Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάθε φορά που μπαίνω στο task manager και κάνω εκκαθάριση μνήμης μου λέει έκλεισαν 20+ εφαρμογές μετά από λίγο αν το ξανακάνω,πάλι το ίδιο μου λέει!!!ενώ εγώ δεν έχω ανοίξει καμία,καταλαβαίνω ότι κάποιες είναι του συστήματος και πρέπει να τρέχουν αλλά 20+ είναι νορμάλ?

 

Ναι, είναι νορμάλ, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι πρέπει να τρέχουν. Παρόλα αυτά χωρίς να είσαι root δεν υπάρχει τρόπος να τις σταματήσεις.

 

Καλησπερα η εκδοση ειναι το i9100 φοραει την επισημη rom ics αγορασμενο απο γερμανο κι η αναβαθμιση εχει γινει απο kies η καρτα sim ειναι απο cosmote πραγμα το οποιο νομιζω οτι το ανεφερα κι εχει γινει αντικατασταση μην τυχον παρουσιαζοταν απο αυτο root δεν εχει γινει ποτε , ευχαριστω.

 

Γράψε *#1234# εκεί που παίρνεις τηλέφωνο και πες μας τι γράφει. Επαναφορά ρυθμίσεων έκανες μετά την αναβάθμιση; Αν όχι, κάνε και δες αν διορθωθεί. Αν δε διορθωθεί, μπορεί να φταίει η cosmote στην περιοχή σου, βάλε άλλη κάρτα άλλης εταιρείας από κάποιον και δες αν πιάνει. Αν ούτε τότε πιάνει, έχει πρόβλημα η κεραία σου και θέλει service η συσκευή σου. Αυτά..

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η cosmote δεν φταιει γιατι βαζω την καρτα sim σε αλλο samsung galaxy s2 με ics official κι παιζει κανονικα δεν την βλεπει το δικο μου κινητο μονο ενοειται πως εκανα επαναφορα ρυθμισεων.Το μονο που μπορουσα να κανω να γυρισω παλι 2.3 κι ολα καλα μιλαμε για τρελα πραγματα γι αυτο ηταν κι ο λογος που ρωτησα αν φταιει το modem .
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote δεν φταιει γιατι βαζω την καρτα sim σε αλλο samsung galaxy s2 με ics official κι παιζει κανονικα δεν την βλεπει το δικο μου κινητο μονο ενοειται πως εκανα επαναφορα ρυθμισεων.Το μονο που μπορουσα να κανω να γυρισω παλι 2.3 κι ολα καλα μιλαμε για τρελα πραγματα γι αυτο ηταν κι ο λογος που ρωτησα αν φταιει το modem .

 

Και πάλι δε γράφεις ποια έκδοση έχεις.... Το άλλο galaxy έχει την ίδια; Τι θα πει εννοείται, τίποτα δεν εννοείται...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εβαλα την 2.3 οπως ανεφερα παραπανω το pda :I9100xwke2 phone: I9100xxkdj csc:I9100OxxkE2 κι δεν χρειαζεται να απανταμε με αυτο τον τροπο λιγο ευγενεια δεν βλαπτει ...
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εβαλα την 2.3 οπως ανεφερα παραπανω το pda :I9100xwke2 phone: I9100xxkdj csc:I9100OxxkE2 κι δεν χρειαζεται να απανταμε με αυτο τον τροπο λιγο ευγενεια δεν βλαπτει ...

 

Σε ρώτησα από το πρώτο μου μήνυμα, εξήγησα πώς λειτουργεί το φόρουμ με όλη την καλή διάθεση και το χαμόγελο, και συνεχίζεις να βαριέσαι να γράψεις ένα ολοκληρωμένο μήνυμα, τα γράφεις ένα-ένα και πρέπει να σου τα βγάζουμε με το τσιγκέλι. Δε γίνεται δουλειά έτσι. Ρώτησα αν έκανες factory reset που οι περισσότεροι που έχουν πρόβλημα δεν κάνουν, και μου απαντάς εννοείται λες και έχω μαγική μπάλα. Είσαι ο πρώτος που αναφέρει πρόβλημα με την ics, και αφού σου δουλεύει στην 2.3 προφανώς κάτι δεν έκανες σωστά στην αναβάθμιση. Άν μας έλεγες αυτό που σε ρώτησα από την αρχή, δηλαδή ποιο μόντεμ και ποια έκδοση έχεις, ίσως θα μπορούσαμε να σε βοηθήσουμε να διαλέξεις κάποιο άλλο, αντί να προσπαθούμε να μαντέψουμε αν αυτό που έχεις είναι το σωστό. Και τέλος, η 2.3 που έβαλες είναι πολύ παλιά υπάρχουν πολύ πιο πρόσφατες και καλύτερες, που και σ'αυτό θα μπορούσαμε να βοηθήσουμε. Ίσως δεν έχεις καταλάβει ότι ούτε service centre της Samsung είμαστε ούτε έχει κανένας υποχρέωση να σε βοηθήσει...

