Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δοκιμάσει ανά διαστήματα όλες τις εφαρμογές/features που μέσω gestures μπορείς να ανοίγεις εφαρμογές κλπ. Μια χαρά είναι αυτό σαν concept γιατί διευκολύνει άπειρα να ανοίγεις μια εφαρμογή με 1-2 κλικ παρά να πατάς Home, να ψάχνεις στον launcher ή στο app drawer ποια εφαρμογή θες να ανοίξεις. Εγώ έχω καταλήξει στο SwipePad. Είναι μακράν ό,τι καλύτερο υπάρχει. Οπουδήποτε και να είμαι, είτε σε εφαρμογή, είτε σε παιχνίδι, είτε σε video, κάνω ένα swipe από πάνω δεξιά και ανοίγω όποια εφαρμογή θέλω. Έτσι δε χρειάζεται ποτέ να πηγαίνω πρώτα στη homescreen και από κει να ανοίγω την εφαρμογή που θέλω. Το Pie του LMT Launcher σε συνδυασμό με το SwipePad είναι ο καλύτερος συνδυασμός.

 

Y.Γ. Στα hotspots του μπαίνουν και επαφές ή widgets 1x1 και άλλες συντομεύσεις που προσφέρει το SwipePad. Υποστηρίζει επίσης και όλα τα icon packs που είναι για launchers όπως Nova, Apex κλπ. Αυτή τη στιγμή έχω το Click UI.

 

http://i40.tinypic.com/2e1ziae.png

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν μπορώ να διαγράψω αρχείο από το media για το boot animation με το root Explorer. Το ονομάζει part 1; Ξέρει κάποιος τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανενας καμια ρομ cm based 4.1.2?

Ρουφαει και καιει η 4.2.2... Βαρεθηκα..

 

Μαγκάλι ανάβει η ROM και ζεστένεται το κινητό; Ζεστένεται επειδή δεν έχει σωστούς drivers και η cpu δουλεύει στο θεό, βοηθάει και η ζέστη που έχει γενικά. Το ίδιο θα είναι με οποιαδήποτε μη στοκ. Learn to live with it...

Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανενας καμια ρομ cm based 4.1.2?

Ρουφαει και καιει η 4.2.2... Βαρεθηκα..

 

Neat εχεις δοκιμασει?

Link to comment
Share on other sites

Μαγκάλι ανάβει η ROM και ζεστένεται το κινητό; Ζεστένεται επειδή δεν έχει σωστούς drivers και η cpu δουλεύει στο θεό, βοηθάει και η ζέστη που έχει γενικά. Το ίδιο θα είναι με οποιαδήποτε μη στοκ. Learn to live with it...

 

Εχεις να προτεινεις καποιον συνδιασμο γιατι εχω και εγω το ιδιο προβλξμα?

Link to comment
Share on other sites

Μαγκάλι ανάβει η ROM και ζεστένεται το κινητό; Ζεστένεται επειδή δεν έχει σωστούς drivers και η cpu δουλεύει στο θεό, βοηθάει και η ζέστη που έχει γενικά. Το ίδιο θα είναι με οποιαδήποτε μη στοκ. Learn to live with it...

 

Δεν διαφωνω, αλλα με αλλες ρομ δεν ζεστενοταν ετσι ειμαι πολυ σιγουρος.

Οταν λες το ιδιο θα ειναι με οποιαδηποτε μη stock φανταζομαι εννοεις cm based..

 

@djtony

για neat με βλεπω..

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μαχαιρο φιλε, το sleepy το governor τελικα δεν ειναι καλυτερο απ'το ondemand στο screen off?

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Ό,τι προτείνουν στο xda δοκιμάζω κι εγώ. Δεν είμαι κάνας ειδικός. Τώρα δοκιμάζω ό,τι βλέπεις στην υπογραφή μου. Άσε που τώρα τελευταία έχω ένα wakelock, το AudioOut_2 1013 απ' ό,τι βλέπω στο BetterBatteryStats και χάνω αρκετή μπαταρία όταν είναι idle η συσκευή. Έψαξα και στο myphone και στο XDA, διάβασα πολλά και διάφορα αλλά ακόμα δε βρήκα λύση. Δοκίμασα να απενεργοποιήσω όλους τους ήχους από τις ρυθμίσεις, να το βάλω στο αθόρυβο, να αλλάξω ήχους κλήσης, ειδοποίησης, αφύπνισης χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Κάποιοι είπαν ότι φταίει το Viber, αλλά δεν είχα ποτέ. Επίσης, σύμφωνα με το Greenify δεν έχω κάτι ύποπτο στο background. Προσπαθώ να σκεφτώ τι έκανα πριν το πάθω αλλά δε μου 'ρχεται κάτι στο μυαλό.

 

Για όσους ενδιαφέρονται, βγήκε RootBox Stable 4.2. Mη ρωτήσετε για changelog. Είναι ένα τεράστιο txt με άπειρες αλλαγές.

