Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως όλα είναι εντάξει τώρα. Έπρεπε να κάνω φορμάτ το system...

Ωραίος, οτιδήποτε θελήσεις είμαι εδώ.

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραίος, οτιδήποτε θελήσεις είμαι εδώ.

Καλημέρα! Δεν μπόρεσα να αντισταθώ στην Minimal εκδοχή σου :) Όλα είναι μια χαρά εκτός από το οτι δεν μπορώ να κάνω install τα gapps (που προτείνεις). Μέσα από το TWRP επιλέγω το ZIP να φλασάρω και μόλις το log γράψει πως δε βρέθηκε md5 αρχείο, τότε βλέπω ξανά το logo της TWRP και με πετάει στην εισαγωγή του (Reboot, Install, κλπ) με αποτέλεσμα να μη μπορώ με τπτ να βάλω gapps. Μήπως φταίει το οτί διάλεξα pico version? Α, και κάτι δεύτερο είναι πως μετά από reboot δε μου κρατάει το WiFi ανοικτό. Αλλά γουστάρω πολύ τη minimal εκδοχή :) Εύγε!

 

Μόλις πήρα γραμμή πως έβγαλες άλλη έκδοση και την κατεβάζω...

Edited by mclound
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Δεν μπόρεσα να αντισταθώ στην Minimal εκδοχή σου :) Όλα είναι μια χαρά εκτός από το οτι δεν μπορώ να κάνω install τα gapps (που προτείνεις). Μέσα από το TWRP επιλέγω το ZIP να φλασάρω και μόλις το log γράψει πως δε βρέθηκε md5 αρχείο, τότε βλέπω ξανά το logo της TWRP και με πετάει στην εισαγωγή του (Reboot, Install, κλπ) με αποτέλεσμα να μη μπορώ με τπτ να βάλω gapps. Μήπως φταίει το οτί διάλεξα pico version? Α, και κάτι δεύτερο είναι πως μετά από reboot δε μου κρατάει το WiFi ανοικτό. Αλλά γουστάρω πολύ τη minimal εκδοχή :) Εύγε!

 

Μόλις πήρα γραμμή πως έβγαλες άλλη έκδοση και την κατεβάζω...

Η νεα εκδοση το εχει διορθωσει το προβλημα. Δοκιμασε αυτη και καλα το εχεις, opengapps pico 5.1.1 arm

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Η νεα εκδοση το εχει διορθωσει το προβλημα. Δοκιμασε αυτη και καλα το εχεις, opengapps pico 5.1.1 arm

Φοβερός! Κατεβαίνει ήδη :) Θα δουλέψει και ota updates? γιατί είδα την επιλογή αυτή μέσα στα settings. Η καλύτερη έκδοση (θεωρώ) του android στην πιο minimal εκδοχή της! ΤΕΛΕΙΑ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φοβερός! Κατεβαίνει ήδη :) Θα δουλέψει και ota updates? γιατί είδα την επιλογή αυτή μέσα στα settings. Η καλύτερη έκδοση (θεωρώ) του android στην πιο minimal εκδοχή της! ΤΕΛΕΙΑ!

 

Τελικά το pico zip που κατέβασα μάλλον ήταν σπασμένο, γιατί ξανακατέβασα μόλις και έχουν 12ΜΒ διαφορά... Και βέβαια, εγκαταστάθηκαν σωστά.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ύπνος δε σας πιάνει; όλη νύχτα φλασαρετε βρυκόλακες

 

χαχααααα :lol: :up: :up: πέστα ...βρωμόστομε! ;)

 

 

Υ.Γ. Ενώ εμείς φλασάραμε μόνο την ημέρα... :p

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ύπνος δε σας πιάνει; όλη νύχτα φλασαρετε βρυκόλακες

Flashκολακες

Φοβερός! Κατεβαίνει ήδη :) Θα δουλέψει και ota updates? γιατί είδα την επιλογή αυτή μέσα στα settings. Η καλύτερη έκδοση (θεωρώ) του android στην πιο minimal εκδοχή της! ΤΕΛΕΙΑ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τελικά το pico zip που κατέβασα μάλλον ήταν σπασμένο, γιατί ξανακατέβασα μόλις και έχουν 12ΜΒ διαφορά... Και βέβαια, εγκαταστάθηκαν σωστά.

Η ota update αφορα μονο για official builds.. είμαστε σε unofficial.

