Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε μερικώς :)

Γιατί όμως δε θέλεις να βάλεις όλο το καινούριο;

 

Γιατι βαριεμαι να βγαζω παλι framework,systemUI κτλ να πειραξω για να κανω συμβατο το θεμα μου να σου πω την αληθεια :-P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι βαριεμαι να βγαζω παλι framework,systemUI κτλ να πειραξω για να κανω συμβατο το θεμα μου να σου πω την αληθεια :-P

 

Έλα μωρέ....2 φακελάκια είναι μόνο :D

Υπάρχει πάντως και το theme porter :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μα στο gmail ειναι μια χαρα.Οταν συγχρονιζω με socialhub και περνιουνται του facebook οι επαφες τοτε γινονται κουβαρι...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Φιλε μου σορρυ δεν το ειχα καταλαβει.Επειδη σε παραπανω ποστ ανεφερε ο φιλος οτι μαλλον δεν φταιει το google και δεν ειδα απαντηση σου,υπεθεσα οτι δεν ησουν σιγουρος και γι'αυτο προτινα αυτο. Οποτε να ρωτησω κατι αλλο? μηπως εκανες καταλαθος καποια συγχωνευση λογαριασμων?Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι εχει παιχτει.μαλιστα εκανα και γω το συγχρονισμο με το social hub με facebook και google account αλλα ολα φαινονται κομπλε για αρχη

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρέ....2 φακελάκια είναι μόνο :D

Υπάρχει πάντως και το theme porter :rolleyes:

 

Με το theme porter με εριξες, μολις το εψαξα! Σ'ευχαριστω!

Πραγματικα ολο και καποιος θα σκεφτει κατι για να σου κανει τη ζωη πιο ευκολη, υπαρχουν τα παντα για τα παντα στο xda..

 

Καλα το 2 φακελακια δεν θα το σχολιασω, χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σορρυ δεν το ειχα καταλαβει.Επειδη σε παραπανω ποστ ανεφερε ο φιλος οτι μαλλον δεν φταιει το google και δεν ειδα απαντηση σου,υπεθεσα οτι δεν ησουν σιγουρος και γι'αυτο προτινα αυτο. Οποτε να ρωτησω κατι αλλο? μηπως εκανες καταλαθος καποια συγχωνευση λογαριασμων?Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι εχει παιχτει.μαλιστα εκανα και γω το συγχρονισμο με το social hub με facebook και google account αλλα ολα φαινονται κομπλε για αρχη

 

Τελικα ειχαν μπλεξει οι συγχωνευσεις απο social hub με την εφαρμογη του facebook και γι'αυτο ειχαν γινει ολα κουβαρι.Χθες το βραδυ καταφερα και τα ξεκαθαρισα.Ευχαριστω για το χρονο σας...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, έρχομαι πλέον εδώ από το διπλανό φόρουμ του S kai χαίρομαι που βρίσκω εδώ αρκετούς που ήλθαν και αυτοί από εκεί.

το πήρα σήμερα το μεσημέρι και ήδη του πέρασα την ΚΚ5 και την omega από την οποία μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος.

Στο θέμα μας, μη έχοντας παρακολουθήσει τα θέματα εδώ, υπάρχει άλλη νεότερη ρομ πλην της ΚΚ5; (εν αναμονή του παγωτού φαντάζομαι πως όχι) είναι αδύνατον να ψάξω τόσες σελίδες και θέματα.

Επίσης, υπάρχει κανένα mod να μπαίνει στην omega με extra κλειδώματα; (epic κ.λ.π) γιατι δεν μου πολυαρέσει αυτό που έχει

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, έρχομαι πλέον εδώ από το διπλανό φόρουμ του S kai χαίρομαι που βρίσκω εδώ αρκετούς που ήλθαν και αυτοί από εκεί.

το πήρα σήμερα το μεσημέρι και ήδη του πέρασα την ΚΚ5 και την omega από την οποία μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος.

Στο θέμα μας, μη έχοντας παρακολουθήσει τα θέματα εδώ, υπάρχει άλλη νεότερη ρομ πλην της ΚΚ5; (εν αναμονή του παγωτού φαντάζομαι πως όχι) είναι αδύνατον να ψάξω τόσες σελίδες και θέματα.

Επίσης, υπάρχει κανένα mod να μπαίνει στην omega με extra κλειδώματα; (epic κ.λ.π) γιατι δεν μου πολυαρέσει αυτό που έχει

 

Καλωσηρθες κ με γιες το καινουργιο σου κινητο, θα το απολαυσεις.

Εχει βγει η XWKL1 στην οποια ειναι βασισμενη και η τελευταια εκδοση της Omega 10.2 αν θες να συνεχισεις στην ιδια custom rom.

Υπαρχουν τα κλειδωματα απο το mod του jKay κ μια εφαρμογη στο market που εχει λιγο απ'ολα κ φυσικα ολο κ κατι εξτρα θα υπαρχει και στο xda.

