Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βοηθεια...χριστιανοι και μη....

Εκανα wipe data/factory reset απο recovery και τωρα παπαλα...ανοιγει ειμαι εκει που λεει ''select language''δεν μπορω να επιλεξω αλλη πλην των αγγλικων,αλλα και που την επιλεγω και παταω start δεν κανει τιποτα,παρα μονο επανεκινηση...

Βοηθειαααα

Ειχα την xwlsw ελληνικη με ρουτ και προβλημα με το titanium,και αποφασισα να κανω ρεσετ απο ρεκοβερυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βοηθεια...χριστιανοι και μη....

Εκανα wipe data/factory reset απο recovery και τωρα παπαλα...ανοιγει ειμαι εκει που λεει ''select language''δεν μπορω να επιλεξω αλλη πλην των αγγλικων,αλλα και που την επιλεγω και παταω start δεν κανει τιποτα,παρα μονο επανεκινηση...

Βοηθειαααα

Ειχα την xwlsw ελληνικη με ρουτ και προβλημα με το titanium,και αποφασισα να κανω ρεσετ απο ρεκοβερυ

 

Καλά μην αυτοκτονήσεις...

Κάρφωσε μια stock με Odin στην συνέχεια βάλε philz για root + cwm

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια...χριστιανοι και μη....

Εκανα wipe data/factory reset απο recovery και τωρα παπαλα...ανοιγει ειμαι εκει που λεει ''select language''δεν μπορω να επιλεξω αλλη πλην των αγγλικων,αλλα και που την επιλεγω και παταω start δεν κανει τιποτα,παρα μονο επανεκινηση...

Βοηθειαααα

Ειχα την xwlsw ελληνικη με ρουτ και προβλημα με το titanium,και αποφασισα να κανω ρεσετ απο ρεκοβερυ

 

Καλά μην αυτοκτονήσεις...

Κάρφωσε μια stock με titanium στην συνέχεια βάλε philz για root + cwm

 

Με Odin :)

Link to comment
Share on other sites

Με Odin :)

 

Εμ, πίεση στη δουλειά... ότι να ναι γράφω :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για να ξυπνάμε σιγά σιγά! :lol:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2535113

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για να ξυπνάμε σιγά σιγά! :lol:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2535113

 

Old news. Ο Wayland_Ace (CM11) και ο nims11 (Omni) έχουν να βγάλουν build από τις 18 του μηνός. Ο lion0738 (Pound) κάτι κάνει. Υπάρχει και η CyanFox. Αλλά την καλύτερη δουλειά έχω την εντύπωση ότι την κάνει ο infected_ που βγάζει κάθε μέρα Omni και CM11 build και προσπαθούν και διάφοροι άλλοι που δεν είναι γνωστοί. Επίσης, έβγαλε ο Gustavo_s και ο pedestre (Apolo) kernel για την 4.4. Ο Dorimanx έχει βγάλει v26 και v27 (όχι για 4.4). Εγώ πάντως περιμένω ακόμα SlimKat αλλά δε βλέπω να ποστάρει καθόλου ο HCP κι ανησυχώ.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Old news. Ο Wayland_Ace (CM11) και ο nims11 (Omni) έχουν να βγάλουν build από τις 18 του μηνός. Ο lion0738 (Pound) κάτι κάνει. Υπάρχει και η CyanFox. Αλλά την καλύτερη δουλειά έχω την εντύπωση ότι την κάνει ο infected_ που βγάζει κάθε μέρα Omni και CM11 build και προσπαθούν και διάφοροι άλλοι που δεν είναι γνωστοί. Επίσης, έβγαλε ο Gustavo_s και ο pedestre (Apolo) kernel για την 4.4. Ο Dorimanx έχει βγάλει v26 και v27 (όχι για 4.4). Εγώ πάντως περιμένω ακόμα SlimKat αλλά δε βλέπω να ποστάρει καθόλου ο HCP κι ανησυχώ.

 

Να σου πω, δεν πέρνεις κανένα nexus να πας σε άλλο thread? Όλο με ακυρώνεις!

(Πλάκα κάνω φυσικά :p )

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση :)

;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει φίλος μου το SGSII και με ρώτησε για την cyanogen μέσω της εφαρμογής της από το playstore. Του είπα πως εγώ με το Note 1 έχω μείνει άφωνος με το επίπεδο της 4.3.1 cyanogenmod.

 

Για το Galaxy SII εφόσον ακολουθήσω την ίδια διαδικασία (εννοώ την πιο απλή, συνδέω με Pc, έχω κατεβάσει την εφαρμογή στο κινητό και απλά πατάω σταρτ, χωρίς κανέναν άλλο κόπο) με το Galaxy SII του φίλου μου θα του περαστεί η 4.3.1 ή άλλη έκδοση? είναι κάποιος που την έχει και είναι ευχαριστημένος?

