Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να τον αφησεις ησυχο

 

Χα χα χα χα!!! Το κανω τωρα. Ευχομαι να πανε ολα καλα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]22846[/ATTACH] Γεια σας, θα ηθελα να αλλαξω το συγκεκριμενο μενου, υπαρχει τροπος? εχω προβλημα γιατι οταν μιλαω στο τηλεφωνο, το κλεινω καταλαθος. Εχετε κ εσεις το ιδιο προβλημα? Σας ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Ολα κομπλε πηγαν με την αναβαθμιση σε 2.3.5. Το αρχειακι update.app του step 3 μη το αγνοειται, εχει καποιες βελτιωσεις και παραμετρικοποιησεις. Απλως μετα θα πρεπει να αλλαξετε απο τις ρυθμισεις τη γλωσσα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο αν ΔΕΝ το βαλαμε οταν περασαμε την 2.3.5 , μπορουμε και τωρα στο ξεκαρφωτο? Αν δεν χαθουν τιποτα δεδομενα να το περασω αν ειναι..

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν το γνωριζω γιατι το περασα 1/2 ωρα μετα τα υπολοιπα και δεν προλαβα να κανω καποιες ρυθμισεις ή να γραψω καποια δεδομενα να δω αν θα κρατηθουν. Πηθανολογω οτι οι ρυθμισεις θα επανελθουν στις αρχικες τους τιμες. Επισης οταν εγκαταστάτε το uptade.app του step 3 (ξερετε, το uptade.app στον dload φακελο της sd μετα ρυθμισεις-->αποθηκ.χωρ.-->αναβαθμ.λογισμ.-->αναβ.καρτας) μπορει να μη γραφει κατι στον bootloader και να δειχνει οτι δεν κανει τιποτα. Σε αυτο το σημειο περιμεντε 4-5 λεπτα καλου κακου κι αν δεν κανει τιποτα βγαλτε την μπαταρια και μετα ολα κανονικα και ειστε ετοιμοι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ολα κομπλε πηγαν με την αναβαθμιση σε 2.3.5. Το αρχειακι update.app του step 3 μη το αγνοειται, εχει καποιες βελτιωσεις και παραμετρικοποιησεις. Απλως μετα θα πρεπει να αλλαξετε απο τις ρυθμισεις τη γλωσσα.

 

Τι βελτιωσεις και παραμετρικοποιησεις? Πανω σε τι? Ολοι έλεγαν παντως οτι εχει να κανει με το κινεζικο market.. γι αυτο να μην το περάσουμε ..

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο, υπαρχει κατι το οποιο το θεωρω πολυ χρησιμο και το ηθελα απο την αρχη και αυτο ειναι η μπαρα "ελεγχος ισχυος" που βρισκεται μολις ξεδιπλωσεις τις ειδοποιησεις, ενω πριν αναγκαστικα επρεπε να το εχεις σαν ξεχωριστο widget. Επισης περναει 2 ακομη πληκτρολογια, swype και huawei IME , τα οποια ομως δεν εχουν ελληνικα.Αυτα παρατηρησα εγω, εκτος απο την διαφορετικη οθονη bootαρισματος.

 

Βεβαια οταν το περασα μου εσβησε ξανα τα παντα καθως εκανε μονο του wipe data και φυσικα ΔΕΝ εκανε σωστο wipe data, μου αφησε 400ΜΒ διαθεσιμα οποτε αναγκαστικα να ξαναπερασω CWM recovery , να κανω σωστο wipe και να βαλω την 2.3.5 ξανα. Ευτυχως που ειχα κανει τα παντα backup και το σετταρισμα δε μου πηρε σχεδον καθολου χρονο.

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Sheik, οταν ξαναεβαλες την 2.3.5 μετα το wipe, το update.app του step 3 ηταν εγκατεστημενο?

