Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερεις κανεις αν πρεπει να βαζουμε στον ιδιο φακελο τους υποτιτλους ενος βιντεο για να διαβαζονται απο το προγραμμα Mobo Player? γιατι αυτο κανω κ δν τους διαβαζει...το ιδιο κ με το bsplayer.

 

επισης το bsplayer οταν κατεβαζεις subs online που τους αποθηκευει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερεις κανεις αν πρεπει να βαζουμε στον ιδιο φακελο τους υποτιτλους ενος βιντεο για να διαβαζονται απο το προγραμμα Mobo Player? γιατι αυτο κανω κ δν τους διαβαζει...το ιδιο κ με το bsplayer.

 

επισης το bsplayer οταν κατεβαζεις subs online που τους αποθηκευει;

 

καποιο καιρο που ειχα τρελα με τις ταινιες :lol:,επρεπε το αρχειο των υποτιτλων να εχει το ιδιο ονομα με το αρχειο της ταινιας.διαφορετικα δεν μου επαιζε.

το εχεις δοκιμασει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα !

Κυριακή πρωί + καφεδάκι + myphone.gr : ας πεθανω με αυτά μονο !

Ξερει κάποιος για ποιο λόγο οταν κλείνω το χ5 φεύγει το wallpaper pου του έχω βάλει και μπαίνει το προεπιλεγμένο?

To wallpaper είναι απο την εφαρμογή christmas snow wallpaper που κατέβασα από το μαρκετ, και είναι κορυφαίο wallpaper (αρέσει και στην κόρη μου! γι' αυτό το θέλω πιο πολυ), αλλά είναι σπαστικό μετά απο κάθε εκκίνηση της συσκευής να πρέπει να ξαναρυθμίζω να έχει αυτό το wallpaper

Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανεις αν πρεπει να βαζουμε στον ιδιο φακελο τους υποτιτλους ενος βιντεο για να διαβαζονται απο το προγραμμα Mobo Player? γιατι αυτο κανω κ δν τους διαβαζει...το ιδιο κ με το bsplayer.

 

επισης το bsplayer οταν κατεβαζεις subs online που τους αποθηκευει;

 

Για το moboplayer πηγαινε στις ρυθμισεις και στην κωδικοποιηση χαρακτηρων επελεξε ISO-8859-7 και θα ειναι κομπλε.

 

Φιλε akale(και λοιποι φυσικα), σου εχω 2 βιντεακια με το lag που ανεφερα. Μουλαρωσε βεβαια και οσες φορες πηγα να τραβηξω δειγμα το εκανε μοναχα για 2-3 δευτερολεπτα(με κινδυνο να με πειτε "ψειρα" :p ), αλλα συνηθως κραταει περισσοτερο.Ελπιζω εστω να παρεις μια ιδεα τι εννοω και αν το κανει και σε κανεναν αλλο.

 

http://www.mediafire.com/?ohzo867zqx67vy6

 

http://www.mediafire.com/?1pfo03z8pzl8lq3

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

περιεργο μου φαινεται να παρουσιαζει τετοια συμπτωματα καινουργια συσκευη!

μπορεις να μας γραψεις ακριβως(μενου>ρυθμισεις>σχετικα με το τηλεφωνο)τι σου γραφει,θελουμε ολα τα χαρακτηριστικα,και θα δουμε τι μπορουμε να κανουμε ;)

 

Εμένα μου το κάνει αυτό από την πρώτη ημέρα... και από το service μου είπαν πως μάλλον γίνεται λόγω λογισμικού και πως μόλις το αναβαθμίσω κατά πάσα πιθανότητα θα είναι οκ!

 

Οπότε, κάνω factory reset και στη συνέχεια προχωρώ στην αναβάθμιση ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο;

www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το κάνει αυτό από την πρώτη ημέρα... και από το service μου είπαν πως μάλλον γίνεται λόγω λογισμικού και πως μόλις το αναβαθμίσω κατά πάσα πιθανότητα θα είναι οκ!

