Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω την ιδια θηκη με τον φιλο GeorgT και απο τοτε που την εβαλα εχω προβλημα κατα την διαρκεια των συνομιλιων (ο συνομιλητης ακουει την φωνη του 2πλα. Αν την βγαλω τοτε ειναι ΟΚ)

 

Φιλε GeorgT εχεις κ εσυ το ιδιο προβλημα;

Στη πισω πλευρα του τηλεφωνου, επανω αριστερα απο την καμερα εχει μια τρυπα. Βγαλε τη θηκη βαλε ενα αυτοκολητο-χαρτακι και ξαλαβαλε τη θηκη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα

Νέος κάτοχος Huawei X5 pro και άσχετος να μπω κατευθείαν στο θεμα.

Η έκδοση Android του τηλεφώνου είναι η 2.2

Διαβάζω ότι έχει βγει η 2.3.5

Πια η διαφορά τους και αξίζει να μπω στο κόπο να κάνω την αναβάθμιση;

Μπορώ να πάω στην Wind να μου την κάνει χωρίς χρέωση;

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και σε σενα φιλε.

Καλησπέρα στην παρέα

Νέος κάτοχος Huawei X5 pro και άσχετος να μπω κατευθείαν στο θεμα.

Η έκδοση Android του τηλεφώνου είναι η 2.2

Διαβάζω ότι έχει βγει η 2.3.5

Πια η διαφορά τους και αξίζει να μπω στο κόπο να κάνω την αναβάθμιση;

Μπορώ να πάω στην Wind να μου την κάνει χωρίς χρέωση;

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

 

Φιλε εννοειται οτι αξιζει. Ειναι πιο γρηγορη, χωρις κολληματα και γενικα πιο λειτουργικη. Ειναι επισης και ενα βημα για να πας αν το θελησεις μετεπιτα σε custom ROMs. Η Wind δε θα σου το κανει. Θα την κανεις οπως ολοι οι κατοχοι του κινητου μονος σου. Μη φοβασαι, αν ακολουθησεις σωστα τις οδηγειες θα εισαι ετοιμος και αναβαθμισμενος!

Εχουμε και λεμε:

Κατεβαζεις πρωτα την official 2.3.5 (512) Rom απο εδω.

Μετα κανεις αυτο.

Πλεον εισαι 2.3!

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στη πισω πλευρα του τηλεφωνου, επανω αριστερα απο την καμερα εχει μια τρυπα. Βγαλε τη θηκη βαλε ενα αυτοκολητο-χαρτακι και ξαλαβαλε τη θηκη.

 

το δοκιμασα αλλα το προβλημα παρεμεινε :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και σε σενα φιλε.

 

 

Φιλε εννοειται οτι αξιζει. Ειναι πιο γρηγορη, χωρις κολληματα και γενικα πιο λειτουργικη. Ειναι επισης και ενα βημα για να πας αν το θελησεις μετεπιτα σε custom ROMs. Η Wind δε θα σου το κανει. Θα την κανεις οπως ολοι οι κατοχοι του κινητου μονος σου. Μη φοβασαι, αν ακολουθησεις σωστα τις οδηγειες θα εισαι ετοιμος και αναβαθμισμενος!

Εχουμε και λεμε:

Κατεβαζεις πρωτα την official 2.3.5 (512) Rom απο εδω.

Μετα κανεις αυτο.

Πλεον εισαι 2.3!

 

Γεια σου φίλε και ευχαριστώ για την απάντησή σου

 

Είναι η επισημη Ελληνικη 2.3.5 ;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Είναι η επισημη Ελληνικη 2.3.5 ;;;;;;;;;;;

δυο χρειαζεσαι

http://www.mediafire.com/download.php?agx201dlmq5bmqg

http://www.mediafire.com/?qlx8e42rfgq8g8y

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να copyάρω και το δευτερο link σου akale.

 

Δεν υπαρχει ελληνικη επισημη γι'αυτο θα αλλαξεις τη γλωσσα στα ελληνικα.