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αν κάποιος είχε το Χ5 και τώρα έχει το pro, μπορεί να μου πει αν η ποιότητα των φωτογραφιών και βίντεο είναι ίδια;

(στο Χ5 η ανάλυση χρωμάτων κλπ, δεν μου άρεσε καθόλου, όπως και το framerate του βίντεο)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]22846[/ATTACH] Γεια σας, θα ηθελα να αλλαξω το συγκεκριμενο μενου, υπαρχει τροπος? εχω προβλημα γιατι οταν μιλαω στο τηλεφωνο, το κλεινω καταλαθος. Εχετε κ εσεις το ιδιο προβλημα? Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

 

 

οταν ακουμπας το κινητο στο αυτι αυτο σβηνει την οθονη για να μην πατησεις καταλαθος κατι...

Link to comment
Share on other sites

Sheik, οταν ξαναεβαλες την 2.3.5 μετα το wipe, το update.app του step 3 ηταν εγκατεστημενο?

 

Απ'οτι καταλαβα ηταν, διοτι το animation εναρξης εξακολουθουσε να υπαρχει , αλλα το εβαλα ουτως η αλλως, σαν να κανω απο την αρχη την αναβαθμιση.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Πως το ξαναεβαλες? Α φου ειπες:

 

''Βεβαια οταν το περασα μου εσβησε ξανα τα παντα καθως εκανε μονο του wipe data και φυσικα ΔΕΝ εκανε σωστο wipe data, μου αφησε 400ΜΒ διαθεσιμα οποτε αναγκαστικα να ξαναπερασω CWM recovery , να κανω σωστο wipe και να βαλω την 2.3.5 ξανα''

 

Δεν σου εκανε το ιδιο?

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι κοιτα. Αρχικα περασα απλα το step3. Εκανε restart και αμεσως wipe data. Την μυριστηκα την δουλεια και μολις ανοιξε πηγα να δω αποθηκευτικο χωρο και οντως ειχα μονο 400ΜΒ διαθεσιμα,οσα και πριν δηλαδη, απλα χωρις καμια εφαρμογη εγκατετσημενη τωρα. Οποτε εβαλα CWM recovery και εκανα ξανα wipe data.Οταν ξεκινησε ολα καλα με τον αποθηκευτικο χωρο και επισης η οθονη εναρξης ηταν η καινουρια. Απλα για σιγουρια εβαλα ξανα το step 3, κανοντας κανονικα τα βηματα της αναβαθμισης.

Δεν μου εκανε το ιδιο, διοτι προηγηθηκε σωστο wipe μεσω του CWM. Οταν ξαναπερασα το step 3 δηλαδη σαν κανονικο βημα αναβαθμισης(και οχι 2 βδομαδες μετα οπως πριν), δεν εκανε ξανα wipe.

 

Παντως πρεπει να το διορθωσουν αυτο απορω πως δεν το εχουν παρει ακομα χαμπαρι...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανα προγραμμα που να εκφωνει το ονομα του καλουντος ολοκληρο και οχι συλλαβιστα ξερεται???

εχω το svox (αγοραστο ) αλλα στο τ/φ αυτο δεν δουλευει ξερεται επ αυτου τιποτα η να το πεταξω απο μεσα???

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανα προγραμμα που να εκφωνει το ονομα του καλουντος ολοκληρο και οχι συλλαβιστα ξερεται???

εχω το svox (αγοραστο ) αλλα στο τ/φ αυτο δεν δουλευει ξερεται επ αυτου τιποτα η να το πεταξω απο μεσα???

Με το svox και την ελληνικη φωνη βαλε αυτο στη φωτογραφια. δεν το εχω δοκιμασει....

Επισης πρεπει να το επειλεξεις

ρυθμισεις

Φωνητικη είσοδο-έξοδο

Ρυθμισεις κείμενου σε λογο

Τικαρεις το svox classic tts

και μετα λιγο ποιο πανω προεπιλεγμενη μηχανη τικαρεις παλι το svox tts

Off topic τελος.

 

 

Sent from my u8800 using Tapatalk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Με το svox και την ελληνικη φωνη βαλε αυτο στη φωτογραφια. δεν το εχω δοκιμασει....

Επισης πρεπει να το επειλεξεις

ρυθμισεις

Φωνητικη είσοδο-έξοδο

Ρυθμισεις κείμενου σε λογο

Τικαρεις το svox classic tts

και μετα λιγο ποιο πανω προεπιλεγμενη μηχανη τικαρεις παλι το svox tts

Off topic τελος.

edit ξεχαστικα...: το who's calling?

