Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε βλέπω όλο μέσα εδώ γυρίζεις όμως. ;)

 

Μέχρι να πάρει απόφαση να τσιμπήσει το N5 ;)

 

Πάντως στο επόμενο μου κινητό και εγώ μακρυά απο Σάμυ θα μείνω...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Σε βλέπω όλο μέσα εδώ γυρίζεις όμως. ;)

 

να γλυτωσω οσους περισσοτερους μπορεσω:p

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Όλες είναι σταθερές. Μετά απλά διαλέγεις τι έξτρα θέλεις να έχει πάνω η Ρομ που θα φοράς. Την προηγούμενη βδομάδα πχ, δοκίμασα resurrection remix και τα πήγαινε πολύ καλά.

Κοιτάς τι θέλεις και φλασάρεις.

 

Υπάρχει κάποιο τρανταχτο bug σε κάποια από αυτές ? Κάποια λειτουργία της official εκδοσης που δεν διατίθεται λόγω προβλήματος ?

 

Το λέω γιατί έχω 4.1.2 από COS και πρώτη φορα θα βάλω custom, μόνο μέχρι root έχω φτάσει....

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που το λέω αλλά μελλοντικά όλους εδώ μας ξαναβλέπω!

Το γραπτά μένουν οπότε μελλοντικά όταν θα τα πούμε ξανά θα σας κάνω quote απλά το post μου. :-P

 

@feli_w πριν προχωρήσεις σε οποιαδήποτε ενέργεια, αφού περάσεις cwm πάρε οπωσδήποτε nandroid backup, ώστε αν δεν σου αρέσει κάτι να μπορείς να επαναφέρεις τη συσκευή σου στη τωρινή της κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από σαμμυ

Μέχρι να πάρει απόφαση να τσιμπήσει το N5 ;)

Πάντως στο επόμενο μου κινητό και εγώ μακρυά απο Σάμυ θα μείνω...

να γλυτωσω οσους περισσοτερους μπορεσω:p

 

Τώρα χωρίς πλάκα το πιστεύετε αυτό και γιατί; Έχετε κάποιο παράπονο;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα χωρίς πλάκα το πιστεύετε αυτό και γιατί; Έχετε κάποιο παράπονο;

 

το παράπονο μου είναι πως η Samsung δεν έδωσε τα sources με αποτέλεσμα να μην δούμε custom Rom της προκοπής... κατα τα άλλα το s2 σαν συσκευή είναι υπέροχο

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

το παράπονο μου είναι πως η Samsung δεν έδωσε τα sources με αποτέλεσμα να μην δούμε custom Rom της προκοπής... κατα τα άλλα το s2 σαν συσκευή είναι υπέροχο

 

+ Knox τέλος από μένα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος καλος ανθρωπος μια στοκ ρομ ευκαιρη να φλασαρω?

 

original stock για Odin ή μαγειρεμένη για CWM?

 

 

καλησπερα,επειδη εχω χασει επεισοδια και δεν ασχολουμαι και πολυ......μπορω να περασω kitkat σε galaxy s2?υπαρχει καποιος οδηγος?

Στο XDA...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

original stock για Odin ή μαγειρεμένη για CWM?

 

 

 

Στο XDA...

 

Έλα Νταξ πέρασα κερνελ με ταρ

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση πριν μου σπασουν τα νευρα! θελω να περασω το cwm recovery! εχω κανει ολα τα updates στο sdk κτλ sto adb devices βρισκει κανονικα το κινητο αλλα οταν τρεχω το fastboot flash recovery μενει στο waiting devices! καμια βοηθεια?

το debugging ειναι ενεργοποιημενο στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση πριν μου σπασουν τα νευρα! θελω να περασω το cwm recovery! εχω κανει ολα τα updates στο sdk κτλ sto adb devices βρισκει κανονικα το κινητο αλλα οταν τρεχω το fastboot flash recovery μενει στο waiting devices! καμια βοηθεια?

το debugging ειναι ενεργοποιημενο στο κινητο

 

Δηλαδή από όλους τους τρόπους που υπάρχουν εσύ επέλεξες adb dev style για να περάσεις ένα cwm recovery? (ή το fastboot είναι κάποιος αυτοματοποιημένος τρόπος που δεν ξέρω?) :-P

Δοκίμασες ενώ το κινητό είναι σε recovery mode και όχι ανοιχτό?

