Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την pacman γιατί την έχετε τόσο στο φτύσιμο; είναι αρκετά αξιόλογη.

 

Για τον φίλο με τη slimsaber, η ποιότητα των φωτογραφιών είναι καλή;

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την pacman γιατί την έχετε τόσο στο φτύσιμο; είναι αρκετά αξιόλογη.

 

Για τον φίλο με τη slimsaber, η ποιότητα των φωτογραφιών είναι καλή;

Ειναι αψογη.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα....απο τις δοκιμες που εκανα μονο η slimsaber με καλυψε. Απο κερνελ τι βαζουμε;

Την αφήνεις όπως είναι, αλλιώς apolo regular για λίγο undervolt και bln αν σε ενδιαφέρει, ή dorimanx για πιο extreme καταστάσεις, αλλά πολύ πιθανό να έχεις soft reboots κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα δοκιμασω neat,μπορεί κάποιος να μου στείλει λινκ για root και custom recovery που πρεπει να βάλω για να περάσω την neat?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα δοκιμασω neat,μπορεί κάποιος να μου στείλει λινκ για root και custom recovery που πρεπει να βάλω για να περάσω την neat?

Είσαι στοκ; Πήγαινε ρυθμίσεις, κάτω κάτω σχετικά με το τηλέφωνο, και πες μας τον αριθμό κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites

Την αφήνεις όπως είναι, αλλιώς apolo regular για λίγο undervolt και bln αν σε ενδιαφέρει, ή dorimanx για πιο extreme καταστάσεις, αλλά πολύ πιθανό να έχεις soft reboots κλπ.

Governor και scheduler τι εχεις;

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Είσαι στοκ; Πήγαινε ρυθμίσεις, κάτω κάτω σχετικά με το τηλέφωνο, και πες μας τον αριθμό κατασκευής.

Στοκ είναι..Επειδή δεν το έχω μπροστά μου,το μονο που ξέρω είναι οτι έχει jb..

Link to comment
Share on other sites

Governor και scheduler τι εχεις;

Δεν έχω αλλάξει κάτι, μόνο που έχω βάλει τη μέγιστη συχνότητα του επεξεργαστή στα 1000ΜΗz. Επίσης καλός συνδυασμός από ό,τι διαβάζω, είναι ο pegasusq/row.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στοκ είναι..Επειδή δεν το έχω μπροστά μου,το μονο που ξέρω είναι οτι έχει jb..

Αναλόγως την έκδοση, χρειάζεσαι και το κατάλληλο αρχείο. Με το root, θα έχεις και custom recovery, οπότε στη συνέχεια φλασάρεις τη neatrom.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι στοκ; Πήγαινε ρυθμίσεις, κάτω κάτω σχετικά με το τηλέφωνο, και πες μας τον αριθμό κατασκευής.

JZO54K.I9100XWLSD

 

Στοκ όλα..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και εγω neat εχω αλλα με εχει πεθανει μου αφηνει μονο 100 mb ραμ να δουλεψω...:(:(

Ελεύθερη μνήμη = άχρηστη μνήμη για android. Δεν σε έχει με μονο 100ΜΒ. Αν χρειαστείς παραπάνω σου τα δίνει, αλλιώς δεν υπάρχει λογος να τα έχει στην αχρηστια. Μην μπερδεύεις το android με τα windows όταν μιλάς για ελεύθερη μνήμη.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... Ο Sale έπιασε δουλειά, είναι σε 3μηνη δοκιμαστική περίοδο με 0$ μισθό και 12 ώρες / ημέρα, 6 μέρες / εβδομάδα...

Ξεχάστε νέες εκδόσεις για το S2...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το Oddin 3.07 φλάσαρα με την επίσημη 4.1.2 απο το sanmobile, εκανα και τα wipe που βρηκα μεσα, και το ξαναστηνω απο την αρχή.

Πώς θα γίνω root? Το ειχα κάνει στο παρελθόν χωρίς oddin. Μονο ενα zip ειχα βαλει μεσα στην sd και το έτρεξα απο την recovery console, αλλα δεν ξαναβρισκω το site και τις οδηγιες.

Κάποιος να βοηθήσει?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

JZO54K.I9100XWLSD

 

Στοκ όλα..

Κατεβάζεις, το τοποθετείς στην micro sd (δεν υπάρχει επιλογή για την εσωτερική μνήμη), και φλασάρεις από recovery.

 

http://www.mediafire.com/?4cb3mf3lat13xcm

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις, το τοποθετείς στην micro sd (δεν υπάρχει επιλογή για την εσωτερική μνήμη), και φλασάρεις από recovery.

 

http://www.mediafire.com/?4cb3mf3lat13xcm

 

Microsd φανταζομαι εννοεις τα 12gb απο τα 16 που εχει το Galaxy s2

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το Oddin 3.07 φλάσαρα με την επίσημη 4.1.2 απο το sanmobile, εκανα και τα wipe που βρηκα μεσα, και το ξαναστηνω απο την αρχή.

Πώς θα γίνω root? Το ειχα κάνει στο παρελθόν χωρίς oddin. Μονο ενα zip ειχα βαλει μεσα στην sd και το έτρεξα απο την recovery console, αλλα δεν ξαναβρισκω το site και τις οδηγιες.

Κάποιος να βοηθήσει?

