Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες πως μπορω να αλλαξω ιμει ?

 

Τι εννοείς ακριβώς?? Γιατί να θέλεις κάτι τέτοιο?

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

 

??

Εννοείται οτι δε γίνεται να αλλάξεις IMEI....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να κάνω εγώ μια ερώτηση και να μου απαντήσει κάποιος αν ξέρει? Από το κινητό μου έβγαλα αρχικά το kies νομίζωντας ότι θα δουλεύει το kies air. Στο imac μου δυστυχώς δεν δουλεύει ούτε το kies air ούτε το airdroid (για μεταφορά αρχείων). Ξέρετε πως μπορώ να περάσω πίσω την εφαρμογή? Επίσης προσπαθώ εδώ και καιρό να περάσω πίσω την εφαρμογή allshare αλλά και πάλι δεν μπορώ παρόλο τις υποδείξεις που έχουν γίνει (πέρασα πρώτα εκεί που πρέπει την allshare, έκανα restart τίποτα...)

 

Έχω cfroot με original stock rom....αν κάποιος έχει καμιά ιδέα θα το εκτιμούσα!:happy:

 

Εγκατάσταση από recovery.

Και αφού δοκιμάσεις έρχεσαι πίσω και μας λες αν δούλεψε :)

http://www.multiupload.com/UHNRXDDEBC

Link to comment
Share on other sites

Ξερει μηπως καποιος την διαδικασια να σβηστει το yellow triangle χωρις να χασω το cwm?

Καθως κ αν με την παραπανω διαδικασια μπορει να μηδενιστει ο counter χωρις την παρουσια του jig?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να αλλάξει το CSC πρέπει οπωσδήποτε να γίνει αμέσως μετά το φλασάρισμα της νέας ROM? Αν γίνει root σε καινούργιο τηλέφωνο με εργοστασιακή ROM, η αλλαγή πρέπει πάλι να γίνει πριν εγκαταστήσουμε οποιαδήποτε εφαρμογή; Αν κάνουμε hard reset και μετά κάνουμε την αλλαγή θα έχουμε πρόβλημα;

 

*στο δικό μου έχω το DBT (Γερμανία) αλλά δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα με το τηλέφωνο. Γενικά σε τι εξυπηρετεί η αλλαγή του σε EUR? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να αλλάξει το CSC πρέπει οπωσδήποτε να γίνει αμέσως μετά το φλασάρισμα της νέας ROM? Αν γίνει root σε καινούργιο τηλέφωνο με εργοστασιακή ROM, η αλλαγή πρέπει πάλι να γίνει πριν εγκαταστήσουμε οποιαδήποτε εφαρμογή; Αν κάνουμε hard reset και μετά κάνουμε την αλλαγή θα έχουμε πρόβλημα;

 

*στο δικό μου έχω το DBT (Γερμανία) αλλά δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα με το τηλέφωνο. Γενικά σε τι εξυπηρετεί η αλλαγή του σε EUR? :worry:

 

Παίρνει αυτόματα τα APN εάν δεν σε ενοχλεί άστο ως έχει, θα παίρνεις και ποιο γρήγορα αναβαθμίσεις μέσω μ@λ@-ΚΙΕΣ:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξερει μηπως καποιος την διαδικασια να σβηστει το yellow triangle χωρις να χασω το cwm?

Καθως κ αν με την παραπανω διαδικασια μπορει να μηδενιστει ο counter χωρις την παρουσια του jig?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

1. Είναι μέσα στον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

2. Με αντιστασούλα (κάνει ότι κάνει και το jig).

Link to comment
Share on other sites

1. Είναι μέσα στον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

2. Με αντιστασούλα (κάνει ότι κάνει και το jig).

 

Στράτο δεν ξέρω αν έχεις δοκιμάσει να βάλεις τα πινακια της αντίστασης μέσα στο usb της συσκευής, εγώ που δοκίμασα just for fun γιατί έχω ήδη handmade jig, δεν τα κατάφερα με τπτ. Εκτός αν έχεις μικροσκόπιο, γυναικεία δάχτυλα και σταθερότητα χειρούργου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στράτο δεν ξέρω αν έχεις δοκιμάσει να βάλεις τα πινακια της αντίστασης μέσα στο usb της συσκευής, εγώ που δοκίμασα just for fun γιατί έχω ήδη handmade jig, δεν τα κατάφερα με τπτ. Εκτός αν έχεις μικροσκόπιο, γυναικεία δάχτυλα και σταθερότητα χειρούργου :lol:

