Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν φλασάρεις Ρομ με Odin φορμάρεται η εσωτερική κάρτα;

Θέλω να καθαρίσω τελείως το κινητό

Σκοπεύεις να επιστρέψεις σε στοκ καταστάσεις;

Δεν θυμάμαι αν φορμαρεται, αλλά μέσω recovery κάνεις mount την εσωτερική μνήμη και φορμάτ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να γίνει αυτό θέλει custom recovery ή γίνεται και από το μαμά;
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει αυτό θέλει custom recovery ή γίνεται και από το μαμά;

 

Την internal εννοείς; Αν δεν απατώμαι φορμάρεται μέσω της επιλογής system > Backup

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα μου έδωσαν ενα S2 που περίσσευε.

 

Ερώτηση προς τους γνώστες:

Ποιά ROM προτεινετε να περαστεί για σταθερότητα κ ταχύτητα;

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα μου έδωσαν ενα S2 που περίσσευε.

 

Ερώτηση προς τους γνώστες:

Ποιά ROM προτεινετε να περαστεί για σταθερότητα κ ταχύτητα;

 

Κάνε ένα κόπο και διάβασε τα προηγούμενα πόστ...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Βρε παιδιά, πως μπορούμε να κάνουμε την SD μέρος του λειτουργικού και να μην γίνονται τα πάντα εκγατάσταση στην 2GB ROM του κινητού μας, αλλά στην SD του;

Κάτι με format έκανα στο ACE αλλά δε θυμάμαι και πολλά... Επίσης, θα πρέπει να το κάνω σε ολόφρεσκη ROM ή μπορώ και τώρα που έχω 20-30 apps ήδη εγκατεστημένα να τα μεταφέρω;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Βρε παιδιά, πως μπορούμε να κάνουμε την SD μέρος του λειτουργικού και να μην γίνονται τα πάντα εκγατάσταση στην 2GB ROM του κινητού μας, αλλά στην SD του;

Κάτι με format έκανα στο ACE αλλά δε θυμάμαι και πολλά... Επίσης, θα πρέπει να το κάνω σε ολόφρεσκη ROM ή μπορώ και τώρα που έχω 20-30 apps ήδη εγκατεστημένα να τα μεταφέρω;

 

Εννοειτε οτι αυτο που ζητας θελει φορματ και clean install την ρομ απο την αρχη,ριξε μια ματια εδω

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε οτι αυτο που ζητας θελει φορματ και clean install την ρομ απο την αρχη,ριξε μια ματια εδω

Σε ευχαριστώ! Όμως προτίμησα αυτόν τον τρόπο http://techotv.com/samsung-galaxy-s2-internal-storage-apps-space-tutorial/ που δε χρειάζεται να μπλέξω την SD. Μιας που έχουμε μπόλικο χώρο (12GB) στο κινητό μας. Απλώς κάτι με partitions και SD θυμόμουν από το ACE που είχε 128MB internal memory...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη τον φιλο απο πανω θα ηθελα να θεσω μια ερωτηση, εχω το s2 plus και μια 32 καρτα μνημης, το κινητο απο την μανα του εχει 4.04 gb free space χρησιμοποιωντας την cm11,γινετε αν κανω ενα partition στην sd για παραδειγμα 4 gb και με καποιο τροπο να γινει η μνημη της συσκευης μου 8.04 gb? παλαιοτερα το εκανα στο xperia mini φλασαροντας μονο ενα .zip αρχειο. Εχουμε κανεναν παρομοιο τροπο?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη τον φιλο απο πανω θα ηθελα να θεσω μια ερωτηση, εχω το s2 plus και μια 32 καρτα μνημης, το κινητο απο την μανα του εχει 4.04 gb free space χρησιμοποιωντας την cm11,γινετε αν κανω ενα partition στην sd για παραδειγμα 4 gb και με καποιο τροπο να γινει η μνημη της συσκευης μου 8.04 gb? παλαιοτερα το εκανα στο xperia mini φλασαροντας μονο ενα .zip αρχειο. Εχουμε κανεναν παρομοιο τροπο?

Ο τρόπος που το έκανα κι εγώ είναι με ένα ZIP αρχείο που φλασάρω με ODIN. Μήπως κάτι τέτοιο εννοείς;

Απλώς, αρκεί (νομίζω) να βρεις το σωστό αρχείο για το S2 plus.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος που το έκανα κι εγώ είναι με ένα ZIP αρχείο που φλασάρω με ODIN. Μήπως κάτι τέτοιο εννοείς;

Απλώς, αρκεί (νομίζω) να βρεις το σωστό αρχείο για το S2 plus.

 

Εγω το ειχα κανει φλασαροντας ενα .zip μεσω του recovery. Απλα γιαυτη τι συσκευη μαλλον δεν ταιριαζει το ιδιο .zip

 

Επισης η δικια σας συσκευη εχει 3 partition απο την μανα της. Η δικια μας εχει 1. Επισης η ολη διαδικασια θα πρεπει να ειναι συμβατη με 4.4.4

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Επισης η ολη διαδικασια θα πρεπει να ειναι συμβατη με 4.4.4

 

Είμαι με 4.2.1 stock.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Τι παραπανω εχουν παδια οι νεες ρομ που συζητατε απο την τελευταια ομεγκα που εχω στο δικο μου ?

