Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λινκ μπροκεν!

 

Και χθες που δούλευε δεν κατεβαινε το zip με τίποτα...ξεκινούσε και έμενε στο 2%.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=23111105

 

Το ειδα στο thread της Checkrom.

Με ακουστικα εχει προφανη βελτιωση στον ηχο. Ειδικα στα μπασσα, στα δικα μου αυτια μεγαλη διαφορα τουλαχιστον.

Φυσικα υπαρχουν εφαρμογες που μπορεις να πετυχεις την ιδια ποιοτητα αλλα σαν mod πιστευω αξιζει, μπορειτε να το φλασαρετε με οποια ρομ κ αν ειστε.

 

Εγω την κατεβασα το φλασαρα αλλα με το που εκανα επαννεκινηση μου κολλαγε συνεχεια το κινιτο , ανοιγε και κολλαγε με το που εκανε την επαννεκινηση οταν φορτωνε το κινιτο με αποτελεσμα να χρειαστει να το επαναφερω με nandroid που ειχα κανει προ 2 ημερων, αλλιως θα επρεπε να ξαναστησω το κινιτο απο την αρχη.....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δούλεψε και δεν κόλλησε τίποτα αλλά τελικά ήθελε πείραγμα το αρχείο γιατί περνούσε Codecs από το i9003 με αποτέλεσμα να μην παίζει αρχεία .mkv.

Δεν πειράζει απολύτως τίποτα το σημαντικό που να μπορεί να προκαλέσει bootloop.

 

Το πείραξα όσο έπρεπε και το ετοίμασα για το i9100. Κανονικά δεν πρέπει να βγάλει κανένα πρόβλημα, με τα codecs του κανονικά κ απλά την βελτίωση του ήχου (στα ακουστικά κυρίως απ' ότι κατάλαβα εγώ).

Download εδώ.

 

Edit: Μετά απο request διέγραψαν όλα τα ανάλογα threads χθες από το xda, γι'αυτό δεν κατέβαινε το αρχείο κ μάλλον γι'αυτό @sothrhsgr έφαγε φρίκη το κινητό σου γιατί δεν κατέβηκε σωστά... το βλέπω να το ανεβάζουν στο market με λεφτά..

 

http://www.xda-developers.com/android/beats-audio-now-available-on-any-gingerbread-rom/

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Σοφος το μεσημερι που κοιταγα και εγω το θρεντ στο xda ηταν εξαφανισμενο αλλα εγω το κατεβασα χθες κατα της 12-1 το βραδυ και τουλαχιστον εδειχνε οτι κατεβαινε κανονικα...Τεσπα θα το δοκιμασω το τροποποιημενο το δικο σου και θα σου πω.....

 

 

ΥΓ. Σοφος ολα κομπλε το εγκατεστησα ανοιγοκλεισα το κινιτο 2 φορες και ολα τελεια σε ευχαριστο που μπηκες στο κοπο να το τροποποιησεις.....

Edited by sothrhsgr
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδες.

Καπου ειχα διαβασει πριν μερικες μερες, οτι στην λιστα με τις εργοστασιακες εφαρμογες που

μπορουμε να διαγραψουμε, ελεγαν οτι οσες ειναι no μπορουμε να διαγραψουμε και οσες ειναι yes, δεν μπορουμε.

Ισχυει αυτο η συμβαινει το ακριβως αντιθετο?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδες.

Καπου ειχα διαβασει πριν μερικες μερες, οτι στην λιστα με τις εργοστασιακες εφαρμογες που

μπορουμε να διαγραψουμε, ελεγαν οτι οσες ειναι no μπορουμε να διαγραψουμε και οσες ειναι yes, δεν μπορουμε.

Ισχυει αυτο η συμβαινει το ακριβως αντιθετο?

 

Αυτο για να το κανεις πρεπει να εισαι rooted οπως ησουν πριν αλλα δεν θα μπορει το Kies να βρει αναβαθμισεις που ηθελες. Τωρα που περασες στοκ ρομ δεν μπορεις να το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο για να το κανεις πρεπει να εισαι rooted οπως ησουν πριν αλλα δεν θα μπορει το Kies να βρει αναβαθμισεις που ηθελες. Τωρα που περασες στοκ ρομ δεν μπορεις να το κανεις.

 

Το ξαναεκανα root.

Επομενως?

Ολα αυτα τα music hub social hub game hub και λοιπα τα βρισκω περιττα γι αυτο ρωταω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα να ρωτησω πηρα σημερα το κινητο και ειναι το i9100G ολα αυτα οι roms και ολα αυτα που καναμε στο πρωτο μοντελο θα ισχυουν και σε αυτο? ευχαριστω πολυ

 

σου απαντησα στο αλλο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δούλεψε και δεν κόλλησε τίποτα αλλά τελικά ήθελε πείραγμα το αρχείο γιατί περνούσε Codecs από το i9003 με αποτέλεσμα να μην παίζει αρχεία .mkv.

