Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπα λάθος την 23 έχω, την 25 την έβγαλε ο, kroz, το Σάββατο θα βγει η νέα.αν την βάλεις θα σε βγάλει τα πάντα σε 320 dpi θα πρέπει να το αλλάξεις μόνος σου

 

Α τζάμπα την κατέβασα δηλαδή.. θα περιμένω ως το Σάββατο για την επόμενη.. Για την αλλαγή dpi είναι εύκολο και γρήγορο όπως στην PACman, ή σαν την rb stable που έχω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Dorimanx Kernel Update : v9.12 Malli2 Only- v8.12 Malli2+Stock Samsung DB

 

Υποτίθεται πως εμπεριέχει updates σε Malli2 drivers από το Note8 + τον νέο linux kernel που βγήκε στη φόρα.. όσοι πιστοί ;)

 

P.S. Όσοι δοκιμάσετε τη Pac κατεβάστε την έκδοση #22.0.1 που είναι και η τελευταία, όχι του OP, ούτε του blackfa1con.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Dorimanx Kernel Update : v9.12 Malli2 Only- v8.12 Malli2+Stock Samsung DB

 

Υποτίθεται πως εμπεριέχει updates σε Malli2 drivers από το Note8 + τον νέο linux kernel που βγήκε στη φόρα.. όσοι πιστοί ;)

 

P.S. Όσοι δοκιμάσετε τη Pac κατεβάστε την έκδοση #22.0.1 που είναι και η τελευταία, όχι του OP, ούτε του blackfa1con.

 

Nice, θα κατεβάσω τον dori σήμερα κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωστο το θεμα ....

χθες μετα απο update που εκανα στο κινητο βγηκε το μηνυμα <<pin ξεκλειδωματος δικτυου sim>>

το κινητο ειναι αγορασμενο απο εξω και ανοικει στην ( THREE 3)

Μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να βρω τον συγκεκριμενο κωδικο????? η τι αλλο μπορω να κανω ??

Link to comment
Share on other sites

Αν και τον δουλεύω 2 ώρες μόνο δηλώνω ενθουσιασμένος!

Επιτέλους ένας kernel της προκοπής για cm.

Link to comment
Share on other sites

Dorimanx Kernel Update : v9.12 Malli2 Only- v8.12 Malli2+Stock Samsung DB

 

Υποτίθεται πως εμπεριέχει updates σε Malli2 drivers από το Note8 + τον νέο linux kernel που βγήκε στη φόρα.. όσοι πιστοί ;)

 

P.S. Όσοι δοκιμάσετε τη Pac κατεβάστε την έκδοση #22.0.1 που είναι και η τελευταία, όχι του OP, ούτε του blackfa1con.

 

Δεν άντεξα και εγώ. Επέστρεψα σε ΑΟΚΡ.Φλάσαρα και το νέο Dori. Οι εντυπώσεις πολύ καλές μέχρι στιγμής. Είμαι σε φάση τώρα που δοκιμάζω διάφορες 4.2.2. Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

...Απλά ότι δίνει για update είναι σταθερό, Όχι σαν τον gio(jelly bam) που βάζει πρόχειρο δουλειά και δεν ξέρει τι έχει πειράξει και δεν κρατά η μπαταρία(την είχα κάνα 2 μηνο)...

Περίεργο μου φαίνεται ποια έκδοση είχες; Οι jellybam τις περισσότερες φορές είναι πολύ καλές, πάντα stable, smooth, χωρίς καθυστερήσεις, lag κτλ. Επίσης η μπαταρία πάντα είναι πολύ καλή. Σημαντικό γεγονός οτι δεν είχε ποτέ τα προβλήματα της pacman που λένε ότι αντέγραψε.

Προσωπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα μια καμία jellybam rom.

Αυτή τη στιγμή είναι στη jellybam v7 4.2.2 και όλα δουλεύουν ρολόι.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο μου φαίνεται ποια έκδοση είχες; Οι jellybam τις περισσότερες φορές είναι πολύ καλές, πάντα stable, smooth, χωρίς καθυστερήσεις, lag κτλ. Επίσης η μπαταρία πάντα είναι πολύ καλή. Σημαντικό γεγονός οτι δεν είχε ποτέ τα προβλήματα της pacman που λένε ότι αντέγραψε.

Προσωπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα μια καμία jellybam rom.

Αυτή τη στιγμή είναι στη jellybam v7 4.2.2 και όλα δουλεύουν ρολόι.

 

και εγω στην jellybam 7 ειμαι και δουλευει ρολοι με τον καινουριο dorimanx . Εως τωρα με τις jellybam δεν ειχα κανενα προβλημα

Τωρα οσον αφορα ποιος αντεγραψε ποιον ο gio λεει οτι ο pacman αντεγραψε αυτον

Link to comment
Share on other sites

Ούτε που θυμάμαι πια είχα, τον Οκτώβριο την πέταξα.βλέπω ότι πολύ Sony έχει κάνει τον launcher
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν βγήκε νέα nightly για την Rootbox... Και με το PA 3.15 δεν καταλαβαίνω τι παίζει.. Έφτιαξε νέο thread στο XDA και τίποτα δεν έχει ανεβάσει...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν βγήκε νέα nightly για την Rootbox... Και με το PA 3.15 δεν καταλαβαίνω τι παίζει.. Έφτιαξε νέο thread στο XDA και τίποτα δεν έχει ανεβάσει...

 

Πέρασε PA prefs βλέπω, αναμένω να την ανεβάσει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε PA prefs βλέπω, αναμένω να την ανεβάσει

 

Έχει ένα bug με το internal storage και γι αυτό δεν είναι έτοιμη, ούτε ο Blue ξέρει να τον βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα bug με το internal storage και γι αυτό δεν είναι έτοιμη, ούτε ο Blue ξέρει να τον βοηθήσει...

 

Αυτό υπάρχει εδώ και 2 μήνες σχεδόν, αυτήν είχα και μετά άλλαξα στην RB.Για την τελευταία περιμένω

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Άλλο θέμα: Γνωρίζει κανείς αν υπάρχουν πουθενά εφαρμογές της Samsung όπως η εφαρμογή για τις επαφές που να λειτουργούν σε CM10.1;
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα και εγω την rootbox(stable) και φαινεται σταθερη, πιο smooth και γρηγορη απο την revolt που ημουν. Την χρησιμοποιει κανεις με Dorinmax γιατι το BLN ειναι αρκετα σημαντικο.

Επισης τι παιζει με τα toggles? Οταν καω disable to data δεν μου το κλεινει με τιποτα.

Λαι τελος, μολις συνειδητοποιεισα οτι και στις δυοο ρομ οταν εστελνα ελληνικα ειχα 70 χαρακτηρες μονο (εστειλα πολλααα πενταπλα μην αυτες τις μερες). Ειναι θεμα του Aops πληκτρολογιoυ? ή μπορω να αλλάξω καπου την κωδικοποιηση, γτ δεν το βρηκα

Edited by dimitris_86
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα και εγω την rootbox(stable) και φαινεται σταθερη, πιο smooth και γρηγορη απο την revolt που ημουν. Την χρησιμοποιει κανεις με Dorinmax γιατι το BLN ειναι αρκετα σημαντικο.

Επισης τι παιζει με τα toggles? Οταν καω disable to data δεν μου το κλεινει με τιποτα.

Λαι τελος, μολις συνειδητοποιεισα οτι και στις δυοο ρομ οταν εστελνα ελληνικα ειχα 70 χαρακτηρες μονο (εστειλα πολλααα πενταπλα μην αυτες τις μερες). Ειναι θεμα του Aops πληκτρολογιoυ? ή μπορω να αλλάξω καπου την κωδικοποιηση, γτ δεν το βρηκα

 

Ήμουν εγώ στην RB με dorimanx για δύο μέρες και γύρισα σήμερα στην PACman που μ'άρεσε πολύ περισσότερο. Για το θέμα με τα sms που λες υπάρχουν δύο λύσεις. Εγκαθιστάς τροποποιημένο το mms.apk που στέλνει ελληνικά με 160 χαρακτήρες, ή περνάς σε άλλο πρόγραμμα όπως το GoSMS Pro που έχει επιλογή για ελληνικά. Το BLN δουλεύει κανονικά και έχει και swipe to wake up, όπου ξυπνάς το κινητό και ανοίγεις την οθόνη με ένα swipe Από τα αριστερά προς τα δεξιά και πολλές άλλες προσθήκες που προσφέρει ο dori. Για το data που λες κρατουσα πατημένο το toggle και με πήγαινε στις επιλογές και το απενεργοποιούσα από εκεί.

