Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο αυτην την σελιδα σχετικα με την αναβάθμιση η οριτζιναλ ρομ οταν κατεβαινει βγαζει σφαλμτα στην αποσυμπίεση υπαρχει καποιο αλλο λινκ (rapidshare) ?ευχαριστω εκ των πρωτερων!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο αυτην την σελιδα σχετικα με την αναβάθμιση η οριτζιναλ ρομ οταν κατεβαινει βγαζει σφαλμτα στην αποσυμπίεση υπαρχει καποιο αλλο λινκ (rapidshare) ?ευχαριστω εκ των πρωτερων!

 

Χρειαζεσαι και το δευτερο αρχειο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

επειδη αισθανομαι χαζος πως τα κανω αποσυμπιεση?

 

το περιορισα λιγο το βρηκα οκ!

Edited by didicola
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμηση και του δευτερου σετ εχω πεσει σε boot loop kai καΝΕΙ συνεχεια την αναβαθμηση τι καμω?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΜ με αυτο το κω..ο δευτερο σετ πολλοι την εχουμε πατησει!

 

Ξαναβαλε το πρωτο σετ και ξαναπερνα μονο εκεινο ομως αυτην την φορα και τελος!

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΜ με αυτο το κω..ο δευτερο σετ πολλοι την εχουμε πατησει!

 

Ξαναβαλε το πρωτο σετ και ξαναπερνα μονο εκεινο ομως αυτην την φορα και τελος!

 

 

σε ευχαριστω πολυ αδερφε να σαι καλα το ειχα ηδη κανει κατα τυχη(λεω ας δοκιμασω με ενα flash!)

διαβασα υπαρχει θεμα με το cwm 5.0 kati?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ΄όλους.Πήρα πρόσφατα bluetooth headset και έχω μια ερωτησούλα.Επειδή είμαι λίγο της οικονομίας(μπαταρίας),προσπαθώ να μην αφήνω ανοικτά apps,wifi,bluetooth και διάφορα τέτοια αν δεν μου χρειάζονται.Η ερώτηση μου είναι η εξής:Μπορώ να ενεργοποιήσω το bluetooth ενώ έχω ήδη απαντήσει σε κλήση?Σίγουρα γίνεται πατώντας το home και επιστρέφοντας στη home screen,και από εκεί μέσω ρυθμίσεων ή του widget.Έχω δει όμως ότι κατά τη διάρκεια κλήσης,κάτω αριστερά στην οθόνη έχει πλαίσιο(κουμπί) bluetooth.Όσες φορές όμως το πατάω δεν κάνει τίποτα.Είναι μόνο ενδεικτικό για το αν έχω ενεργοποιήσει τo blueοtoth προηγουμένως,ή όντως μπορώ να το άνοιξω από αυτό και κάνω κάτι λάθος?Ευχαριστώ.
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να γίνεται αυτό γιατί η συσκευή τότε θα έπρεπε να κάνει pair την ίδια στιγμή που σε καλούν.

Kαι σιγά την κατανάλωση που έχει το bt. Συνέχεια ανοικτό το έχω. Η μπαταρία επιβαρύνεται ΠΟΛΥ από το wifi και το surfing στο ιnternet.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ότι γίνεται,γίνεται.Αφου με έχουν καλέσει,ενεργοποιώ το blueant q2,με επιστροφή στην αρχικη οθόνη ενεργοποιω και τo bluetooth του ideos και μετα απο περιπου 10 δευτερολεπτα εχει κανει pairing.Απλα έλεγα μήπως μπορω να ενεργοποιησω το Bluetooth πιο γρηγορα και αμεσα.Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ιδεα απο bluetooth(ή δεν είχα καθολου,ή χρησιμοποιουσα απλα ακουστικα),οποτε αφου λες οτι καταναλωνει ελαχιστη μπαταρια,θα τα ενεργοποιω και γω συνεχως.να σαι καλα
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Ναι , μην ασχολήσαι λέμε. :p

Το βτ λόγω ανοικτής ακρόασης στο αμάξι το έχω μέρα νύκτα ανοικτό για να μην ξεχνάω να το ανοίξω.

Δεν έχω δει διαφορές με όταν το είχα κλείστο. Το wifi καίει πολύ.:worry::lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...καλημερα βασικα εχω λιωσει στο modding αλλα εδω πρωτη φωρα ποσταρω..εχω ενα θεματακι που με εκνευριζει πολυ καιρο εχει μπει απο καπου πανω στην αριστερη γωνια σκονη μπολικη κιολλας μπορω ευκολα να το ανοιξω να καθαρισω η να αναγκαστω να βαλω μαμα ρομ και να το παω wind?thx!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ 2.3.5 ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ WIFI ΤΙ KANΩ?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ 2.3.5 ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ WIFI ΤΙ KANΩ?

 

κανε για αρχή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν δεν στρώσει

κανε τον κόπο και ξανά πέρνα την ρομ από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ 2.3.5 ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ WIFI ΤΙ KANΩ?

ΕΧΩ Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ HUAWEI U8800 Android 2.3 for beta.This version improves1,missing call issue;2,MMS attachment issue.

2012-02-17

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

for beta??:confused:

 

βάλε την official άνθρωπέ μου...:p

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4011251#post4011251 :rolleyes:

Edited by athanaso77
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

 

Θα χρειαστει και το δευτεο αρχειο της ROM.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@TASOS_KAR:

Σου έχουν γίνει επανειλλημένως παρατηρήσεις για τα συνεχόμενα μηνύματα, τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish. Όλα αυτά απαγορεύονται και αναφέρονται ρητά στους κανόνες που αποδέχτηκες κατά την εγγραφή σου.