 

:)
Link to comment
Share on other sites

Παίρνει αυτόματα τα APN εάν δεν σε ενοχλεί άστο ως έχει, θα παίρνεις και ποιο γρήγορα αναβαθμίσεις μέσω μ@λ@-ΚΙΕΣ:lol:

Επηρεάζει καθόλου το σήμα στα Ελληνικά δίκτυα, την αυτονομία ή κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να αλλάξει το CSC πρέπει οπωσδήποτε να γίνει αμέσως μετά το φλασάρισμα της νέας ROM? Αν γίνει root σε καινούργιο τηλέφωνο με εργοστασιακή ROM, η αλλαγή πρέπει πάλι να γίνει πριν εγκαταστήσουμε οποιαδήποτε εφαρμογή; Αν κάνουμε hard reset και μετά κάνουμε την αλλαγή θα έχουμε πρόβλημα;

 

*στο δικό μου έχω το DBT (Γερμανία) αλλά δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα με το τηλέφωνο. Γενικά σε τι εξυπηρετεί η αλλαγή του σε EUR? :worry:

 

Επηρεάζει καθόλου το σήμα στα Ελληνικά δίκτυα, την αυτονομία ή κάτι άλλο;

 

Λογικα θα πρεπει να γινει στο καπακι....

Οχι ομως... Πως δεν μπορει να γινει και μετα....

 

Απλα αν το κανεις στην αρχη,θα αποφυγεις... Το μετεπειτα < Reset >,που θα σου κανει... Αρα και την διαγραφη της οποιας εφαρμογης / ρυθμισης κ.τ.λ θα εχεις κανει....

Πριν κανεις λοιπον το οποιοδηποτε "setarisma - install",αλλαξε το.... Αν αυτο το επιθυμεις....

 

{ Λεω < Reset > και οχι < Hard Reset>.... Γιατι καλυτερα θα ηταν να θεωρεις ως < Hard Reset > = < Factrory format > αυτο που γινεται,οταν πατας στον "dialer" της συσκευης σου τον κωδικο = "secret code" = *2767*3855# .... δηλ. Την διαδικασια που σου < διαμορφωνει - διαγραφει > μαζι και τον αποθηκευτικο χωρο μνημης,της συσκευης σου = 11,50Gb = SDcard σου ///// Και οχι την external _ sd = αφαιρουμενη...!!!}

 

Η Αλλαγη του "sales code" μεσω "CSC".... Διαγραφει μονο την μνημη της συσκευης σου 1.95Gb....!!!!

{ Οχι / SDcard = 11,50Gb.... Oχι external_sd = οσα Gb εχεις αγορασει...}

 

{Νομιζω πως ετσι θα μπορεσεις να αποφυγεις,πολυ καλυτερα.... Το κακο που μπορει να συμβει στον οποιοδηποτε,με την < Hard Reset > = < Factory Format μεσω κωδικου > = *2767*3855# διαδικασια...!!!}

 

Την αυτονομια δεν την επηρεαζει 100%....

Και το ιδιο θα επρεπε να σου πω και για το σημα κινητης τηλεφωνιας... {Ισχυς,εμβελεια,σταθεροτητα,κ.λ.π}

Αλλα αυτο δεν μου ειναι ευκολο,να στο πω 100%... Καποιος εξειδικευμενος καλυτερα,ας μας διαφωτισει,επ αυτου...!!!

 

1) EDIT / APN...αναβαθμισεις... Πολυ σωστα τα λεει και ο Φιλος ο "Stinger"....

Δεν ξερω κατα ποσο θα επηρεαζε και αλλα πραγματακια....:worry:

Η μεγαλοι "Sef" του ειδους.... Εδω και καιρο,πατανε παντα σε "KOR",τις οποιες δουλειες τους....:blink:

Τωρα το γιατι....{???} Δεν τον ξερω...:worry: Μαλλον.... Γιατι απο εκει βρισκουν πρωτα τα "firmware"...:lol:

Ισως καποιος γνωστης / μελος,να μας πει κατι περισσοτερο....???? Stinger...???? StratosGR...??? Aυτοι κατι μπορει να ξερουν..... Μακαρι... Τους διαβαζω καιρο και εχουν φοβερες γνωσεις...!!!

