app μπαίνει κανονικά, όποτε πατάω να ανοίξω τον browser όταν λέμε ότι σέρνεται, εννοούμε ότι μπορεί και να μην ανοίξει ποτέ η σελίδα :cry:. Την ίδια στιγμή επειδή έχω κι ενα iphone 4 αυτό μπαίνει κανονικά... Μπορεί κανείς να φανταστεί τι φταίει;

 

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Δοκιμασε να καθαρισεις το cache του browser απο τις επιλογες του browser.Αν δεν γινει τιποτα καθαρισε το cache του browser απο τα system settings.Αν παλι τιποτα κανε uninstall τον browser και reinstall.Αν παλι τιποτα αλλαξε browser!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μου έχει παρουσιαστεί ένα προβληματάκι εδώ και 12 ώρες περίπου...

Αναβοσβήνει ένα κόκκινο λαμπάκι στον πάνω αριστερό αισθητήρα. Έκλεισα το τηλέφωνο και το ξαναάνοιξα, το ξαναέκλεισα κι έβγαλα την μπαταρία, αλλά αυτό επιμένει να αναβοσβήνει!

Καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό αναβοσβήνει συνήθως όταν δεν έχει καθόλου μπαταρία. Μα καθόλου όμως.

 

Δεν είναι εκεί το πρόβλημα λοιπόν... Τώρα πχ είμαι στο 83%.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μου έχει παρουσιαστεί ένα προβληματάκι εδώ και 12 ώρες περίπου...

Αναβοσβήνει ένα κόκκινο λαμπάκι στον πάνω αριστερό αισθητήρα. Έκλεισα το τηλέφωνο και το ξαναάνοιξα, το ξαναέκλεισα κι έβγαλα την μπαταρία, αλλά αυτό επιμένει να αναβοσβήνει!

Καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ!

 

Δοκιμασε να απεγκαταστήσεις όλες τις εφαρμογες κυριως παιχνιδια που ειχες περασει απο τη στιγμη που εμφανιστηκε αυτο το προβλημα! Εμενα και τη κοπελα μου αναβοσβηναν οι οθονες των κινητων ή εμπαιναν σε λειτουργια πτησης σε ακαθοριστο χρονο απο μόνα τους απο τη στιγμη που ειχαμε περασει καποια logos quiz μολις τα απεγκαταστησαμε τα κινητα δεν ξαναεμφανισαν προβλημα. Από πολλους αλλους εχω ακουσει παρομοιο προβλημα σαν το δικο μου εμφανιστηκε αφου περασανε το παιχνιδι Εκκατομυριουχος

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να απεγκαταστήσεις όλες τις εφαρμογες κυριως παιχνιδια που ειχες περασει απο τη στιγμη που εμφανιστηκε αυτο το προβλημα! Εμενα και τη κοπελα μου αναβοσβηναν οι οθονες των κινητων ή εμπαιναν σε λειτουργια πτησης σε ακαθοριστο χρονο απο μόνα τους απο τη στιγμη που ειχαμε περασει καποια logos quiz μολις τα απεγκαταστησαμε τα κινητα δεν ξαναεμφανισαν προβλημα. Από πολλους αλλους εχω ακουσει παρομοιο προβλημα σαν το δικο μου εμφανιστηκε αφου περασανε το παιχνιδι Εκκατομυριουχος

 

Αυτό είναι ένα στοιχείο... Διότι πριν κάποιες ημέρες εγκατέστησα τον εκατομμυριούχο, αλλά τον απεγκατέστησα πριν μου παρουσιαστεί το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανιστηκε το ιδιο προβλημα φιλε και εφταιγε το Viber. Μετα την τελευταια ενημερωση(χθες-προχθες) μενει συνεχεια on, σαν να κανει κληση και ρουφαει την μπαταρια. Το απεγκατεστησα και ξεμπερδεψα, εν αναμονη νεας ενημερωσης που θα το λυνει.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανιστηκε το ιδιο προβλημα φιλε και εφταιγε το Viber. Μετα την τελευταια ενημερωση(χθες-προχθες) μενει συνεχεια on, σαν να κανει κληση και ρουφαει την μπαταρια. Το απεγκατεστησα και ξεμπερδεψα, εν αναμονη νεας ενημερωσης που θα το λυνει.

 

Ωραίος Sheik... Το viber ήταν ο φταίχτης! Σας ευχαριστώ όλους!

Link to comment
Share on other sites

Αν παλι τιποτα αλλαξε browser!

 

Κατέληξα στον Dolphin τελικά και μέχρι στιγμής φαίνεται πολύ καλός!!!

www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα στον Dolphin τελικά και μέχρι στιγμής φαίνεται πολύ καλός!!!

 

ναι νομιζω προς το παρον ειναι ο καλυτερος..!Και γω αυτον ειχα απο την αρχη,μεχρι να βγει official firefox και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

ναι νομιζω προς το παρον ειναι ο καλυτερος..!Και γω αυτον ειχα απο την αρχη,μεχρι να βγει official firefox και βλεπουμε

 

Η τελευταια εκδοση του dolphin εχω την εντυπωση οτι κολλαει, σε σχεση με τη παλαιοτερη (δυστυχως δε θυμαμε εκδοσεις)

Με ενοχλει τοσο, που σκεφτηκα να το απεγκαταστησω και να βαλω καποιον αλλον (ποιον αραγες)

 

επισης μια ερωτηση/απορια

Αναβαθμισα σε 4 πριν απο καμια βδομαδα και συγκριτηκα με την 2.3.5 που ειχα μου ρουφαει τη μπαταρια σαν παγωμενη μπυρα (γρηγορα that is :lol: )

To εχετε παρατηρησει κιαλλοι αυτο ή συμβαινει μονο σε εμενα? Καμια ιδεα μηπως εχει κατι by default που θα πρεπε να απενεργοποιησω? Δουλευω με ακριβως τον ιδιο τροπο που δουλευα και πριν με την 2.3.5.

