Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια εγω ειμαι με rootbox και τον κερνελ που περναει αυτη και δεν μου κανει mount την εξωτερικη καρτα. Στο cmw την βλεπει και την κανει κ φορματ, στο storage επισης την βλεπει αλλα πουθενα αλλου...

 

Αλλαξε κερνελ βαλε τον siyah τον τελευταιο πανω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια εγω ειμαι με rootbox και τον κερνελ που περναει αυτη και δεν μου κανει mount την εξωτερικη καρτα. Στο cmw την βλεπει και την κανει κ φορματ, στο storage επισης την βλεπει αλλα πουθενα αλλου...

 

Ποιά έχεις; Πρώτη φορά το ακούω

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ποιά έχεις; Πρώτη φορά το ακούω

 

Ειναι γνωστο bug των aokp, σε μερικες περιπτωσεις συμβαινει κ αυτο... συνηθως αν αλλαξεις τον μαμα κερνελ, διορθωνεται το προβλημα... στις nightly εκδοσεις των rootbox συμβαινει αυτο καποιες φορες

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο bug των aokp, σε μερικες περιπτωσεις συμβαινει κ αυτο... συνηθως αν αλλαξεις τον μαμα κερνελ, διορθωνεται το προβλημα... στις nightly εκδοσεις των rootbox συμβαινει αυτο καποιες φορες

 

Ποτέ δεν έχει συμβεί σε μένα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... Μιας και θα φλασάρω το νέο dori απόψε, θα περάσω και την JellyBam να τη δοκιμάσω. Έψαχνα μια ROM να περάσω για να μην φλασάρω μόνο κέρνελ :P

 

 

 

Που την είδες την βολίδα; Εμένα γεμάτη προβλήματα μου φαίνεται... Τα μισά δουλεύουν λάθος, lagarei ΣΥΝΕΧΕΙΑ και γενικά είναι το αντίθετο της βολίδας, από άποψη ταχήτητας δηλαδή είναι η χειρότερη rom που πέρασα ποτέ. Από την άλλη, από άποψη περιεχομένου είναι η καταπληκτική, έχει άπειρες επιλογές πολύ μπροστά σε σχέση με άλλες. Μακάρι να είχε και ποιότητα...

Το έχω ξαναγράψει, οι τελευταίες version θέλουν wipe. Το ίδιο ισχύει και αν προέρχεσαι από άλλες rom.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναγράψει, οι τελευταίες version θέλουν wipe. Το ίδιο ισχύει και αν προέρχεσαι από άλλες rom.

 

Έκανα ό,τι wipe είχε στο recovery... Θέλει και άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Ο touchwiz launcher λοιπον που εχει η μαμα 4.1.2 εχει προβληματα?

 

Αν ναι σε ποια εκδοση εχουν λυθει και τι ακριβως προβληματα εχει?

Link to comment
Share on other sites

Ο touchwiz launcher λοιπον που εχει η μαμα 4.1.2 εχει προβληματα?

 

Αν ναι σε ποια εκδοση εχουν λυθει και τι ακριβως προβληματα εχει?

 

Δεν έχει προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε κερνελ βαλε τον siyah τον τελευταιο πανω

Ελεγα για dori ετσι κι αλλιως γιατι το BLN μου ελυνε τα χερια

 

Ποιά έχεις; Πρώτη φορά το ακούω

την 3.9.1 εχω. Ενω μεχρι και το κινεζικο ταμπλετ την βλεπει κανονικα, στο κιν την βλεπει αλλα απο esexplorer δεν μου δινει προσβαση με τιποτα σ λεω!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει να επαναφέρω το κινητό μου σε στοκ ics? Τώρα φοράω dorinmax 7.26 και vanilka rootbox 3.0 (android 4'1'2). Δοκίμασα να το κάνω μέσω odin με ένα firmware που κατέβασα από xda και έφαγα bootloop.

Κάνω μήπως καποιο λάθος; Μπορεί να μου υποδείξει κάποιος και ένα κατάλληλο firmware?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ποιός kernel κάθεται καλύτερα σε CM 10.1 nightly για BLN μόνο...

Siyah ή Dori?

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ποιός kernel κάθεται καλύτερα σε CM 10.1 nightly για BLN μόνο...

Siyah ή Dori?

 

Dori είναι μια χαρά, αναβαθμίζεται και συνέχεια. Ο siyah δεν είναι καν συμβατός με τους νέους drivers του mali...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Τιποτα tweaks για μπαταρία εχουμε για siyah.?

Φυσαει το κινητό, αλλα η μπαταρία πίνεται

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Τιποτα tweaks για μπαταρία εχουμε για siyah.?

Φυσαει το κινητό, αλλα η μπαταρία πίνεται

 

Pegasus Q Εάν επάνω δεν παίζει να ρουφά την μπαταρία, κάτι άλλο φταίει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Pegasus Q Εάν επάνω δεν παίζει να ρουφά την μπαταρία, κάτι άλλο φταίει

 

Τον pegasus έχεις και στον dori; Εγώ τον λογάριαζα για perfomance.. Inteliondemant μου φαινόταν καλό για μπαταρία, που αυξάνει τη συχνότητα όταν είναι buzy το gpu και το Ondemand που έχω και είναι εξισορρόπιση perfomance/battery και στον dori έχει tweaks προς μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Τον pegasus έχεις και στον dori; Εγώ τον λογάριαζα για perfomance.. Inteliondemant μου φαινόταν καλό για μπαταρία, που αυξάνει τη συχνότητα όταν είναι buzy το gpu και το Ondemand που έχω και είναι εξισορρόπιση perfomance/battery και στον dori έχει tweaks προς μπαταρία...

