Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η καμερα πλεον δουλευει κανονικα. Δεν μπορεις ομως να κανεις βιντεοκλησεις μεσω παροχου (μεσω skype κτλ γινεται).

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν βάζουν βίντεο κλήση μέσω του πάροχου; Εγώ θέλω να μιλάω από εκεί π.χ, και όχι από το Skype

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν βάζουν βίντεο κλήση μέσω του πάροχου; Εγώ θέλω να μιλάω από εκεί π.χ, και όχι από το Skype

 

Δεν γνωρίζω αλλά προφανώς δεν μπορούν, δεν είναι ότι δεν θέλουν.

Βασικά η βίντεο κλήση μεσω παροχου, η επιλογη noise reduction (εναλλαγη μικροφωνου) κατα τη διαρκεια κλησης και η επιλογη αποστολης αρχειου μεσω wifi (dlna share πχ) ειναι τα 3 ψεγαδια που έχουν μείνει για'μενα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αλλά προφανώς δεν μπορούν, δεν είναι ότι δεν θέλουν.

Βασικά η βίντεο κλήση μεσω παροχου, η επιλογη noise reduction (εναλλαγη μικροφωνου) κατα τη διαρκεια κλησης και η επιλογη αποστολης αρχειου μεσω wifi (dlna share πχ) ειναι τα 3 ψεγαδια που έχουν μείνει για'μενα.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Αν τα είχε αυτά ίσως άγγιζε την τελειότητα.

Link to comment
Share on other sites

Η Resurrection είναι καθ'όλα πλήρης στις λειτουργίες της όπως και η stock ROM ;

 

Μόνο ραδιόφωνο ΔΕΝ έχει (αλλά μπορείς να βάλεις το Spirit FM) και δεν μπορείς να πραγματοποιήσεις κλήσεις μέσω GSM δικτύου...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ραδιόφωνο ΔΕΝ έχει (αλλά μπορείς να βάλεις το Spirit FM) και δεν μπορείς να πραγματοποιήσεις κλήσεις μέσω GSM δικτύου...

 

To πρώτο παει και έρχεται , το δεύτερο είναι πολύ σκληρό .. Με βλέπω να μένω στην Stock Rom που τα έχει όλα και ας είναι πιο αργη.

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

Μόνο ραδιόφωνο ΔΕΝ έχει (αλλά μπορείς να βάλεις το Spirit FM) και δεν μπορείς να πραγματοποιήσεις κλήσεις μέσω GSM δικτύου...

 

Κλησεις σε GSM δικτυο μπορεις, βιντεοκλησεις οχι.

Link to comment
Share on other sites

Την Δευτερα εγω παραλαμβανω ενα γαλαξια 2 με resurrection rom..Δεν θα εχει ραδιοφωνο δηλαδη??Πολυ βασικο για εμενα η απουσια ραδιοφωνου...:(Πως γυρναω σε custom σε περιπτωση που δεν εχει ραδιοφωνο??τι ειναι το spirit fm??ραδιοφωνο μεσω διαδικτυου??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Την Δευτερα εγω παραλαμβανω ενα γαλαξια 2 με resurrection rom..Δεν θα εχει ραδιοφωνο δηλαδη??Πολυ βασικο για εμενα η απουσια ραδιοφωνου...:(Πως γυρναω σε custom σε περιπτωση που δεν εχει ραδιοφωνο??τι ειναι το spirit fm??ραδιοφωνο μεσω διαδικτυου??

 

Μπορείς ειτε να γυρίσεις σε stock κατάσταση περνώντας με odin ενα επίσημο firmware ειτε αν θέλεις βάζεις μια άλλη custom rom που να εχει radio με cwm .

To spirit ραδιόφωνο κανονικο οχι streaming https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mikersmicros.fm_li&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5taWtlcnNtaWNyb3MuZm1fbGkiXQ..

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Μιχαλη...:happy:Μαλλον θα περασω το spirit γιατι απο οτι διαβασα η ressurection εχει πολλα δυνατα χαρακτηριστικα για να την αποχωριστεις για ενα δεκτη ραδιοφωνου...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Μιχαλη...:happy:Μαλλον θα περασω το spirit γιατι απο οτι διαβασα η ressurection εχει πολλα δυνατα χαρακτηριστικα για να την αποχωριστεις για ενα δεκτη ραδιοφωνου...

 

Ακριβώς !!

