Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε νέα έκδοση του Apolo kernel (4.15)

Δώσε και κάνα link ρε αγόρι! :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδή λόγω δουλείας και περιορισμένου χρόνου έχω χάσει λίγο την μπάλα, μπορεί κάποιος να πρωτείνει κάποια καλή rom???αυτή τη στιγμή έχω την neat 6,4 αλλά μου έβγαλε ένα bug μου κολλάει και μου βγάζει ένα μην οτι κάτι σταμάτησε να λειτουργεί και δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

με links αν είναι εύκολο

Link to comment
Share on other sites

Φίλε shyster υπάρχει και άλλη λύση πριν αρχίσεις τα φλασαρίσματα:

 

Κάνεις ένα reboot σε cwm recovery, και μετά format cache συν erase dalvnik cache, μήπως και σώσεις τη neat κ ξεμπερδέψεις στο πεντάλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε shyster υπάρχει και άλλη λύση πριν αρχίσεις τα φλασαρίσματα:

 

Κάνεις ένα reboot σε cwm recovery, και μετά format cache συν erase dalvnik cache, μήπως και σώσεις τη neat κ ξεμπερδέψεις στο πεντάλεπτο.

Σωστός.

Βεβαία αν πέρασε την 6.4 με dirty flash προτείνεται ένα clean!

 

@mcloud : sorry είμαι από κινητό και μου είναι δύσκολο να βάλω σύνδεσμο. Google it και θα σε πάει στο xda

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

τα έκανα αυτά που μου είπατε αλλά το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει, νομίζω πως η μοναδική πλέον λύση είναι να φλασάρω

 

κάνε ένα clean flash αδερφε...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά το τηλέφωνο έσβησε, εκεί που φόρτιζε και δεν ξανανίγει έκτοτε. την πρώτη φορά το κάλεσα και από το τηλέφωνο που καλούσα άκουγα τον ήχο της κλήσης κανονικά, η συσκευή όμως ήταν νεκρή. μετά έβγαλα την μπαταρία, την ξανάβαλα και έκτοτε τίποτα.

 

το μόνο που έκανα σήμερα ήταν να αλλάξω την sd card, έβαλα μια καινούρια samsung evo 32, και όλα έδειχναν οκ.

 

καμία ιδέα κανένας?

 

ταξιδεύω το πρωί και καίγομαι να βρω τηλέφωνο! murphy's law!!!:(

 

υγ. όταν είναι στην πρίζα η συσκευή ζεσταίνεται ελαφρά στο πάνω μέρος περίπου στο ύψος της κάμερας. σαν να τα παιξε κάποιο κύκλωμα που έχει σχέση με την φόρτιση. υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι απλό, σαν μια ασφάλεια κάτι, ξέρει κανείς?

 

 

υγ2 έχω backup με clockworkmod - πρέπει να βρω όμοια συσκευή για να κάνω restore?

Edited by macovet
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά το τηλέφωνο έσβησε, εκεί που φόρτιζε και δεν ξανανίγει έκτοτε. την πρώτη φορά το κάλεσα και από το τηλέφωνο που καλούσα άκουγα τον ήχο της κλήσης κανονικά, η συσκευή όμως ήταν νεκρή. μετά έβγαλα την μπαταρία, την ξανάβαλα και έκτοτε τίποτα.

 

το μόνο που έκανα σήμερα ήταν να αλλάξω την sd card, έβαλα μια καινούρια samsung evo 32, και όλα έδειχναν οκ.

 

καμία ιδέα κανένας?

 

ταξιδεύω το πρωί και καίγομαι να βρω τηλέφωνο! murphy's law!!!:(

 

υγ. όταν είναι στην πρίζα η συσκευή ζεσταίνεται ελαφρά στο πάνω μέρος περίπου στο ύψος της κάμερας. σαν να τα παιξε κάποιο κύκλωμα που έχει σχέση με την φόρτιση. υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι απλό, σαν μια ασφάλεια κάτι, ξέρει κανείς?

