Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουπς.

Στο cwm φίλε κάνε το restore από την internal sd.Για δες καλύτερα τις επιλογές στο restore του cwm.

 

 

Πως ακριβώς θα το κάνω αυτό? Που το έχει σαν επιλογή γιατί δεν το βλέπω

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως ακριβώς θα το κάνω αυτό? Που το έχει σαν επιλογή γιατί δεν το βλέπω

 

στο CWM flash from inernal sd .Βρίσκεις τα αρχείο zip και το φλασάρεις.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

στο CWM flash from inernal sd .Βρίσκεις τα αρχείο zip και το φλασάρεις.

 

unable to find λέει

 

Problem solved!!! Soft unbrick χωρίς usb jig

 

Το παλικάρι εδώ μου έσωσε τον ποπό παιδιά. Συστήνω ανεπιφύλακτα : http://www.downloadmode.eu/installing-the-new-firmware-update-2-3-6-eu-version-on-the-samsung-galaxy-s2-i9100-with-odin/

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

unable to find λέει

 

Problem solved!!! Soft unbrick χωρίς usb jig

 

Το παλικάρι εδώ μου έσωσε τον ποπό παιδιά. Συστήνω ανεπιφύλακτα : http://www.downloadmode.eu/installing-the-new-firmware-update-2-3-6-eu-version-on-the-samsung-galaxy-s2-i9100-with-odin/

 

 

λέει κάτι διαφορετικό από τους οδηγούς που έχουμε ΕΔΩ ; ;)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να λέει κάτι διαφορετικό, αλλά καλό είναι να υπάρχουν και τα δυο. Έτσι δεν είναι ?

 

Καλημέρα :)

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι παρακολουθείτε το XDA, έχετε δει μήπως κανά tweak που προσθέτει μέσω κάποιου gesture την δυνατότητα να ανοίγει ο task manager με τις εφαρμογές που τρέχουν? εννοώ στις ics rom.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω και εγώ μια ερώτηση.

 

έβαλα πριν λίγο την ics αλλα έχω μια απορία δεν θα έπρεπε το θέμα να ήταν σαν κι αυτό ??

http://cdn.redmondpie.com/wp-content/uploads/2011/12/Galaxy-S2-ICS.png

γιατί σε μένα έμεινε το ίδιο θέμα με την GB με κάποιες extra ρυθμίσεις??:wacko::cry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω και εγώ μια ερώτηση.

 

έβαλα πριν λίγο την ics αλλα έχω μια απορία δεν θα έπρεπε το θέμα να ήταν σαν κι αυτό ??

http://cdn.redmondpie.com/wp-content/uploads/2011/12/Galaxy-S2-ICS.png

γιατί σε μένα έμεινε το ίδιο θέμα με την GB με κάποιες extra ρυθμίσεις??:wacko::cry:

 

 

 

Φιλε δυστυχώς η samsung στο galaxy s2 κρατα αυτόν τον απαίσιο launcher (Touchwiz) και στον ICS... :mad:

 

Μια λύση υπάρχει μόνο : Nova Launcher !!!

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δυστυχώς η samsung στο galaxy s2 κρατα αυτόν τον απαίσιο launcher (Touchwiz) και στον ICS... :mad:

 

Μια λύση υπάρχει μόνο : Nova Launcher !!!

 

Οντως... nova ent apex είναι οι καλύτεροι launcher...

Και αν δεν κάνω λάθως ο launcher της φωτοπιο πάνω είναι ο apex...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

τα εικονίδια σε εσάς έχουν αλλάξει σε σύγκριση με τα παλιά τις GB?

δεν ξέρω σαν να έχουν μείνει υπολείμματα από την GB το βλέπω και δεν ξέρω εγώ αν κάνω λάθος ή όντως έκαναν τέτοια πατάτα με το SGSII και το άφησαν έτσι,γιατί σε σύγκριση με όλα τα θεματα ics που έχω δοκιμάσει αυτό που βλέπω τώρα δεν έχει καμια σχέση :(

Edited by k0stas1988
simplirosh stixion
Link to comment
Share on other sites

τα εικονίδια σε εσάς έχουν αλλάξει σε σύγκριση με τα παλιά τις GB?

δεν ξέρω σαν να έχουν μείνει υπολείμματα από την GB το βλέπω και δεν ξέρω εγώ αν κάνω λάθος ή όντως έκαναν τέτοια πατάτα με το SGSII και το άφησαν έτσι,γιατί σε σύγκριση με όλα τα θεματα ics που έχω δοκιμάσει αυτό που βλέπω τώρα δεν έχει καμια σχέση :(

 

Βάλε τον Nova launcher και το κινητό σου θα δείχνει έτσι

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι παρακολουθείτε το XDA, έχετε δει μήπως κανά tweak που προσθέτει μέσω κάποιου gesture την δυνατότητα να ανοίγει ο task manager με τις εφαρμογές που τρέχουν? εννοώ στις ics rom.