Η μινιμαλ είναι μινιμαλ. Τέλος;);)

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πάρα πολύ η δουλειά του Δράκου μας πάντως! Έχω ενθουσιαστεί! Παίζει κάπου να βρώ το default app για τα SMS; γιατί μια χαρά τα πήγαινα μαζί του, δε θα ήθελα το textra λόγω διαφημίσεων...
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πάρα πολύ η δουλειά του Δράκου μας πάντως! Έχω ενθουσιαστεί! Παίζει κάπου να βρώ το default app για τα SMS; γιατί μια χαρά τα πήγαινα μαζί του, δε θα ήθελα το textra λόγω διαφημίσεων...

 

Βάλε το Google Messenger (default app των Nexus). Πλέον υποστηρίζει 160 χαρακτήρες για τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Google Messenger (default app των Nexus). Πλέον υποστηρίζει 160 χαρακτήρες για τα ελληνικά.

Μπόμπα! Ευχαριστώ πολύ! Να ρωτήσω και κάτι σχετικό με τα GMaps: παίζει να μας κάνει ελληνική φωνητική καθοδήγηση; Το είδα προχθες σε iPhone και ψάρωσα. Ήταν google maps και έλεγε τις οδηγίες στα ελληνικά και λέω τι μλκς είμαι που δεν το έχω ψάξει... Δοκίμασα με γλώσσα τηλεφώνου στα Ελληνικά αλλά ενώ "ελληνικοποιείται" η εφαρμογή, μόνο μπλιπ μπλιπ ακούω όταν πχ, πρόκειται να στρίψω κάπου. Ξέρετε κάτι παραπάνω;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μπόμπα! Ευχαριστώ πολύ! Να ρωτήσω και κάτι σχετικό με τα GMaps: παίζει να μας κάνει ελληνική φωνητική καθοδήγηση; Το είδα προχθες σε iPhone και ψάρωσα. Ήταν google maps και έλεγε τις οδηγίες στα ελληνικά και λέω τι μλκς είμαι που δεν το έχω ψάξει... Δοκίμασα με γλώσσα τηλεφώνου στα Ελληνικά αλλά ενώ "ελληνικοποιείται" η εφαρμογή, μόνο μπλιπ μπλιπ ακούω όταν πχ, πρόκειται να στρίψω κάπου. Ξέρετε κάτι παραπάνω;

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι παραπάνω για τις φωνητικές οδηγίες στο Google Maps, και η λειτουργία υπάρχει αρκετό καιρό τώρα. Οι φωνητικές οδηγίες ακούγονται στη γλώσσα την οποία έχεις επιλέξει για τη συσκευή. Εμένα παίζει κανονικά σε SII και Νexus 6.

 

Για κάνε μια ερώτηση εδώ, που είναι το θέμα για τις εφαρμογές πλοήγησης.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! θα δοκιμάσω και με κάνα clear cache πριν ενοχλήσω...
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλοφορετη Δρακε

Για πείτε μου υποστηρίζει bluetooth 4.0 low energy ?

Ακομα και η Σαμμυ γελαει, δεν παιζει να γινει πορτ για το s2 μας. Δεν το σηκωνει.

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ακομα και η Σαμμυ γελαει, δεν παιζει να γινει πορτ για το s2 μας. Δεν το σηκωνει.

Δεν μου κλειδώνει με τπτ το GPS. Το GPS status με τίποτα, ενώ το Gmaps με βρίσκει στην αρχή αλλά είναι αδύνατον να με "ακολουθήσει", όπως και το Sygic. Στο έχουν αναφέρει κι άλλοι;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου κλειδώνει με τπτ το GPS. Το GPS status με τίποτα, ενώ το Gmaps με βρίσκει στην αρχή αλλά είναι αδύνατον να με "ακολουθήσει", όπως και το Sygic. Στο έχουν αναφέρει κι άλλοι;

 

Ειναι προβλημα απο εποχες Kitkat. Γιατι η σαμμυ δεν κυκλοφορησε τους drivers και αναγκαστικα εχουμε μαγειρεμενα drivers απο KK. Αλλες φορες θα δουλεψει. Αλλες οχι. Ειχα κανει αποπειρες να το.διορθωσω αλα τζιφος.

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ακομα και η Σαμμυ γελαει, δεν παιζει να γινει πορτ για το s2 μας. Δεν το σηκωνει.

