Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα απο 3.5 χρονια με την κινηταρα S2 σας αφηνω.... μεταβαση σε p8 lite, μεχρι να βρεθει μια τηλεφωναρα παλι οπωσ το s2

 

Καλοδούλευτο αδερφέ!

 

Επόμενος;

 

 

ΥΓ. Εγώ αγόρασα καινούργια μπαταρία γατάκια, για να είναι τσίλικο όταν θα το πετάξω στον τοίχο! :p

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και δεν ανήκει στο παρόν νήμα, μπορείς να μου πεις ποιά μπαταρία πήρες? Γιατί πήρα πήρα μία φόλα από το eshop με 5€ και δε βγάζει ούτε μέρα. Σε neat rom αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ανήκει στο παρόν νήμα, μπορείς να μου πεις ποιά μπαταρία πήρες? Γιατί πήρα πήρα μία φόλα από το eshop με 5€ και δε βγάζει ούτε μέρα. Σε neat rom αυτά.

 

Την original...

Original Μπαταρία Samsung EB-F1A2GBU για i9100 Galaxy S II (Bulk)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο αδερφέ!

 

Επόμενος;

 

 

ΥΓ. Εγώ αγόρασα καινούργια μπαταρία γατάκια, για να είναι τσίλικο όταν θα το πετάξω στον τοίχο! :p

 

Και στον τοιχο να το πεταξεις αδελφε παλι τσιλικο θα μεινει.....S2...ΛΕΜΕ.

Link to comment
Share on other sites

Την original...

Original Μπαταρία Samsung EB-F1A2GBU για i9100 Galaxy S II (Bulk)

 

Σε ευχαριστώ για την διευκρίνηση. Το ότι είναι bulk και όχι σφραγισμενη δεν έχει κίνδυνο να είναι μεταχειρισμενη ή από επιστροφή? Αυτό μόνο και σταματάω το off topic.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την διευκρίνηση. Το ότι είναι bulk και όχι σφραγισμενη δεν έχει κίνδυνο να είναι μεταχειρισμενη ή από επιστροφή? Αυτό μόνο και σταματάω το off topic.

 

Μπορεί....

Μπορεί καi στα επόμενα 5 λεπτά να πέσει ένα Boeing επάνω μου και να με κάνει μαρμελάδα... :)

 

Στην τελική πάρτο απο ebay που έχει και κουτάκι :p

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει στο εμποριο εντος Ελλαδος η επισημη extended battery της Samsung για το S2 με 2000mAh η οποια κοστιζει 22-25€ κι αξιζει η επενδυση αν κι εφοσον προκειται να το κρατηστε 1-2 χρονια τουλάχιστον ακομα. :-)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει στο εμποριο εντος Ελλαδος η επισημη extended battery της Samsung για το S2 με 2000mAh η οποια κοστιζει 22-25€ κι αξιζει η επενδυση αν κι εφοσον προκειται να το κρατηστε 1-2 χρονια τουλάχιστον ακομα. :-)

 

Απαπα τι κατάρες είναι αυτές! :lol:

 

ΥΓ. Η συσκευή γίνεται ...τεράστια με την διχίλιαρη... Τούβλο στην κυριολεξία! :blink:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει στο εμποριο εντος Ελλαδος η επισημη extended battery της Samsung για το S2 με 2000mAh η οποια κοστιζει 22-25€ κι αξιζει η επενδυση αν κι εφοσον προκειται να το κρατηστε 1-2 χρονια τουλάχιστον ακομα. :-)

Συμφωνώ με τον Δημήτρη. Αλλάζει τελείως το κινητό και θυμίζει παλαιά τηλεχειριστήρια τηλεόρασης :) Ένα δυνατό ατού (ήταν τουλάχιστον) το πάχος της συσκευής μας.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

H original 2000mAh κάνει το κινητό έτσι όπως θα έπρεπε να είχε κυκλοφορήσει εξ αρχής. Επίπεδη πλάτη, χωρίς το καρούμπαλο στο κάτω μέρος, προστασία της κάμερας ακόμα και χωρίς θήκη, βασικές λεπτομέρειες ενός σωστού σχεδιασμού. Καθόλου τούβλο, και κερδίζεις άλλο μισό σε αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

Επισης απο βαρος ειναι σχεδον αξιοσημειωτο. Επισης μονο καταρα δεν ειναι, ευχη θα ελεγα. Οταν σου δινει 4 ωρες οθονη με ιντερνετ σε μεγαλο ποσοστο το ξανα σκεφτεσαι.. Εχω MIUI 5.7.20 GT.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει στο εμποριο εντος Ελλαδος η επισημη extended battery της Samsung για το S2 με 2000mAh η οποια κοστιζει 22-25€ κι αξιζει η επενδυση αν κι εφοσον προκειται να το κρατηστε 1-2 χρονια τουλάχιστον ακομα. :-)

 