 

Edit: Παει και ο jKay οπως το βλεπω.. Οτι χαρηκαμε, χαρηκαμε.. Εκτος κ αν τον δελεασει το ics οταν βγει επισημα..

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές έχω βάλει την ICS του Coldfild.Πολύ καλύτερη από την προηγούμενη του wannam .Φαίνεται ότι τα πράγματα τρέχουν πολύ γρήγορα και ταχύτατα θα δουμε μια πολύ δυνατή ICS rom.Δείχνει επίσης ότι η βάση XXKLP2 είναι πολύ καλύτερη από την προγούμενη.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1445555

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες κ με γιες το καινουργιο σου κινητο, θα το απολαυσεις.

Εχει βγει η XWKL1 στην οποια ειναι βασισμενη και η τελευταια εκδοση της Omega 10.2 αν θες να συνεχισεις στην ιδια custom rom.

Υπαρχουν τα κλειδωματα απο το mod του jKay κ μια εφαρμογη στο market που εχει λιγο απ'ολα κ φυσικα ολο κ κατι εξτρα θα υπαρχει και στο xda.

 

Edit: Παει και ο jKay οπως το βλεπω.. Οτι χαρηκαμε, χαρηκαμε.. Εκτος κ αν τον δελεασει το ics οταν βγει επισημα..

 

καλημέρα σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντησή σου :)

με μια ματιά που έριξα στο sammobile είδα ότι η XWKL1 είναι για Ινδία! :blink:

Η κάτι λάθος κατάλαβα εγώ;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντησή σου :)

με μια ματιά που έριξα στο sammobile είδα ότι η XWKL1 είναι για Ινδία! :blink:

Η κάτι λάθος κατάλαβα εγώ;

 

Η ινδική XWKL1 και η ευρωπαϊκή XWΚΚ5 είναι ίδιες.Δε θα βρεις καμία διαφορά.Έχει και ελληνικά κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Η ινδική XWKL1 και η ευρωπαϊκή XWΚΚ5 είναι ίδιες.Δε θα βρεις καμία διαφορά.Έχει και ελληνικά κανονικά.

 

 

Αρα κάθομαι αυτού που βρίσκομαι με την ΚΚ5, την omega και το theme, δεν έχει νόημα να ξαναστήνω.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και ένα μεγάλο μπράβο στον ioathe για την απίθανη rom του :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αρα κάθομαι αυτού που βρίσκομαι με την ΚΚ5, την omega και το theme, δεν έχει νόημα να ξαναστήνω.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και ένα μεγάλο μπράβο στον ioathe για την απίθανη rom του :)

 

Άμα είσαι ευχαριστημένος δεν υπάρχει λόγος.Αφού όμως έχεις Omega, δες τις αλλαγές που έχει στην τελευταία έκδοση και αν σου αρέσουν, πέρνα την χωρίς wipe.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω root το galaxy 2 αλλα στο topic για root δεν βρηκα την καταληξη κατασκευης που εχει το κινητο μου ωστε να κατεβασω το αρχειο που χρειαζεται. Το κινητο μου τελειωνει σε .XWKF3. Τι μπορω να κανω?
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω root το galaxy 2 αλλα στο topic για root δεν βρηκα την καταληξη κατασκευης που εχει το κινητο μου ωστε να κατεβασω το αρχειο που χρειαζεται. Το κινητο μου τελειωνει σε .XWKF3. Τι μπορω να κανω?

 

Κλίκ στην αρχή του 1ου ποστ που γράφει:

Post was getting quite large, so older versions have been removed, they can be found here:-

Pulse ROM 1.4 jkay 13.4.1

+ [THEME]*ICE CREAM SANDWICH v1.8*EMPIRE*

Link to comment
Share on other sites

Άμα είσαι ευχαριστημένος δεν υπάρχει λόγος.Αφού όμως έχεις Omega, δες τις αλλαγές που έχει στην τελευταία έκδοση και αν σου αρέσουν, πέρνα την χωρίς wipe.

 

Η 10.1 δεν είναι η τελευταία; αυτήν έχω βάλει, μου διέφυγε τίποτα;

 

EDIT: τώρα είδα ότι ανέβηκε η 10.2 θα δω τις αλλαγές και αναλόω=γως θα πράξω, ευχαριστω για την υποδειξη

Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Μολις πηρα ενα S II ενος φιλου να του περασω καμια νεα εκδοση 2.3.6 και δεν μπαινει ουτε σε download mode ουτε σε recovery.(Επισης παρατηρησα οτι δεν μπαινει και στο kies).Η εκδοση που εχει ειναι 2.3.3 xxkdj και ουτε καν ξερω πως την περασε και τι εκανε.Ξερει κανεις τι γινεται???