 

2) EDIT /Επισης αυτη η γελοια διαδικασια "UpDate" μεσω "ΚIES".... Ενω και για εμενα εδω και καιρο,αποτελει ενα παρελθον...{ Που αχρειαστο να ειναι....} Νομιζω πως Υπαρχουν περιπτωσεις....:worry: Που θα μπορουσε να κανει καποια πραγματακια στην συκευη μας... Που μεσω < Οdin 1.85 > δεν θα μπορουσε να τις κανει,ενας "Casual User"...!!!

Kαι αν διαβασα καλα,εκει που τα βρηκα πολυ παλια..... Αυτα τα επιπλεον πραγματακια,σχετιζονται με κατι {.pit} αρχεια και με κατι { ΙΜΕΙ } κ.τ.λ.... Ισως να κανω και λαθος σε αυτο....{???} Αλλα καποιος γνωστης σιγουρα θα με διορθωσει...!!!! Εφοσον και εαν δεν ισχυουν....:!::worry:

 

Ευχομαι να σε βοηθησα... Και οχι να σε μπερδεψα περισσοτερο,καλε μου φιλε... OculatusAbis

Edited by SYMELA_PONTIA
Link to comment
Share on other sites

1. Είναι μέσα στον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

2. Με αντιστασούλα (κάνει ότι κάνει και το jig).

 

Στράτο ζήτησα να με βοηθήσει κάποιος με λίγο πιό αναλυτικό τρόπο.Τον οδηγό φίλε μου τον έχω δεί......

Κ ο οποίος αναφέρεται σε Insecure Kernels κ σε Root χωρίς τριγωνάκι με τροποποιημένη ROM (KI8 που είναι και η πιο πρόσφατη 2.3.5)

Εγώ ζητάω να μάθω πώς κ άν όλο αυτό γίνεται στην παρούσα omega xt 2.3.6 κ να έχω cfroot χωρίς το τριγωνάκι.....:)

Γίνεται???

 

Οσον αφορά την δεύτερη ερώτηση εννοώ μήπως μηδενίζει κ ο counter μαζί με την παραπάνω διαδικασία χωρίς ούτε jig/gib....

Edited by paris_rx8
Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Με ΚΙ4 , ΚΙ8 είχα πάρα πολλά προβλήματα.Ένα από αυτά ήταν και αυτό που αναφέρεις.Πήγα σε πιο καινούρια έκδοση και ηρέμησα.

 

Για άλλαξε τη USB που συνδέεις το κινητό.

 

Έχεις εγκαταστήσει το Kies ώστε να περάσουν οι drivers?

Στο Mac μου δεν μου χρειάστηκε. Συνδέθηκε αμέσως. Όμως στα windows στον υπολογιστη του γραφείου δεν συνδέονταν μεχρι που πέρασα το Kies.

Δεν ειναι λογικο βέβαια και μπορει να ειναι τυχαίο.

 

StratosGR : για πες ποια ρομ έβαλες και ηρέμησες. Αν μπορείς να δώσεις και κάποιο link θα ήμουν ευγνώμων.

nnik_1969: δοκίμασα απο την αρχη 3 διαφορετικές USB θήρες αλλα καμία διαφορά.

Te_salat : εχω εγκαταστήσει το kies αλλα το πρόβλημα εξακολουθεί.

 

τελικά ειναι μαγειρεμένη η ρομ του κινητού απο οτι κατάλαβα, σωστά αν εχετε να προτείνετε κάποια σταθερή και απροβλημάτιστη που να βασίζετε στην μαμά ομως ευχαρίστως να δοκιμάσω.

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση παιδιά να είστε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Στράτο ζήτησα να με βοηθήσει κάποιος με λίγο πιό αναλυτικό τρόπο.Τον οδηγό φίλε μου τον έχω δεί......

Κ ο οποίος αναφέρεται σε Insecure Kernels κ σε Root χωρίς τριγωνάκι με τροποποιημένη ROM (KI8 που είναι και η πιο πρόσφατη 2.3.5)

Εγώ ζητάω να μάθω πώς κ άν όλο αυτό γίνεται στην παρούσα omega xt 2.3.6 κ να έχω cfroot χωρίς το τριγωνάκι.....:)

Γίνεται???

 

Οσον αφορά την δεύτερη ερώτηση εννοώ μήπως μηδενίζει κ ο counter μαζί με την παραπάνω διαδικασία χωρίς ούτε jig/gib....