 

επισης κατι που διαβασα με το κοκκινο λαμπακι πριν.

Παρατηρησα πριν απο λιγο οτι οπως βλεπουμε το κινητο απο μπροστα αριστερα απο το ακουστικο ενα κοκκινο λαμπακι αναβοσβηνει συνεχεια, οχι παντα με την ιδια συχνοτητα αλλα συνεχεια (αλλες φορες γρηγοροτερα, αλλες ποιο αργα)

καμια ιδεα?Το ιδιο κοκκινο λαμπακι λεγατε παραπισω?Να φταει το viber?

 

 

υγ

Δε καταλαβα πως(αν θελησω) γυρναω στη 2.3.5 :O

Αν μπορει καποιος να μου το εξηγησει σαν να μιλαει σε noob :D

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

 

επισης κατι που διαβασα με το κοκκινο λαμπακι πριν.

Παρατηρησα πριν απο λιγο οτι οπως βλεπουμε το κινητο απο μπροστα αριστερα απο το ακουστικο ενα κοκκινο λαμπακι αναβοσβηνει συνεχεια, οχι παντα με την ιδια συχνοτητα αλλα συνεχεια (αλλες φορες γρηγοροτερα, αλλες ποιο αργα)

καμια ιδεα?Το ιδιο κοκκινο λαμπακι λεγατε παραπισω?Να φταει το viber?

 

Nαι το ιδιο λεγαμε. Το λαμπακι αυτο αναβοσβηνει ΜΟΝΟ οταν βρισκεται σε εξελιξη καποια κληση. Αν εκανες update το Viber τοτε αυτο για καποιο λογο(bug προφανως) αναβοσβηνει συνεχως, σαν να εισαι συνεχεια σε κληση(εμενα μου ρουφουσε και μπαταρια σα τρελο). Βγαλε το Viber και θα στρωσει(στρωνει επισης αν πας στο viber ρυθμισεις->εξοδος αλλα με το που το ξανανοιξεις κανει τα ιδια).

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια εκδοση του dolphin εχω την εντυπωση οτι κολλαει, σε σχεση με τη παλαιοτερη

 

Αναβαθμισα σε 4 πριν απο καμια βδομαδα και συγκριτηκα με την 2.3.5 που ειχα μου ρουφαει τη μπαταρια

 

Παρατηρησα πριν απο λιγο οτι οπως βλεπουμε το κινητο απο μπροστα αριστερα απο το ακουστικο ενα κοκκινο λαμπακι αναβοσβηνει συνεχεια, οχι παντα με την ιδια συχνοτητα αλλα συνεχεια (αλλες φορες γρηγοροτερα, αλλες ποιο αργα)

καμια ιδεα?Το ιδιο κοκκινο λαμπακι λεγατε παραπισω?Να φταει το viber?

 

σε μενα το αντιθετο ο dolphin,στην τελευταια ειναι πολυ smooth.Ειμαι με 2.3.6 ομως,εννοειται οτι δεν θα πηγαινει τοσο καλα με ics.Βασικα το facebook κολλαει λιγο τελευταια αλλα φταει το fb οχι ο dolphin..

 

Η ics ρουφαει πιο πολυ απο την gb εννοειται,ποσο μαλλον αυτες που παιζουν για το κινητο μας που δεν ειναι και ιδιαιτερα optimized ακομα.

 

Αυτο με το φωτακι η ειναι το viber η βλεπεις τον proximity sensor που κλεινει την οθονη οταν πλησιαζεις στις κλησεις.

 

Για downgrade ριξε μια ματια στις τελευταιες σελιδες του modding η στο xda εχει πολλες συζητησεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το φωτακι η ειναι το viber η βλεπεις τον proximity sensor που κλεινει την οθονη οταν πλησιαζεις στις κλησεις.

 

Nαι το ιδιο λεγαμε. Το λαμπακι αυτο αναβοσβηνει ΜΟΝΟ οταν βρισκεται σε εξελιξη καποια κληση. Αν εκανες update το Viber τοτε αυτο για καποιο λογο(bug προφανως) αναβοσβηνει συνεχως, σαν να εισαι συνεχεια σε κληση(εμενα μου ρουφουσε και μπαταρια σα τρελο). Βγαλε το Viber και θα στρωσει(στρωνει επισης αν πας στο viber ρυθμισεις->εξοδος αλλα με το που το ξανανοιξεις κανει τα ιδια).

 

Δηλαδης βγαζω το viber και το ξαναβάζω ή μένω χωρις?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

ναι νομιζω προς το παρον ειναι ο καλυτερος..!Και γω αυτον ειχα απο την αρχη,μεχρι να βγει official firefox και βλεπουμε

 

Διαφωνώ. Καλύτερος είναι ο official Chrome. Ειδικά τώρα που έχετε ics είναι κρίμα να ασχολείστε με του "εμπορίου".:lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το βραδυ αργα θα σας ανεβασω την προηγουμενη version του viber , δεν χρειαζεται να μεινετε χωρις viber .

Απο αυριο το πρωι θα μπορειτε να το ξαναβαλετε το viber , και μην το αναβαθμισετε ξανα μεχρι να βγει νεα version.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...