Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες γρήγορο κλείδωμα να ανοίξεις τα δεδομένα.

 

το προβλημα ειναι οτι ακομα και με wifi αργουσε λιγο....ειχα πριν το s4 mini και καμια σχεση,,,και το λεω επειδη χρειαζομαι το gps για τρεξιμο

δηλαδη χωρις δεδομενα δυσκολα τα πραγματα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το προβλημα ειναι οτι ακομα και με wifi αργουσε λιγο....ειχα πριν το s4 mini και καμια σχεση,,,και το λεω επειδη χρειαζομαι το gps για τρεξιμο

δηλαδη χωρις δεδομενα δυσκολα τα πραγματα..

 

Δε σου είπα το wifi.

Τα δεδομένα.

Data αν το έχεις στα αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι ακομα και με wifi αργουσε λιγο....ειχα πριν το s4 mini και καμια σχεση,,,και το λεω επειδη χρειαζομαι το gps για τρεξιμο

δηλαδη χωρις δεδομενα δυσκολα τα πραγματα..

 

Πέρα από αυτά που σου είπε ο Στράτος να θυμήσω ότι το S4 mini διαθέτει και Glonass (http://techstories.gr/2012/01/23/%CF%84%CE%B9-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF-glonass-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B1-smartphones-%CF%84%CE%BF-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%AF%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BD/), λογικό λοιπόν να βρίσκει πιο γρήγορα το στίγμα σου..;)

Link to comment
Share on other sites

H εστιαση στη καμερα ειναι απαραδεκτη. Θολωνει σε πολυ πολυ απλες ληψεις και οχι σε κατι το δυσκολο. Εχω την cm 11, το ιδιο παρατηρουσα και με την 10.2. Περιμενουμε βελτιωσεις σε αυτο το τομεα? Καμια σχεση παντως με την official 4.1.2 στο θεμα καμερα.
Link to comment
Share on other sites

H εστιαση στη καμερα ειναι απαραδεκτη. Θολωνει σε πολυ πολυ απλες ληψεις και οχι σε κατι το δυσκολο. Εχω την cm 11, το ιδιο παρατηρουσα και με την 10.2. Περιμενουμε βελτιωσεις σε αυτο το τομεα? Καμια σχεση παντως με την official 4.1.2 στο θεμα καμερα.

 

Ο βασικότερος λόγος που γύρισα σε official rom ήταν η κάμερα...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ο βασικότερος λόγος που γύρισα σε official rom ήταν η κάμερα...

 

Κι εγώ γι αυτό έφυγα από Cm.

Και με την 4.1.2 Omega Rom μια χαρά δουλεύει η συσκευή και φυσικά Greenify μακράν η πιο απαραίτητη εφαρμογή στο Android.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι και εγώ έτοιμος να γυρίσω πίσω σε Omega λόγω της κάμερας. Αλλά ακόμη το παλεύω με ΚΚ.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Είναι και εγώ έτοιμος να γυρίσω πίσω σε Omega λόγω της κάμερας. Αλλά ακόμη το παλεύω με ΚΚ.

 

Καλή η Omega παίδες; Απροβλημάτιστη;

Καιρό έχω να φλασάρω, έχετε να μου δώσετε κανένα working link να την κατεβάσω;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλή η Omega παίδες; Απροβλημάτιστη;

Καιρό έχω να φλασάρω, έχετε να μου δώσετε κανένα working link να την κατεβάσω;

 

Καλή η Omega δε λέω αλλά το τελευταίο update ήταν 16/5/2013 (Based on firmware XWLSW) και δε βλέπω να έχει χρόνο ο Γιάννης για νέο αφού η Omega team ασχολείται με τα νέα μοντέλα της Samsung. Link για Omega v24 εδώ. Από 4.1.2 δοκίμασε και τη JellySnap. Η v6 (Based on firmware XWMS1) (KiTKaT UX) δεν έχει κανένα πρόβλημα. Η μπαταρία κρατάει με Kernel Apolo δύο ημέρες με normal χρήση. Πρίν μια εβδομάδα βγήκε και η v7 (Stock XWMS3 - JSRAK47 Firmwares MiX DEODEXED) πολύ καλή και αυτή με aroma installer για να διαλέξεις BlueZ UX ή TouchWIZ UX THEMES και Normal ή DualBOOT ανάλογα τον κέρνελ που θα βάλεις. Εγώ αυτή τη στιγμή έχω v7 με TouchWIZ UX THEME και normal boot ( kernel Apolo v4.13).

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδιά, έσκασε πρόβλημα. πήγα να βάλω omni 4.4.2, τα έκανα όλα εκτός από το τελευταίο wipe cache. το αποτέλεσμα είναι το κινητό να προσπαθεί να μπουτάρει αλλά δεν μπουτάρει. δεν μπαίνει ούτε σε recovery mode ούτε σε download mode. τι μπορεί να γίνει???

 

thanks in advance

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδιά, έσκασε πρόβλημα. πήγα να βάλω omni 4.4.2, τα έκανα όλα εκτός από το τελευταίο wipe cache. το αποτέλεσμα είναι το κινητό να προσπαθεί να μπουτάρει αλλά δεν μπουτάρει. δεν μπαίνει ούτε σε recovery mode ούτε σε download mode. τι μπορεί να γίνει???