 

Εγώ το είχα βγάλει βάζοντας απλά πάνω από τον insecure (και ο cf insecure είναι....) τον μαμά kernel.

Αλλά έτσι χάνεις το cwm.Δε γνωρίζω άλλο τρόπο.

 

StratosGR : για πες ποια ρομ έβαλες και ηρέμησες. Αν μπορείς να δώσεις και κάποιο link θα ήμουν ευγνώμων.

nnik_1969: δοκίμασα απο την αρχη 3 διαφορετικές USB θήρες αλλα καμία διαφορά.

 

Την δική μου :) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=323506

Μπορείς να βάλεις και την Omega http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316681

'H στο XDA site και θα βρεις πληθώρα.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Στράτο ζήτησα να με βοηθήσει κάποιος με λίγο πιό αναλυτικό τρόπο.Τον οδηγό φίλε μου τον έχω δεί......

Κ ο οποίος αναφέρεται σε Insecure Kernels κ σε Root χωρίς τριγωνάκι με τροποποιημένη ROM (KI8 που είναι και η πιο πρόσφατη 2.3.5)

Εγώ ζητάω να μάθω πώς κ άν όλο αυτό γίνεται στην παρούσα omega xt 2.3.6 κ να έχω cfroot χωρίς το τριγωνάκι.....:)

Γίνεται???

 

Οσον αφορά την δεύτερη ερώτηση εννοώ μήπως μηδενίζει κ ο counter μαζί με την παραπάνω διαδικασία χωρίς ούτε jig/gib....

 

Φιλε Παρη.... το θεματακι HC-kTool το κατεχεις καθολου...??

1) http://www.youtube.com/watch?v=iY9cDkj4CCw

2) https://market.android.com/details?id=net.hellcat.droiddev.ktool&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsIm5ldC5oZWxsY2F0LmRyb2lkZGV2Lmt0b29sIl0.

 

Και πακετακι παει αν το εχεις το θεμα... { Αλλα Θα στο κανω ακομα πιο δυσκολο με αυτο....}

 

for whom who want to remove yellow triangle follow these steps

*start the application HC-kTool

*choose: Dump current Kernel

*Reboot to Download mode

*flash the original kernel via ODIN

v.12

http://www.multiupload.com/2JHKZUA607

*after rebooting start the HC-kTool again

* choose: flash kernel from sdcard/zImage

*reboot

 

 

Αυτα τα παραπανω τα γραφει ενας αλλοδαπος Αγορινας για την { KL1 } που ειναι 2.3.6...

Αλλα δεν τα εχω δοκιμασει..... Αν μου δωσεις χρονο... Θα σου ειμαι 100%...

Για να μην σε βαλω σε μπελαδες...!!!

 

Αλλα εαν σε μπερδεψα παρα πολυ.... Εσυ θα φορεσεις τον δικο σου "Κernel".... Eκει που εχει αυτος ο < ξενος > τον < KL1 > σε {.tar} παντα...!!!! Aυτον που ταιριαζει φυσικα,σε σχεση με τα αλλα που εχεις διαβασει στον οδηγο...

 

Τωρα αν σε εχω μπερδεψει παρα πολυ.... Σου ζητω μια μεγαλη Συγνωμη...!!!

Εν τελει θα σου μεινει το Root + cwm... Mε τον "last kernel" σου...!!!! Να ξερεις.....

Χωρις να μηδενιστει ο "counter"...

 

Θα ηθελα να μου δωσεις ομως κανα 2-3 ωρες...Και μολις παω σπιτι... Θα στα κανω ολα Ελληνικα... Και θα σου ανεβασω και "Upload" με αυτο,που ακριβως θελεις.....!!!!

Μιας και δεν θυμαμαι αν εχω ξεχασει κατι,απο αυτα που σου παραθετω στα γρηγορα.... Το ειχα κανει παλια και επιανε το θεματακι.... Μολις παω σπιτι θα το ξανα κανω... Για παρτη σου.... Και θα προσθεσω εδω σε αυτο το -post- ,οτι πολυ πιθανον να εχω ξεχασει....!!!

 

Συγνωμη για την αναμονη... Θα σου στειλω και [p.m] Aγορινα... Παρη Φιλε μου...!!!

Σε ευχαριστω για την αναμονη σου...!!!!

 

1) ΕDIT / Mπραβο ρε Παρη.... Θα το κανω και εγω,τωρα που μας το επιβεβαιωνεις και εσυ... Να εισαι καλα...!!!