Για το τροποποιημένο mms.apk έχω link να σου δώσω, αλλά είναι άσπρο το πρόγραμμα και δεν είναι inverted.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν εγώ στην RB με dorimanx για δύο μέρες και γύρισα σήμερα στην PACman που μ'άρεσε πολύ περισσότερο. Για το θέμα με τα sms που λες υπάρχουν δύο λύσεις. Εγκαθιστάς τροποποιημένο το mms.apk που στέλνει ελληνικά με 160 χαρακτήρες, ή περνάς σε άλλο πρόγραμμα όπως το GoSMS Pro που έχει επιλογή για ελληνικά. Το BLN δουλεύει κανονικά και έχει και swipe to wake up, όπου ξυπνάς το κινητό και ανοίγεις την οθόνη με ένα swipe Από τα αριστερά προς τα δεξιά και πολλές άλλες προσθήκες που προσφέρει ο dori. Για το data που λες κρατουσα πατημένο το toggle και με πήγαινε στις επιλογές και το απενεργοποιούσα από εκεί.

Για το τροποποιημένο mms.apk έχω link να σου δώσω, αλλά είναι άσπρο το πρόγραμμα και δεν είναι inverted.

Παιζει να στειλεις λινκ γοα να μην ψαχνω? Οχι inverted δηλ? Δεν θα μπορω να αλλαξω χρωματα? γτ το λευκο ειναι αρρωστιαρικο!

Αυτο με το κρατημενο toggle κανω και εγω, μαλλον ειναι θεμα κερνελ.

Το BLN και Swype εννοεις οτι δουλευαν με dori, οχι με τον δικο της κερνελ? Θα τον περασω κ ελπιζω να μην χαλασει την αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να στειλεις λινκ γοα να μην ψαχνω? Οχι inverted δηλ? Δεν θα μπορω να αλλαξω χρωματα? γτ το λευκο ειναι αρρωστιαρικο!

Αυτο με το κρατημενο toggle κανω και εγω, μαλλον ειναι θεμα κερνελ.

Το BLN και Swype εννοεις οτι δουλευαν με dori, οχι με τον δικο της κερνελ? Θα τον περασω κ ελπιζω να μην χαλασει την αυτονομια.

 

Το BLN δουλεύει μόνο με Dorimanx. Το swype δουλεύει κανονικά, αυτό που σου είπα πριν είναι του slide2wake που περνάς το δάχτυλό σου από την οθόνη και ανοίγει όταν έιναι κλειστή, αντί να πατάς το home ή το κομπί ξεκλειδώματος... Μ'αρέσει αρκετά αυτή η επιλογή για αυτό την ανέφερα. Το mms.apk που σου λέω είναι ασπρουλιάρικο αλλά υπάρχουν τρόποι να το αλλάξεις αυτό.

Σου παραθέτω το link για το thread: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591989%22

Επιλέγεις αυτό που λέει "CM10.1 (JB 4.2): v2 APK"

Επίσης καθώς στον Dorimanx έχεις την επιλογή να χρησιμοποιήσεις την επιλογή Battery Profile που είναι οι governors ρυθμισμένοι ελαφρώς προς την εξοικονόμηση μπαταρίας αντι για OC και τα ρέστα

Edited by fitifititis
Link to comment
Share on other sites

Ο τελευταίος dorimanx δουλεύει σωστα στην jellybam 6.4.0..?