 

Πως το εννοεις αυτο δράκε γιατι δε σε πιάνω???? Ήδη δουλεύω την cm12.1 που έχει ενεργοποιημένο το εν λόγω χαρ/κό και είναι και ο λόγος που έχω μεινει εκεί και δε μπορώ να δοκιμάσω τη δική σου!!! Χρειάζομαι σύνδεση με τo smart band που αυτή τη στιγμή δουλεύει άψογα :confused:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Πως το εννοεις αυτο δράκε γιατι δε σε πιάνω???? Ήδη δουλεύω την cm12.1 που έχει ενεργοποιημένο το εν λόγω χαρ/κό και είναι και ο λόγος που έχω μεινει εκεί και δε μπορώ να δοκιμάσω τη δική σου!!! Χρειάζομαι σύνδεση με τo smart band που αυτή τη στιγμή δουλεύει άψογα :confused:

Δουλευει εκει μια χαρα; εγω μεινει πισω. Θα ψαξω να το κανω port.

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δουλευει εκει μια χαρα; εγω μεινει πισω. Θα ψαξω να το κανω port.

 

Μακάρι να το καταφέρεις. Κάνα δύο άλλες Ρομ που είχα ρωτήσει δεν το υποστηριζαν, δεν ξέρω κ ποσό δύσκολο είναι το εγχείρημα βεβαια :worry:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Ειναι προβλημα απο εποχες Kitkat. Γιατι η σαμμυ δεν κυκλοφορησε τους drivers και αναγκαστικα εχουμε μαγειρεμενα drivers απο KK. Αλλες φορες θα δουλεψει. Αλλες οχι. Ειχα κανει αποπειρες να το.διορθωσω αλα τζιφος.

Είναι εργαλείο για εμέ το GPS οπότε (δυστυχώς) εγκατέλειψα την LP και επέστρεψα στην Neat. Ευχαριστώ πολύ πάντος για τις πληροφορίες και την διάθεσή σου για τη ROM αυτή που έφτιαξες!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, στο galaxy s2 έχω τα εξής:

Εκδοση Android : 4.1.2

Εκδοση βασικού φάσματος : I9100XXMS4

Εκδοση Kernel: 3.0.31-1418025

Αριθμός κατασκευής :JZO54K.I9100XWMS1

Είναι root και έχω εγκατεστημένη την CWM 6.0.3.7 (PhilZ Touch 5

 

θέλω να αναβαθμίσω το recovery ώστε να μπορέσω να κάνω την αναβάθμιση από την 4.1.2 στην 5.1.1 CM 12.1.

Εχετε κάποιο link για το recovery?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, στο galaxy s2 έχω τα εξής:

Εκδοση Android : 4.1.2

Εκδοση βασικού φάσματος : I9100XXMS4

Εκδοση Kernel: 3.0.31-1418025

Αριθμός κατασκευής :JZO54K.I9100XWMS1

Είναι root και έχω εγκατεστημένη την CWM 6.0.3.7 (PhilZ Touch 5

 

θέλω να αναβαθμίσω το recovery ώστε να μπορέσω να κάνω την αναβάθμιση από την 4.1.2 στην 5.1.1 CM 12.1.

Εχετε κάποιο link για το recovery?

Αυτός σου κάνει: http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/general/cwm-kit-kat-compatible-t2546597

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

 

Αφού κάνω αυτό, μπορώ να χρειάζεται στη συνέχεια να φλασάρω τον cm12.1 ή μπορώ να προχωρήσω στην εγκατάσταση της 5.1.1 και με αυτόν που μου πρότεινες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά την ερώτησή σου, αλλά η CM12.1 είναι LP 5.1.1. Όταν φλασάρεις την ROM βάζει δική του recovery,οπότε ότι και να βάλεις, μετά η Cm ρίχνει τη δική της από επάνω. Μια χαρά ειναι η CM12.1 αρκεί να μην χρειάζεσαι GPS γιατί πάσχει πολύ ακόμη... Και δεν ξέρω αν θα φτιάξει ποτέ (εννοώ σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση).
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Αφού κάνω αυτό, μπορώ να χρειάζεται στη συνέχεια να φλασάρω τον cm12.1 ή μπορώ να προχωρήσω στην εγκατάσταση της 5.1.1 και με αυτόν που μου πρότεινες?

Αφου φλασαρεις το recovery που σου εδωσε το λινκ ο μακλαουντ, κανεις reboot στην Recovery,Φλασαρεις την rom και τα Gapps και μετα χτυπας Reboot system.

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...