Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδες.

Επειδη σκεφτομαι να περασω στη συσκευη μου το touchwiz του s3, υπαρχει καποιος οδηγος για να δω

πως θα ξεκινησω την διαδικασια και ποιο αρχειο θα πρεπει να χρησιμοποιησω?

Επισης χρειαζεται να φοραω custom rom για να δουλεψει σωστα, η μπορω και με την μανισια?

Οποιο τον χρησιμοποιουν, αξιζει η ειναι μπαρουφα?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδες.

Επειδη σκεφτομαι να περασω στη συσκευη μου το touchwiz του s3, υπαρχει καποιος οδηγος για να δω

πως θα ξεκινησω την διαδικασια και ποιο αρχειο θα πρεπει να χρησιμοποιησω?

Επισης χρειαζεται να φοραω custom rom για να δουλεψει σωστα, η μπορω και με την μανισια?

Οποιο τον χρησιμοποιουν, αξιζει η ειναι μπαρουφα?

 

Μπορείς να δοκιμάσεις κάνοντας βέβαια πάντα ενα backup

Έμενα προσωπικά οταν το έβαλα δεν μου έκανε κλικ.....

Εδω είναι ενας οδηγός http://www.stuff4android.com/2012/06/02/samsung-galaxy-s2-gt-i9100-installing-the-galaxy-s3-touchwiz-ux-launcher/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Εχω ενα τεραστιο προβλημα,προσπαθησα χθες βραδυ να βαλω το beats audio που χρησιμοποιουν τα htc στο galaxy s 2 μου!Οπως φαινεται ομως μαλλον δεν ημουν καλα διαβασμενος κ η συσκευη κρασαρε με αποτελεσμα να κανει συνεχως επανεκινηση το κινητο και να μου βγαζει ενα μηνυμα ''ΣΕΤ ΗΧΟΥ ΔΙΑΚΟΠΗΚΕ ΟΚ''...Μετα σκεφτηκα οτι ισως βγαλω τη καρτα μνημης να καταφερω κατι...και οντως καταφερα!Ανοιγει το κινητο μου κολλαει 5-6 φορες βγαζοντας το μηνυμα που σας προανεφερα κ μετα λειτουργει κανονικα (εχοντας βεβαια καποιες αναλαμπες βγαζοντας το μηνυμα που σας ειπα ανα ωρα)!Τι reset στα εργοστασιακα settings του εκανα απο cwm,τι reset απο τις ρυθμισεις του κινητου!Το πραγμα ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!:mad::mad::mad:

Σας παρακαλω βρειτε μου μια λυση γιατι θα το σπασω!Εχω πελαγωσει!!!

''ΑΕΚ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ ΞΕΡΙΖΩΜΕΝΗ''
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση... τωρα φοραω την Resurrection Remix ics v2.2 AOKP-B38 4.0.4 , σε σχεση με αλλες rom ειναι καλη;; πχ σε σχεση με την paranoid... ποια απ ολες τις rom ειναι πιο γρηγορη ;;;

 

Η Omega aokp v4 είναι πιο σταθερή .....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Εχω ενα τεραστιο προβλημα,προσπαθησα χθες βραδυ να βαλω το beats audio που χρησιμοποιουν τα htc στο galaxy s 2 μου!Οπως φαινεται ομως μαλλον δεν ημουν καλα διαβασμενος κ η συσκευη κρασαρε με αποτελεσμα να κανει συνεχως επανεκινηση το κινητο και να μου βγαζει ενα μηνυμα ''ΣΕΤ ΗΧΟΥ ΔΙΑΚΟΠΗΚΕ ΟΚ''...Μετα σκεφτηκα οτι ισως βγαλω τη καρτα μνημης να καταφερω κατι...και οντως καταφερα!Ανοιγει το κινητο μου κολλαει 5-6 φορες βγαζοντας το μηνυμα που σας προανεφερα κ μετα λειτουργει κανονικα (εχοντας βεβαια καποιες αναλαμπες βγαζοντας το μηνυμα που σας ειπα ανα ωρα)!Τι reset στα εργοστασιακα settings του εκανα απο cwm,τι reset απο τις ρυθμισεις του κινητου!Το πραγμα ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!:mad::mad::mad:

Σας παρακαλω βρειτε μου μια λυση γιατι θα το σπασω!Εχω πελαγωσει!!!

 

Αν δεν βρεις κάποια λύση μπορείς να ξαναπεράσεις με odin το firmware που εχεις και θα γινει σαν καινουργιο . ;)

Κάνοντας βεβαια factory reset πριν και μετα το πέρασμα του.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

τι ενοεις πιο σταθερη;;;

 

Tην τελευταία περίοδο επειδή εχω άπeιρο ελευθερο χρόνο καθότι ΑΝΕΡΓΟΣ:!: εχω φλασάρει οτι μου έχει κάνει κλίκ στο xda,ε πάντα ξαναγυρίζω στην v4,είναι απίστευτα γρήγορη και 'εχει τα λιγότερα bugs..