Δεν πειράζει απολύτως τίποτα το σημαντικό που να μπορεί να προκαλέσει bootloop.

 

Το πείραξα όσο έπρεπε και το ετοίμασα για το i9100. Κανονικά δεν πρέπει να βγάλει κανένα πρόβλημα, με τα codecs του κανονικά κ απλά την βελτίωση του ήχου (στα ακουστικά κυρίως απ' ότι κατάλαβα εγώ).

Download εδώ.

 

Edit: Μετά απο request διέγραψαν όλα τα ανάλογα threads χθες από το xda, γι'αυτό δεν κατέβαινε το αρχείο κ μάλλον γι'αυτό @sothrhsgr έφαγε φρίκη το κινητό σου γιατί δεν κατέβηκε σωστά... το βλέπω να το ανεβάζουν στο market με λεφτά..

 

http://www.xda-developers.com/android/beats-audio-now-available-on-any-gingerbread-rom/

 

Σε CM7.1 παίζει κανονικά;

 

Edit: δείχνει να λειτουργεί σωστά!

Edited by DevotedAngel
Link to comment
Share on other sites

Σε CM7.1 παίζει κανονικά;

 

Edit: δείχνει να λειτουργεί σωστά!

 

Δεν ξερω φιλε μου, το δοκιμασα σημερα παρα πολλες φορες φλασαροντας μια χωρις κ μια με το mod και καταληγω στο οτι μπορει να ηταν κ placebo και να τη πατησα κ εγω.. Στην αρχη ημουν σιγουρος οτι υπηρχε βελτιωση, τωρα απλα δεν μπορω να πω με σιγουρια.

 

Τελοσπαντων, ετσι κ αλλιως με καλα ακουστικα σε καλογραμμενα κομματια εχει πολυ ωραιο ηχο το κινητο οποτε δεν ασχολουμαι αλλο.

 

Απλα μην περασετε τα δικα του .zip αρχεια γιατι αν και του ειπα τι να προσεξει στις τροποποιησεις συνεχιζει να φτιαχνει mods διαγραφοντας κωδικα που ειναι για codecs οπως .wma κ .mkv, να μην σχολιασω οτι πεταει μεσα audio κ audiopolicy libraries απο αλλα κινητα που προκαλουν bootloop φυσικα.

 

ΜΗΝ φλασαρετε χωρις backup η χωρις να γνωριζετε τι φλασαρετε, τζαμπα μπελαδες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω φιλε μου, το δοκιμασα σημερα παρα πολλες φορες φλασαροντας μια χωρις κ μια με το mod και καταληγω στο οτι μπορει να ηταν κ placebo και να τη πατησα κ εγω.. Στην αρχη ημουν σιγουρος οτι υπηρχε βελτιωση, τωρα απλα δεν μπορω να πω με σιγουρια.

 

Τελοσπαντων, ετσι κ αλλιως με καλα ακουστικα σε καλογραμμενα κομματια εχει πολυ ωραιο ηχο το κινητο οποτε δεν ασχολουμαι αλλο.

 

Απλα μην περασετε τα δικα του .zip αρχεια γιατι αν και του ειπα τι να προσεξει στις τροποποιησεις συνεχιζει να φτιαχνει mods διαγραφοντας κωδικα που ειναι για codecs οπως .wma κ .mkv, να μην σχολιασω οτι πεταει μεσα audio κ audiopolicy libraries απο αλλα κινητα που προκαλουν bootloop φυσικα.

 

ΜΗΝ φλασαρετε χωρις backup η χωρις να γνωριζετε τι φλασαρετε, τζαμπα μπελαδες.

 

Και όμως μια βελτίωση την δίνει σίγουρα... Τουλάχιστον στην CM7.1 που είναι από μόνη της προβληματική στον ήχο έκανε κάποια δουλειά.

 

 

Ασχετο, η ressurection ICS πως πάει; Αξίζει να την περάσω ή να περιμένω τι θα βγάλουν μόλις δώσει η samsung τη stable;

Link to comment
Share on other sites

Και όμως μια βελτίωση την δίνει σίγουρα... Τουλάχιστον στην CM7.1 που είναι από μόνη της προβληματική στον ήχο έκανε κάποια δουλειά.

 

 

Ασχετο, η ressurection ICS πως πάει; Αξίζει να την περάσω ή να περιμένω τι θα βγάλουν μόλις δώσει η samsung τη stable;

 

Λογικά σύντομα θα βγει η final ICS της Samsung.Καλύτερα να περιμένεις.

Βέβαια όχι ότι είναι και κόπος ένα φλασάρισμα παραπάνω.