Κι επειδη δεν θα εχεις ελληνικο πληκτρολογιο σου δινω το touchpal απο Wind και το ελληνικο πακετο του. Επισης αν γραφεις μηνυματα με μικρους ελληνικους χαρακτηρες, το ενα μηνυμα θα χωραει νομιζω καπου περιπου 90 χαρακτηρες κι οχι 160. Βρες στο Market και εγκαταστησε το Handcent sms ή το Gosms.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένα ενεργό link για κατέβασμα πλοηγού που να είναι συμβατός με το τηλέφωνό μας; Το θέλω μόνο για Ελλάδα. Έχω μπει στο κατάλληλο topic του φορουμ έχω κατεβάσει 3 μέχρι στιγμής αλλά δεν είναι συμβατοί. Γι αυτό ρωτάω εδώ συγκεκριμένα που όλοι μας έχουμε το X5 Pro. Edited by SitovdeGrecia
Link to comment
Share on other sites

Τελικά απογοήτευση η επίσημη υποστήριξη της εταιρείας... Κρίμα...

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Απο προστατευτικα οθονης εχει να προτεινει καποιος κατι καλο?Ας ειναι και ακριβα,με ενδιαφερει να μην χαλασει καθολου η αποκριση της touch screen και επισης να μην αλλαζουν τα χρωματα της οθονης.Ειδα να προτινουν τα savvies

http://www.ebay.com/itm/Savvies-Crystal-Clear-screen-protector-Huawei-U8800-/170787275752?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item27c3b703e8

αλλα φαινονται οτι δεν καλυπτουν 100% την οθονη,το περιγραμμα τους αν προσεξετε που ειναι οι τρυπες δεν φτανει μεχρι εκει που ενωνονται η οθονη με το πλαισιο της συσκευης (το οποιο θα ηταν καλυτερο για να μην υπαρχει το ενδεχομενο να μπαινει σκονη μεσα στο κινητο απο την περιοχη της ενωσης οθονης-πλαισιου.Και επισης γιατι δεν φαινεται καθολου ωραιο το προστατευτικο να ειναι λιγο μικροτερο απο την οθονη ιδιως γιατι μετα απο λιγο καιρι θα κατσει σκονη στο περιγραμμα του προστατευτικου και θα χτυπαει ασχημα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένα ενεργό link για κατέβασμα πλοηγού που να είναι συμβατός με το τηλέφωνό μας; Το θέλω μόνο για Ελλάδα. Έχω μπει στο κατάλληλο topic του φορουμ έχω κατεβάσει 3 μέχρι στιγμής αλλά δεν είναι συμβατοί. Γι αυτό ρωτάω εδώ συγκεκριμένα που όλοι μας έχουμε το X5 Pro.

 

http://thepiratebay.se/search/Sygic%20Aura%20Drive%20Europe%202%201%202/0/99/0

Κανε και τα 3, με πρωτο το πιο παλιο. Ακολουθα τις οδηγιες του uploader.

 

Πολυ καλος πλοηγος, με τελεια γραφικα και γρηγορος. Αμα θες τον δοκιμαζεις απο Market που εχει 7 DAYS TRIAL.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΕΣ!

εκανα την αναβαθμιση οπως ακριβως λενε τα βήματα εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3955497#post3955497

μετα το βημα 8 εκανε συνεχως update!τελειωνε εκανε restart και παλι update ασταματητα, ετσι και το εκλεισα.τωρα δεν ανοιγει!μπαινει μεχρι το σημα της huawei και κλεινει και δεν μπαινει ουτε σε recovery mode (vol+ και κουμπι ενεργοποιησης) τι να κανω???βοηθηστε γιατι εχω μεινει χωρις κινητο...

 

εκανα ξανα το βημα 5 και 6...αυτη τη φορα το κινητο ανοιξε στην 2.3 με σημα IDEOS και οχι HUAWEI και στα κινεζικα....αλλαξα γλωσσα στα ελληνικα μπηκα και ολα κομπλε.Εγκατεστησα εφαρμογες, εκανα επανεκινιση...Ολα λειτουργον κανονικα!Να κανω παλι το βημα 8 ή οχι??