 

Οπότε, κάνω factory reset και στη συνέχεια προχωρώ στην αναβάθμιση ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο;

 

ακριβως αυτο θα κανεις

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να κάνω μέσα στην sd τον φάκελο αλλά ...χμμ δυσκολεύομαι... πως γίνεται αυτό;

 

den εχεις ανταπτορα για gia micro sd? να την κουμπωσεις στο pc?

an oxi ,συνδεεις καλωδιο τηλεφωνο με pc,ενεργοποιεις την λειτουργεια αποθηκευτικος χωρος,πας στον υπολογιστη και βλεπεις την sd

Link to comment
Share on other sites

thanks...

στη συνέχεια κατέβασα αυτό

kernel-2.6.35-U8800pro-Gingerbread.tar

αλλά μέσα όταν το ξεζίπαρα δεν βρήκα τα αρχεία που λέει ο οδηγός... ΚΑΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ :rolleyes:

 

EDIT: κατέβασα το σωστό αρχείο πλέον αλλά

α) μου έχει 3 step και

β) όλα έχουν μέσα αρχείο ονομαζόμενο UPDATE.APP

 

Μια βοήθεια παιδιά (σκεφτείτε πως είμαι ανάπηρος και με περνάτε στην απένταντι πλευρά του δρόμου)...

Edited by pos
www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

με το lag που ανεφερα. Μουλαρωσε το εκανε μοναχα για 2-3 δευτερολεπτα

δεν ειδα το δευτερο γιατι βαριεμαι αλλα τα 2-3 δευτερα στο πρωτο που ειναι;

τα 2-3 δευτερα ειναι πολυ ορατος χρονος για lag, για να ΜΗΝ τα δω,οταν ολο το βιντεο ειναι 14 δευτερα

sory αλλα δεν με βοηθαει.

ας πει καποιος αλλος την γνωμη του.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την πυξίδα. Έχω δοκιμάσει 1-2 προγράμματα αλλά δε μου δείχνει σωστά τον βορρά. Προφανώς κακό hardware. Εσάς λειτουργεί σωστά;

 

Επίσης, θέλω να βρω κάποια εφαρμογή για την κάμερα ώστε να εκτυπώνεται η ημερομηνία/ώρα πάνω στην φωτογραφία. Καμιά πρόταση;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειδα το δευτερο γιατι βαριεμαι αλλα τα 2-3 δευτερα στο πρωτο που ειναι;

τα 2-3 δευτερα ειναι πολυ ορατος χρονος για lag, για να ΜΗΝ τα δω,οταν ολο το βιντεο ειναι 14 δευτερα

sory αλλα δεν με βοηθαει.

ας πει καποιος αλλος την γνωμη του.

Ισως φταιει και τα fps της ψηφιακης που μπορει να "αποκρυπτουν" καπως το προβλημα. Τεσπα οπως ειπα συνηθως ειναι εμφανεστατο και εκνευριστικο για 5-10 δευτερολεπτα αλλα στα βιντεακια δε φαινεται καλα.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την πυξίδα. Έχω δοκιμάσει 1-2 προγράμματα αλλά δε μου δείχνει σωστά τον βορρά. Προφανώς κακό hardware. Εσάς λειτουργεί σωστά;

 

Ειμαι με το super compass και ειναι πολυ καλο και ρεαλιστικη κινηση πυξίδας.. κανεις στην αρχη το 8 στον αερα που ζηταει η συσκευη και μετα δουλευει τελεια.. αν ηταν θεμα hardware.. δεν θα δουλευαν πολλα πραγματα στο κινητο.. οποτε δυσκολο να εχεις τετοιο θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Πήρε ο πεθερός μου το X5 Pro και χθες του το έδειξα και του το έστησα (συγχρονισμό επαφών με τον υπολογιστή του, εγκατάσταση apps κ.λπ). Παρατηρώ όμως μια άκρως ενοχλητική διαφορά σε σχέση με το μη-Pro Χ5.