Δυστυχώς ο ioathe μάλλον την <εγκαταλείπει> οπότε θα δοκιμάσω την νέα paranoid η θα στραφω στην resurrection..

Link to comment
Share on other sites

Paranoid και τα μυαλά στα κάγκελα! Περιμένω την 1.2 πως και πως.. Ήδη έχει δημοσιευθεί το changelog της και σήμερα είναι η μέρα "χτισίματος" της ρομ.. Για να δούμε :D

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως κ εγω ενω ειμαι της μαμας Samsung based rom κολλησα κ εμεινα με paranoid.

Μεχρι κ η καμερα με την εφαρμογη lgcam στρωνει, το samsung keyboard το περασα, συγχρονισμοι ολα οκ δυστυχως ομως παιζουν οι γνωστες ασθενειες της cm9..

Video Codecs (μου λαγγαρει σε βιντεο υψηλης αναλυσης με το Dice που πριν επαιζαν αριστα), βιντεοκληση, επιλογη για αλλαγη μικροφωνου εν ωρα κλησης, ενημερωση οτι υπαρχει πληρης φορτιση κτλ.

Αλλα πραγματικα εχει τοσα καλα στοιχεια που προσπερνας τα αρνητικα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά επειδή ακούω για την paranoid και θέλω να τη δοκιμάσω μπορείτε να μου δώσετε κάποιο link να την κατεβάσω?τη βρήκα στο xda αλλά δεν ξέρω τι από όλα να κατεβάσω.ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Απλώς το κατεβάσεις σαν zip και φλασαρεις,εγώ πλέον αυτόν χρησιμοποιώ..

 

Πραγματι, ειναι πολυ καλος και σφαιρατος θα ελεγα.

Συν οτι κατεβασα και μερικα live wallpapers του galaxy s3 και το εχω κανει σενιο.:p

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παρακαλω

 

μολις εβαλα την omega v4.0 aokp μεχρι τωρα ολα καλα αλλα δεν εχει μεσα τo play store απο που το κατεβαζω η βρισκω ;

 

οκ τα βρηκα

Edited by P270
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

Απο αυριο ''μετακομιζω'' απο το γειτονικο Galaxy s στο S2.Kαι μολις ειχα περασει μια ωραια g.b2.3.6 αλλα δεν πειραζει μαλλον εε.....;;;;;

Tελος παντων αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης:Τον TW Launcher δεν τον θελω καθολου-εκτος και αν γινεται να εχει επιλογη για να κανω αποκρυψη των εφαρμογων που δεν θελω να εμφανιζονται --Στο Galaxy S ειχα βρει την ησυχια μου με τον Holo launcher με ειχε βολεψει αφανταστα.Υπαρχει κατι αντιστοιχο-οχι Go launcher-να βαλω;Και αν ναι η εφαρμογη Home Switcher δουλευει στο S2 με ICSπου εχει ηδη(δεν θυμαμαι ποια ver.αυριο θα ξερω)

Εχω ακουσει καλα λογια για APEX & Nova τι λέτε;;

Κατι τελευταιο...ο λογος που εκανα root και φλασαρα την 2.3.6 ηταν το battery drain της 2.3.3.Υπαρχει θεμα με battery drain και στο S2 με ICS;;Και αν ναι ποια προτεινεται να βάλω;;;

Ευχαριστω εκ των προτερων και καλως σας βρήκα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω βάλει την Checkrom RevoHd6 με Neak kernel γιατι το τηλεφωνο για μένα έχει απίστευτη αυτονομία.

Τώρα ξέρει κανένας ποιο Modem παίζει καλύτερα με cosmote?

Επίσης έχω παρατηρήσει ότι μετα από πολυ μεγάλο χρονικό διάστημα όταν το τηλέφωνο μπαίνει se deepsleep συνδεδεμένο με bluetooth ψιλοκολάει και χάνει το δίκτυο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως κ εγω ενω ειμαι της μαμας Samsung based rom κολλησα κ εμεινα με paranoid.

Μεχρι κ η καμερα με την εφαρμογη lgcam στρωνει, το samsung keyboard το περασα, συγχρονισμοι ολα οκ δυστυχως ομως παιζουν οι γνωστες ασθενειες της cm9..