 

2) EDIT / Φιλε Παρη απο κατω.... Εγω ειμαι μια απλη < Συμελα η Ποντια > nooba... Aλλα εχω μουρλανει τους παντες,στις υποκλοπες...

Εχει δασκαλους εδω μεσαααααα.... Και τον :respect:"StratoGR":respect: και πολλους αλλους... Τους εχω κατα υποκλεψει... "Τhanks to all Teachers"....:respect::respect::respect::respect:

Edited by SYMELA_PONTIA
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα βγάλει βάζοντας απλά πάνω από τον insecure (και ο cf insecure είναι....) τον μαμά kernel.

Αλλά έτσι χάνεις το cwm.Δε γνωρίζω άλλο τρόπο.

 

Κομπλέ φίλε όλα καλά...

Το έκανα με τον εξής τρόπο...

Remove yellow triangle

Φλασαρα τον insecure XWKK5.tar με odin.Εξαφανίστηκε το τρίγωνο.

Το cwm δέν χάθηκε.Είχα ξεζιπάρει τον cfroot κ έβαλα στην sd το zimage του cfroot.Ανοιξα το cwm κ πάτησα (install kernel).

Εκανα browse το zimage κ φλάσαρα.Αυτό ήταν,τώρα έχω cfroot χωρίς τρίγωνο.

 

Reset Counter

Μπήκα download mode που είχα 16 count:blink::lol:

Εβγαλα την μπαταρία κ την ξαναέβαλα.Ανοιξα με power button κ στο λογότυπο του SAMSUNG GALAXY S2 GT-I9100 ξαναέβγαλα την μπαταρία κ την ξαναέβαλα.

Plugara το usb jig κ μπήκε σε download mode αυτόματα με μηδενισμένο το binary count.

Eβγαλα/έβαλα την μπαταρία ξανά κ αυτό ήταν.....:)

 

SYMELA_PONTIA έγραφα το παραπάνω post κ όπως βλέπεις για λίγο πρόλαβα κ το έκανα με τον τρόπο που αναφέρω.

Ευχαριστώ πάντως για τις προτάσεις κ είμαι σίγουρος οτι εσύ ειδικά ξέρεις τί γράφεις.

Χαίρομαι που διαβάζω πράγματα απο συγκεκριμένα άτομα που προτού ειπωθούν αυτά που θα ποστάρουν παραπίσω τους υπάρχει μεγάλο μεράκι κ τρομερή τεχνογνωσία.....

Χαίρομαι ιδιαίτερα που σε ξαναδιαβάζω.........

 

Ελπίζω να στέκουν αυτά που γράφω παραπάνω κ να μήν με απατά η μνήμη μου.....

Αναφέρομαι για αυτά που γράφω κάτω απ τις λύσεις/τρόπους που αφορούν το remove triangle/reset binaries....

Edited by paris_rx8
Edit
Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα βγάλει βάζοντας απλά πάνω από τον insecure (και ο cf insecure είναι....) τον μαμά kernel.

Αλλά έτσι χάνεις το cwm.Δε γνωρίζω άλλο τρόπο.

 

Κομπλέ φίλε όλα καλά...

Το έκανα με τον εξής τρόπο...

Remove yellow triangle

Φλασαρα τον insecure XWKK5.tar με odin.Εξαφανίστηκε το τρίγωνο.

Το cwm δέν χάθηκε.Είχα ξεζιπάρει τον cfroot κ έβαλα στην sd το zimage του cfroot.Ανοιξα το cwm κ πάτησα (install kernel).

Εκανα browse το zimage κ φλάσαρα.Αυτό ήταν,τώρα έχω cfroot χωρίς τρίγωνο.

 

Reset Counter

Μπήκα download mode που είχα 16 count:blink::lol:

Εβγαλα την μπαταρία κ την ξαναέβαλα.Ανοιξα με power button κ στο λογότυπο του SAMSUNG GALAXY S2 GT-I9100 ξαναέβγαλα την μπαταρία κ την ξαναέβαλα.

Plugara το usb jig κ μπήκε σε download mode αυτόματα με μηδενισμένο το binary count.

Eβγαλα/έβαλα την μπαταρία ξανά κ αυτό ήταν.....:)

 

Ωραίος! Αυτό η απάντηση πάει απευθείας στα bookmarks :D

Link to comment
Share on other sites

Thanks Στράτο :).

