Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα φίλος δουλεύει. Έχω άλλα θέματα όμως. Έχει αρχίσει τα κολλήματα. Το fb πχ δεν άνοιγε το απεγκατάστησα και το ξαναεγκατάστησα και μετά δούλεψε. Μετά με πέταγε από τον dolphin. Έκανα επανεκίνηση και μετά όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα φίλος δουλεύει. Έχω άλλα θέματα όμως. Έχει αρχίσει τα κολλήματα. Το fb πχ δεν άνοιγε το απεγκατάστησα και το ξαναεγκατάστησα και μετά δούλεψε. Μετά με πέταγε από τον dolphin. Έκανα επανεκίνηση και μετά όλα καλά.

 

Είσαι με ART? Μήπως να το γυρνούσες σε Dalvik?

Διαβάζω πολύ τα 4.4.2 forums και βλέπω ότι υπάρχουν θεματάκια ακόμα...

Εγώ λέω να κάτσω με dalvik στην αρχή και βλέπουμε...

Με φοβίζουν και οι ασυμβατότητες με την external SD αλλά στην τελική θα τα κρατήσω στο PC και αν γίνει τίποτα μη αναστρέψιμο : Odin - Stock, Root, επαναφορά nandroid....

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Είσαι με ART? Μήπως να το γυρνούσες σε Dalvik?

Διαβάζω πολύ τα 4.4.2 forums και βλέπω ότι υπάρχουν θεματάκια ακόμα...

Εγώ λέω να κάτσω με dalvik στην αρχή και βλέπουμε...

Με φοβίζουν και οι ασυμβατότητες με την external SD αλλά στην τελική θα τα κρατήσω στο PC και αν γίνει τίποτα μη αναστρέψιμο : Odin - Stock, Root, επαναφορά nandroid....

 

Ναί μάλλον σε πρώτη φάση θα το γυρίσω σε dalvik για να δω αν βελτιώθει η κατάσταση. Αν και από χθες δε μου κόλλησε. Ναί σωστός υπάρχει πάντα αυτή η λύση γι' αυτούς που τους αρέσουν οι πειραματισμοί. Ποιόν launcher έχεις;

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Ναί μάλλον σε πρώτη φάση θα το γυρίσω σε dalvik για να δω αν βελτιώθει η κατάσταση. Αν και από χθες δε μου κόλλησε. Ναί σωστός υπάρχει πάντα αυτή η λύση γι' αυτούς που τους αρέσουν οι πειραματισμοί. Ποιόν launcher έχεις;

 

Nova Prime

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Nova Prime

 

Εγώ έχω την απλή έκδοση του Nova.Έχεις κάποιο σοβαρό θέμα γενικότερα; Το κερνελ του Gustavo τον φλάσαρες ή έχεις τον κερνελ της ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την απλή έκδοση του Nova.Έχεις κάποιο σοβαρό θέμα γενικότερα; Το κερνελ του Gustavo τον φλάσαρες ή έχεις τον κερνελ της ρομ;

 

Δεν έχω βάλει ακόμα kitkat

Όπως είπα και πιο πάνω περιμένω το Σ/Κ που θα αρχίσει η άδεια μου ώστε να έχω μπόλικο χρόνο για "παιχνίδι"

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει ακόμα kitkat

Όπως είπα και πιο πάνω περιμένω το Σ/Κ που θα αρχίσει η άδεια μου ώστε να έχω μπόλικο χρόνο για "παιχνίδι"

 

Οκ. Έμενα ξεκίνησε ήδη η άδεια μου οπότε του δίνω και καταλαβαίνει :rolleyes:. Οπότε καλά φλασαρίσματα το Σ/Κ ;). Και μέχρι τότε όλο και κάποια καινούργια θα έχει βγει.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα το έχει ο κερνελ, με τον στοκ όλα είναι καλά και με το ART απλά κάνα 2 εφαρμογές μπορεί να μην δουλεύουν
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το τελευταίο update του Fusionjack με dirty flash. Οπότε επέστρεψα και στο κέρνελ που έχει η ρομ. Έπειτα γύρισα σε dalvik. Παρατήρησα ότι κάποιες εφαρμογές όπως πχ το facebook ανοίγουν σε dt χρόνο σε αντίθεση με το ART που έτρωγε κόλλημα. Το ιντερνετ πάει σφαίρα. Κανένα πρόβλημα για την ώρα. Νομίζω προς το παρόν δεν πάμε σε ART. Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια Slimsaber λεει οτι υποστηριζεται διπλο χτυπημα στην status bar για απενεργοποιηση της οθονης, αλλα δεν βρισκω πως το ενεργοποιεις ρε παιδια :O