Γιατί φλασαρα τον Siyah 5 και στο boot μετά το γνωστό θαυμαστικο, εχω μαύρη οθονη.. Δεν ξερω τι παιζει

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γρήγορη ερώτηση και μάλλον εύκολη η απάντηση για εσάς:

 

Οταν κάνω απεγκατάσταση μιας εφαρμογής, εξακολουθεί και μου εμφανίζεται το εικονίδιο της στη λίστα των εφαρμογών. Μήπως δεν κάνω κάτι καλα; Τι άλλο πρεπει να διαγραψω για να εξαφανιστεί εντελώς; Σημείωση δεν εχω κανει root...

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γρήγορη ερώτηση και μάλλον εύκολη η απάντηση για εσάς:

 

Οταν κάνω απεγκατάσταση μιας εφαρμογής, εξακολουθεί και μου εμφανίζεται το εικονίδιο της στη λίστα των εφαρμογών. Μήπως δεν κάνω κάτι καλα; Τι άλλο πρεπει να διαγραψω για να εξαφανιστεί εντελώς; Σημείωση δεν εχω κανει root...

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων!

Πώς την κάνεις απεγκατάσταση; Όταν πατάς πάνω στο εικονήδιο μετά την απεγκατάσταση ανοίγει η εφαρμογή κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Πώς την κάνεις απεγκατάσταση; Όταν πατάς πάνω στο εικονήδιο μετά την απεγκατάσταση ανοίγει η εφαρμογή κανονικά;

 

Κάνω uninstall. Το εικονίδιο μετά ειναι σκοτεινό, σαν μαύρο, μου δείχνει SD στο πλάι, προφανώς ίχνος από την κάρτα μνήμης;;; Οταν το πατάω μου λέει application not installed in your phone!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γρήγορη ερώτηση και μάλλον εύκολη η απάντηση για εσάς:

 

Οταν κάνω απεγκατάσταση μιας εφαρμογής, εξακολουθεί και μου εμφανίζεται το εικονίδιο της στη λίστα των εφαρμογών. Μήπως δεν κάνω κάτι καλα; Τι άλλο πρεπει να διαγραψω για να εξαφανιστεί εντελώς; Σημείωση δεν εχω κανει root...

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων!

 

Μηπως πατας απενεργοποιηση (παγωμα) και οχι απεγκατασταση καταλαθος?

 

Το BLN δουλεύει μόνο με Dorimanx. Το swype δουλεύει κανονικά, αυτό που σου είπα πριν είναι του slide2wake που περνάς το δάχτυλό σου από την οθόνη και ανοίγει όταν έιναι κλειστή, αντί να πατάς το home ή το κομπί ξεκλειδώματος... Μ'αρέσει αρκετά αυτή η επιλογή για αυτό την ανέφερα. Το mms.apk που σου λέω είναι ασπρουλιάρικο αλλά υπάρχουν τρόποι να το αλλάξεις αυτό.

Σου παραθέτω το link για το thread: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591989%22

Επιλέγεις αυτό που λέει "CM10.1 (JB 4.2): v2 APK"

Επίσης καθώς στον Dorimanx έχεις την επιλογή να χρησιμοποιήσεις την επιλογή Battery Profile που είναι οι governors ρυθμισμένοι ελαφρώς προς την εξοικονόμηση μπαταρίας αντι για OC και τα ρέστα

Το εγκατεστησα με esExplorer και εκανα και μια επανεκκινηση αλλα παλι 70 χαρακτηρες στελνει.

Επισης εχεις καμια ιδεα γτ δεν μου διαβαζει την εξωτερικη Sd? την βλεπει στο storage αλλα οχι απο τα explorers

Edited by dimitris_86
Link to comment
Share on other sites

Κάνω uninstall. Το εικονίδιο μετά ειναι σκοτεινό, σαν μαύρο, μου δείχνει SD στο πλάι, προφανώς ίχνος από την κάρτα μνήμης;;; Οταν το πατάω μου λέει application not installed in your phone!

 

Δοκίμασε να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή που κάνει unistall όπως το titanium backup.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω uninstall. Το εικονίδιο μετά ειναι σκοτεινό, σαν μαύρο, μου δείχνει SD στο πλάι, προφανώς ίχνος από την κάρτα μνήμης;;; Οταν το πατάω μου λέει application not installed in your phone!

 

Εντάξει το βρήκα! Θέλει και από την κάρτα uninstall. Απλό. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...