Edited by giannis_fonias
*May the force be with you...
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει και εγω το 2.3.5 ξερει κανεις γιατι δεν μου κανει backup?

 

Τι backup θελεις να κανεις? Τη ROM? Εχεις CWM Recovery?

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους. Επειδη αποτι καταλαβαινω δεν προκειτε να παρει αναβαθμιση σε 4 ? Ετσι δεν ειναι?

 

Διαβασε απο ΄δω και κατω φιλε μου.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μονο custom rom την εχω δει ηδη. Απλα ειπα να ρωτησω μπας και εβγαζε και official

 

 

Πολυ μικρες οι πιθανοτητες να αναβαθμισουν σε ICS το Χ5 επισημα οι κινεζοι. Εδω την gingerbread περιμεναμε και μας εβγαλαν την πιστη 2 μηνες.

Edited by Stamatius

Nokia 3410 --> Nokia 7260 --> Sony Ericsson W610i --> LG KU990 Viewty --> Sony Ericsson XPERIA X8 --> Huawei Ideos X5 Pro --> Motorola MotoG 2nd Gen. --> Huawei P10 Lite --> Samsung Galaxy S10 128 --> Samsung Galaxy S23 128

Link to comment
Share on other sites

Λογικό για αυτούς.

Δεν είναι λογικό για εμάς τους καταναλωτές να αλλάζουμε για ψύλλου πήδημα κινητό επειδή έβγαλε η Google την Kataifi edition.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Λογικό για αυτούς.

Δεν είναι λογικό για εμάς τους καταναλωτές να αλλάζουμε για ψύλλου πήδημα κινητό επειδή έβγαλε η Google την Kataifi edition.

 

Κοιτα, εγω για την Βaklava gonia εδινα οσο οσο:lol::lol::lol::lol::lol::p

Nokia 3410 --> Nokia 7260 --> Sony Ericsson W610i --> LG KU990 Viewty --> Sony Ericsson XPERIA X8 --> Huawei Ideos X5 Pro --> Motorola MotoG 2nd Gen. --> Huawei P10 Lite --> Samsung Galaxy S10 128 --> Samsung Galaxy S23 128

Link to comment
Share on other sites

Λογικό για αυτούς.

Δεν είναι λογικό για εμάς τους καταναλωτές να αλλάζουμε για ψύλλου πήδημα κινητό επειδή έβγαλε η Google την Kataifi edition.

 

Απλα αποφασιζεις οτι αλλαζεις κινητο, pc, tv κτλ οταν πραγματικα χρειαζεσαι και οχι οταν βγαλουν κατι πιο νεο απο το δικο σου.

 

Παντως με βλεπω για κανα ταμπλετ. Το κινητο δυστηχως για την δουλεια μου δεν αντικαθιστα το laptop.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παντως με βλεπω για κανα ταμπλετ. Το κινητο δυστηχως για την δουλεια μου δεν αντικαθιστα το laptop.

 

 

Με τιποτα. Αυτο ειναι αληθεια. Και σε καποια πραγματα ουτε το tablet μπορει να αντικαταστησει το laptop, αλλα σιγουρα προσφερει περισσοτερα απο ενα smartphone

Nokia 3410 --> Nokia 7260 --> Sony Ericsson W610i --> LG KU990 Viewty --> Sony Ericsson XPERIA X8 --> Huawei Ideos X5 Pro --> Motorola MotoG 2nd Gen. --> Huawei P10 Lite --> Samsung Galaxy S10 128 --> Samsung Galaxy S23 128

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]24288[/ATTACH] [ATTACH]24289[/ATTACH] [ATTACH]24290[/ATTACH] [ATTACH]24291[/ATTACH]

 

οπα,,που ειμαι ,,γραψτε λαθος ....

τελως παντων ,ας δειτε και οι απο δω ,κανα screenshot απο μαμα 2.2.2 ρομ...

ετσι για οσους ,εχουν παραπονα απο τη 2.2.2 της wind (εγω δεν εχω συναντησει το παραμικρο παντως,δυο μηνες που εχω τη συσκευη)

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...