Video Codecs (μου λαγγαρει σε βιντεο υψηλης αναλυσης με το Dice που πριν επαιζαν αριστα), βιντεοκληση, επιλογη για αλλαγη μικροφωνου εν ωρα κλησης, ενημερωση οτι υπαρχει πληρης φορτιση κτλ.

Αλλα πραγματικα εχει τοσα καλα στοιχεια που προσπερνας τα αρνητικα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1580070

 

Βρε εχει και Ελληνες εκει :confused: Και κανουν και τρομερη δουλεια !

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27101359&postcount=8006

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27117774&postcount=8030

 

Για πειτε μας καμια λεπτομερεια παραπανω,αξιζει τον κοπο ? :worry:

Sofe αν θες και εχεις χρονο,πες μας και ολα τα αλλα αρνητικα που εχεις εντοπισει,μιας και εισαι πολυ παραπανω απο δικαιος και εμπειρος.. Ειναι τοσο φοβερη τελικα ? Τι εχει καταφερει το παιδι απο την Κολομβια απο τον Απριλη μεχρι σημερα,γιατι τωρα τον πηρα χαμπαρι εγω.

Βαλε και τα θετικα μιας και ειναι παρα πολλες οι σελιδες.

 

Paranoid και τα μυαλά στα κάγκελα! Περιμένω την 1.2 πως και πως.. Ήδη έχει δημοσιευθεί το changelog της και σήμερα είναι η μέρα "χτισίματος" της ρομ.. Για να δούμε :D

 

Πες μας και εσυ φιλε Sol_Ballads κι'αλλες αρκετες λεπτομερειες..

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος, ωστε να μπορεσω να βαλω ενα live wallpaper ως οθονη κλειδωματος?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

Απο αυριο ''μετακομιζω'' απο το γειτονικο Galaxy s στο S2.Kαι μολις ειχα περασει μια ωραια g.b2.3.6 αλλα δεν πειραζει μαλλον εε.....;;;;;

Tελος παντων αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης:Τον TW Launcher δεν τον θελω καθολου-εκτος και αν γινεται να εχει επιλογη για να κανω αποκρυψη των εφαρμογων που δεν θελω να εμφανιζονται --Στο Galaxy S ειχα βρει την ησυχια μου με τον Holo launcher με ειχε βολεψει αφανταστα.Υπαρχει κατι αντιστοιχο-οχι Go launcher-να βαλω;Και αν ναι η εφαρμογη Home Switcher δουλευει στο S2 με ICSπου εχει ηδη(δεν θυμαμαι ποια ver.αυριο θα ξερω)

Εχω ακουσει καλα λογια για APEX & Nova τι λέτε;;

Κατι τελευταιο...ο λογος που εκανα root και φλασαρα την 2.3.6 ηταν το battery drain της 2.3.3.Υπαρχει θεμα με battery drain και στο S2 με ICS;;Και αν ναι ποια προτεινεται να βάλω;;;

Ευχαριστω εκ των προτερων και καλως σας βρήκα!!!!!!

Εγώ δεν έχω θέμα με battery drain (lpd cosmote). Έχω περάσει τον nova (αγορασμένο) και σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις απόκρυψη στις εφαρμογές που δεν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να εγκαταστήσω το ICS DOMINATION v4.5 αλλά δεν γνωρίζω ποιά έκδοση πρέπει να βάλω. Ειμαι με 4.0.3 cosmote.

Δοκίμασα την ICS Domination v4.5 LPD_LPF_LPG UNIVERSAL αλλα μετα το reboot εβγαζε προβλήματα και αναγκαστικά εκανα restore απο cwm.

Edited by TreckeR
QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες..

 

Έχω εγκαταστήσει την Resurrection Remix ICS v2.2 και το ES File Explorer δεν βλέπει τα αρχεία στην εξωτερική μνήμη.. σίγουρα υπάρχουν γιατί στο pc όταν βάζω την μνήμη τα βλέπει όλα κανονικά.. και όταν συνδέω με το καλώδιο το κινητό στο pc επίσης.

 

Θέμα της ρομ είναι; ..γιατί δοκίμασα να εγκαταστήσω και άλλο προγραμματάκι και πάλι δεν έβλεπε τα αρχεία. Ξέρει κάνεις τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες..

 

Έχω εγκαταστήσει την Resurrection Remix ICS v2.2 και το ES File Explorer δεν βλέπει τα αρχεία στην εξωτερική μνήμη.. σίγουρα υπάρχουν γιατί στο pc όταν βάζω την μνήμη τα βλέπει όλα κανονικά.. και όταν συνδέω με το καλώδιο το κινητό στο pc επίσης.

