Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να σε ρωτησω κατι? δεν ξερω αν εχεις ασχοληθει με cyanogenmod ... τελος παντων εκει που λεει αναβαθμισεις μου λεει για προγραμματιστες και μου βγαζει καποιες αναβαθμισεις... ξερεις αν αυτες ειναι ολη η ρομ η βελτιωσεις? μαλλον ειναι ολη η ρομ... επειδη καθε μερα βγαζει και κατι διαφορετικο... ειναι απο αλλον προγραμματιστη?! +

Μήπως έχεις βάλει κάποια nightly built και κάθε μέρα έχεις update? Η ROM αυτή είναι λίγο πειραματική και όχι πολύ σταθερή.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως έχεις βάλει κάποια nightly built και κάθε μέρα έχεις update? Η ROM αυτή είναι λίγο πειραματική και όχι πολύ σταθερή.

 

ναι αυτην εχω βαλει! Να σου πω την αληθεια μου αρεσει ως τωρα... θα την κρατησω και θα δω! τελικα αυτα τα update τα κανω? ειναι διορθωσεις η νεες ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μου συμβαίνει με Neat...

Χρησιμοποιώ πολύ το GPS (με σβηστή οθόνη) λόγω των προπονήσεων μου και δεν παρατήρησα ποτέ το πρόβλημα που αναφέρεις...

Για αυτό άλλωστε έχω την Neat... για αξιόπιστη διαχείριση του GPS και του BT

 

Καλημέρα...

Καλημέρα.

Για τον ίδιο λόγο το χρησιμοποίησα κι εγώ χθες, και αναγκάστηκα να το έχω με ανοιχτή οθόνη για να μην χάνει σήμα. Θα το ελέγξω πάλι. Έχεις πειράξει το gps.conf χειροκίνητα ή μέσω του faster gps, για να το ρυθμίσεις σε Ελλάδα/Ευρώπη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ναι αυτην εχω βαλει! Να σου πω την αληθεια μου αρεσει ως τωρα... θα την κρατησω και θα δω! τελικα αυτα τα update τα κανω? ειναι διορθωσεις η νεες ρομ?

Είναι ενημερώσεις της rom, που περιέχουν διάφορες διορθώσεις. Δεν χρειάζεται να τις κάνεις όλες, ειδικά αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα με τη συσκευή σου. Πάντως, η CM βγάζει και μηνιαίες ενημερώσεις, που είναι πιο σταθερές. Μπορείς να βάλεις αυτή την έκδοση, και να αναβαθμίζεις μια φορά το μήνα. Η τελευταία που έχει βγει είναι η snapshot M9 αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω κατι? δεν ξερω αν εχεις ασχοληθει με cyanogenmod ... τελος παντων εκει που λεει αναβαθμισεις μου λεει για προγραμματιστες και μου βγαζει καποιες αναβαθμισεις... ξερεις αν αυτες ειναι ολη η ρομ η βελτιωσεις? μαλλον ειναι ολη η ρομ... επειδη καθε μερα βγαζει και κατι διαφορετικο... ειναι απο αλλον προγραμματιστη?! +

 

settings NeatROM update NeatROM

εκεί είναι οι αναβαθμίσεις της NeatROM 6.3

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Είναι ενημερώσεις της rom, που περιέχουν διάφορες διορθώσεις. Δεν χρειάζεται να τις κάνεις όλες, ειδικά αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα με τη συσκευή σου. Πάντως, η CM βγάζει και μηνιαίες ενημερώσεις, που είναι πιο σταθερές. Μπορείς να βάλεις αυτή την έκδοση, και να αναβαθμίζεις μια φορά το μήνα. Η τελευταία που έχει βγει είναι η snapshot M9 αν δεν κάνω λάθος.

 

βασικα στις επιλογες για αναβαθμιση μου τρεις επιλογές... α) σταθερες β) για προγραμματιστες και γ) ολες οι αναβαθμισεις. Μηπως η σταθερες είναι αυτές που μου λες οι μηνιαίες γιατι θεωρουσα ότι είναι οι επίσημες τις samsung αρα ποτε δεν θα μου βγάλει ότι υπάρχει. Και κάτι άλλο που βλέπω αν έχω την snapshot M9?

