Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μανισιο ειναι το κιν. και του ειχα κανει ρουτ οπως περιγραφεται στο αναλογο θεμα. Τα αρχεια εκεινα δεν τα εσβησα και χτες μετα απο μια ενημερωση απο το kies αλλαξαν καποια πραγματα στην εμφανιση του μενου χαθηκε το κιτρινο τριγωνακι στην αρχη και δεν ετρεχε καποια παιχνιδια. Νομιζοντας οτι σβηστηκε και το ρουτ καθως ηρθε στην αρχικη κατασταση δοκιμασα να το ξανακανω με τα ιδια αρχεια που ειχα κατεβασει τοτε. Ενα απλο ρουτ και τιποτα παραπανω ουτε ρομ ουτε τιποτα αλλο και μολις πατησα οκ στο οντιν κολλησε το κιν. στην συγκεκριμενη οθονη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι δουλεια κανει αυτο;

 

Κάνει mount usb σκληρούς me ntfs format.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ηθελα τις παρατηρήσεις σας αλλά και και τα σχόλιά σας για το ποιο από τα παρακάτω firmware είναι πιο καλό στο sII

LP7-LP8-LP9 η το τελευταιο LPD

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ηθελα τις παρατηρήσεις σας αλλά και και τα σχόλιά σας για το ποιο από τα παρακάτω firmware είναι πιο καλό στο sII

LP7-LP8-LP9 η το τελευταιο LPD

 

Εγω φοραω την LP7 και ειμαι μια χαρα, ολα δουλευουν καλα.

Φυσικα ισως θα επρεπε πρωτα να δοκιμασεις καποιες και μετα να δεις τι σου κανει,

γιατι υπαρχουν πολλοι που εχουν διαφορα προβληματα με καθε μια ξεχωριστα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

μανισιο ειναι το κιν. και του ειχα κανει ρουτ οπως περιγραφεται στο αναλογο θεμα. Τα αρχεια εκεινα δεν τα εσβησα και χτες μετα απο μια ενημερωση απο το kies αλλαξαν καποια πραγματα στην εμφανιση του μενου χαθηκε το κιτρινο τριγωνακι στην αρχη και δεν ετρεχε καποια παιχνιδια. Νομιζοντας οτι σβηστηκε και το ρουτ καθως ηρθε στην αρχικη κατασταση δοκιμασα να το ξανακανω με τα ιδια αρχεια που ειχα κατεβασει τοτε. Ενα απλο ρουτ και τιποτα παραπανω ουτε ρομ ουτε τιποτα αλλο και μολις πατησα οκ στο οντιν κολλησε το κιν. στην συγκεκριμενη οθονη.

 

Αν θέλεις βοήθεια θα σε παρακαλέσω για άλλη μια φορά να μου πεις πώς έκανες root (υπάρχουν πολλοί τρόποι, για ποια αρχεία μιλάς, ποιο "ανάλογο θέμα"; ) ακριβώς, καθώς και ποια stock rom φοράς. (γράψε *#1234# και πες τι βγάζει). Thanks.

 

Απ'ότι κατάλαβα έβαλες cf-root άλλης παλιότερης έκδοσης, και προφανώς σου κόλλησε, μόνο με Odin θα φύγεις από κει. Αλλά χωρίς την απάντησή σου δε μπορώ να μαντέψω ούτε να σου δώσω σωστές πληροφορίες. Δε σε ρώτησα τυχαία...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ηθελα τις παρατηρήσεις σας αλλά και και τα σχόλιά σας για το ποιο από τα παρακάτω firmware είναι πιο καλό στο sII

LP7-LP8-LP9 η το τελευταιο LPD

 

Εγω τη φοεαω χωρις κανενα προβλημα μαζι με καποια mods και την εχω κανει σχεδον AOPK!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω τη φοεαω χωρις κανενα προβλημα μαζι με καποια mods και την εχω κανει σχεδον AOPK!!!