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει φίλος μου το SGSII και με ρώτησε για την cyanogen μέσω της εφαρμογής της από το playstore. Του είπα πως εγώ με το Note 1 έχω μείνει άφωνος με το επίπεδο της 4.3.1 cyanogenmod.

 

Για το Galaxy SII εφόσον ακολουθήσω την ίδια διαδικασία (εννοώ την πιο απλή, συνδέω με Pc, έχω κατεβάσει την εφαρμογή στο κινητό και απλά πατάω σταρτ, χωρίς κανέναν άλλο κόπο) με το Galaxy SII του φίλου μου θα του περαστεί η 4.3.1 ή άλλη έκδοση? είναι κάποιος που την έχει και είναι ευχαριστημένος?

 

Δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που χρησιμοποίησε την εφαρμογή, όλοι το κάναμε manually...

Γενικά η 4.3.1 για το S2 έχει τα προβληματάκια της...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα εγω χτες το απογευμα(με την εφαρμογη,αν και σε καποιο σημειο μουλαρωνε και δεν συνεχιζε,οποτε του αφαιρεσα την μπαταρια και επανηλθε).

.Χωρις να εχω κλεισει 24ωρο,σαν πρωτη ματια φαινεται πιο ελαφρια-και ειναι-απο την xwlsw που ειχα.

Επισης πιο smooth αν και ο trebuchet launcher που ειναι προεγκατεστημενος δεν με τρελλαινει....Κατεβασα ξανα τον solo launcher που ειχα πριν και μαλλον ειναι λιγο καλυτερος....

Απορια....πως μπορω να βαλω custom icons,δεχεται τα πακετα που κυκλοφορουν ευρεως;

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα εγω χτες το απογευμα(με την εφαρμογη,αν και σε καποιο σημειο μουλαρωνε και δεν συνεχιζε,οποτε του αφαιρεσα την μπαταρια και επανηλθε).

.Χωρις να εχω κλεισει 24ωρο,σαν πρωτη ματια φαινεται πιο ελαφρια-και ειναι-απο την xwlsw που ειχα.

Επισης πιο smooth αν και ο trebuchet launcher που ειναι προεγκατεστημενος δεν με τρελλαινει....Κατεβασα ξανα τον solo launcher που ειχα πριν και μαλλον ειναι λιγο καλυτερος....

Απορια....πως μπορω να βαλω custom icons,δεχεται τα πακετα που κυκλοφορουν ευρεως;

 

1. Δοκίμασε τον Nova launcher και δεν θα χάσεις!

2. Απο την στιγμή που έχεις root+CWM

- Βάλε στην SD την rom και τις gapps που θες να περάσεις

- Κράτα nandroid backup της rom σου

- Κάνε full wipe + format system

- Φλάσαρε την rom και στην συνέχεια τις gapps (χωρίς επανεκκίνηση ενδιάμεσα)

- Κάνε clear cache + clear dalvik cache

- κάνε επανεκκίνηση...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ακομα;

Η καρτα μου (cosmote)εχει μεσα δυο νουμερα.

Ενα συμβολαιου και ενα whats up.Πριν περασω την CM ,υπηρχε ενα εικονιδιο(δεν θυμαμαι την ονομασια του) που μπορουσα να μπω και να αλλαξω ποια γραμμη θα εχω ενεργη και απο ποια θα μου ερχονται προωθημενες οι κλησεις.

Δεν το βλεπω τωρα αυτο το εικονιδιο.

Και οχι τιποτε αλλο,αλλα δεν ξερω και αν ειμαι off topic...

Αν θελει ο Mod.να με βοηθησει στο που να ρωτησω.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ακομα;

Η καρτα μου (cosmote)εχει μεσα δυο νουμερα.

Ενα συμβολαιου και ενα whats up.Πριν περασω την CM ,υπηρχε ενα εικονιδιο(δεν θυμαμαι την ονομασια του) που μπορουσα να μπω και να αλλαξω ποια γραμμη θα εχω ενεργη και απο ποια θα μου ερχονται προωθημενες οι κλησεις.

Δεν το βλεπω τωρα αυτο το εικονιδιο.

Και οχι τιποτε αλλο,αλλα δεν ξερω και αν ειμαι off topic...

Αν θελει ο Mod.να με βοηθησει στο που να ρωτησω.

Ευχαριστω

 

Στο σωστό μέρος ρωτάς (απο την στιγμή που αναφέρεσαι σε custom rom) αλλά...

ή πρέπει να βρεθεί κάποιος εδώ μέσα που να έχει sim με 2 νούμερα

ή πρέπει κατευθείαν να ρωτήσεις στο thread της CM στο XDA

 

EDIT: Δες αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kdv.sim.selector

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω.

Εμ ελα που στο xda δεν μπορω να ρωτησω,λογω post.....

Παντως αυτη τη στιγμη η προωθηση απο τη μια γραμμη στην αλλη δουλευει κανονικα,την αλλαγη να δουμε αν θα καταφερουμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με ενα συγκεκριμενο website.