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία σταθερή CM για τη συσκευή μας, ήταν η 10.1.3 (android 4.2.2), και δε νομίζω να υπάρξει άλλη. Ούτε οι μηνιαίες είναι εντελώς σταθερές, απλά έχουν λιγότερα bugs από τις nightly που είναι καθημερινές. Ποιά έκδοση έχεις, το βλέπεις στις ρυθμίσεις, κάτω κάτω στις πληροφορίες συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία σταθερή CM για τη συσκευή μας, ήταν η 10.1.3 (android 4.2.2), και δε νομίζω να υπάρξει άλλη. Ούτε οι μηνιαίες είναι εντελώς σταθερές, απλά έχουν λιγότερα bugs από τις nightly που είναι καθημερινές. Ποιά έκδοση έχεις, το βλέπεις στις ρυθμίσεις, κάτω κάτω στις πληροφορίες συσκευής.

 

cm i9100 userdebug 4.4.4 ειναι nightly

Link to comment
Share on other sites

cm i9100 userdebug 4.4.4 ειναι nightly

Αν δεν αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα στη χρήση που κάνεις, μείνε όπως είσαι, και περίμενε την επόμενη μηνιαία αν θες να αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα στη χρήση που κάνεις, μείνε όπως είσαι, και περίμενε την επόμενη μηνιαία αν θες να αναβαθμίσεις.

 

πως θα καταλαβω οτι ειναι μηνιαια? τι θα αλλαζει σε σχεση με τις ημερησιες?

Link to comment
Share on other sites

πως θα καταλαβω οτι ειναι μηνιαια? τι θα αλλαζει σε σχεση με τις ημερησιες?

Κατ'αρχάς το όνομα. Αντί για nightly, θα λέει snapshot. Κοίταξε και το παρακάτω λινκ με τις τελευταίες ενημερώσεις.

 

https://download.cyanogenmod.org/?device=i9100

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς το όνομα. Αντί για nightly, θα λέει snapshot. Κοίταξε και το παρακάτω λινκ με τις τελευταίες ενημερώσεις.

 

https://download.cyanogenmod.org/?device=i9100[/QU

 

να προτιμησω λες snapshot απο nightly???

Link to comment
Share on other sites

Οι nightly είναι σαν δοκιμαστικές, μπορεί κάτι να φτιάχνει στη μια, κάτι να χαλάει στην άλλη. Σίγουρα η snapshot είναι καλύτερη επιλογή, θεωρούνται πιο stable, συν το ότι γλιτώνεις τα συνεχή φλασαρίσματα.

Εφόσον είσαι ευχαριστημένος όμως, για μένα μείνε όπως είσαι για την ώρα, και περίμενε την επόμενη snapshot.

Link to comment
Share on other sites

Οι nightly είναι σαν δοκιμαστικές, μπορεί κάτι να φτιάχνει στη μια, κάτι να χαλάει στην άλλη. Σίγουρα η snapshot είναι καλύτερη επιλογή, θεωρούνται πιο stable, συν το ότι γλιτώνεις τα συνεχή φλασαρίσματα.

Εφόσον είσαι ευχαριστημένος όμως, για μένα μείνε όπως είσαι για την ώρα, και περίμενε την επόμενη snapshot.

 

τελευταια ερωτηση γιατι σε ζαλισα λιγο! ειχα nightly και εκανα μεσα απο το τηλεφωνο ενημερωση την snapshot που βεβαια ειχε βγει πιο πριν... ειναι ενταξει η πρεπει να κανω χειροκινητη εγκατασταση και ξανα στησιμο του τηλεφωνου?

Link to comment
Share on other sites

τελευταια ερωτηση γιατι σε ζαλισα λιγο! ειχα nightly και εκανα μεσα απο το τηλεφωνο ενημερωση την snapshot που βεβαια ειχε βγει πιο πριν... ειναι ενταξει η πρεπει να κανω χειροκινητη εγκατασταση και ξανα στησιμο του τηλεφωνου?

Εδώ με πιάνεις αδιάβαστο. Το dirty flash ναι μεν ειναι επιτρεπτό, αλλά στην περίπτωσή σου, που θεωρητικά υποβάθμισες τη ρομ, δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Link to comment
Share on other sites

Σε rootαρισμενο s2 με εκδοση επισημη xwlsd και custom recovery,ποιον κερνελ να βαλω για να εχω BLN?

Λογικα dorimanx αλλα εχω μπερδευτει με τις εκδοσεις που εχει...

Αν υπαρχει καποιο λινκ θα το εκτιμουσα.

Link to comment
Share on other sites

Σε rootαρισμενο s2 με εκδοση επισημη xwlsd και custom recovery,ποιον κερνελ να βαλω για να εχω BLN?