Καλή συνέχεια λοιπόν, με όποια rom αποφασίσεις να βάλεις στο τηλέφωνο, και παρακαλώ τα επόμενα μηνύματά σου να είναι εντός θέματος και περιεκτικά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

H rom η οποια εβαλα ειναι παλια το γνωριζω νομιζω δεν ρωτησα αυτο,για την ICS ΡΩΤΩ οσο αφορα για την αναβαθμιση το εχω δοκιμασει 3 ΦΟΡΕΣ κι με odin κι διαμεσω kies η οποια ειναι I9100XWLP7_I9100OXXLPH_I9100XXLPS_HOME για το galay sιι που δοκιμασα συγνωμη αλλα δεν γνωριζω πια ρομ φοραει το μονο που ξερω ειναι κι αυτο απο cosmote κι εγινε απο το KIES κι οπως αναφερθηκες εδω ειναι forum δεν ειναι samsung γι αυτο αν δεν γνωριζουμε δεν χρειαζεται να απανταμε κι καλυτερα ετσι..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Νέος κάτοχος του galaxy s2, ερχόμενος από desire (που το είχα ευχαριστηθεί με τις πολλές custom ρομ που είχε:)), έγινε η αναβάθμιση μέσω κινητού με hard reset πριν και μετά,

δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής , βέβαια δεν το έχω τιγκάρει με πολλές εφαρμογές,

την μπαταρία την βλέπω σε καλά επίπεδα, αν και δεν έχουν γίνει και πολλές φορτίσεις μιας και το έχω μια βδομάδα.

 

Θα ξεκινήσω κλασικά σε λίγο και με τα πειράγματα με custom roms για να γίνει υπερτούμπανο:p

 

μια ερώτηση...το kies έχει κανένα πρόβλημα για εγκατάσταση σε windows 7 64bit, για να κάνω διαδικασία root σε 64άρια θα υπάρξει κανένα πρόβλημα?

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Φοράω cm9 nightly και όταν ανοιγω το κινητό το πρωί ενω φοράω το handcent και εχω απενεργοποιημένη την μαμά εφαρμογή θα μου βγάλει αδιάβαστα τα μηνύματα από την μαμά. Από το handcent όλα καλά. Γνωρίζει κάποιος για αυτό πρόβλημα. Να αναφέρω πως ήμουν φανατικός του go sms και το άλλαξα μήπως έφταιγε αυτό αλλα τίποτα. Καμία βοήθεια.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

μια ερώτηση...το kies έχει κανένα πρόβλημα για εγκατάσταση σε windows 7 64bit, για να κάνω διαδικασία root σε 64άρια θα υπάρξει κανένα πρόβλημα?

Κανένα πρόβλημα φιλε με το kies και τα windows 6 64 bit.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι γιατί δεν ξέρω και πολλά ακόμα,θέλω να βάλω αυτήν την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1582217 αλλά λέει οτι είναι: Based on XWLP9 4.0.3 ενώ εμένα το τηλέφωνο μου είναι bolp5 θα έχω κάποιο πρόβλημα? ή απλά να ακολουθήσω τις οδηγίες και θα είμαι οκ?

 

Διαβασα αυτο και ηθελα να ρωτησω τα εξης

Α) Ειναι custom rom για 4,0,3?

Β) Θελει root

Μηπως εχετε να προτεινετε καποια ρομ και μεθοδο για root σε 4.0.3?

Τα στοιχεια του τηλ ειναι τα παρακατω

Εκδοση Βασικου Φασματος I9100XXLPS

kernel 3.0.15 -I9100XWLP7-CL340913dpi@DELL134#3

Αριθ ΚΑτασκ IML74K.XWLP7

Link to comment
Share on other sites

Είναι custom rom βασισμένη στην τελευταία 4.0.3

Ναι πρέπει να είσαι ροοτ για να την περάσεις αφού χρειάζεσαι το cwm

Αν ψάξεις στο φόρουμ θα βρεις αναλυτικό οδηγό για να κάνεις ροοτ και σε gb άλλα και σε ics

Link to comment
Share on other sites

Ζητω συγνωμη εαν δεν ειμαι στο σωστο νημα,αλλα εχω μια απορια,και εαν μπορει καποιος να με ενημερωσει παιδια!

Παρηγγειλα το SII και θα το παρω τις επομενες μερες,θα εχει πανω την Android 4 εκδοση?

Ευχαριστω προκαταβολικα!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Ζητω συγνωμη εαν δεν ειμαι στο σωστο νημα,αλλα εχω μια απορια,και εαν μπορει καποιος να με ενημερωσει παιδια!

