Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας mcloud και GreekDragon,

χθες ξαφνικά το laptop μου έσβησε και δεν ξανάνοιξε και δεν μπόρεσα να κάνω τίποτε από αυτά που μου προτείνετε.

Θα τα δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας mcloud και GreekDragon,

χθες ξαφνικά το laptop μου έσβησε και δεν ξανάνοιξε και δεν μπόρεσα να κάνω τίποτε από αυτά που μου προτείνεται.

Θα τα δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία

 

 

Γιατί δεν τα κατεβάζεις στο κινητό; Τσεκαρε για τροφοδοτικό μην κάικε( ναι αντμινς, πάμε για Off topic, προπλεμ; :p:p:p:p:p:p )

 

 

Ενημερώνοντας, βγήκε ενημέρωση για την Rom μου.

Οχι δεν διαφημιζω λιγο πολυ. Ποτε δεν διαφημιζα, ειμαι το καλο παιδι. :P

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24269982086996991

Edited by GreekDragon
Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνοντας, βγήκε ενημέρωση για την Rom μου.

Οχι δεν διαφημιζω λιγο πολυ. Ποτε δεν διαφημιζα, ειμαι το καλο παιδι. :P

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24269982086996991

 

link βλέπω, changelog δεν βλέπω! :p

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τα κατεβάζεις στο κινητό; Τσεκαρε για τροφοδοτικό μην κάικε( ναι αντμινς, πάμε για Off topic, προπλεμ; :p:p:p:p:p:p )

 

 

Ενημερώνοντας, βγήκε ενημέρωση για την Rom μου.

Οχι δεν διαφημιζω λιγο πολυ. Ποτε δεν διαφημιζα, ειμαι το καλο παιδι. :P

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24269982086996991

Προσωπικά την πέρασα και ας είχα (ξανά)περάσει σε Neat λόγω GPS. Κάτι με τα Layers έγινε σκ@τά και ενώ είχα απεγκαταστήσει ένα που έβαλα, τα εικονίδια επέμεναν να είναι εκεί. Τώρα όμως τα πέρασα όλα από την αρχή και ελπίζω να παίζουν οι drivers του GPS όταν το χρειαστώ ;)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, σοβαρη ερωτηση, καθε πρωι η οθονη του κινητου δεν ειναι καπως "ιδρωμενη" δηλαδη ειναι μουσκεμα μεταφορικα.
Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, σοβαρη ερωτηση, καθε πρωι η οθονη του κινητου δεν ειναι καπως "ιδρωμενη" δηλαδη ειναι μουσκεμα μεταφορικα.

Εξωτερικά; Έξω το αφήνεις τη νύχτα; :p

Link to comment
Share on other sites

Από την υγρασία είναι, συμβαίνει σε όλα

Και πως το διορθωνουμε;

Εξωτερικά; Έξω το αφήνεις τη νύχτα; :p

Το αφηνω διπλα μου οταν κοιμαμαι. lol

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, σοβαρη ερωτηση, καθε πρωι η οθονη του κινητου δεν ειναι καπως "ιδρωμενη" δηλαδη ειναι μουσκεμα μεταφορικα.

 

Και πως το διορθωνουμε;

 

Το αφηνω διπλα μου οταν κοιμαμαι. lol

 

Αν το αφήνεις δίπλα σου - επάνω στο μαξιλάρι σου, μπορεί να τρέχει το σάλιο σου επάνω του και να το μουσκεύει...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αν το αφήνεις δίπλα σου - επάνω στο μαξιλάρι σου, μπορεί να τρέχει το σάλιο σου επάνω του και να το μουσκεύει...

Δεν αφηνω τα σαλια μου να τρεχουν ποτε, δεν το εκανα καθολου. :P

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν κοιμάσαι βαθιά, κακό αυτό

Βασικα...τωρα που το λες... κατσε να φωναξω το γατο μου μην γλυφει το κινητο..η χειροτερα, να καθεται πανω του τοσο χοντρουλης που ειναι.

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα έχω την cyanogenmod 12.1 nightly και εχω παρατηρησει οτι οποτε εχω ανοιχτο μπλουτουθ δεδομενα και μιλω στο τηλ. τοτε σερνεται η κολλαει. Επιπλεον οταν το φορτιζω μπορει να κολλησει εντελως και να θελει επανεκκινηση, του εχει τυχει κανενος κατι παρομοιο;
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα έχω την cyanogenmod 12.1 nightly και εχω παρατηρησει οτι οποτε εχω ανοιχτο μπλουτουθ δεδομενα και μιλω στο τηλ. τοτε σερνεται η κολλαει. Επιπλεον οταν το φορτιζω μπορει να κολλησει εντελως και να θελει επανεκκινηση, του εχει τυχει κανενος κατι παρομοιο;

Μπλεδοντι,δεδομενα,ομιλια δεν ειναι παραξενο να κολλησει τωρα το s2 εν ετη 2015. Καλο κακο, Τα λιγοτερα κολληματα θα βρεις στην Neatrom παρα σε αλλη Lollipop Rom

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μπλεδοντι,δεδομενα,ομιλια δεν ειναι παραξενο να κολλησει τωρα το s2 εν ετη 2015. Καλο κακο, Τα λιγοτερα κολληματα θα βρεις στην Neatrom παρα σε αλλη Lollipop Rom

 