 

Εννοείς την LPD? Ολλανδίας ή Σκανδιναβίας; Τα γερμανικά υπάρχουν ακόμα στο ελληνικό μενού;

 

*Kαι μια μικρή διόρθωση εννοείς AOSP, όχι AOPK... :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις βοήθεια θα σε παρακαλέσω για άλλη μια φορά να μου πεις πώς έκανες root (υπάρχουν πολλοί τρόποι, για ποια αρχεία μιλάς, ποιο "ανάλογο θέμα";) ακριβώς, καθώς και ποια stock rom φοράς. (γράψε *#1234# και πες τι βγάζει). Thanks.

 

Απ'ότι κατάλαβα έβαλες cf-root άλλης παλιότερης έκδοσης, και προφανώς σου κόλλησε, μόνο με Odin θα φύγεις από κει. Αλλά χωρίς την απάντησή σου δε μπορώ να μαντέψω ούτε να σου δώσω σωστές πληροφορίες. Δε σε ρώτησα τυχαία...

 

ξεκολλησε το κιν. επιτελους με το odin αλλα τωρα δεν αλλαζει απο αγγλικα σε ελληνικα το πληκτρολογιο στα μυνηματα και τις επαφες :mad:

και γραφει PDA I9100XWKE7 PHONE I9100XXLPS και CSC UNKNOWN πηγα να κανω root με insecure kernel σε επισημο gingerbread firmware.

Link to comment
Share on other sites

ξεκολλησε το κιν. επιτελους με το odin αλλα τωρα δεν αλλαζει απο αγγλικα σε ελληνικα το πληκτρολογιο στα μυνηματα και τις επαφες :mad:

και γραφει PDA I9100XWKE7 PHONE I9100XXLPS και CSC UNKNOWN πηγα να κανω root με insecure kernel σε επισημο gingerbread firmware.

 

E, αφού τα ανακάτεψες έτσι, λογικό... βάλε μια επίσημη rom από εδώ και θα είσαι ok. Και όταν έχεις ice cream sandwich δε μπορείς να κάνεις root με gingerbread kernel...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ,εκανα root με odin .Εχω την ics την επισημη. Εχω το εξης προβλημα.Πλεον δε μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες στην καρτα sd και οσες ειναι στη καρτα μου τις βγαζει σε γκρι . Καμια βοηθεια;:):banghead:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ,εκανα root με odin .Εχω την ics την επισημη. Εχω το εξης προβλημα.Πλεον δε μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες στην καρτα sd και οσες ειναι στη καρτα μου τις βγαζει σε γκρι . Καμια βοηθεια;:):banghead:

 

Καλησπέρα, τι εννοείς όταν λες root με odin? cf-root?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Cf root.....βασικα το κανα για να σβησω καποιες εφαρμογες που μου ρουφανε τα δεδομενα και αλλιως δε μπορουσα να τις σβησω...

CF-ROOT-SGS2_XX_XEO_LPQ_v5.3-CWM5

Αυτη εβαλα...

 

Δε μπορω να μετακινησω καμια εφαρμογη ουτε στην εξωτερικη ουτε στην εσωτερικη καρτα μνημης.Γιατι; Μπορει να βοηθησει καποιος;Μου βγαζει δεν ειναι δυνατη η μετακινηση της εφαρμογης.Τι πρεπει να κανω;

Edited by efh
Link to comment
Share on other sites

Cf root.....βασικα το κανα για να σβησω καποιες εφαρμογες που μου ρουφανε τα δεδομενα και αλλιως δε μπορουσα να τις σβησω...

CF-ROOT-SGS2_XX_XEO_LPQ_v5.3-CWM5

Αυτη εβαλα...

