Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι video κλησεις? Παντως μπροστινη καμερα δεν εχει για τις κλασσικες βιντεοκλησεις. Μεσω skype -φανταζομαι- μπορεις, απλα δε θα βλεπεστε ταυτοχρονα με τον αλλο διοτι θα πρεπει να γυριζεις στην πισω καμερα για να σε δει..

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι video κλησεις? Παντως μπροστινη καμερα δεν εχει για τις κλασσικες βιντεοκλησεις. Μεσω skype -φανταζομαι- μπορεις, απλα δε θα βλεπεστε ταυτοχρονα με τον αλλο διοτι θα πρεπει να γυριζεις στην πισω καμερα για να σε δει..

τι τους εχουμε τους καθρεπτες;:p

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάθει το ίδιο με το δικό απλό u8800, το πηγα πισω και μου έδωσαν αλλο χωρις δευτερη κουβεντα.

 

ηταν όμως στο DOA;

 

Το πήγα και μου είπαν ότι δεν καλύπτεται από την εγγύηση γιατί δεν ξέρουν τη χρήση έχει γίνει απά εμένα... γιατί έκανα την μ*****α και είπα πως δεν ήταν έτσι από την αρχή ή τουλάχιστον δεν το πρόσεξα εγώ στην αρχή. Το πρόσεξα μετά από 4 μέρες...

Λέτε να πάω σέ άλλο κατάστημα και τους πω πως ήταν έτσι εξαρχής?

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα και μου είπαν ότι δεν καλύπτεται από την εγγύηση γιατί δεν ξέρουν τη χρήση έχει γίνει απά εμένα... γιατί έκανα την μ*****α και είπα πως δεν ήταν έτσι από την αρχή ή τουλάχιστον δεν το πρόσεξα εγώ στην αρχή. Το πρόσεξα μετά από 4 μέρες...

Λέτε να πάω σέ άλλο κατάστημα και τους πω πως ήταν έτσι εξαρχής?

 

Οχι δεν εκανες καμια μ*****α που τους ειπες αυτο, βασικα δεν εχει σιμασια τι τους ειπες δεν γινετε να φταις εσυ γιαυτο απο τη στιγμη που η συσκευη δεν εχει κανενα σημαδι χτυπηματος ημαρτον 5 ημερων συσκευη :mad: ουτε βδομαδα δεν εχεις κλεισει.

Εννοειται οτι η συσκευεη ειχε προβλημα απο τη μερα που το εβγαλες απο το κουτι απλα δεν φαινετε, μερα με τη μερα περναει σκονη απο το ανοιγμα μεχρι που γινετε αντιληπτο.

Πηγενε σε αλλο καταστημα μπας και ειναι πιο λογικη, πρεπει να σου δωσουν οπως δηποτε καινουργια συσκευη. Αντε με τους ΛΑΛΛΑΚΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως που ρωτάω αν κάποιος κάνει video κλήσεις δε πήρα απάντηση. Είναι κάτι που εχει απαντηθεί και απλά σας κουράζω?

 

η video κληση μπορει να γίνει και με μία κάμερα, εγω ρωτάω αν όταν είστε σε μία επαφή σας λεει κλήση ή video κληση (επιλογη...)?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση;

 

Σκεφτόμουν να πάρω μεταχ. το Galaxy S2, αλλά τι τόσο περισσότερο θα μου προσφέρει από το Huawei που να δικαιολογεί την τεράστια χρηματική διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

η video κληση μπορει να γίνει και με μία κάμερα, εγω ρωτάω αν όταν είστε σε μία επαφή σας λεει κλήση ή video κληση (επιλογη...)?

δεν εχω αυτην την επιλογη.

μηπως ομως θελει ενεργοποιηση της υπηρεσιας για να μου την δειξει;

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση;

 

Σκεφτόμουν να πάρω μεταχ. το Galaxy S2, αλλά τι τόσο περισσότερο θα μου προσφέρει από το Huawei που να δικαιολογεί την τεράστια χρηματική διαφορά;

απο σενα εξαρταται,εμεις που το πηραμε δεν ειχαμε αυτο το διλημα,για διαφορους λογους,προσωπικα τοσα λεφτα σε τετοιο γκατζετακι δεν δινω,μολις το ανοιξεις χανεις τα μισα λεφτα,ασε που βγαινουν καθε ημερα φθηνοτερα και καλυτερα.

αυτο ειναι ομως το δικο μου προσωπικο κριτηριο.

αλλα,αλλα χαρακτηριστικα το ενα και αλλα το αλλο,τα οποια μου ειναι αχρηστα για την χρηση που το θελω.

αρα it's up to you...εσυ πρεπει να απαντησεις σε αυτο,οχι εμεις.

===================================================================================================

τωρα που το κοιταξα βλεπω μια επιλογη για ορισμο αριθμου IP

τι ακριβως ειναι αυτο;

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις, απλά είχα την απορία "γιατί τόση διαφορά σε τιμή". Έτσι κι αλλιώς για παιχνίδια έχω και ipod, οπότε τι θα υπάρχει που δεν το κάνει το Huawei;
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις, απλά είχα την απορία "γιατί τόση διαφορά σε τιμή". Έτσι κι αλλιώς για παιχνίδια έχω και ipod, οπότε τι θα υπάρχει που δεν το κάνει το Huawei;

 

Το IDEOS X5 Pro για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο και κανει οτι και τα αλλα που ειναι κατα πολυ ακριβοτερα!!

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

@ace21 για αναζήτηση συσκευής υπάρχει ειδικό forum:

Επιλογή κινητού

 

Μπορείς αν θέλεις να ανοίξει νέο θέμα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

η video κληση μπορει να γίνει και με μία κάμερα, εγω ρωτάω αν όταν είστε σε μία επαφή σας λεει κλήση ή video κληση (επιλογη...)?