Συγχαρητήρια για την νέα σου rom....Σου εύχομαι ότι καλύτερο.....

 

Edit for previous post....

Για τον παραπάνω τρόπο ξέχασα να αναφέρω ότι δέν χρειάστηκε να φλασάρω κανέναν old bootloader...

Ξεχάστε τελείως την διαδικασία του να φλασάρουμε παλαιότερο bootloader για να μηδενιστεί ο counter.

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το CSC που αναφέρθηκε πιο πίσω.. νομίζω πως παίζει ρόλο κ στα μηνύματα. Δηλαδή με EUR χρεώνεσαι στους 160 χαρακτήρες ενώ με οποιοδήποτε άλλο στους 60. Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος.

 

Επίσης όπως έχω πει πάμπολλες φορές, σε περίπτωση όπου είσαι rooted, δεν σε πειράζει η αλλαγή του CSC, παίρνεις Backup μέσω CWM με έτοιμη τη συσκευή σου όπως την έχεις φτιάξει, αλλάζεις CSC σε EUR (σου κάνει Hard reset), κάνεις Restore το Backup σου κ έχεις τη συσκευή όπως ήταν πριν με EUR CSC.

Link to comment
Share on other sites

Thanks Στράτο :).

Συγχαρητήρια για την νέα σου rom....Σου εύχομαι ότι καλύτερο.....

 

Edit for previous post....

Για τον παραπάνω τρόπο ξέχασα να αναφέρω ότι δέν χρειάστηκε να φλασάρω κανέναν old bootloader...

Ξεχάστε τελείως την διαδικασία του να φλασάρουμε παλαιότερο bootloader για να μηδενιστεί ο counter.

Αν ισχύει τότε καλό θα είναι να μπει και αυτό στην αρχή (sticky) γιατί νομίζω θα εξυπηρετήσει πολλούς.

Link to comment
Share on other sites

Reset Counter

Μπήκα download mode που είχα 16 count:blink::lol:

Εβγαλα την μπαταρία κ την ξαναέβαλα.Ανοιξα με power button κ στο λογότυπο του SAMSUNG GALAXY S2 GT-I9100 ξαναέβγαλα την μπαταρία κ την ξαναέβαλα.

Plugara το usb jig κ μπήκε σε download mode αυτόματα με μηδενισμένο το binary count.

Eβγαλα/έβαλα την μπαταρία ξανά κ αυτό ήταν.....:)

 

οταν βάζεις το Jig πατας απλα το power button για να μπει σε download mode ?

Edited by chilavert_gr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα βγάλει βάζοντας απλά πάνω από τον insecure (και ο cf insecure είναι....) τον μαμά kernel.

Αλλά έτσι χάνεις το cwm.Δε γνωρίζω άλλο τρόπο.

 

 

 

Την δική μου :) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=323506

Μπορείς να βάλεις και την Omega http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316681

'H στο XDA site και θα βρεις πληθώρα.

 

σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. Να ρωτησω κατι ασχετο τωρα? αν βαλω την ωμεγα ή την δικη σου για να βαλω την official 4.X οταν βγει θα πρεπει να το κανω με πλαγιο τροπο ή θα γινει κανονικα update μερω του kies?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. Να ρωτησω κατι ασχετο τωρα? αν βαλω την ωμεγα ή την δικη σου για να βαλω την official 4.X οταν βγει θα πρεπει να το κανω με πλαγιο τροπο ή θα γινει κανονικα update μερω του kies?

 

Θα βάλεις προηγουμένως μια επίσημη και θα πάρεις αναβάθμιση κανονικά από kies, ή θα βάλεις custom 4.Χ :)

Link to comment
Share on other sites

έχω βγάλει το κίτρινο τρίγωνο βάζοντας το γνήσιο κέρνελ αλλά κρατώντας το ρουτ. δεν χρειάζομαι δηλαδή usb jig και ο counter ειναι μηδεν?
angeldust
Link to comment
Share on other sites

έχω βγάλει το κίτρινο τρίγωνο βάζοντας το γνήσιο κέρνελ αλλά κρατώντας το ρουτ. δεν χρειάζομαι δηλαδή usb jig και ο counter ειναι μηδεν?

 

Ξαναμπές σε download mode και το γράφει πάνω πάνω.Μάλλον είναι 1.Μόνο το τρίγωνο έφυγε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...