Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok θα προχωρησω αυριο να δοκκμασω και αν κολησω καπου ξαναρωταω αλλα οντως εχω ακουσει καποια προβληματακια και με ληψη φωτο κακη ποιοτητα η κατι τετοιο δεν ξερω αν αληθευουν!!

 

Θα δοκιμάσω αύριο με μια gb επίσημη που έχω backup και με την τωρινή και θα δω για διάφορες γιατί να σου πω την αλήθεια ευχαριστημενος είμαι αλλά το έχω διαβάσει και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους,

 

Τον δικό μου γαλαξία τον έχω rooted με custom 4.0.4, αλλά όταν τον αγόρασα πέρσι φόραγε GB.

 

Θέλω όμως να κάνω root της αδερφής μου που είναι original με ICS 4.0.3 και λέω να ακολουθήσω τον πρώτο τρόπο root και έπειτα να φλασάρω από CWM μια ROM με CF kernel.

 

Διαβάζω όμως πολλά για Softbrick , hardbrick κλπ κλπ κλπ. Υπάρχει τέτοιο θέμα? Μήπως να το αφήσω καλύτερα ?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ραδιόφωνο, spirit Fm. Δεν χρειάζεται ίντερνετ.

 

Και το είχα δει που το προτείνανε αλλά νόμιζα πως ήταν ίντερνετικο.

Το κατέβασα σπασμένο για να δω πως δουλεύει μην δεν μ'αρεσει και το αγοράσω τσάμπα αλλά δεν δούλεψε.

Με των 2 ευρώ θα κάνω την δουλειά μου;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Τον δικό μου γαλαξία τον έχω rooted με custom 4.0.4, αλλά όταν τον αγόρασα πέρσι φόραγε GB.

 

Θέλω όμως να κάνω root της αδερφής μου που είναι original με ICS 4.0.3 και λέω να ακολουθήσω τον πρώτο τρόπο root και έπειτα να φλασάρω από CWM μια ROM με CF kernel.

 

Διαβάζω όμως πολλά για Softbrick , hardbrick κλπ κλπ κλπ. Υπάρχει τέτοιο θέμα? Μήπως να το αφήσω καλύτερα ?

 

Γιατί δεν κάνεις root με τον δεύτερο τρόπο (CFRoot) ? Θεωρώ οτι ειναι ποιο εύκολο και ποιο απλό .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω omega v15.1 και εχω θεμα με την μπαταρια.Το κινητο δεν πρεπει να μπαινει σε sleep mode το βραδυ καθως μου χαλαει περιπου 20% μπαταρια χωρις να το κανω τιποτα.Οπως ειδα στις λεπτομεριες ιστορικου το κινητο κανει αφυπνιση για μεγαλα διαστηματα οταν εγω κοιμαμαι.Υπαρχει καποιο προγραμμα που να μου λεει ποιες εφαρμογες καταναλωνουν πιο πολυ μπαταρια?Επισης το remove battery stats το κανεις οταν το κινητο ειναι φουλ φορτισμενο η ξεφορτιστω???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω omega v15.1 και εχω θεμα με την μπαταρια.Το κινητο δεν πρεπει να μπαινει σε sleep mode το βραδυ καθως μου χαλαει περιπου 20% μπαταρια χωρις να το κανω τιποτα.Οπως ειδα στις λεπτομεριες ιστορικου το κινητο κανει αφυπνιση για μεγαλα διαστηματα οταν εγω κοιμαμαι.Υπαρχει καποιο προγραμμα που να μου λεει ποιες εφαρμογες καταναλωνουν πιο πολυ μπαταρια?Επισης το remove battery stats το κανεις οταν το κινητο ειναι φουλ φορτισμενο η ξεφορτιστω???

 

Εγώ χρησιμοποιώ το BetterBatteryStats πολύ καλό .