Λογικα dorimanx αλλα εχω μπερδευτει με τις εκδοσεις που εχει...

Αν υπαρχει καποιο λινκ θα το εκτιμουσα.

 

apolo, έχει λιγότερα Bugs απο τον Dori :p

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Στην neatrom γίνεται να βάλουμε τη gallery που έχει το s3 (και τα πιο καινούρια προφανώς, αλλά σε αυτό το έχω δει), που πατώντας σε κάποιο φάκελο, τους βάζει όλους σε μια στήλη στα αριστερά, και δεξιά δείχνει τις φωτογραφίες;

 

@DimitrisAndNiki δοκίμασα ξανά το gps και δεν έχασε το σήμα με κλειστή οθόνη. Ίσως να είχε φάει κάποιο κόλλημα. Άρα, για την ώρα την κρατάω και στη δική μου συσκευή.:)

Edited by stefan_city
Link to comment
Share on other sites

Στην neatrom γίνεται να βάλουμε τη gallery που έχει το s3 (και τα πιο καινούρια προφανώς, αλλά σε αυτό το έχω δει), που πατώντας σε κάποιο φάκελο, τους βάζει όλους σε μια στήλη στα αριστερά, και δεξιά δείχνει τις φωτογραφίες;

 

@DimitrisAndNiki δοκίμασα ξανά το gps και δεν έχασε το σήμα με κλειστή οθόνη. Ίσως να είχε φάει κάποιο κόλλημα. Άρα, για την ώρα την κρατάω και στη δική μου συσκευή.:)

 

Ναι υπάρχει ένα mod για να αλλάξεις την gallery, τσέκαρε τα addons μέσα στο system > neatrom ή ρώτα στο επίσημο thread

 

Χαίρομαι που σου δούλεψε το GPS, για αυτό άλλωστε την χρησιμοποιούμε οι περισσότεροι... Διαφορετικά τώρα εγώ θα ήμουν με Cyanogen 4.2.2

 

 

 

- Σήμερα είπα να "καθαρίσω την ντουλάπα μου" και έτσι έσβησα ΤΑ ΠΑΝΤΑ απο την συσκευή, φλάσαρα stock και στην συνέχεια φλάσαρα neat και mods...

- Επαναφορά απο titanium, επαναφορά κάμποσων γίγα στην sd (mp3, movies κτλ), σεττάρισμα ρυθμίσεων...

- Κουράστηκα... με έχουν πάρει και τα χρόνια βλέπεις... Ελπίζω να μην ξαναμπώ στην διαδικασία μέχρι να πάρω την επόμενη συσκευή μου... Nexus 6 αργείς;;;;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, το βρήκα και το mod. S5 theme και τη gallery έχω βάλει. Υπάρχει κάτι άλλο αξιόλογο;

Κι εμένα για εκεί με βλέπω, με μια καλή τιμή, δε νομίζω να αντισταθώ.

Link to comment
Share on other sites

εμένα η gallery έχει φάει κάποιο κόλλημα και μου λέει ο χώρος δεν επαρκεί, πες μου λίγο πως το πέρασες?? από που την κατέβασες???
Link to comment
Share on other sites

εμένα η gallery έχει φάει κάποιο κόλλημα και μου λέει ο χώρος δεν επαρκεί, πες μου λίγο πως το πέρασες?? από που την κατέβασες???

Πας ρυθμίσεις, neatrom update, mods 1, και κατεβάζεις το note 2 gallery. Στη συνέχεια φλασαρεις το αρχείο που κατέβασες μέσω recovery, κάνεις clear cache και dalvik, και επανεκκίνηση της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

πάλι το ίδιο μου λέει δεν με αφήνει να το ανοίξω, μου λέει να σβήσω αρχεία για να ελευθερώσω χώρο ενώ χώρος υπάρχει

 

Μήπως δεν έκανες ΚΑΘΑΡΗ εγκατάσταση κατά το στήσιμο της ROM? :confused:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις, neatrom update, mods 1, και κατεβάζεις το note 2 gallery. Στη συνέχεια φλασαρεις το αρχείο που κατέβασες μέσω recovery, κάνεις clear cache και dalvik, και επανεκκίνηση της συσκευής.

 

Εγω σε 5,9 νιτρομ γιατί δεν εχω πουθενα στις ρυθμίσεις την επιλογή για neatrom update? :worry:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...