 

thanks in advance

 

Έβγαλες μπαταρία να ξαναδοκιμάσεις;

Αν με τίποτα δε μπαίνει, odin is your friend :cool:

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλες μπαταρία να ξαναδοκιμάσεις;

Αν με τίποτα δε μπαίνει, odin is your friend :cool:

 

ναι, μόνο έτσι σταματά να προσπαθεί να μπουτάρει. το ξέρω για το odin, αυτό με έχει σώσει ξανά όμως δεν μπαίνει το ρημάδι σε download mode. είτε πατάω vol down + home + power είτε vol up + home + power πάει να μπουτάρει κανονικά. εν τω μεταξύ του έβαλα τον kernel CM 10.2 σύμφωνα με οδηγίες που βρήκα στο ίντερνετ και προηγούμενο ποστ εδώ. οπότε δεν ξέρω πως μπορεί το odin να δει το κινητό.

 

ώπα,μπήκε download mode, υπάρχει ελπίδα !!

Edited by airtim

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

ναι, μόνο έτσι σταματά να προσπαθεί να μπουτάρει. το ξέρω για το odin, αυτό με έχει σώσει ξανά όμως δεν μπαίνει το ρημάδι σε download mode. είτε πατάω vol down + home + power είτε vol up + home + power πάει να μπουτάρει κανονικά. εν τω μεταξύ του έβαλα τον kernel CM 10.2 σύμφωνα με οδηγίες που βρήκα στο ίντερνετ και προηγούμενο ποστ εδώ. οπότε δεν ξέρω πως μπορεί το odin να δει το κινητό.

 

Αν δε μπαίνει με τίποτα σε download mode, μόνο με jig σου μένει να προσπαθήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε μπαίνει με τίποτα σε download mode, μόνο με jig σου μένει να προσπαθήσεις.

 

it;s alive, ευχαριστώ για την ανταπόκριση Στράτο !

 

τελικά το κινητό δεν bootαρε ποτέ με omni

 

Διόρθωση στο όνομα μετά την σωστή παρέμβαση του DimitrisAndNiki

Edited by airtim

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

it;s alive, ευχαριστώ για την ανταπόκριση Σταύρο !

τελικά το κινητό δεν bootαρε ποτέ με omni

Στράτος :P

 

Η Ομνι τα έχει τα θεματάκια της...

Για την ώρα οι πιο σταθερές είναι οι Slim και CM (official πάντα)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Και η Slimsaber πάντως μια χαρά τα πάει.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα σφαιρα το κινητο σε συνδιασμο με dorimanx.

Δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου αλλα μου φαινεται πιο γρηγορο και απο το s3 ενος φιλου (stock rom/kernel).

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα σφαιρα το κινητο σε συνδιασμο με dorimanx.

Δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου αλλα μου φαινεται πιο γρηγορο και απο το s3 ενος φιλου (stock rom/kernel).

 

Σημερα πέρασα Official SlimKat. Λέω να την κρατήσω μερικές μέρες να δώ πως πάει. Μπορείς να δώσεις ένα λινκ για τον dori να του ρίξω και αυτουνου μια ματία? (Μεχρι τώρα ήμουν με CM10 κάποια nightly και dori και μπορώ να πώ πως ήμου πολυ ευχαριστημένος, και λέω να ξαναδοκιμάαω τον dori κυρίως για το BLN.)

Link to comment
Share on other sites

Με τις kitkat μου τρωει σκλωμα ο media scanner και δεν καθισα να ασχωληθω και παρα πολυ με το πως θα το λυσω.

Βαλε τον v64 απο dorimanx, κανενα απολυτως κολλημα.

http://dorimanx.ataliba.eti.br/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γεια σας. Φίλος μου έχει το galaxy s2 και θέλει ντε και καλά να του περάσω μια rom με android κιτ-κατ.

θα να μου προτείνετε κάποια; Αν οχι κιτ-κατ, ποια ειναι η best Custom Rom για galaxy 2 που βάζετε συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γεια σας. Φίλος μου έχει το galaxy s2 και θέλει ντε και καλά να του περάσω μια rom με android κιτ-κατ.

θα να μου προτείνετε κάποια; Αν οχι κιτ-κατ, ποια ειναι η best Custom Rom για galaxy 2 που βάζετε συνήθως.

 

CM11 τρέχω τώρα, Nightly, πολύ γρήγορο το κινητό. Επίσης θα πρότεινα neatrom με android 4.4.2 λόγω ότι η neatrom παραδοσιακά φτιάχνει ωραία πράγματα και slimkat λόγω φήμης επίσης.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γεια σας. Φίλος μου έχει το galaxy s2 και θέλει ντε και καλά να του περάσω μια rom με android κιτ-κατ.

θα να μου προτείνετε κάποια; Αν οχι κιτ-κατ, ποια ειναι η best Custom Rom για galaxy 2 που βάζετε συνήθως.

 

Για kitkat... SlimKat

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Και για καμερα ειστε καλυμμενοι απο την slimkat ή βαζετε καποια αλλη εφαρμογη;

 

Ανάλογα με τα γούστα ;)

 

Να τονίσω, πως αν ο φίλος σου ακούει Mp3 απο την συσκευή του , καλύτερα να αποφύγει τις kit kat roms για την ώρα μια που έχουν φριχτά κολλήματα κατά την αναπαραγωγή!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...