 

 

υγ2 έχω backup με clockworkmod - πρέπει να βρω όμοια συσκευή για να κάνω restore?

 

Για αρχή το αφήνεις κανένα 10 λεπτό χωρίς μπαταρία, έπειτα δοκιμάζεις με άλλη μπαταρία, άλλο φορτιστή έχοντας βγάλει κάρτα sd.

Αν δεν ανοίγει και πάλι αναγκαστικά θέλει service για να δεις αν είναι πλακέτα ή κάποιο μικρό ανταλλακτικό που αλλάζει εύκολα.

 

Τώρα όσον αφορά το nandroid ναι θέλεις ίδια συσκευή αν θες να το επαναφέρεις. Βέβαια μπορείς με εφαρμογές όπως Nandroid Manager, Titanium backup κλπ να επαναφέρεις ότι θες από εφαρμογές, επαφές, μηνύματα κλπ σε οποιαδήποτε συσκευή (μέσα απ'το nandroid) αλλά τυχόν φάκελοι και τα περιεχόμενα της εσωτερικής μνήμης μόνο εάν ανοίξει η συσκευή.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα παιδια.Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το gps εδω και κανενα μηνα.Βρισκει 1-2 δορυφορους και τους χανει αμεσως και μετα παλι το ιδιο και δεν κλειδωνει ποτε.Χρησιμοποιω pacman rom RC3.Δοκιμασα το fastergps και το εβαλα στην Ελλαδα και τιποτα.Το GPS fix που ειναι στο thread αυτο να το δοκιμασω ή ειναι για πιο παλιες εκδοσεις?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το gps εδω και κανενα μηνα.Βρισκει 1-2 δορυφορους και τους χανει αμεσως και μετα παλι το ιδιο και δεν κλειδωνει ποτε.Χρησιμοποιω pacman rom RC3.Δοκιμασα το fastergps και το εβαλα στην Ελλαδα και τιποτα.Το GPS fix που ειναι στο thread αυτο να το δοκιμασω ή ειναι για πιο παλιες εκδοσεις?Ευχαριστω.

Αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2&hl=en το έχεις δοκιμάσει;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

 

Τι κανω εδω?Update το A-GPS?Μηπως ειναι θεμα εκδοσης?Ξερετε αν υπαρχει bug για το gps στην kitkat?

(Το κατεβασα και κατεβασα το Α-GPS STATE και παλι τιποτα.Επισης ξεχασα να πω οτι ξαναπερασα την ρομ με full wipe και παλι τιποτα..)

Edited by tsilas_1991
Link to comment
Share on other sites

Τι κανω εδω?Update το A-GPS?Μηπως ειναι θεμα εκδοσης?Ξερετε αν υπαρχει bug για το gps στην kitkat?

(Το κατεβασα και κατεβασα το Α-GPS STATE και παλι τιποτα.Επισης ξεχασα να πω οτι ξαναπερασα την ρομ με full wipe και παλι τιποτα..)

Κάθε φορά που ανοίγεις την εφαρμογή, κατεβάζει μόνη της τα data που χρειάζεται. Ύποπτο το πρόβλημά σου, ύποπτο. Μήπως έφαγε καμιά σούπα το κινητό πρόσφατα;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που ανοίγεις την εφαρμογή, κατεβάζει μόνη της τα data που χρειάζεται. Ύποπτο το πρόβλημά σου, ύποπτο. Μήπως έφαγε καμιά σούπα το κινητό πρόσφατα;

 

εχει πεσει 2-3 φορες απο αποσταση 1-1,5 μετρου και μεχρι πριν 1-2 μηνες δουλευε κανονικα..Μπορει καμια απο αυτες τις σουπες να το πειραξε.Αλλα δεν θα ειχε πειραξει και αλλα?Μονο το GPS?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η Pacman Rom είναι AOSP.