Δεν μου εμφανιζει καθολου τα γραφηματα, τι πρεπει να εγκαταστησω? Εχω την rom cyanegenmod 10.2 (jelly bean 4.3.1). Εχω δοκιμασει με αρκετους browsers αλλα ματαια. Παλια με την official 4.1.2 απλα ενεργοποιησα το flash player του dolphin και επαιζαν ολα. Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με ενα συγκεκριμενο website.

Δεν μου εμφανιζει καθολου τα γραφηματα, τι πρεπει να εγκαταστησω? Εχω την rom cyanegenmod 10.2 (jelly bean 4.3.1). Εχω δοκιμασει με αρκετους browsers αλλα ματαια. Παλια με την official 4.1.2 απλα ενεργοποιησα το flash player του dolphin και επαιζαν ολα. Καμια ιδεα?

 

Τα βλέπω κανονικά με Boat και Flash player.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου εφυγε το ρουτ. Ξαναπερασα το ζιπ για να μπει ξανα το ρουτ κ δεν μου δινει προσβαση πουθενα ρουτ. Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Τα βλέπω κανονικά με Boat και Flash player.

 

Λυθηκε τελικα, με επανεγκατασταση του flash player. Nα ρωτησω κατι αλλο. Η 10.2.1 cyanogenmod nighlty βγαζει καθημερινα αναβαθμιση τουλαχιστον τρεις μερες που χω περασει αυτη την ρομ. Να τις περναω? Εχει σημαντικες βελτωσεις?

Link to comment
Share on other sites

Λυθηκε τελικα, με επανεγκατασταση του flash player. Nα ρωτησω κατι αλλο. Η 10.2.1 cyanogenmod nighlty βγαζει καθημερινα αναβαθμιση τουλαχιστον τρεις μερες που χω περασει αυτη την ρομ. Να τις περναω? Εχει σημαντικες βελτωσεις?

 

Όχι να μην τις περνάς όλες

βρες μια Nightly που να σου κάθεται καλά και ...άραξε ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Σε τι βοηθανε αυτες οι καθημερινες αναβαθμισεις στην 10.2.1 η οποια εχει διαφορετικη ημερομηνια καθημερινα?

Ειμαι ευχαριστημενος απο αυτη την εκδοση...η αυξηση της αυτονομιας κατι παραπανω απο ορατη σε σχεση με 4.1.2 official.

Link to comment
Share on other sites

Σε τι βοηθανε αυτες οι καθημερινες αναβαθμισεις στην 10.2.1 η οποια εχει διαφορετικη ημερομηνια καθημερινα?

Ειμαι ευχαριστημενος απο αυτη την εκδοση...η αυξηση της αυτονομιας κατι παραπανω απο ορατη σε σχεση με 4.1.2 official.

 

Είναι βελτιωμένες εκδόσεις (προσθέτουν fixes) αλλά πολλές φορές φέρνουν και προβλήματα...

Μείνε με μια που σε ικανοποιεί, και αν θες να δοκιμάσεις κάτι νεότερο ΚΡΑΤΑ ένα nandroid backup της rom σου μέσω του CWM για καλό και για κακό...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου εφυγε το ρουτ. Ξαναπερασα το ζιπ για να μπει ξανα το ρουτ κ δεν μου δινει προσβαση πουθενα ρουτ. Τι να κανω?

 

Πήγαινε Settings -> Developer options -> Root access.Πάτα enable.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για να ξυπνάμε σιγά σιγά! :lol:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2535113

 

καλή φάση !!! η 4η φωτογραφία είναι multiwindow?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

καλή φάση !!! η 4η φωτογραφία είναι multiwindow?

 

Άστο, απ ότι άκουσα σταμάτησαν το development...

Πάμε για CM11 ή Omni (απο infected_ για την ώρα)

 

Γενικά, πρέπει να το αφήσουμε να ωριμάσει λίγο... Κατά τα Χριστούγεννα ότι επιβιώσει το δοκιμάζουμε.

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

καλή φάση !!! η 4η φωτογραφία είναι multiwindow?

Όχι. AOKP ribbons είναι.

Άστο, απ ότι άκουσα σταμάτησαν το development...

Όχι. Είπε ο developer ότι έχει ακόμα το S2 και ότι θα συνεχίσει να βγάζει build κάθε βδομάδα. (Sorry που σε ακύρωσα πάλι :p )

 

EDIT: Κι αναρωτιόμουν που είχε χαθεί τόσο καιρό ο HCP. Εδώ!

 

In the meantime, I will try and get an alpha/beta build out soon... it seems to be relatively "stable"... in that it isn't soft rebooting every 30 seconds, and the sdcards seem to stay mounted etc... just a few graphics glitches at the moment... but I need to double check that RIL/phone calls/BT/WiFi etc are all good...

 

A lot has happened while I've been away for the last week... so I'm playing catch up at the moment ;)

Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...