Ποια έκδοση είναι; πήγαινε ρυθμίσεις, σχετικά με το τηλέφωνο, και δες τον αριθμό κατασκευής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Microsd φανταζομαι εννοεις τα 12gb απο τα 16 που εχει το Galaxy s2

Όχι, εννοώ εξωτερική κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση είναι; πήγαινε ρυθμίσεις, σχετικά με το τηλέφωνο, και δες τον αριθμό κατασκευής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι, εννοώ εξωτερική κάρτα μνήμης.

 

Μου κανει εντυπωση, γιατι δεν εχω περισσευμα καρτα sd. Οπότε... πώς το είχα περάσει την προηγούμενη φορά?? :wacko:

[ATTACH]50987[/ATTACH]

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Τότε, κατέβασε και πέρνα μέσω odin αυτό:

 

http://d-h.st/xiB

 

Οδηγίες για το πώς θα το κάνω, υπάρχουν πουθενά?

Τι διαλέγω στο oddin? pda? αλλες επιλογές που πρέπει να είναι ή να μην είναι τικαρισμένες?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες για το πώς θα το κάνω, υπάρχουν πουθενά?

Τι διαλέγω στο oddin? pda? αλλες επιλογές που πρέπει να είναι ή να μην είναι τικαρισμένες?

Ναι το PDA επιλέγεις. Τα checkboxes τα αφήνεις στο default .

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις, το τοποθετείς στην micro sd (δεν υπάρχει επιλογή για την εσωτερική μνήμη), και φλασάρεις από recovery.

 

http://www.mediafire.com/?4cb3mf3lat13xcm

 

Αυτο το αρχειο της sd κανει και για το 2plus????? και δευτερον το αλλο αρχειο που δινεις μεσω odin τι παιζει?? κατεβαινει exe πρωτα και μετα το κατεβαζει;;; ειναι ακινδυνο αυτο το exe???

Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις, το τοποθετείς στην micro sd (δεν υπάρχει επιλογή για την εσωτερική μνήμη), και φλασάρεις από recovery.

 

http://www.mediafire.com/?4cb3mf3lat13xcm

 

Βρηκα καρτούλα δανεική.

Την φορμαρω σε fat32, κοπιαρω μεσα το αρχειο, παω στο recovery, παταω "Apply update from external device" αλλά δεν κάνει τίποτα.

Καμιά ιδέα?

 

EDIT : ΑΚΥΡΟ! Το power ειναι το "ok-enter" και όχι το κεντρικό πλήκτρο.

 

Στο restart που εκανε, μου εριξε την μπαταρια απο το 50% στο 19%.

Αυτο μου το εκανε και πιο παλια. Μηπως το πρόβλημα είναι στο patch που γινεται root και τα παιζει ο μετρητής της μπαταρίας?

Η άλλη έκδοση που πρέπει να την περάσω με το oddin, δείχνει να ειναι πιο καινούργια. Να την περάσω απο πάνω?

Αν θέλω να γίνω unroot , πώς το κάνω?

 

Ευχαριστώ!

Edited by andreasp
Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα καρτούλα δανεική.

Την φορμαρω σε fat32, κοπιαρω μεσα το αρχειο, παω στο recovery, παταω "Apply update from external device" αλλά δεν κάνει τίποτα.

Καμιά ιδέα?

Install ZIP from SD card πρέπει (ή κάπως έτσι)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το αρχειο της sd κανει και για το 2plus????? και δευτερον το αλλο αρχειο που δινεις μεσω odin τι παιζει?? κατεβαινει exe πρωτα και μετα το κατεβαζει;;; ειναι ακινδυνο αυτο το exe???

Για το plus πρέπει να κοιτάξεις εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2168700

 

.exe; Μόλις το κατέβασα, ένα .tar.zip αρχείο κατεβάζει, που τοποθετείς στο odin.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρηκα καρτούλα δανεική.

Την φορμαρω σε fat32, κοπιαρω μεσα το αρχειο, παω στο recovery, παταω "Apply update from external device" αλλά δεν κάνει τίποτα.

Καμιά ιδέα?

 

EDIT : ΑΚΥΡΟ! Το power ειναι το "ok-enter" και όχι το κεντρικό πλήκτρο.

 

Στο restart που εκανε, μου εριξε την μπαταρια απο το 50% στο 19%.

Αυτο μου το εκανε και πιο παλια. Μηπως το πρόβλημα είναι στο patch που γινεται root και τα παιζει ο μετρητής της μπαταρίας?

Η άλλη έκδοση που πρέπει να την περάσω με το oddin, δείχνει να ειναι πιο καινούργια. Να την περάσω απο πάνω?

Αν θέλω να γίνω unroot , πώς το κάνω?

 

Ευχαριστώ!

Αυτό με το ποσοστό της μπαταρίας είναι πρόβλημα της συσκευής γενικότερα. Για να επανέλθει, συνδέεις τον φορτιστή και κάνεις reboot σε recovery. Επίσης, αν θες να κάνεις επανεκκίνηση, μπορείς να συνδέεις τον φορτιστή, και μετά το reboot να τον αφαιρείς.

Η άλλη έκδοση, για το odin, είναι για πιο καινούρια έκδοση της 4.1.2. Για το δικό σου, χρησιμοποιείς την έκδοση που σου πόσταρα.

Unroot μπορείς να γίνεις φλασάροντας τη στοκ ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το αρχειο της sd κανει και για το 2plus????? και δευτερον το αλλο αρχειο που δινεις μεσω odin τι παιζει?? κατεβαινει exe πρωτα και μετα το κατεβαζει;;; ειναι ακινδυνο αυτο το exe???

 

για το S2 plus υπάρχει άλλο νήμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354263

 

για ροοτ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5466720#post5466720

Edited by smpt

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...