Και αφού το πρόβλημα σου λύνεται με το spirit δεν υπάρχει λόγος να μην την δοκιμάσεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Resurrection remix v2.6 ή Paranoidandroid v1.6a?? Εγώ ανάμεσα σε αυτές παίζω.. Αν και δεν έχω κάποιο παράπονο από την Omega.. :happy:
Link to comment
Share on other sites

Resurrection remix v2.6 ή Paranoidandroid v1.6a?? Εγώ ανάμεσα σε αυτές παίζω.. Αν και δεν έχω κάποιο παράπονο από την Omega.. :happy:

 

Και εγω σε αυτες τις δυο ειχα καταληξει και τελικα με κερδισε η paranoid.... ειναι πιο γρηγορη και πιο σταθερη.... αυτο δεν το καταλαβαινεις με 2 λεπτα χρηση.... και ειναι και καλυτερο το scrollαρισμα της..... αλλα θελει δουλεια στο στησιμο της...!!! αξιζει ομως... ;)

Link to comment
Share on other sites

Resurrection remix v2.6 ή Paranoidandroid v1.6a?? Εγώ ανάμεσα σε αυτές παίζω.. Αν και δεν έχω κάποιο παράπονο από την Omega.. :happy:

 

Θα σου πρότεινα να ρίξεις και μια ματιά στην SlimRom.Πολύ ενδιαφέρουσα rom που συνδιάζει AOSP AOKP και πολυ slimmed down ICS (50mb)

 

Την εβαζα σε ι9000 φίλων αλλά και 2 μέρες που την τρέχω εδώ πάει σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση.Είμαι έτοιμος να περάσω τον siyah kernel v3.4 και την parandroid rom.Για να αλλάξω τον kernel απο τον απλό ρουτ gb στον siyah πρέπει να κάνω κάτι άλλο πέρα απο το flashαρισμα με odin; Θέλω να πω αν πρέπει να είμαι σε isc για το κάνω ή δεν παίζει ρόλο;

Επίσης να πω πως θα το κάνω απο cwm recovery το flashαρισμα. Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα έτσι;

Edited by billraven

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση.Είμαι έτοιμος να περάσω τον siyah kernel v3.4 και την parandroid rom.Για να αλλάξω τον kernel απο τον απλό ρουτ gb στον siyah πρέπει να κάνω κάτι άλλο πέρα απο το flashαρισμα με odin; Θέλω να πω αν πρέπει να είμαι σε isc για το κάνω ή δεν παίζει ρόλο;

Επίσης να πω πως θα το κάνω απο cwm recovery το flashαρισμα. Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα έτσι;

 

Πρέπει απλά να κατεβάσεις και να τρέξεις πρώτα το "Ultimate_Kernel_Cleaning_Script_v2.6.5", ώστε να καθαρίσεις υπολείμματα από προηγούμενο kernel και ύστερα να περάσεις τον siyah v3.4.. Όλα αυτά σε Recovery έτσι?.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει απλά να κατεβάσεις και να τρέξεις πρώτα το "Ultimate_Kernel_Cleaning_Script_v2.6.5", ώστε να καθαρίσεις υπολείμματα από προηγούμενο kernel και ύστερα να περάσεις τον siyah v3.4.. Όλα αυτά σε Recovery έτσι?.. :happy:

 

Αυτό το πρόγραμμα είναι η αλήθεια δεν το γνώριζα.Κάνει την δουλειά απο pc ή και απο το κινητό; Τον siyah απο cwm recovery θα τον περάσω.Απλά δεν ξέρω αν θα μπεί σε loop λόγο ότι έχω gb πάνω και δεν είμαι σίγουρος αν ο kernel θα bootαρει κανονικά.Αλλιώς θα πρέπει να κάνω το update σε ics μετά να το rootαρω ξανά με cf και μετά να περάσω τον siyah.Εκτός και αν κάνω λάθος...

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόγραμμα είναι η αλήθεια δεν το γνώριζα.Κάνει την δουλειά απο pc ή και απο το κινητό; Τον siyah απο cwm recovery θα τον περάσω.Απλά δεν ξέρω αν θα μπεί σε loop λόγο ότι έχω gb πάνω και δεν είμαι σίγουρος αν ο kernel θα bootαρει κανονικά.Αλλιώς θα πρέπει να κάνω το update σε ics μετά να το rootαρω ξανά με cf και μετά να περάσω τον siyah.Εκτός και αν κάνω λάθος...

 

Το προγραμματάκι το τρέχεις από το κινητό όταν είσαι σε recovery, προτού περάσεις το νέο kernel.. Τώρα όσον αφορά τον siyah 3.4, βλέπω πως οι εκδόσεις (3.X) δεν είναι συμβατές με gb.. Αλλά εσένα δεν σε απασχολεί, εφόσον σκοπεύεις να περάσεις Paranoid rom, η οποία θα σε πάει σε 4.0.4.. Οπότε λογικά, περνάς πρώτα rom και έπειτα siyah 3.4.. ;)

Link to comment
Share on other sites

οκ.Ευχαριστώ πολύ παιδιά!Θα σας πω νεότερα μόλις την τεστάρω λίγες μέρες! :cool:

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω ένα galaxy s2 με official rom 4.0.3 και δεν συνδέεται με το wifi , ξερεται αν υπάρχει κανένα γενικό πρόβλημα και αν ναι υπάρχει κάποια λύση

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!

Ποιος αλλος τροπος υπαρχει, εκτος απο το titanium backup σε root κινητο, να απεγκαταστησεις εφαρμογες του συστηματος?

Με το root explorer ας πουμε αν παω στη διαδρομη system/app και διαγραψω τα apk των εφαρμογων που δε θελω, γινεται?

Και αν υπαρχουν φυσικα και αλλοι τροποι.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...