 

Απο οτι καταλαβα δεν δουλευει το Home button γι αυτο και δεν μπορει να μπει σε download mode.Λετε να φταει η εκδοση που εχει?Γιατι του ειχα περασει πριν κανενα μηνα την 2.3.6 και μου το εφερε σημερα με 2.3.3 και δεν δουλευει τιποτα..

Edited by tsilas_1991
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Μολις πηρα ενα S II ενος φιλου να του περασω καμια νεα εκδοση 2.3.6 και δεν μπαινει ουτε σε download mode ουτε σε recovery.(Επισης παρατηρησα οτι δεν μπαινει και στο kies).Η εκδοση που εχει ειναι 2.3.3 xxkdj και ουτε καν ξερω πως την περασε και τι εκανε.Ξερει κανεις τι γινεται???

 

Απο οτι καταλαβα δεν δουλευει το Home button γι αυτο και δεν μπορει να μπει σε download mode.Λετε να φταει η εκδοση που εχει?Γιατι του ειχα περασει πριν κανενα μηνα την 2.3.6 και μου το εφερε σημερα με 2.3.3 και δεν δουλευει τιποτα..

 

Δύσκολα να φταίει η rom πάντως. Μπορείς να μπεις σε download mode μέσω adb, αν έχεις τους drivers.

Συνδέεις το κινητό και πατάς σε cmd: adb reboot download

Link to comment
Share on other sites

Γενικη ερωτηση.. Επειδη με τα modem δεν το εχω, το καλυτερο σημα πχ ειναι στα -60dBm η -70dBm?
Link to comment
Share on other sites

Γενικη ερωτηση.. Επειδη με τα modem δεν το εχω, το καλυτερο σημα πχ ειναι στα -60dBm η -70dBm?

 

Όσο πιο θετικό τόσο το καλύτερο.Άρα καλύτερο είναι το -60

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές έχω βάλει την ICS του Coldfild.Πολύ καλύτερη από την προηγούμενη του wannam .Φαίνεται ότι τα πράγματα τρέχουν πολύ γρήγορα και ταχύτατα θα δουμε μια πολύ δυνατή ICS rom.Δείχνει επίσης ότι η βάση XXKLP2 είναι πολύ καλύτερη από την προγούμενη.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1445555

 

Μετά από την αποπάνω είμαι στην ICS του Τούρκου westcrip.Με την ίδια βάση μάλλον η καλύτερη ICS που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή και με ICS dialer όχι της Samsung. Την παλεύω εδώ και λίγες ώρες και τα πάει μια χαρά.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1436854

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο θετικό τόσο το καλύτερο.Άρα καλύτερο είναι το -60

 

Ευχαριστω, τελικα το ανακαλυψα κ μονος μου μετα απο απειρες αλλαγες modem.. το παραεκανα βασικα.

Κατεληξα παντως πως το NEKI2 για cosmote κ μονο δεν το ξεπερναει κανενα αλλο modem. Κ μιλαω για σημαντικες διαφορες ειδικα οταν προκειται για data connection. Τραβηξα κ μερικα screenshots οποιος δεν με πιστευει μου λεει.

 

Στο να με ακουνε κ να ακουω καθαρα με ολα ημουν οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, τελικα το ανακαλυψα κ μονος μου μετα απο απειρες αλλαγες modem.. το παραεκανα βασικα.

Κατεληξα παντως πως το NEKI2 για cosmote κ μονο δεν το ξεπερναει κανενα αλλο modem. Κ μιλαω για σημαντικες διαφορες ειδικα οταν προκειται για data connection. Τραβηξα κ μερικα screenshots οποιος δεν με πιστευει μου λεει.

 

Στο να με ακουνε κ να ακουω καθαρα με ολα ημουν οκ.

 

+10000000 και πολύ παραπάνω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο θετικό τόσο το καλύτερο.Άρα καλύτερο είναι το -60

 

το -60 το εχεις με τερμα σημα σε 3g ? γιατι αν ειναι ετσι ειμαι πολυ καλυτερα με -91.

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

το -60 το εχεις με τερμα σημα σε 3g ? γιατι αν ειναι ετσι ειμαι πολυ καλυτερα με -91.

 

Οσο πιο θετικο εννοει τινοντας προς το 0. Αρα αν εισαι σε Gsm δικτυο (2g) το -91 ειναι ασχημο. Αν εισαι με 3g ειναι οσο ειναι και τα περισσοτερα modem οποτε δεν εχεις θεμα.

 

Tip:

Γι'αυτο προτεινουν αν δεν εχεις μεγαλη αναγκη τη τρελη ταχυτητα σε data να επιλεγεις μονο GSM δικτυο, δεν αλλαζει για 3g συνεχεια, εχει πιο καλο κ σταθερο σημα το τηλεφωνο με αποτελεσμα να καταναλωνει κ λιγοτερη μπαταρια.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...