 

Sent from my u8800 using Tapatalk

 

 

 

Sent from my u8800 using Tapatalk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

έχει, δε χρειάζεται σύνδεση internet για να λειτουργήσει.
και που παμε και το βρισκουμε το ριμαδι γιατι εχω 1 θεμα ...την τεχνολογια ....!!!! ευχαριστω.. υπαρχει internet exlorer να κατεβασω απο καπου για το τηλ ροταω γιατι εχω μια καμερα που πεζει μονο με explorer Edited by bil888
Link to comment
Share on other sites

Αυτό παίζει ανάλογα και με την έκδοση του λειτουργικού, καθώς και την παραμετροποίηση που έχει κάνει η εταιρεία.

Αρχικά από ρυθμίσεις -> τοποθεσία και ασφάλεια -> οι επιλογές Χρήση δορυφόρων GPS, και Χρήση QuickGPS(αύτο γίνεται μέσω internet). Αν είναι ενεργοποιημένη η πρώτη, τότε το gps θα ενεργοποιείται αυτόματα όταν κάποια εφαρμογή το χρειάζεται, αν είναι και η δεύτερη, θα λαμβάνονται δεδομένα υποβοήθησης από το internet για γρηγορότερο κλείδωμα θέσης.

Έπειτα, ανάλογα και με το λειτουργικό πιθανότατα θα υπάρχουν διακόπτες χειροκίνητης ενεργοποίησης/απενεργοποίησης στη μπάρα ειδοποιήσεων. Δηλαδή καθώς σύρεις την πάνω μπαρα προς τα κάτω εμφανίζεται ένα παράθυρο με διάφορες ειδοποιήσεις. Συνήθως πάνω πανω υπάρχουν κάποια κουμπιά-εικονίδια(τα 3 πρώτα είναι για τα wifi, bluetooth, gps). Έτσι είναι στην official 2.3 rom. Επίσης υπάρχει ένα widget το οποίο λέγεται "έλεγχος ισχύος". Οι ίδιοι διακόπτες υπαρχουν και εκεί.

 

Internet explorer για android δεν υπάρχει. Υπάρχουν όμως ο Opera και ο Firefox.

Edited by dancer_69
Link to comment
Share on other sites

Με το svox και την ελληνικη φωνη βαλε αυτο στη φωτογραφια. δεν το εχω δοκιμασει....

Επισης πρεπει να το επειλεξεις

ρυθμισεις

Φωνητικη είσοδο-έξοδο

Ρυθμισεις κείμενου σε λογο

Τικαρεις το svox classic tts

και μετα λιγο ποιο πανω προεπιλεγμενη μηχανη τικαρεις παλι το svox tts

Off topic τελος.

 

 

Sent from my u8800 using Tapatalk

 

 

 

φιλε ποιο ειναι αυτο το προγραμμα στην φωτο???

τισ ρυθμισεις τις εχω κανει ετσι οπως λες

δεν μπορω να βρω στο μενου αυτο που λες (Φωνητικη είσοδο-έξοδο)

Link to comment
Share on other sites

φιλε ποιο ειναι αυτο το προγραμμα στην φωτο???

τισ ρυθμισεις τις εχω κανει ετσι οπως λες

δεν μπορω να βρω στο μενου αυτο που λες (Φωνητικη είσοδο-έξοδο)

ναι.... δεν εβαλα φωτογραφια αλλα το εγραψα στο επομενο ποστ Who's Calling? θα το βρεις εδω https://market.android.com/details?id=de.phl.whoscalling#?t=W251bGwsMSwxLDUwMSwiZGUucGhsLndob3NjYWxsaW5nIl0.

Απο το μενου του τηλεφωνου οχι της εφαρμογης

ρυθμισεις

Φωνητικη είσοδο-έξοδο

Ρυθμισεις κείμενου σε λογο

Τικαρεις το svox classic tts

και μετα λιγο ποιο πανω προεπιλεγμενη μηχανη τικαρεις παλι το svox tts

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...