Παρηγγειλα το SII και θα το παρω τις επομενες μερες,θα εχει πανω την Android 4 εκδοση?

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

δεν νομιζω.. gb θα εχει.. 2.3.5 η 2.3.6

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω.. gb θα εχει.. 2.3.5 η 2.3.6

 

 

Ευχαριστω πολυ!

Οποτε καποια στιγμη θα γινει και η αναβαθμιση ετσι δεν ειναι?:rolleyes:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!

Οποτε καποια στιγμη θα γινει και η αναβαθμιση ετσι δεν ειναι?:rolleyes:

 

ε ναι, φυσικα.. εκτος αν βιαζεσαι που μπορεις να αλλαξεις εσυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ζητω συγνωμη εαν δεν ειμαι στο σωστο νημα,αλλα εχω μια απορια,και εαν μπορει καποιος να με ενημερωσει παιδια!

Παρηγγειλα το SII και θα το παρω τις επομενες μερες,θα εχει πανω την Android 4 εκδοση?

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Λιγο δυσκολο, ομως αναλογα σε ποια χωρα αντιστοιχει το p.code και αν εχει βγει αντιστοιχη ics το συνδεεις με το kies και γινεται η αναβαθμιση.Διαφορετικα, ή περιμενεις ή περνας εσυ μια on your own.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ε ναι, φυσικα.. εκτος αν βιαζεσαι που μπορεις να αλλαξεις εσυ.

 

 

Για οποιον ξερει κανενα προβλημα,αλλα ο γραφων χλωμο τον βλεπω...!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Λιγο δυσκολο, ομως αναλογα σε ποια χωρα αντιστοιχει το p.code και αν εχει βγει αντιστοιχη ics το συνδεεις με το kies και γινεται η αναβαθμιση.Διαφορετικα, ή περιμενεις ή περνας εσυ μια on your own.

 

 

Οποτε μεσω KIES κανω την αναβαθμιση και ολα οκ?;)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ξερει κανενα προβλημα,αλλα ο γραφων χλωμο τον βλεπω...!:)

 

Εεεεε...;;;τι κριση ηταν αυτη..;και να μην ξερει μπορει να μαθει.Αλλα βεβαια, εμεις οι ξερολες τα γνωριζουμε ολα ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εεεεε...;;;τι κριση ηταν αυτη..;και να μην ξερει μπορει να μαθει.Αλλα βεβαια, εμεις οι ξερολες τα γνωριζουμε ολα ;)

 

 

Το γραφω επειδη ειναι σχετικα το πρωτο μου Android κινητο(ειχα για λιγες μερες στα χερια μου το GALAXY ACE PLUS),και τωρα μαθαινω για αυτο το εγραψα!

Βεβαια διαβαζω εδω συνεχεια τα τι και πως,αλλα εχω και αποριες σαν αρχαριος!:wacko:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Το γραφω επειδη ειναι σχετικα το πρωτο μου Android κινητο(ειχα για λιγες μερες στα χερια μου το GALAXY ACE PLUS),και τωρα μαθαινω για αυτο το εγραψα!

Βεβαια διαβαζω εδω συνεχεια τα τι και πως,αλλα εχω και αποριες σαν αρχαριος!:wacko:

 

Αν διαβασεις προσεκτικα τα βηματα δεν ειναι τιποτα δυσκολο. Κι οτι αποριες εχεις, εδω ειμαστε ολοι ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασεις προσεκτικα τα βηματα δεν ειναι τιποτα δυσκολο. Κι οτι αποριες εχεις, εδω ειμαστε ολοι ;)

 

 

Να εισαι καλα φιλε Ηρακλη και σε ευχαριστω πολυ!:)

Απο την Τριτη που παραλαμβανω και μετα,οτι αποριες εχω θα σας "ενοχλω"!:)

Το διαβασμα εννοειται οτι γινεται εδω και πολλες μερες!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

οταν κανω root ειναι απαρετητο να κανω back up οπως εδω http://www.unlimitedtips.com/2012/04/install-hydrog3n-ics-404-on-samsung.html;; βσικα κανει back up τα αρχεια μουσικη κτλπ ή την rom και ειναι απαραιτητο για να μπορεις να επιστρεψεις μετα σε unroot????

και κατι ακομα πρωτα περναω το cs-kernel και μετα την Hydrogen ICS ROM η αναποδα;;

Edited by CHRISTOSTZANID
Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα φιλε Ηρακλη και σε ευχαριστω πολυ!:)

Απο την Τριτη που παραλαμβανω και μετα,οτι αποριες εχω θα σας "ενοχλω"!:)

Το διαβασμα εννοειται οτι γινεται εδω και πολλες μερες!:)

 

Να εισαι καλα φιλε, προσεκτικο διαβασμα χωρις βιασυνες, και οι αποριες καλοδεχουμενες.;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...