 

Τον έχω στοκ, hyper, on demand, default profile

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Pegasus Q Εάν επάνω δεν παίζει να ρουφά την μπαταρία, κάτι άλλο φταίει

 

Pegasusq εχει όντως..

Αλλα παρακολουθώ στενα τα wakelocks και δεν βλεπω κάτι αξιο αναφοράς..

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μετά την έκδοση 9.11.1 και μένα μου φαίνεται καταναλώνει περισσότερη μπαταρία αλλά όντως στα BBS δεν δείχνει κάτι.

Θα το αφήσω να πάει καμία βδομάδα και βλέπουμε, έτσι κι αλλιώς ετοιμάζει update.. Δεν προλαβαίνει να στρώσει το τηλέφωνο.

 

Δοκίμασα και το CrossBreed? Καλά το λέω? Πρώτη φορά που περνάω κάτι στο τηλέφωνο χωρίς να δω τί ακριβώς φλασαρω (απλά διάβασα το op και καλές κριτικές) κι όμως πραγματικά το τηλέφωνο πηγαίνει πιο γρήγορα και νομίζω βοήθησε και στη μπαταρία.

Εάν το δοκίμασε κι άλλος ας μου πει τη γνώμη του.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην rootbox εδω και καμια βδομαδα και ενω ξεκινησα καλα τωρα εχει αρχισει και μου την σπαει.

Συγκεκριμενα χανει τις ρυθμισεις στο ακυρο (Synced accounts, τον ηχο κλησης κα) λαγκαρει οταν ζοριζεται και πρεπει να κανω ρεσταρτ και γενικα με χαλαει. Ασε π πρωτη φορα βρηκα το κιν μου κλειστο στο ακυρο ενω ηταν σε αναμονη (αυτο δεν ειναι το περιβοητο SOD?)

Επισης δεν εβλεπε την εξωτ καρτα.

Μολις περασα τον τελευταιο dori και βλεπουμε... αλλιως απο αυριο ψαχνω ρομ...

Edited by dimitris_86
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην rootbox εδω και καμια βδομαδα και ενω ξεκινησα καλα τωρα εχει αρχισει και μου την σπαει.

Συγκεκριμενα χανει τις ρυθμισεις στο ακυρο (Sunced accounts, τον ηχο κλησης κα) λαγκαρει οταν ζοριζεται και γενικα με χαλαει. Ασε π πρωτη φορα βρηκα το κιν μου κλειστο στο ακυρο ενω ηταν σε αναμονη (αυτο δεν ειναι το περιβοητο SOD?)

Επισης δεν εβλεπε την εξωτ καρτα.

Μολις περασα τον τελευταιο dori και βλεπουμε... αλλιως απο αυριο ψαχνω ρομ...

 

Παιδια ετσι ειναι οι aokp roms... ειδικα με τα reboots... κλεινουν τις εφαρμογες ολες για να παιζει πολυ free ram και ερχονται τα reboots μετα... εχουν πολλα bugs

Link to comment
Share on other sites

Cyanogen 10.1.. Το έχω πει πολλές φορές.. Γρήγορα και απλά πράγματα.. ;) Πάτησε στην υπογραφή μου Δημήτρη..
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην rootbox εδω και καμια βδομαδα και ενω ξεκινησα καλα τωρα εχει αρχισει και μου την σπαει.

Συγκεκριμενα χανει τις ρυθμισεις στο ακυρο (Synced accounts, τον ηχο κλησης κα) λαγκαρει οταν ζοριζεται και πρεπει να κανω ρεσταρτ και γενικα με χαλαει. Ασε π πρωτη φορα βρηκα το κιν μου κλειστο στο ακυρο ενω ηταν σε αναμονη (αυτο δεν ειναι το περιβοητο SOD?)

Επισης δεν εβλεπε την εξωτ καρτα.

Μολις περασα τον τελευταιο dori και βλεπουμε... αλλιως απο αυριο ψαχνω ρομ...

 

Σήμερα είχα το πρώτο sod με την RB , ίσως φταίει και ο κερνελ(ν13) κατά τα άλλα ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα, ίσως είχες περάσει τον ν13 πριν βγάλει το update που διόρθωνε αυτό το πρόβλημα.μπορείς να δοκιμάσεις είτε αυτή που σε λέει ο giovas,η την slim bean η pa v30 , όλες είναι καθαρό αντρόιντ, εγώ δουλεύω την πίτα και δεν αλλάζω σε pa ώσπου να διορθώσει το πρόβλημα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Cyanogen 10.1.. Το έχω πει πολλές φορές.. Γρήγορα και απλά πράγματα.. ;) Πάτησε στην υπογραφή μου Δημήτρη..

 

Με τι Kernel?

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με τι Kernel?

 

Προσωπικά έχω δοκιμάσει είτε τον stock, είτε τον Dorimanx. Αλλά καταλήγω στον stock, διότι μου φαίνεται πιο σταθερός.. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...