Μήπως μπορεις να προτείνεις κάποιο κατάστημα, γαιτί καιρό τώρα σκέφτομαι να τη πάρω αλλά δε τη βρίσκω πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Όπως δούλευε το κινητό με cyanogen 12.1, κάνει μια επανεκκίνηση μόνο του, και έμεινε στο λογότυπο. Το κλείνω, το ξανανοίγω, πάλι τα ίδια. Πάω να μπω σε recovery, και μου έγραφε με περίεργο τρόπο, cyanogen Και από κάτω recovery. Καμία άλλη επιλογή. Τελικά το έκλεισα και πήγα να το ξανανοίξω αλλά τίποτα. ΔΕν αντιδράει ούτε φορτίζει. Δεν κάνει τίποτα. Υπάρχει κάποια λύση, ή τελέιωσε η ζωή του? ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Όπως δούλευε το κινητό με cyanogen 12.1, κάνει μια επανεκκίνηση μόνο του, και έμεινε στο λογότυπο. Το κλείνω, το ξανανοίγω, πάλι τα ίδια. Πάω να μπω σε recovery, και μου έγραφε με περίεργο τρόπο, cyanogen Και από κάτω recovery. Καμία άλλη επιλογή. Τελικά το έκλεισα και πήγα να το ξανανοίξω αλλά τίποτα. ΔΕν αντιδράει ούτε φορτίζει. Δεν κάνει τίποτα. Υπάρχει κάποια λύση, ή τελέιωσε η ζωή του? ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Βγάλε μπαταρία για λίγο. Δοκίμασε με ODIN από PC να του περάσεις κάποια original ROM μπας και στρώσει.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σε χρηστες Ressurection Remix 5.1.1 θελω να μου πειτε το setup σας. Αν ειχατε Random Reboot, freeze... Τελευταια ακουγονται παραπονα στο αντιστοιχο XDA θεμα για την συσκευη μας.
Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

RR, bliss γεμάτες σκουπίδια μόνο προσθέτουν και γι'αυτό υπάρχουν οι λοξυγκες
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μπαταρία για λίγο. Δοκίμασε με ODIN από PC να του περάσεις κάποια original ROM μπας και στρώσει.

 

καλησπερα φιλε. σευχαριστω για την απαντηση. Δεν το βλέπει καθόλου το pc δεν πρασινιζει το κουτακι στο odin. Γινεται αν δεν το δει να περαστει κάποιο firmware. και κατι αλλο που βλεπω ειναι οτι ζεσταινεται, στο υψος της πισω καμερας, οταν το εχω συνδεδεμενο στο pc ή το φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε. σευχαριστω για την απαντηση. Δεν το βλέπει καθόλου το pc δεν πρασινιζει το κουτακι στο odin. Γινεται αν δεν το δει να περαστει κάποιο firmware. και κατι αλλο που βλεπω ειναι οτι ζεσταινεται, στο υψος της πισω καμερας, οταν το εχω συνδεδεμενο στο pc ή το φορτιστή.

Αυτό το "ζέσταμα" σημαίνει πως "δίνει" η CPU. Εκεί βρίσκεται. Δοκίμασε σε άλλη USB ή άλλο PC/laptop αν είναι δυνατό. Μήπως στο pc μπήκαν/βγήκαν drivers και σβήστηκαν αυτοί της Samsung? (ρωτάω διάφορα αλλά πολλά προβλήματα λύνονται έτσι :) )

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ήσουν σε download mode όταν το σύνδεσες με το pc/odin;

 

Δοκιμασα να φορτωσω το kies σε win 8 αλλα και σε win xp, αλλα δεν αντιδραει καθολου με το που συνδεθει στο pc. Δεν ψαχνει για driver. Στο note 8 κατευθειαν ακουγεται ηχος και παει να φορτωσει .Πρεπει να πατησω καποιο κουμπι στο κινητο? Εχω και δευτερη μπαταρια, που προσφατα πηρα, αλλα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Με καμία από τις δύο μπαταρίες δεν αντιδράει; Η καινούρια είναι φορτισμένη; Δοκίμασε Vol down + home + power, να δεις αν θα κάνει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Με καμία από τις δύο μπαταρίες δεν αντιδράει; Η καινούρια είναι φορτισμένη; Δοκίμασε Vol down + home + power, να δεις αν θα κάνει κάτι.

 

δυστυχως με καμια δεν ανοιγει

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι CM12.1 την επισημη και μπορω να πω οτι βελτιωθηκε σημαντικα. Δεν βρηκα ουτε ενα freeze η bug.
Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι CM12.1 την επισημη και μπορω να πω οτι βελτιωθηκε σημαντικα. Δεν βρηκα ουτε ενα freeze η bug.

Την είχα πριν λίγες μέρες, αλλά μου έσπασε τα @@ το Google Play Services has stopped και την ξήλωσα...

 

ΑΚΥΡΟ. 4.4 είχα βάλει και μου έπρηξε τα @@ το Google Play Services. Στην 12.1 είχα απλώς θέμα πως δεν περνάει ο ήχος στη συσκευή όταν σε καλούν παρά μόνο στο ενσύρματο hands free και έχασα 2 κλήσεις έτσι. Οπότε και επέστρεψα που αλλού; Neat.

Edited by mclound
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Την είχα πριν λίγες μέρες, αλλά μου έσπασε τα @@ το Google Play Services has stopped και την ξήλωσα...

 

ΑΚΥΡΟ. 4.4 είχα βάλει και μου έπρηξε τα @@ το Google Play Services. Στην 12.1 είχα απλώς θέμα πως δεν περνάει ο ήχος στη συσκευή όταν σε καλούν παρά μόνο στο ενσύρματο hands free και έχασα 2 κλήσεις έτσι. Οπότε και επέστρεψα που αλλού; Neat.

Σε επριξε :P δεν.βρηκα τετοια θεματα

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...