Η AOSP γενικά έχουν τα θεματάκια τους με το GPS. Με την συγκεκριμένη έκδοση της ΡΟΜ είχες παλιότερα πρόβλημα ή είναι η πρώτη φορά που την φοράς;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η Pacman Rom είναι AOSP.

Η AOSP γενικά έχουν τα θεματάκια τους με το GPS. Με την συγκεκριμένη έκδοση της ΡΟΜ είχες παλιότερα πρόβλημα ή είναι η πρώτη φορά που την φοράς;

 

Για πολυ καιρο την χρησιμοποιουσα μια χαρα.Ξαφνικα προεκυψε το προβλημα μια φορα που χρειαστηκα το GPS.Αν ειναι να δοκιμασω και καποια stable.Ποια μου προτεινετε??

Link to comment
Share on other sites

Για πολυ καιρο την χρησιμοποιουσα μια χαρα.Ξαφνικα προεκυψε το προβλημα μια φορα που χρειαστηκα το GPS.Αν ειναι να δοκιμασω και καποια stable.Ποια μου προτεινετε??

NeatROM από τις καλύτερες. Μήνες τη χρησιμοποιώ και αν δοκιμάσω καμιά άλλη θα είναι για λίγες ώρες/μέρες μέχρι να ξαναγυρίσω στην Neat.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Για πολυ καιρο την χρησιμοποιουσα μια χαρα.Ξαφνικα προεκυψε το προβλημα μια φορα που χρειαστηκα το GPS.Αν ειναι να δοκιμασω και καποια stable.Ποια μου προτεινετε??

 

NeatROM από τις καλύτερες. Μήνες τη χρησιμοποιώ και αν δοκιμάσω καμιά άλλη θα είναι για λίγες ώρες/μέρες μέχρι να ξαναγυρίσω στην Neat.

 

Καλά τα λέει o mclound, αλλά μιας και παίζει υποψία χαλασμένου δέκτη καλό θα ήτανε να βάλεις μια μαμά με οντίν για να σιγουρέψεις ότι δεν είναι βλάβη hardware και μετά παίζεις με τις ΡΟΜ.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Και τι να την κάνεις? Αφου δεν τρέχεις τίποτα.

 

Κλαίω...

 

Η μνήμη είναι για να την χρησιμοποιούν οι εφαρμογές και όχι για να την βλέπουμε και να χαιρόμαστε...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την neatRom 6.4 και ανα διαστηματα μου βγαζει UI συστημ.διακοπηκε.Eπισης δεν εχω και status bar και οταν παταω για να το κλεισω δεν μου βγαζει την επιλογη για επανεκκινηση τερματισμος κτλ μονο να αλλαζω τον ηχο.Εκανα full wipe αν και οταν πηγα να κανω format preload μου εβγαλε ενα error.

 

Τελικα την ξαναφλασαρα αυτη την φορα με Apollo kernel και ολα καλα.Θα δοκιμασω αν παιζει με αυτη την εκδοση το GPS,αν οχι τοτε καποιες απο τις σουπες του ηταν η μοιραια :P

Edited by tsilas_1991
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την neatRom 6.4 και ανα διαστηματα μου βγαζει UI συστημ.διακοπηκε.Eπισης δεν εχω και status bar και οταν παταω για να το κλεισω δεν μου βγαζει την επιλογη για επανεκκινηση τερματισμος κτλ μονο να αλλαζω τον ηχο.Εκανα full wipe αν και οταν πηγα να κανω format preload μου εβγαλε ενα error.

 

Τελικα την ξαναφλασαρα αυτη την φορα με Apollo kernel και ολα καλα.Θα δοκιμασω αν παιζει με αυτη την εκδοση το GPS,αν οχι τοτε καποιες απο τις σουπες του ηταν η μοιραια :P

Αν δε βαριέσαι, βάλε την Neat 5.9 αντί της 6.4. Πιο σταθερή.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες....ψάχνω μια Rom να μην έχει Bugs να έχει καταπληκτική διάρκειας μπαταρίας υπάρχει;επίσης το κινητό έρχεται ξεκλείδωτο το Bootloader?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...