Χιλιάδες έχουμε κάνει:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Η resurrection παιδιά είναι φανταστική δεν έχω κανένα θέμα! Πολύ γρήγορη κ μπαταρία φανταστική..για παράδειγμα φόρτισα το τηλ το βράδυ το άφησα με 100 % κ μετά από 8 ώρες ήταν πάλι στα 100%!
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Η resurrection παιδιά είναι φανταστική δεν έχω κανένα θέμα! Πολύ γρήγορη κ μπαταρία φανταστική..για παράδειγμα φόρτισα το τηλ το βράδυ το άφησα με 100 % κ μετά από 8 ώρες ήταν πάλι στα 100%!

 

Πως την περνας αδερφέ???Απο cwm kανονικά η θέλει odin???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πολύ γρήγορη κ μπαταρία φανταστική..για παράδειγμα φόρτισα το τηλ το βράδυ το άφησα με 100 % κ μετά από 8 ώρες ήταν πάλι στα 100%!

 

Ο μετρητής έδειχνε ότι να 'ναι... είναι αδύνατον μέσα σε 8 ώρες να μην έχασε ούτε 1% ακόμα και σε flight mode με όλα κλειστά. Γιατί με αυτή τη λογική αν θέλει 1% στο 8ωρο, θα έπρεπε να μπορεί να παραμείνει ανοιχτό για 1 μήνα χωρίς φορτιση ;)

 

O siyah να φανταστώ δεν παίζει σε αυτή τη ROM;

Edited by DevotedAngel
Link to comment
Share on other sites

Πως την περνας αδερφέ???Απο cwm kανονικά η θέλει odin???

 

με cwm φίλε μου ακολούθησε όμως ακριβώς τις οδηγίες εγκατάστασης κ δεν θα έχεις κανένα θέμα!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ics η δόνηση με ενεργοποιημένο τον ήχο δεν δουλεύουνε μαζί; Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει; δεν μπορώ να το βρω.
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Η resurrection παιδιά είναι φανταστική δεν έχω κανένα θέμα! Πολύ γρήγορη κ μπαταρία φανταστική..για παράδειγμα φόρτισα το τηλ το βράδυ το άφησα με 100 % κ μετά από 8 ώρες ήταν πάλι στα 100%!

 

Εγώ με την συγκεκριμένη Rom είχα κάποιο θέμα με την δόνηση στα μηνύματα!Όταν είχε ήχο δεν λειτουργούσε η δόνηση και λειτουργούσε μόνο όταν το έβαζα στο αθόρυβο.Τελικά ξαναγύρισα σε stock και απλά περιμένω την official ή τουλάχιστον κάποια custom που να βασίζεται στο τελικό fw που θα κυκλοφορήσει επίσημα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την συγκεκριμένη Rom είχα κάποιο θέμα με την δόνηση στα μηνύματα!Όταν είχε ήχο δεν λειτουργούσε η δόνηση και λειτουργούσε μόνο όταν το έβαζα στο αθόρυβο.Τελικά ξαναγύρισα σε stock και απλά περιμένω την official ή τουλάχιστον κάποια custom που να βασίζεται στο τελικό fw που θα κυκλοφορήσει επίσημα!

 

κοιτα να δεις την ressuraction την φοραω 2 μερες το μοναδικο θεμα που εχει ειναι οτι η δονηση δουλευει μονο στην αθορυβη λειτουργια...αυτο ειναι μηδαμηνο για μενα κατα τα αλλα ειναι τελεια σε ολα κ μπαταρια πολυ καλυτερη απο gingerbread...

παντως το κινητο μας με παγωτο ειναι απλα τελειο...κ δεν ξερω αν εχω λογω να το αλλαξω ακομα...

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ics η δόνηση με ενεργοποιημένο τον ήχο δεν δουλεύουνε μαζί; Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει; δεν μπορώ να το βρω.

 

Βάλε το quick settings από το market και θα το βάλεις από εκεί.;)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ο μετρητής έδειχνε ότι να 'ναι... είναι αδύνατον μέσα σε 8 ώρες να μην έχασε ούτε 1% ακόμα και σε flight mode με όλα κλειστά. Γιατί με αυτή τη λογική αν θέλει 1% στο 8ωρο, θα έπρεπε να μπορεί να παραμείνει ανοιχτό για 1 μήνα χωρίς φορτιση ;)

 

O siyah να φανταστώ δεν παίζει σε αυτή τη ROM;

 

Kι όμως η ICS έχει εξαιρετική μπαταρία,δοθέντος ότι μερικές ρομ την ξεγυμνώνουν ,δηλαδή αφήνουν μόνο τα αναγκαία και πετάνε τη σαβούρα της Sammy ,μπορείς να πετύχεις εξαιρετικούς χρόνους αναμονής.

Eτσι ανταποκρίνεται και σε εμένα η ICS.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Static IP στο wifi δεν δουλεύει στην ressurection;

 

Edit: παίρνει static ip αρκεί να το βάλεις όταν προσθέτεις το δίκτυο, αλλιώς δεν αποθηκεύει τις ρυθμίσεις μετά

Edited by DevotedAngel
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το quick settings από το market και θα το βάλεις από εκεί.;)

 

φιλε μου σε ευχαριστω δουλεψε!:)

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...