 

Y.Γ. Όσοι λετε ότι ζεσταίνεται η συσκευή, δε θα χρειάζεται να φοράτε γάντια το χειμώνα. Επίσης, δοκιμάστε κάτι άλλο: βάλτε τη συσκευή στο αυτί σας και πείτε μου αν ακούτε έναν ελαφρό ήχο σαν αυτόν που κάνουν οι επεξεργαστές των υπολογιστών. Και κάτι τελευταίο για όσους παραπονιούνται: βάλτε Gingerbread! Ούτε ζεσταίνεται, ούτε "κολλάει"! Θα βάλω κάποια στιγμή κι εγώ για να θυμηθώ τις παλιές καλές εποχές.

Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχανα τον κοπο που εχω κανει στον nova, και οτι προσφέρει θα ειχα ηδη γυρισει σε checkrom v6, epic!
1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Y.Γ. Όσοι λετε ότι ζεσταίνεται η συσκευή, δε θα χρειάζεται να φοράτε γάντια το χειμώνα. Επίσης, δοκιμάστε κάτι άλλο: βάλτε τη συσκευή στο αυτί σας και πείτε μου αν ακούτε έναν ελαφρό ήχο σαν αυτόν που κάνουν οι επεξεργαστές των υπολογιστών. Και κάτι τελευταίο για όσους παραπονιούνται: βάλτε Gingerbread! Ούτε ζεσταίνεται, ούτε "κολλάει"! Θα βάλω κάποια στιγμή κι εγώ για να θυμηθώ τις παλιές καλές εποχές.

 

Piezoelectric effect στα μεγέθη των mobile arm; Not...

Link to comment
Share on other sites

Piezoelectric effect στα μεγέθη των mobile arm; Not...

Τώρα φίλε μου αυτό το έγραψες για να ρωτήσεις κάτι, για να μας ενημερώσεις ή να κάνεις επίδειξη γνώσεων? Συνήθως όταν γράφουμε κάτι εδώ που το βλέπουν όλοι δεν αφορά μόνο το άτομο στο οποίο αφορά το post. Aν είναι να γράφουμε "κινέζικα" για πολλούς, υπάρχουν και τα pm. Ευχαριστώ και συγγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να διαγράψω αρχείο από το media για το boot animation με το root Explorer. Το ονομάζει part 1; Ξέρει κάποιος τι γίνεται;

 

Ξέρει κάποιο παιδί να απαντήσει;

 

Και ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο . Από τότε που έριξα τα dpi γιατί δεν μου κατεβάζει εφαρμογές;

Edited by vitriolis
Link to comment
Share on other sites

Και ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο . Από τότε που έριξα τα dpi γιατί δεν μου κατεβάζει εφαρμογές;

Για το bootanimation δεν ξέρω να σου πω. Δεν έχω δοκιμάσει να το σβήσω/αλλάξω τελευταία. Τί ακριβώς θες να κάνεις; Να το σβήσεις ή να το αλλάξεις; Ποια ROM φοράς; Δες μήπως έχει στις ρυθμίσεις της κάποια σχετική επιλογή. Δηλαδή πατάς διαγραφή στο bootanimation και αντί να διαγραφεί μετονομάζεται; Εκτός απ' το system/media δες και στο data/local.

 

Όσον αφορά το Playstore, όταν αλλάζεις το DPI πρέπει να έχεις κι ένα Play Store με multi-DPI hack όπως αυτό. Φλάσαρέ το και θα 'σαι κομπλέ.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξεις το boot animation δεν θυμάμαι το path ακριβώς απλά το μετονομαζεις το .zip σε και άλλο πχ .bak και βάζεις αυτό που θέλεις με κατάληξη.zip και επανεκκίνηση.Μήπως το πειράξες υπερβολικά το dpi?
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται: SlimBean 4.2.2 Final Build 8.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες... φιλε μαχαιρο ειμαι με την 7.8 unofficial slim... εσυ την ειχες προτεινει.. παει κομματια και πολυ σταθερη... αξιζει να βαλω την 8αρα? Η να μεινω οπως ειμαι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες... φιλε μαχαιρο ειμαι με την 7.8 unofficial slim... εσυ την ειχες προτεινει.. παει κομματια και πολυ σταθερη... αξιζει να βαλω την 8αρα? Η να μεινω οπως ειμαι?

Εμ δεν ξέρω. Δεν την δοκίμασα. Ο fusionjack έβγαλε την 04/08 (προχτές) και πήγε διακοπές. Θα ξαναβγάλει build όταν γυρίσει οπότε θα περιμένω αυτόν.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Για το bootanimation δεν ξέρω να σου πω. Δεν έχω δοκιμάσει να το σβήσω/αλλάξω τελευταία. Τί ακριβώς θες να κάνεις; Να το σβήσεις ή να το αλλάξεις; Ποια ROM φοράς; Δες μήπως έχει στις ρυθμίσεις της κάποια σχετική επιλογή. Δηλαδή πατάς διαγραφή στο bootanimation και αντί να διαγραφεί μετονομάζεται; Εκτός απ' το system/media δες και στο data/local.

 

Όσον αφορά το Playstore, όταν αλλάζεις το DPI πρέπει να έχεις κι ένα Play Store με multi-DPI hack όπως αυτό. Φλάσαρέ το και θα 'σαι κομπλέ.