 

Θέμα της ρομ είναι; ..γιατί δοκίμασα να εγκαταστήσω και άλλο προγραμματάκι και πάλι δεν έβλεπε τα αρχεία. Ξέρει κάνεις τι παίζει;

 

Η εξωτερικη καρτα σου ειναι στη θεση mnt/emmc/.

Link to comment
Share on other sites

@Milfas Μεχρι κ την v.1.1 εκδοση που δοιμασα εγω αξιζε κ με το παραπανω. Σταθερη rom με καλη αυτονομια μπαταριας.

Εχει τα κλασσικα αρνητικα σημεια που εχει κ η cm9 στην οποια ειναι βασισμενη οπως εχω προαναφερει.

 

Πχ.

1. Codecs για βιντεο - Χρειαζεται Mx Player

2. Οχι τοσο καλη αποδοση καμερας (χρειαζεται lgCamera)

3. Λειπει το Πληκτρολογιο της Samsung (γουστα ειναι αυτα, μπορει να περαστει αλλα χωρις ηχο)

3. Δεν εχει καλο Sns intergration για λογαριασμους οπως facebook κτλ (γινεται παλι με εξωτερικη εφαρμογη Haxsync)

4. Η θεση της εξωτερικης καρτας ειναι στη θεση mnt/emmc/

5. Δεν εχει Ειδοποιηση οταν ολοκληρωθει η φορτιση

6. Δεν εχει επιλογες για το φωτισμο των πληκτρων αφης οπως σε Samsung Rom (ειτε θα φωτιζουν μονιμα κατα τη διαρκεια που ειναι ανοιχτη η οθονη ειτε δεν θα φωτιζουν καθολου).

κτλ κτλ

Οπως ειναι λογικο υστερει σε καποια θεματα οταν ανταγωνιζεται τη Samsung rom η οποια εχει βγει συγκεκριμενα για το δικο μας κινητο.

 

Σε κερδιζει ομως επειδη σου δινει την καθαρη εμπειρια ics, τη δυνατοτητα να παιξεις με tablet mode και κυριως με το dpi της καθε εφαρμογης ξεχωριστα η και του συστηματος ακομα και μπορεις να καταφερεις ενα πολυ ομορφο αποτελεσμα.

Οπως προειπα πολυ smooth, καλη αυτονομια, κανενα κολλημα/προβλημα, χωρις περιττές εφαρμογές κτλ.

 

Απλα δεν ειναι μια ρομ που τη περνας κ το αφηνεις το κινητο οπως ειναι.. ειναι μια ρομ που σηκωνει απιστευτο πειραγμα κ μπορεις να μετατρεψεις την οθονη του κινητου σου σε κατι διαφορετικο!

Τωρα πλεον με την εκδοση 1.2 δεν γνωριζω ομως τι παιζει να σου πω την αληθεια..

Link to comment
Share on other sites

Η εξωτερικη καρτα σου ειναι στη θεση mnt/emmc/.

 

Kαλημερα παιδια.!!! ειμαι rooted με ICS.Εχω καποιο προβλημα.Tον τελευταιο μηνα συχνα πυκνα μου λεει ο'τι

δεν υπαρχει επαρκηs αποθηκευτικos χωροs.Eκανα τα 3 wipes και hard reset και μετα απο 4-5 μερεs παλι το

ιδιο.Ξαναπερασα το firmware (BULPC τηs vodafone) γιατι μετα απο καποιο reset δεν ανοιγε.Να σημειωσω ο,τι

εχω αλλαξει σχεδον ολουs τουs κernel (N.E.A.K siyah phenomenal) γιατι δεν μπορουσα να γινω root.Tι να κανω

με τον μη επαρκη αποθηκευτικο χωρο που μου βγαζει καθε τρειs και λιγο..?

Ευχαριστω πολλη για τον χρονο σαs,και ευχαριστω για την οποιαδηποτε απαντηση σαs.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα. Είμαι με cm9 και θα ήθελα το πληκτρολόγιο της Samsung αν μπορεί κάποιος να μου το δώσει;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μολις χθες το πηρα κι εγω ,ερχομαι απο sgs plus ,το εκανα ροοτ κανονικα και ευκολα αφου περασα την μαμα ics lpg ,στο καπακι περασα την GT-I9100_Nikpapakos_ICS_JKAY14_XWLPG και τωρα την Omega_ICS_v15_Stock_XWLPG του δικου μας Γιαννη ,επειδη ομως ειναι πολυ μεγαλα και πολλα τα thread κι εδω και στο xda και ο χρονος μου ειναι περιορισμενος μπορουσε καποιος να μου πει τις πιο δημοφιλεις ρομς και ενα δυο oc kernel ,stock look ,aokp ,aosp για να τις δοκιμασω σιγα σιγα:p

ευχαριστω:)

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...