 

Παλια αλλα σταθερη και γρηγορη.

Τι εξελιξεις υπηρξαν ?

Link to comment
Share on other sites

Τι παραπανω εχουν παδια οι νεες ρομ που συζητατε απο την τελευταια ομεγκα που εχω στο δικο μου ?

 

Παλια αλλα σταθερη και γρηγορη.

Τι εξελιξεις υπηρξαν ?

 

Αν είναι σταθερή και γρήγορη και σε καλύπτει ας μην το συνεχίσουμε...

 

Απο κει και πέρα, η omega δεν θα πάρει κανένα update...

και η Neat δεν θα πάρει update...

 

Η Neat είναι κουκλιτσα...

 

Οι AOSP είναι pure android με ότι αυτό συνεπάγεται λόγω έλλειψης drivers...

 

Δεν έχω (και δεν νομίζω να έχει κανένας) διάθεση να προχωρήσω σε VS

 

Αρα, η μένεις με ότι έχεις, ή κρατάς ένα titanium backup (και ένα nandroid) και φλασάρεις 2-3 για να κρίνεις μόνος σου...

 

Καλημέρα!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό που έχω παρατηρήσει στη Neat είναι οτι δεν ρυθμίζει σωστά τη φωτεινότητα. Περίεργο γιατί με τη stock δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Βέβαια λύθηκε εύκολα με το lux, αλλά μου κάνει εντύπωση με δεδομένο οτι έχει τους drivers απο stock. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό που έχω παρατηρήσει στη Neat είναι οτι δεν ρυθμίζει σωστά τη φωτεινότητα. Περίεργο γιατί με τη stock δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Βέβαια λύθηκε εύκολα με το lux, αλλά μου κάνει εντύπωση με δεδομένο οτι έχει τους drivers απο stock. :confused:

 

έχεις την φωτεινότητα στο auto;

Νομίζω ότι αυτό τρώει πιο πολύ μπαταρία απο το να την έχεις σε ένα σταθερό σημείο... :confused:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Λόγο έλλειψης drivers στις kitkat, έχετε δει κάποια μείωση στην ποιότητα λήψης φωτογραφίας/βίντεο;;;

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Λόγο έλλειψης drivers στις kitkat, έχετε δει κάποια μείωση στην ποιότητα λήψης φωτογραφίας/βίντεο;;;

Προσωπικά όχι, μια χαρά τραβάει. Αν υπάρχει διαφορά, είναι ελάχιστη.

Link to comment
Share on other sites

έχεις την φωτεινότητα στο auto;

Νομίζω ότι αυτό τρώει πιο πολύ μπαταρία απο το να την έχεις σε ένα σταθερό σημείο... :confused:

 

Στο auto την είχα πάντα με τη stock και προσαρμοζόταν σωστά. Σε σταθερό σημείο είναι πάρα πολύ άβολο. Αλλά με τη Neat δε δουλεύει σωστά το auto οπότε έχω βάλει το lux.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Θα ηθελα τη γνωμη και τη βοηθεια σας παρακαλω.

Εχω να παρακολουθησω αρκετο καιρο τα τεκτενομενα λογω του οτι δεν εχω το κινητο και θα ηθελα να μου προτεινετε μια σταθερη custom ROM για να την περασω σε φιλο.

 

Θα ηθελα μια επιβεβαίωση για να προχωρησω.

Θα τα πω γρηγορα να μην κουραζω.

Ειχα SlimBean 4.1.2.

Καταλαθος εγινε ΟΤΑ αναβαθμιση σε 4.4.2.

Το κινητο εγινε προβληματικο.

Θελω να βαλω αυτη τη 4.1.2 ROM ή προτεινετε μου καποια αλλη σταθερη και λειτουργικη.

Οπότε απλως φλασαρω απο recovery με ολα τα wipes και τελος;

Ουτε downgrade, ουτε φλασαρω αλλο baseband/modem, ετσι;

Με ποιο recovery να φλασαρω καλυτερα;

 

Τελος θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει να δοκιμασω καναν αλλο kernel απο αυτον που ερχεται μαζι με την παραπανω ROM.

 

Σας ευχαριστω πολυ. Περιμενω το ΟΚ και τις γνωμες σας για να ξεκινησω αμεσως.

 

edit: Σορρυ για το ιδιο ποστ. Μπερδευτικα. Το ποσταρα και στο "επισημο".

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά μάλλον ήρθε η ώρα για μία αλλαγή!!! Moto g 2nd 2014, s3neo και lg mini2 στις σκέψεις! Με το πρώτο να έχει τις περισσότερες πιθανότητες! Εσείς τι λέτε?!
Link to comment
Share on other sites

LG g2 ftw, αυτό λέω

 

Για το μίνι λέει το παιδί, προφανώς το budget του δεν του επιτρέπει το G2. Εγώ πιστεύω το Moto G του 14 είναι μάλλον η καλύτερη επιλογή που μπορεί να κάνει κάποιος σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

moto G και απο μένα
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...