Το εχει βρει κανεις;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια Slimsaber λεει οτι υποστηριζεται διπλο χτυπημα στην status bar για απενεργοποιηση της οθονης, αλλα δεν βρισκω πως το ενεργοποιεις ρε παιδια :O

Το εχει βρει κανεις;

 

Πάτα επάνω ρε φίλος και σβήνει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πάτα επάνω ρε φίλος και σβήνει

πωωω εφαγα κολλημα. νομισα οτι απενεργοποιει την οθονη αλλα τελικα διωχνει την μπαρα :rolleyes:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

πωωω εφαγα κολλημα. νομισα οτι απενεργοποιει την οθονη αλλα τελικα διωχνει την μπαρα :rolleyes:

 

ρε μαν κλειδωνει η οθονη,πωτς γενεν αυτο σε σενα και την διωχνει?

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

ρε μαν κλειδωνει η οθονη,πωτς γενεν αυτο σε σενα και την διωχνει?

Τελικα εκανα ενα reboot κ εστρωσε...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Έστησα την SlimKat... άντε να δούμε! :)
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

έχω πρόβλημα με τον flash player ενώ τον κάνω εγκατάσταση ανοίγω τον firefox και τα videακια και ότι άλλο έχει σχέση με flash player δεν τα παίζει μου λέει a plugin is needed to play this content . τι κάνω λάθος, από τον firefox αν μπω στο youtube τα παίζει κανονικά τα video
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη Slimsaber μεχρι στιγμης ολα δουλεουν ρολοι κ με πολυ καλη αποκριση. Το μονο που δεν μου αρεσε ειναι το μειωμενο dpi το οποιο κ αλλαξα πισω στο default
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Άργησες....

 

Όποιος βιάζεται σκοντάφτει :p

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

έχω πρόβλημα με τον flash player ενώ τον κάνω εγκατάσταση ανοίγω τον firefox και τα videακια και ότι άλλο έχει σχέση με flash player δεν τα παίζει μου λέει a plugin is needed to play this content . τι κάνω λάθος, από τον firefox αν μπω στο youtube τα παίζει κανονικά τα video

 

Είχα και εγώ αυτό πρόβλημα αλλά διορθώθηκε με το που έκανα update τον firefox (νομίζω χθες ή προχθές ήταν που έλαβα την καινούργια έκδοση) .

Link to comment
Share on other sites

Για πες για πες! :-D

 

Κοίτα να δεις...

Απλά για να λέμε ότι έχουμε την τελευταία έκδοση

μια χαρά ρολάρει... δεν έχω παράπονο

της λείπουν πολλά, αλλά μπορούμε να ζήσουμε και χωρίς αυτά...

art δεν δοκιμάζω για την ώρα, είναι σε βρεφικό στάδιο και μόνο προβλήματα θα φέρει

ο kernel του gustavo_s παίζει μια χαρά

και βασικά μου άρεσε και το TWRP

 

ότι θες ρώτα και σε PM αν δεν θες να πρήζουμε τους άλλους

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ αυτό πρόβλημα αλλά διορθώθηκε με το που έκανα update τον firefox (νομίζω χθες ή προχθές ήταν που έλαβα την καινούργια έκδοση) .

 

έχω την τελευταία έκδοση του firefox αλλά και με άλλους browsers το ίδιο πρόβλημα έχω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...στην τελευταια slimsaber αναθεμα την ωρα...πηγα να ενεργοποιησω την επιλογη για screenshot οπως ελεγε στο faq και δημιουργησα ενα φακελο με ονομα screenshot μεσα στο φακελο pictures. Εκανα reboot και απο εκεινη την ωρα το κινητο μπουταρει, δειχνει το bootanimation και καταληγει σε μαυρη οθονη. Απο πισω ακουγονται κανονικα οι ηχοι του κλειδωματος ξεκλειδωματος της οθονης..αλλα μονο αυτο. Εκανα dirty φλασαρισμα απο πανω με cache και dalvic cache wipe αλλα τζιφος. Το κινητο κολλουσε στην εκινηση των εφαρμογων. Τελικα εστρωσε μονο μετα απο factory reset

Αντε τωρα να ξαναστηνω... :(

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...