 

Συγκεκριμένα, αναφέρομαι στο εικονικό qwerty πληκτρολόγιο σε διάταξη portrait. Ενώ στο μη-Pro (που φορούσε έκδοση Froyo) το πληκτρολόγιο απεικονίζει μόνο έναν χαρακτήρα ανά εικονικό πλήκτρο, στο Pro (που φοράει Gingerbread) απεικονίζονται δύο χαρακτήρες ανά πλήκτρο (π.χ. γράμμα ΚΑΙ αριθμός/σύμβολο) εκ των οποίων το ποιος είναι ενεργός εξαρτάται από το mode που έχει επιλεγεί. Το πρόβλημα είναι ότι, για να χωρέσουν δύο χαρακτήρες, είναι πλέον οι μισοί σε μέγεθος με αποτέλεσμα να βγαίνουν τα μάτια να τους διαβάσει ακόμα και ένας μεσήλικας, πόσο μάλλον ένας πιο ηλικιωμένος άνθρωπος. Ξέρετε αν μπορώ να κάνω κάτι για να του αλλάξω τον τρόπο εμφάνισης και να εμφανίζεται μόνο ένας χαρακτήρας σε κάθε πλήκτρο; (Πάντα στα πλαίσια του "μαμά" stock android που φοράει το κινητό, παρακαλώ μη μου προτείνετε modding και καστομιές.)

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να σας ρωτησω,καλητερα να παρω το Huawei Ideos X5 U8800 Pro η το samsung galaxy ace?

 

Τί απαντήσεις περιμένεις να πάρεις στο θέμα του X5? :rolleyes:

Για τέτοιου είδους ζητήματα μπορείς να ανοίξεις θέμα εδώ:

Επιλογή κινητού

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ενημερώσω πως αν και εχθές έκανα την αναβάθμιση σε 2.3.5, δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με τις επαφές μου όπως έχει παρατηρηθεί... Μου τις εμφανίζει κανονικά με όνομα κλπ ασχέτως +30...

 

Όσο για τα μνμτ, κατέβασα το handsent sms... Υπάρχει κάποιο καλύτερο ή είμαι οκ με αυτό;

www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

Το έχω "μαμά" με την 2.2.2 και τον τελευταίο καιρό όλο και συχνότερα χάνει την sim και εμφανίζει μήνυμα "inactive sim" το οποίο διορθώνεται με restart αλλά είναι ενοχλητικό γιατί δεν καταλαβαίνω πότε το παθαίνει και μέχρι να το αντιληφθώ, χάνω κλήσεις.

Είχατε και εσείς παρόμοια προβλήματα με την 2.2.2;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην γεια σε ολους. Μολις εγινα μελος και ελπιζω να εχουμε μια καλη συνεργασια.

 

Το έχω "μαμά" με την 2.2.2 και τον τελευταίο καιρό όλο και συχνότερα χάνει την sim και εμφανίζει μήνυμα "inactive sim" το οποίο διορθώνεται με restart αλλά είναι ενοχλητικό γιατί δεν καταλαβαίνω πότε το παθαίνει και μέχρι να το αντιληφθώ, χάνω κλήσεις.

Είχατε και εσείς παρόμοια προβλήματα με την 2.2.2;

 

Κι εγω με τη μαμα 2.2.2 εχω συνεχια restarts. Μεσα στην μερα μπορει και 7 φορες πραμα που ειναι σπαστικο. Ελπιζω με αναβαθμηση να λυθει. Το λινκ ομως αυτο δεν δουλευει:

http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDMyNDc%3D

Ουτε αυτο:

http://www.huaweidevice.com/cn/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDA4MTM=

Τι κανουμε?

 

Ευχριστω.

Edited by TUPAC_RIP
παραλειψη

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην γεια σε ολους. Μολις εγινα μελος και ελπιζω να εχουμε μια καλη συνεργασια.

Τι κανουμε?

 

Ευχριστω.

καλημερα

U8800Pro%20V100R001C00B512G001%28Overseas%20Nor..zip

custom cm7 pro

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε παιδια να μεγαλοσουμε λιγο τους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο multling γιατι τα πληκτρα ειναι μικρα και δεν τα βλεπω ... πως μπορουμε να το ρυθμισουμε αυτο??????
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...