 

Καλημέρα. Καταρχήν μέχρι χθες που μιλάγαμε φορούσα slim 7.8 weekly. Σήμερα φοράω με clean install build 8.Έβαλα το hack αλλά τίποτα. Δεν δούλευε με τίποτα το Play store. Όσο για το boot animation είναι χωρισμένο σε 2 part. Το ένα έχει το logo του boot και το part 2 την διαφήμιση αυτού που το έφτιαξε προφανώς. Αυτό προσπαθώ να σβήσω με το root Explorer μέσα από την διαδρομή system / media αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Joe meek scs 2 είναι το καλύτερο για μένα, ότι άλλες ρυθμίσεις θέλεις να με πεις

 

Καλημέρα φιλαρακι..

Θελω να βαλω το viper στο s2 μου. ( Ειμαι με neatrom αν παιζει ρολο).

Απλα επειδη χανομαι λιγο με τα διάφορα αρχεια κλπ που παιζουν στο op στο xda, μήπως μπορείς να μου πεις συγκεκριμένα πως και τι;

Ευχαριστώ προκαταβολικα

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όσο για το boot animation είναι χωρισμένο σε 2 part. Το ένα έχει το logo του boot και το part 2 την διαφήμιση αυτού που το έφτιαξε προφανώς. Αυτό προσπαθώ να σβήσω με το root Explorer μέσα από την διαδρομή system / media αλλά τίποτα.

 

Καλημερα...

Καταρχην δεν καταλαβα το ΠΩΣ προσπαθεις να σβησεις καποιο απο τα parts αφου το bootanimation ειναι σε μορφη .zip.....??

Σε ρωταω γιατι καποια στιγμη ειχα ασχοληθει με bootanimation....(μαλιστα ειχα φτιαξει και ενα δικο μου με καποιο προγραματακι....)

Μηπως δεν το ξεzipαρες και απλα μπηκες μεσα στο zip και βλεπεις τα parts??

Αν ειναι ετσι τοτε λογικο να μην σε αφηνει γιατι θα "χαλασεις" το περιεχομενο του zip........

Ο σωστος τροπος ειναι..:

1.το ξεζιπαρεις

2.σβηνεις τις εικονες που δεν θες...

3.το ξαναζιπαρεις

4.το ονομαζεις bootanimation.zip

Και λογικα εισαι ετοιμος...

Καλυτερα αυτη η δουλεια να γινει σε pc.

Α...και κατι αλλο...

Επειδη το bootanimation εχει συγκεκριμενο χρονο που εμφανιζεται...οταν φτασει το σημειο που πρεπει να εμφανιστουν οι εικονες που διεγραψες...αυτο δεν θα μπορεσει να τις βρει και θα "γεμισει" τον υπολοιπο χρονο με τις προηγουμενες εικονες....

Ελπιζω να σε βοηθησα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Καταρχήν μέχρι χθες που μιλάγαμε φορούσα slim 7.8 weekly. Σήμερα φοράω με clean install build 8.Έβαλα το hack αλλά τίποτα. Δεν δούλευε με τίποτα το Play store.

Αν έβαλες την 8 απλά φλασάρεις τα Slim Gapps από το slimroms.net και είσαι έτοιμος. Έχει ήδη το multiDPI hack το Play Store. Δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

Όσο για το boot animation είναι χωρισμένο σε 2 part. Το ένα έχει το logo του boot και το part 2 την διαφήμιση αυτού που το έφτιαξε προφανώς. Αυτό προσπαθώ να σβήσω με το root Explorer μέσα από την διαδρομή system / media αλλά τίποτα.

Όπως σου 'πε και ο Τόλης, αν θες να σβήσεις όλο το bootanimation σβήνεις το system/media/bootanimation.zip. Δε χρειάζεται να το ανοίξεις. Αλλιώς αν θες να σβήσεις συγκεκριμένες εικόνες κάνεις ό,τι είπε ο Τόλης από πάνω.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλαρακι..

Θελω να βαλω το viper στο s2 μου. ( Ειμαι με neatrom αν παιζει ρολο).

Απλα επειδη χανομαι λιγο με τα διάφορα αρχεια κλπ που παιζουν στο op στο xda, μήπως μπορείς να μου πεις συγκεκριμένα πως και τι;

Ευχαριστώ προκαταβολικα

 

Έπρεπε ήδη να το είχες βάλει,λεπον κατεβάζεις το αρχείο νομίζω είναι η έκδοση 2.2.1.0, περνάς την έκδοση που είναι για 4.χχ και πάνω, το ανοίγεις, επιλέγεις σαν μουσικά εφέ αυτό(δεν ξέρω ποιο έχει η στοκ ρομ σου, εμένα έχει το dsp) και βάζεις τις ρυθμίσεις.Αυτό που σε είπα είναι για το convolver , δεν ξέρω τι μουσική ακούς γι αυτό σε είπα να διαβάσεις το νήμα γιατί έχει πολλά irs.Για τα δικά μου ακούσματα αυτό είναι μια χαρά, όπως και το τελευταίο irs based on I pod 6th gen

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...