 

Δε μπορω να μετακινησω καμια εφαρμογη ουτε στην εξωτερικη ουτε στην εσωτερικη καρτα μνημης.Γιατι; Μπορει να βοηθησει καποιος;Μου βγαζει δεν ειναι δυνατη η μετακινηση της εφαρμογης.Τι πρεπει να κανω;

 

Έχεις την LPQ rom? Την Κυπριακή;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εκανα βλακεια;;;;Αν σου ειναι ευκολο πες μου τι να κανω...και σε ευχαριστω εκ των προτερων..δε μπορω να χρησιμοποιησω αλλη μνημη εκτος απο τα 2gb του κινητου.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα βλακεια;;;;Αν σου ειναι ευκολο πες μου τι να κανω...και σε ευχαριστω εκ των προτερων..δε μπορω να χρησιμοποιησω αλλη μνημη εκτος απο τα 2gb του κινητου.

 

Ποια rom έχεις; Πρέπει να βάλεις το αντίστοιχο cf-root. Δεν είναι ένα για όλα... Γράψε *#1234# εκεί που παίρνεις τηλέφωνο, και κοίτα τι λέει στο PDA, αυτή την έκδοση έχεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

I9100BOLPD... Που τη βρισκω αυτην; να την περασω με τον ιδιο τροπο απο πανω η θα πρεπει να κανω unroot πρωτα; θα χασω δεδομενα ; Ευχαριστω και παλι...:)

 

Edit:αυτη τη στιγμη εχω τον apex launcher, και εχω κρατησει back up μεσω cwm.

Φλασαρα μεσω cwm την cf root .... LPD v5.4.... και λυθηκε το προβλημα...ευχαριστω πολυ.

Edited by efh
Link to comment
Share on other sites

I9100BOLPD... Που τη βρισκω αυτην; να την περασω με τον ιδιο τροπο απο πανω η θα πρεπει να κανω unroot πρωτα; θα χασω δεδομενα ; Ευχαριστω και παλι...:)

 

Edit:αυτη τη στιγμη εχω τον apex launcher, και εχω κρατησει back up μεσω cwm.

Φλασαρα μεσω cwm την cf root .... LPD v5.4.... και λυθηκε το προβλημα...ευχαριστω πολυ.

Είναι η 4.0.3 που έχει δώσει η cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ηθελα τις παρατηρήσεις σας αλλά και και τα σχόλιά σας για το ποιο από τα παρακάτω firmware είναι πιο καλό στο sII

LP7-LP8-LP9 η το τελευταιο LPD

 

Την Καλημέρα μου.. & σε όλους

Σαφέστατα την LPD.. χωρίς να λέμε,πως δεν έχει ακόμα δρόμο,σε σχέση με τις παλαιότερες και κραταιες GB...!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να κανω format στη συσκευη να ναι δηλαδη οπως μολις το πηρα.... ειμαι root και εχω περασει custom rom.... και τωρα λεω να ξαναπερασω την επισημη.... εκτος και αν εχει καποιος να μου προτεινει καποια αλλη... παντως forma θελω οπωσδηποτε να κανω γιατι πιστευω οτι εχει πολλα "σκουπιδια" και μου lagarei αρκετα.. ευχαριστω
Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να κανω format στη συσκευη να ναι δηλαδη οπως μολις το πηρα.... ειμαι root και εχω περασει custom rom.... και τωρα λεω να ξαναπερασω την επισημη.... εκτος και αν εχει καποιος να μου προτεινει καποια αλλη... παντως forma θελω οπωσδηποτε να κανω γιατι πιστευω οτι εχει πολλα "σκουπιδια" και μου lagarei αρκετα.. ευχαριστω

 

Ρυθμίσεις> Απόρρητο> Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

ή στον dialer του τηλέφωνου γράψε *2767*3855#

και θα ειναι του κουτιου :):)

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εχω την cm9 και ολα καλα πλην ενος

βαζω το adfree και οταν το ανοιγω που λεει

''this copy of adfree is too old please update to a newer version''

τι κανω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...