 

Θα σε παρακαλέσω προς συμμόρφωση βάσει των κανόνων, εναλλακτικά θα υπάρξουν κυρώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει το κινητο για τα τα λεφτα αυτα ???

 

Και βεβαια ,αξιζει...

Και σου προτεινω ,να μην αναβαθμισεις αμεσως,,αλλα να φτιαξεις την 2.2.2 πρωτα ,,και μετα μου λες αν θα θελεις να αναβαθμισεις .....

Δες και screenshots απο μαμα 2.2.2 φτιαγμενη ,στην σελ.. 90,,ποστ 1342

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Δες και screenshots απο μαμα 2.2.2 φτιαγμενη ,στην σελ.. 90,,ποστ 1342

 

Καλό βράδυ σε όλους

Έχω ακολουθήσει τις οδηγίες που έχεις δώσει πιο παλιά και είμαι με μαμά 2.2.2 φτιαγμένη! Όμως για την μετατροπή στα screenshots της σελ.. 90,,ποστ 1342 δεν έχω εντοπίσει τον τρόπο που μπορούν να γίνουν αν και παρακολουθώ και τις 2 ενότητες για το τηλ μας. Αν σου είναι εύκολο μου λες πως μπορώ να κάνω και αυτή την μετατροπή. Ευχαριστώ όλους όσους ασχολούνται και με τις δοκιμές που κάνουν μας δίνουν πολύ χρήσιμες πληροφορίες και έτοιμες λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δες και screenshots απο μαμα 2.2.2 φτιαγμενη ,στην σελ.. 90,,ποστ 1342

 

Καλό βράδυ σε όλους

Έχω ακολουθήσει τις οδηγίες που έχεις δώσει πιο παλιά και είμαι με μαμά 2.2.2 φτιαγμένη! Όμως για την μετατροπή στα screenshots της σελ.. 90,,ποστ 1342 δεν έχω εντοπίσει τον τρόπο που μπορούν να γίνουν αν και παρακολουθώ και τις 2 ενότητες για το τηλ μας. Αν σου είναι εύκολο μου λες πως μπορώ να κάνω και αυτή την μετατροπή. Ευχαριστώ όλους όσους ασχολούνται και με τις δοκιμές που κάνουν μας δίνουν πολύ χρήσιμες πληροφορίες και έτοιμες λύσεις.

 

Μαλλον εχεις μεινει,λιγο πισω,,οπως βλεπεις,,αλλο τηλ..,,αν δεν ελεγα οτι ειναι μαμα 2.2 κανεις δεν θα το πιστευε...

λοιπον,,,πρεπει να μου πεις μεχρι που εχεις φτασει ακριβως,,και θα σου στειλω λινκ και οδηγιες....

ας πουμε,,εχεις βαλει το καινουριο init.d ???

Εχεις βαλει το καινουριο build.prop ??

Το framework.jar ??

Εχω φτιαξει και θεματακια οπως βλεπεις,,αλλα ολα ειναι στο φορουμ με το modding...

Εδω περα σπανια γραφω κατι....

Ενημερωσε με,,,τι εχεις κανει και προχωραμε και τα αλλα...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Πραγματικά έχω μείνει αρκετά πίσω αλλά κάνω τα βήματα ένα ένα για να μην κάνω καμία πατάτα !!! Έχω βάλει τα νέα ( init.d και build.prop ). Το framework.jar όχι δεν το έβαλα. Επίσης τα κλασικά προγράμματα μετά το rooting ( busybox , rom manager , ram manager pro , superuser , root explorer , και rom toolbox ).Ευχαριστώ για τον χρόνο σου και πάλι.

 

Τώρα που τα ξαναβλέπω πάλι μήπως είναι οι οδηγίες του ( 137 post 2051 23 Φεβ. 2012, 12:12 ) ?

Edited by lesvos1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Πραγματικά έχω μείνει αρκετά πίσω αλλά κάνω τα βήματα ένα ένα για να μην κάνω καμία πατάτα !!! Έχω βάλει τα νέα ( init.d και build.prop ). Το framework.jar όχι δεν το έβαλα. Επίσης τα κλασικά προγράμματα μετά το rooting ( busybox , rom manager , ram manager pro , superuser , root explorer , και rom toolbox ).Ευχαριστώ για τον χρόνο σου και πάλι.

 

Ωραια,,καλυτερα απο οτι περιμενα,,και το πας καλα βλεπω ,απο μονος σου,,γιατι δεν εχουμε ξαναμιλησει μαζι....

Τον rom manager ,τζαμπα τον εχεις ,και μαλλον δεν θα σου χρειαστει ποτε....σβηστον...

Πηγαινε στην αλλη ενοτητα ,σελ.. 147..ποστ 2204,,οτι δεν καταλαβαινεις ,,ρωτα με να σου πω,,,πως γινονται...

Στην σελ..137 ποστ 2051 ειναι τα πρωτα αλλα θα σε βοηθησει και αυτο το ποστ γιατι εχει οδηγιες ..

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Οκ Ευχαριστώ πολύ

Ακολουθώ πάντα τις οδηγίες που γράφετε κατά γράμμα, οπότε δεν τα κάνω στην ουσία μόνος μου! Είναι σαν να σας έχω δίπλα μου!

Πάω να δω και αν χρειαστεί τα ξαναλέμε. Καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ Ευχαριστώ πολύ

Ακολουθώ πάντα τις οδηγίες που γράφετε κατά γράμμα, οπότε δεν τα κάνω στην ουσία μόνος μου! Είναι σαν να σας έχω δίπλα μου!

Πάω να δω και αν χρειαστεί τα ξαναλέμε. Καλό βράδυ.

 

Ok...καληνυχτα και οτι χρειαστεις ,,εδω ειμαστε...

να κανεις κι ενα backup ,μηπως το χρειαστεις...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...