 

Κώστα αν κατάλαβα καλά τι εννοείς, στους launcher του ics πχ nova,apex, στις ρυθμίσεις τους έχουν gestures που βάζοντας την εφαρμογή Διαχείριση Εφαρμογών σε ένα από αυτά τα gestures μπορείς να βλέπεις με μία κίνηση τις εφαρμογές που τρέχουν

 

Keep walking Greece...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

O westcrip έχει μείνει στην παλιά ρομ.Πως κι έτσι;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

είμαι εντελώς καινούργιος με το s2 αλλα και γενικά με android και έχω αρκετές απορίες. Θα αναφέρω μερικές που θεωρώ πιο σημαντικες μήπως μπορέσω και πάρω κάποιες απαντήσεις.

1. Πρόσφατα έκανα αναβάθμηση (δεν πρόσεξα ποια είχα πριν) και τώρα μου εμφανίζει αρ. KERNEL: 2.6.35.7-Ι9100BVKJ4-CL681297root@DELL135#2 και αρ. κατασκευής: GINGERBREAD.BVKJ4 κοίταξα τον οδηγό για rootάρισμα και δεν βρήκα αντίστοιχο αριθμό κατασκευής. Σημαίνει πως δεν γίνεται root?

2. Με την αναβάθμηση μου άλλαξε και το swype σε 3.25.91.33835.4159.GTI9100_BV το οποίο δεν έχει ελληνικά! ενω η προηγούμενη είχε. Τί γίνεται με αυτό το θέμα γιατί πιστεύω οτι από δω και πέρα δυστυχώς δεν θα υποστηρίζονται ελληνικά.

3. Επειδή έχω 2 συσκευές μου είναι απαραίτητος ο άμμεσος συγχρονισμός επαφών, ημερολογίου, σημειώσεων κλπ , ξέρω οτι αυτό το κάνει η google αλλά επειδή με όσους μίλησα είχαν εχθρική στάση απέναντί της είπα να δοκημάσω το onemediahub της funambol. Από το λίγο που το χρησιμοποιώ όμως συναντώ κάποια προβλήματα όπως το οτι πρέπει να δημιουργήσεις οτιδήποτε με το onemediahub για να το συγχρονήσει και όχι με τις προεπιλεγμένες εφαρμογές πράγμα που δεν με βολεύει. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία να προτείνει κάτι ή να πει την άποψη του για την google?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους απλά και μόνο κάθησαν και διάβασαν όλο αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα για την ομέγα που πήγε???

Το εβγαλαν οι διαχειριστές???

Ας υπάρξει μια ενυμέρωση...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα για την ομέγα που πήγε???

Το εβγαλαν οι διαχειριστές???

Ας υπάρξει μια ενυμέρωση...

 

εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=176

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παλικαρια,

Ξαφνικα σημερα το μεσημερι πηγα να παρω ενα τηλεφωνο και ειδα οτι το κινητο δεν ειχε καθολου σημα. στη μπαρα επανω εκει που δειχνει το σημα μου βγαζει ενα κυκλο με μια διαγωνια γραμμη. δηλαδη δεν αναγνωριζει καν οτι υπαρχει καρτα sim μεσα.

Εχω δοκιμασει τα παντα. απο βγαλσιμο μπαταριας/sim/microsd, καμια 20αρια επανεκινησεις. Εκανα και απλο wipe cache αλλα τιποτα. στην αρχη δεν εκανε καν την εναλλαγη μεταξυ λειτουργιας πτησης και κανονικης λειτουργιας.

Εβγαλα μερικες εφαρμογες μηπως φταιει κατι, αν και μου φαινεται δυσκολο, αλλα τιποτα και παλι. εβαλα και αλλη καρτα sim, του ιδιου παροχου αλλα και απο αλλο παροχο, και παλι τα ιδια.

 

Λετε να ειναι hardware προβλημα ? νομιζω οτι το μονο που μενει ειναι η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Εχει κανεις καμια γνωμη τι μπορει να ειναι, και αν το εχετε ακουσει ξανα κατι τετοιο ?

ευχαριστω :).

Το έχεις βάλει σε flight mode. Θα πατήσεις το δεξί κουμπί (του on/off) και θα ξετσεκάρεις το flight mode.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παλικαρια,

Ξαφνικα σημερα το μεσημερι πηγα να παρω ενα τηλεφωνο και ειδα οτι το κινητο δεν ειχε καθολου σημα. στη μπαρα επανω εκει που δειχνει το σημα μου βγαζει ενα κυκλο με μια διαγωνια γραμμη. δηλαδη δεν αναγνωριζει καν οτι υπαρχει καρτα sim μεσα.