 

Οχι δεν υπαρχει τετοια επιλογη, εκτος κι αν εχεις εγακτεστημενο π.χ το skype οπου οταν πατας σε μια επαφη "κληση" τοτε σου βγαζει να επιλεξεις αν θες απλη κληση ή κληση skype.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτοι της γουιντ ειναι ηλιθιοι:mad::mad:παω μια μερα και μου λενε δεν το εχουμε τωρα αλλα εχουμε κανει την παραγγελια και θα ερθει ...παω μετα απο 3-4 μερες και μου λεει δεν το εχουμε δεν ξερουμε αν θα το ξαναφερει η εταιρια και μαλ....ς:confused:τωρα θα κοιταξω μηπως το παραγγειλω απο ebw...
The Dust Of |The Times...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Γιατι μετα απο restart, τα εικονιδια των εφαρμογων αναταξινομουνται και διαφερουν απο το πως τα ειχα βαλει πριν?

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει τετοια επιλογη, εκτος κι αν εχεις εγακτεστημενο π.χ το skype οπου οταν πατας σε μια επαφη "κληση" τοτε σου βγαζει να επιλεξεις αν θες απλη κληση ή κληση skype.

 

Ευχαριστώ πολύ

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο που με ρωτησε απο που παραγγειλα την μαμισια μπαταρια+τον φορτιστη τοιχου:

 

http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230690049825

 

με τα μεταφορικα δωρεαν,βεβαια υπαρχουν και αλλου.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη μπαταρια αντι να φορτιζει με ρευμα, θα τρωει μπανανες. Δεν ειναι σε καμμια περιπτωση μαμισια
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μαμα οντος το λεει κιολας,σετ μαμα μπαταρια με φορτιστη φθηνο σαιτ ξερει κανεις!
Link to comment
Share on other sites

Για καποιους που ισως δεν το γνωριζουν:

Στην 2.3.5 πλεον δεν μπορουμε να ανοιξουμε την οθονη του κινητου απο το πληκτρο Volume στα πλαγια και αναγκαστικα παταμε το μικρο κατεμε δυσχρηστο κουμπι Power on- off απο επανω.

Στο Android Market και συγκεκριμενα εδω:https://market.android.com/details?id=org.jraf.android.nolock&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5qcmFmLmFuZHJvaWQubm9sb2NrIl0. ..υπαρχει αυτο το witget το οποιο

ονομαζεται "Νο Lock"

Το κανουμε εγκατασταση και στην συνεχεια το τοποθετουμε στην επιφανεια εργασιας του κινητου.

Εαν ειναι πορτοκαλι σημαινει οτι η οθονη μας δεν κλειδωνει,οποτε οταν σβησει η οθονη και θελουμε να την ανοιξουμε μπορουμε πατωντας το πλαινο κουμπι εντασης ηχου.

Εαν ειναι πρασινο σημαινει οτι η οθονη θα κλειδωνει οταν σβηνει οποτε μπορουμε να την ενεργοποιησουμε μονο απο το πανω κουμπι(Power on-off)

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Για καποιους που ισως δεν το γνωριζουν:

Στην 2.3.5 πλεον δεν μπορουμε να ανοιξουμε την οθονη του κινητου απο το πληκτρο Volume στα πλαγια και αναγκαστικα παταμε το μικρο κατεμε δυσχρηστο κουμπι Power on- off απο επανω.

Στο Android Market και συγκεκριμενα εδω:https://market.android.com/details?id=org.jraf.android.nolock&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5qcmFmLmFuZHJvaWQubm9sb2NrIl0. ..υπαρχει αυτο το witget το οποιο

ονομαζεται "Νο Lock"

Το κανουμε εγκατασταση και στην συνεχεια το τοποθετουμε στην επιφανεια εργασιας του κινητου.

Εαν ειναι πορτοκαλι σημαινει οτι η οθονη μας δεν κλειδωνει,οποτε οταν σβησει η οθονη και θελουμε να την ανοιξουμε μπορουμε πατωντας το πλαινο κουμπι εντασης ηχου.

Εαν ειναι πρασινο σημαινει οτι η οθονη θα κλειδωνει οταν σβηνει οποτε μπορουμε να την ενεργοποιησουμε μονο απο το πανω κουμπι(Power on-off)

μπραβο φιλε μου ευγε!!!!!!

πολυ καλη εφαρμογη!

ας μας γραψει ομως καποιος φιλος με την 2.3.5 τις εντυπωσεις του

θετικα και αρνητικα! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μπραβο φιλε μου ευγε!!!!!!

πολυ καλη εφαρμογη!

ας μας γραψει ομως καποιος φιλος με την 2.3.5 τις εντυπωσεις του

θετικα και αρνητικα! :rolleyes:

δεν υπαρχει κανενα αρνητικο εκτος του οτι δεν μπορω να το κανω root οπως θελω,τωρα που το no lock θα σταματησει και την οποια γκρινια,δεν ξερω με τι να ασχοληθω πλεον.

το κινητο δουλευει ρολοι

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει κανενα αρνητικο εκτος του οτι δεν μπορω να το κανω root οπως θελω,τωρα που το no lock θα σταματησει και την οποια γκρινια,δεν ξερω με τι να ασχοληθω πλεον.

το κινητο δουλευει ρολοι

 

Παμε akalos για Honor τον Δεκεμβριο??:D

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω τον λογο,γιατι να μην τα φαω σε βραστα,αντικρυστα,κτλ

αστα φιλε μου,δυσκολες εποχες ερχονται που θα γινουν ακομα δυσκολοτερες.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...