 

Νομίζω οτι πρπεπει να ειναι πλήρως φορτισμένη η μπαταριά για να κάνεις remove battery stats

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει βαλει κανεις paranoidandroid cm10 να μου πει εντυπωσεις?:D

 

Υποτίθεται βγήκε η πιο σταθερή έκδοση jb pa έκδοση μέχρι τώρα η οποία είναι η 2.0. Λέω να της ρίξω μια ματιά σαν 2η από περιέργεια.. αν και με την 1.4 που είμαι εδώ και πόσο καιρό πρόβλημα δεν είχα. Αν τη δοκίμασες κάνε ένα κόπο να μας πεις και εσύ εντυπώσεις :-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Έχω αυτή τη rom ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1569686 την Themed όχι την Lite) , αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος από το σήμα. Δηλαδή εκεί που μιλάω ξαφνικά χάνεται το σήμα και μου τερματίζει την κλήση. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο μόντεμ που να είναι καλό για cosmote και συμβατό με την rom μου ; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Φοράει κανένας Cm10 JellyBean?

Επίσης δουλεύει κανένας το total recall για ηχογράφηση κλήσεων?

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται!

Μόλις φλάσαρα και εγώ την PA 2.1 και μέχρι τώρα όλα καλά!

Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι ότι δεν "βλέπει" την external sd στην σωστή θέση (ξέρω ότι είναι γνωστό προβλήματα - μπορώ να την "δω" εδώ: /extSdCard/)

Στην προηγούμενη rom που είχα (PA 1.5) χρησιμοποιούσα το RemountSD από τους XDA, αλλά είχα ένα θεματάκι με την κάμερα. Δεν μπορούσα να αποθηκεύσω τις φωτογραφίες/βιντεο στην εξωτερική - μόνο εσωτερική μνήμη.

Υπάρχει κάποιο άλλο fix/app που μπορώ να χρησιμοποιήσω (ή κάποιο καλύτερο)? (όχι πως με ενοχλεί να αποθηκεύω τις φωτογραφίες στην εσωτερική, απλός ρωτάω μπορεί να υπάρχει κάτι καλύτερο)

Link to comment
Share on other sites

Πώς ακριβώς? Μπορείς και ηχογραφείς κλήσεις εσύ? Πρέπει να έχει κάποιο θέμα με τη ράμ ακόμα βέβαια η cm10.

 

Edit: Τελικά βρήκα άκρη με την ηχογράφηση και φαίνεται καλή η rom (ParanoidΑndroid Jb) . Σε συνδιασμο με 1,2 θέματα που μπορείς να περάσεις και να αλλάξεις και τις σε εφαρμογές σε σκούρο φόντο το κινητό γίνεται πανέμορφο. Αλλά έχει θέμα ακόμα με τη ram η οποία δεν φαίνεται να δουλεύει σωστά όπως με ενοχλεί απίστευτα που ανοίγει σιγά σιγά η φωτεινότητα όταν ξυπνάς το κινητό..με τη μία θέλω! Εν ολίγοις δεν τη συστήνω ακόμα για καθημερινή χρήση αλλά είναι τρομερό project με απίστευτες δυνατότητες (hybrid - phone/phablet/tablet modes).

Όσον αφορά τα υπόλοιπα, απλά πετάει..

Από support όμως.. Γιοκ. Να απαντήσουν σε ερωτήσεις σχετικά με wallpapers ξέρουν, σε ουσιαστικές.. Μπα.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

παιδιά με την τελευταία Resurrection παρουσιάζεται και σε σας πρόβλημα με την μπαταρία? πρέπει να το φορτίζω 2 φορες την μέρα.ενώ με προηγούμενες εκδόσεις μου κράταγε 2 μέρες
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά με την τελευταία Resurrection παρουσιάζεται και σε σας πρόβλημα με την μπαταρία? πρέπει να το φορτίζω 2 φορες την μέρα.ενώ με προηγούμενες εκδόσεις μου κράταγε 2 μέρες

 

Άλλαξε kernel και βάλε Dorimanx-SGII-ICS-V5.76B-T-23-00-D-08-09 από εδώ:

- http://www.dorimanx.com/Android-ICS/

- http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1617219

Πολύ καλή μπαταρία (από τους καλύτερους kernel για αυτό το σκοπό), και smooth.

 

Επίσης κάνε logout από Latitude και από Talk εαν δεν τα χρησιμοποιείς.