ευχαριστω πολύ για την απαντηση απλα ειναι πολυ συνηθισμενο να μιλας με μπλουτουθ και να παιζουν τα δεδομενα μονιμα για αυτο μου εκανε εντυπωση, θα δοκιμασω και αυτη τη ρομ που ειπες, σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! θα ηθελα τα φωτα σας, προσπαθησα να το αλαξω ρομ με το odin γιατι μου εκανε διαφορα προβληματα (εχανε το σημα του, πηγαινε αργα) με το που βαζω την καινουργια την 4.1.2 παλι τα ιδια κανει, και το παραξενο ειναι οτι χωρις να βαλω κωδικους wi-fi του σπιτιου μου αυτο συνδεεται, μαλλον αυτο που κανω ειναι οτι παταω την μια πανω στην αλλη, πως γινεται να το κανω παλι καθαρο φορμαρισμα και να φυγουν ολα τα παλια;;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! θα ηθελα τα φωτα σας, προσπαθησα να το αλαξω ρομ με το odin γιατι μου εκανε διαφορα προβληματα (εχανε το σημα του, πηγαινε αργα) με το που βαζω την καινουργια την 4.1.2 παλι τα ιδια κανει, και το παραξενο ειναι οτι χωρις να βαλω κωδικους wi-fi του σπιτιου μου αυτο συνδεεται, μαλλον αυτο που κανω ειναι οτι παταω την μια πανω στην αλλη, πως γινεται να το κανω παλι καθαρο φορμαρισμα και να φυγουν ολα τα παλια;;

καλησπέρα. Θα μπεις στις ρυθμίσεις τις συσκευής και θα κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Βεβαιώσου πως έχεις backup τις επαφές / μνμ / και ότι άλλο χρειάζεσαι.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! θα ηθελα τα φωτα σας, προσπαθησα να το αλαξω ρομ με το odin γιατι μου εκανε διαφορα προβληματα (εχανε το σημα του, πηγαινε αργα) με το που βαζω την καινουργια την 4.1.2 παλι τα ιδια κανει, και το παραξενο ειναι οτι χωρις να βαλω κωδικους wi-fi του σπιτιου μου αυτο συνδεεται, μαλλον αυτο που κανω ειναι οτι παταω την μια πανω στην αλλη, πως γινεται να το κανω παλι καθαρο φορμαρισμα και να φυγουν ολα τα παλια;;

 

καλησπέρα. Θα μπεις στις ρυθμίσεις τις συσκευής και θα κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Βεβαιώσου πως έχεις backup τις επαφές / μνμ / και ότι άλλο χρειάζεσαι.

 

Θα μπεις και θα κάνεις wipes απο το recovery menu και στην συνέχεια θα φλασάρεις μέσω Odin

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πιθανότητα να περάσεις Ρομ με Οντίν και να μην σβήσουν τα πάντα
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πιθανότητα να περάσεις Ρομ με Οντίν και να μην σβήσουν τα πάντα

Δεν σβήνεται τίποτα όταν περαστεί κάποια ρομ με odin, εκτός αν κάνει κάποιος πριν τη διαδικασία hard reset (καμία σχέση δηλαδή με το odin).

Link to comment
Share on other sites

Έχω καιρό να ασχοληθώ με το SII , αλλά στο Note II που έχω τώρα σβήνει τα πάντα. Ίσως στα SII λόγω του χωρισμένου εσωτερικού χώρου να μην τα σβήνει.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Έχω καιρό να ασχοληθώ με το SII , αλλά στο Note II που έχω τώρα σβήνει τα πάντα. Ίσως στα SII λόγω του χωρισμένου εσωτερικού χώρου να μην τα σβήνει.

Τίποτα δεν σβήνει το odin και σε κανένα samsung. Είναι σα να περνάς ΟΤΑ update, περνάει τη ρομ πάνω στην υπάρχουσα και δεν κάνει hard reset. Πιθανότατα κανείς πάντα full wipe πριν φλασάρεις και δε το έχεις προσέξει.

Γι αυτό άλλωστε συνιστούμε να γίνεται full wipe πριν την εγκατάσταση νέας ρομ, για να κάτσει σε καθαρό λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες έπεσε στα χέρια μου ένα s2 από Καναδά μεριά! Μετά από πολύ ψάξιμο στο xda το ρουταρα κ πέρασα κ recovery. Είναι το μοντέλο sgh - t989d. Δε δούλευε φυσικά με ελληνική sim. Βρήκα κ του πέρασα μέσω recovery ένα αρχείο zip για το ράδιο το uvle1 κ με ένα οδηγό από xda το ξεκλειδωσα κ τώρα δουλεύει σαν κινητό... Κάνει κλήσεις κανονικά... Το πρόβλημα μου είναι ότι δε μπορώ να περάσω αλλη rom. Μου βγάζει το σφάλμα που θα δείτε στη φώτο... Καμία ιδέα; https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/26/c5d99f3f63ff560982206e4f3e26aef6.jpg
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες έπεσε στα χέρια μου ένα s2 από Καναδά μεριά! Μετά από πολύ ψάξιμο στο xda το ρουταρα κ πέρασα κ recovery. Είναι το μοντέλο sgh - t989d. Δε δούλευε φυσικά με ελληνική sim. Βρήκα κ του πέρασα μέσω recovery ένα αρχείο zip για το ράδιο το uvle1 κ με ένα οδηγό από xda το ξεκλειδωσα κ τώρα δουλεύει σαν κινητό... Κάνει κλήσεις κανονικά... Το πρόβλημα μου είναι ότι δε μπορώ να περάσω αλλη rom. Μου βγάζει το σφάλμα που θα δείτε στη φώτο... Καμία ιδέα;

 

Αυτο το error στο δίνει γιατί ο kernel σου είναι μη συμβατός

ο Μακλάουντ πιο πάνω έχει δώσει συμβατό κέρνελ για κιτκατ στο dropbox του

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχω kit kat. 4.0.4 έχει τώρα κ μαμά kernel... Να φλασαρω του μακλαουντ;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...