Γιατί δεν το φλασάρεις είτε μέσω Odin με το κατάλληλο .zip ή ακόμη πιο απλά κατεβάζοντας την εφαρμογή ClockWorkMod από το market.

 

Φαντάζομαι είσαι rooted παρεμπιπτόντως ειδάλλως δεν πρόκειται περαστεί.

Link to comment
Share on other sites

προφανως και ειναι ροοτ το κινητο! μεσω cmd με την εντολη fastboot flash recovery X.img φλασαρει το cwm recovery! τελος παντων εκανα εγκατασταση τη ρομ απλα δεν εκανα αναβθμιση τον recovery που εχω! το προβλημα μου και παλι ειναι η ******* με τα περιμισιονς στην εξωτερικη καρτα που εχει η 4.4 ! σε καμια καστομ ρομ δεν το εχουν διορθωσει?
Link to comment
Share on other sites

καμια καλη ρομ να περασω που να μην εχει το θεμα με την καρτα μνημης εχουμε ? (Για 4.4.χ μιλαω παντα)

 

Για ποιο ακριβώς θέμα μιλάς;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο ακριβώς θέμα μιλάς;

 

απο οσο ξερω στην 4.4.χ εκδοση η google εχει αλλαξει τα permissions και δεν αφηνει τις εφαρμογες να εχουν δυνατοτητα εγγραφης στην sdcard (την εξωτερικη)! πχ οταν ανοιγω το Go backup πεταει error γιατι δεν εχει δικαιωματα εγγραφης στην καρτα και συνεπως δεν δουλευει!

Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω στην 4.4.χ εκδοση η google εχει αλλαξει τα permissions και δεν αφηνει τις εφαρμογες να εχουν δυνατοτητα εγγραφης στην sdcard (την εξωτερικη)! πχ οταν ανοιγω το Go backup πεταει error γιατι δεν εχει δικαιωματα εγγραφης στην καρτα και συνεπως δεν δουλευει!

 

Σε αυτό το θέμα κάπου πιο πίσω γράφω αναλυτικά τον τρόπο να να το κάνεις μόνος σου χειροκίνητα σε 2 λεπτά.

Ή ακόμα πιο εύκολα με αυτή την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο πρόβλημα δεν έχω αντιμετωπίσει, τουλάχιστον με τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ. Πχ με την στοκ κάμερα της Slimsaber η φωτογραφίες πηγαίνουν κανονικά στη εξωτερική κάρτα.

Το μόνο θέμα που έχω, είναι ότι δεν δουλεύει το mass storage όταν το συνδέω στον υπολογιστή, για μεταφορά αρχείων προς το κινητό. Κολλάει.

Επίσης υπάρχει και το θέμα της μουσικής, σταματάει μετά από ώρα, και θέλει restart.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το θέμα κάπου πιο πίσω γράφω αναλυτικά τον τρόπο να να το κάνεις μόνος σου χειροκίνητα σε 2 λεπτά.

Ή ακόμα πιο εύκολα με αυτή την εφαρμογή.

 

αυτο το ηξερα και την εφαρμογη την ειχα ξαναδει! το θεμα ειναι οτι οταν πηγα παλι στο πλατφορμ.χμλ ηαν ηδη ετοιμο! αλλα το προβλημα παραμενει! καμια ιδεΑ?

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο πρόβλημα δεν έχω αντιμετωπίσει, τουλάχιστον με τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ. Πχ με την στοκ κάμερα της Slimsaber η φωτογραφίες πηγαίνουν κανονικά στη εξωτερική κάρτα.

Το μόνο θέμα που έχω, είναι ότι δεν δουλεύει το mass storage όταν το συνδέω στον υπολογιστή, για μεταφορά αρχείων προς το κινητό. Κολλάει.

Επίσης υπάρχει και το θέμα της μουσικής, σταματάει μετά από ώρα, και θέλει restart.

 

Δυστυχώς έχω επαναφέρει το S2 μου σε stock based Rom οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω πιο συγκεκριμένα αλλά ρίξε μια ματιά σε αυτή την εφαρμογή όσον αφορά την μεταφορά αρχείων και αν χρησιμοποιείς PowerAmp για τη μουσική δοκίμασε να πας Ρυθμίσεις - Διάφορα - Πρόσθετες επιλογές και επέλεξε τη πρώτη και τη τρίτη επιλογή.. εάν δεις ότι δεν διορθώνεται επέλεξε και τη δεύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς με γρίφους γέροντα......
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...