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όποιος θέλει ας δοκιμάσει την καινούργια Wanamlite v12.5 ICS 4.0.4 XWLPX η οποία είναι πραγματικά ότι καλύτερο έχω δει στο τηλέφωνο μας!!! Με όλες τις εφαρμογές εγκατεστημένες και να τρέχει από πίσω το Go SMS Pro από εκεί που είχα με την Omega 15.1 ελεύθερη μνήμη περίπου 200-250 MB έχω σταθερά 300-400 ΜΒ και από θερμοκρασίες με wi-fi ή data και φόρτιση παράλληλα έφτανα 43 βαθμούς κελσίου τώρα δεν λέει να φτάσει 38!!!! Από άποψη smoothness, ταχύτητας αλλά και μπαταρία πραγματικά πιστεύω ότι αφήνει πίσω όλες τις GB...
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση, βρήκε στις διακοπές η αδερφή μου ένα samsung S2 I9100 κλειδωμένο στην Τ-mobile, δεν ξέρω από ποιά χώρα. υπάρχει οδηγός unlock; επειδή δεν έχω ιδέα από samsung
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, θέλω να κάνω μια ερώτηση καθώς εδώ και καιρό "ψήνομαι" για την εν λόγω αλλαγή :) Είμαι rooted με custom Rom & CF Kernel (LPU 4.0.4) .

 

Θέλω να αλλάξω launcher, αλλά ψάχνω κάτι που να μην τρώει περισσότερη μπαταρία από τον stock αλλά και να μην είναι πιο βαρύς. Any ideas?????

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, θέλω να κάνω μια ερώτηση καθώς εδώ και καιρό "ψήνομαι" για την εν λόγω αλλαγή :) Είμαι rooted με custom Rom & CF Kernel (LPU 4.0.4) .

 

Θέλω να αλλάξω launcher, αλλά ψάχνω κάτι που να μην τρώει περισσότερη μπαταρία από τον stock αλλά και να μην είναι πιο βαρύς. Any ideas?????

 

Θεωρητικά ο Apex ή o Nova

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όποιος θέλει ας δοκιμάσει την καινούργια Wanamlite v12.5 ICS 4.0.4 XWLPX η οποία είναι πραγματικά ότι καλύτερο έχω δει στο τηλέφωνο μας!!! Με όλες τις εφαρμογές εγκατεστημένες και να τρέχει από πίσω το Go SMS Pro από εκεί που είχα με την Omega 15.1 ελεύθερη μνήμη περίπου 200-250 MB έχω σταθερά 300-400 ΜΒ και από θερμοκρασίες με wi-fi ή data και φόρτιση παράλληλα έφτανα 43 βαθμούς κελσίου τώρα δεν λέει να φτάσει 38!!!! Από άποψη smoothness, ταχύτητας αλλά και μπαταρία πραγματικά πιστεύω ότι αφήνει πίσω όλες τις GB...

 

Ισάξια (επιτέλους;), αν όχι ένα κλικ κατώτερη θα έλεγα από gb στην ταχύτητα-απόκριση του κινητού.

Από μπαταρία όμως ακόμα πίσω...

Στο θέμα της μνήμης είμαι σίγουρος ότι κάνεις λάθος.Σου έπιανε η ωμέγα 600MB;;;;;;;;;;

 

Από ics, αφήνει πίσω καμιά;

Swyped from my SII using tapatalk

 

ΟΛΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

http://s2tip.blogspot.gr/2012/09/portedappvideoplayer-from-note-with.html

 

Ο video player του note για samsung based 4.0.4.Τον δοκίμασα σε wanamlite και λειτουργεί απροβλημάτιστα. :)

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την κατεβάζω τώρα και εγώ.θέματα για την μπάρα που τ' κατεβάζουμε που μπορώ να βρω; έχω αυτό που είναι η ώρα επάνω και από κάτω τα icons που ανάβουν τα ίδια όμως

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ισάξια (επιτέλους;), αν όχι ένα κλικ κατώτερη θα έλεγα από gb στην ταχύτητα-απόκριση του κινητού.

Από μπαταρία όμως ακόμα πίσω...

Στο θέμα της μνήμης είμαι σίγουρος ότι κάνεις λάθος.Σου έπιανε η ωμέγα 600MB;;;;;;;;;;

 

 

 

ΟΛΕΣ.

 

Με omega είχα από 550-600 MB μνήμη σε χρήση χωρίς να τρέχει κάποια εφαρμογή στο backgroung σε αντίθεση όπου τώρα είμαι στα 580 με ανοιχτό tapatalk, go sms pro, apex launcer, mozilla firefox και το PowerAmp να παίζει μουσική ... Πραγματικά μόνο με την δικιά σου Στρατο μπορώ να την συγκρινω!

Edited by djtutis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...