Εχω δοκιμασει τα παντα. απο βγαλσιμο μπαταριας/sim/microsd, καμια 20αρια επανεκινησεις. Εκανα και απλο wipe cache αλλα τιποτα. στην αρχη δεν εκανε καν την εναλλαγη μεταξυ λειτουργιας πτησης και κανονικης λειτουργιας.

Εβγαλα μερικες εφαρμογες μηπως φταιει κατι, αν και μου φαινεται δυσκολο, αλλα τιποτα και παλι. εβαλα και αλλη καρτα sim, του ιδιου παροχου αλλα και απο αλλο παροχο, και παλι τα ιδια.

 

Λετε να ειναι hardware προβλημα ? νομιζω οτι το μονο που μενει ειναι η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Εχει κανεις καμια γνωμη τι μπορει να ειναι, και αν το εχετε ακουσει ξανα κατι τετοιο ?

ευχαριστω :).

 

Kαλημέρα!

 

Και εμένα μου εμφανίζει το συγκεκριμένο πρόβλημα συχνά πυκνά. Έχω παρατηρήσει ότι εμφανίζεται σχεδόν πάντα όταν ανοίγω το κινητό από βραδινή φόρτιση χωρίς να έχω αποσυνδέσει το φορτιστή. Επίσης έχω να σημειώσω ότι στο δικό μου S2 δεν δουλεύει το flight mode, δηλαδή αν το επιλέξω μετά δεν μπορώ να επανέλθω στην κανονική λειτουργία και χρειάζεται reboot.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν είναι θέμα reboot έχω κάνει άπειρα reboot, έχω βγάλει την Sim, έχω βγάλει την microsd, αλλά τίποτα :(.

Το κινητό μου φοράει επίσημη ελληνική 2.3.4 και δεν έχει γίνει ούτε καν root.

Μήπως χάθηκε ο φάκελος efs; πως να χάθηκε όμως που δεν έχω κάνει ούτε καν root;

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παλικαρια και καλη εβδομαδα,

απο χθες το μεσημερι ξαφνικα και ενω πηγα να παρω ενα τηλεφωνο, ειδα οτι το κινητο δεν ειχε καθολου σημα. στη μπαρα επανω εκει που δειχνει το σημα μου βγαζει ενα κυκλο με μια διαγωνια γραμμη. δηλαδη δεν αναγνωριζει καν οτι υπαρχει καρτα sim μεσα.

Εχω δοκιμασει τα παντα. απο βγαλσιμο μπαταριας/sim/microsd, καμια 20αρια επανεκινησεις. Εκανα και απλο wipe cache αλλα τιποτα. στην αρχη δεν εκανε καν την εναλλαγη μεταξυ λειτουργιας πτησης και κανονικης λειτουργιας.

Εβγαλα μερικες εφαρμογες μηπως φταιει κατι, αν και μου φαινεται δυσκολο, αλλα τιποτα και παλι. εβαλα και αλλη καρτα sim, του ιδιου παροχου αλλα και απο αλλο παροχο, και παλι τα ιδια.

 

Το κινητό μου φοράει επίσημη ελληνική 2.3.4 και δεν έχει γίνει ούτε καν root. την 2.3.4 την περασα με odin τοτε που αργουσε η cosmote να δωσει την 2.3.4 (γιατι ειχα cos) και απλως περασα την 2.3.4 και εβαλα eur. αυτο εχει γινει πριν 5 μηνες και απο τοτε ουτε odin Ουτε καν root ουτε τιποτα.

 

Διαβασα καπου οτι αυτο ειναι προβλημα με τον φακελο efs. Μήπως χάθηκε ο φάκελος efs; πως να χάθηκε όμως που δεν έχω κάνει ούτε καν root;

 

Να αναφερω επισης οτι στις πληροφοριες (στις ρυθμισεις) λειπει το imei, δηλαδη ειναι κενο, δεν εμφανιζει τιποτα. Και επισης στην εκδοση βασικου φασματος δεν γραφει τιποτα. και εκει ειναι κενο εντελως και γραφει "αγνωστο"¨.

Μπορει να βοηθησει καποιος αν ειναι ευκολο ?

ευχαριστω πολυ :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Γνωριζει καποιος να μου πει τι γνωσεις χρειαζεται καποιος για να φτιαξει μια ROM για το Galaxy?Και αν εχει να προτεινει καποια προγραμματα,tutorials κλπ???Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει το camera.apk της ICS ώστε να δω αν λειτουργεί το Stereo Sound σε Gingerbread?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Root μπορούμε να κάνουμε κανονικά στην ics?

Ψάχνω στο xda στη σελίδα με τους insecure kernels και δε βρίσκω αυτόν που θέλω για να το κάνω με τον πρώτο τρόπο.

Ψάχνω το αντίστοιχο cf root και επίσης δε βρίσκω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...