Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο ημερολογιο(widget) χρησιμοποιεις και ποιο widget στο 0:51 ??Θα ηθελα να τα βαλω και γω γιατι ειναι πολυ ωραια.

 

Υ.Σ. Θα ηταν πολυ ωραιο νομιζω να δημιουργηθει ενα topic με ωραια widgets και γενικα πως μπορει να φτιαχνει κανεις ωραια την επιφανεια του(ετσι μου ηρθε σαν ιδεα :D)

 

Χρησιμοποιώ και για τα δύο το Android Pro Widgets, το οποίο περιέχει πολλά και παραμετροποίησιμα widgets.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα σε όλους... εγώ έτρεξα το GPS fix χθες αλλά σήμερα ήμουν στο αυτοκίνητο και δεν έκανε καθόλου lock... μέχρι και πεζός που το έβαλα δεν τα κατάφερε να κάνει lock. Χθες το βράδυ στο μπαλκόνι μου, μετά που έτρεξα το GPS fix έκανε αρκετά γρήγορα lock (σε 10-15 δευτερολεπτα...) δεν ξέρω τι άλλο να κάνω αλλά είναι εκνευριστικό! η προηγούμενη εμπειρία μου ήταν με iphones (3G, 3GS, και 2 4αρια) που όλα έπαιζαν κομπλέ και χωρίς θέματα.... λέτε όντως να είναι άλλα τσιπάκια GPS? Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν ασχολήθηκες και πολύ με την Cyanogen γιατί προφανώς σου ξέφυγε ο Theme chooser που είναι και μαμω τα theming engines :p

 

Μα το ειπα οτι δεν εχω ασχολειθει με cyanogen στο gs II. ειχα ασχοληθει πολυ τελευταια φορα πριν 6-7 μηνες στο desire..

Βασικα, στο μυαλο μου το εχω ως εξης: βαζω aosp η cyanogen για να αντεξει το κινητο μου και να γινει πιο smooth σε μια εκδοση rom που στην official η unofficial θα του πεσει βαρια. ετσι η aosp ή η cyanogen που ειναι πιο ελαφρια θα μου προσφερει τα καλουδια του καινουριου χωρις να υποφερω καθε φορα που παταω το μενου η scrolaρω στα widgets κλπ.

στο sgs II εχω τοση επεξεργαστικη ισχη και ram ωστε να μην σκεφτομαι κατι τετοιο..

(μπορει να κανω και λαθος.)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους... εγώ έτρεξα το GPS fix χθες αλλά σήμερα ήμουν στο αυτοκίνητο και δεν έκανε καθόλου lock... μέχρι και πεζός που το έβαλα δεν τα κατάφερε να κάνει lock. Χθες το βράδυ στο μπαλκόνι μου, μετά που έτρεξα το GPS fix έκανε αρκετά γρήγορα lock (σε 10-15 δευτερολεπτα...) δεν ξέρω τι άλλο να κάνω αλλά είναι εκνευριστικό! η προηγούμενη εμπειρία μου ήταν με iphones (3G, 3GS, και 2 4αρια) που όλα έπαιζαν κομπλέ και χωρίς θέματα.... λέτε όντως να είναι άλλα τσιπάκια GPS?

Καλημέρα Ευθύμιε, με ανοιχτό data είναι ίδια συμπεριφορά τoυ gps;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ευθύμιε, με ανοιχτό data είναι ίδια συμπεριφορά τoυ gps;

 

καλημέρα και σε σένα αγαπητέ! Δυστυχώς δεν χρησιμοποιώ 3G γιατί είναι εταιρικό και όταν το ενεργοποιώ χρεώνει πολύ οπότε δεν το ανοίγω καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

Σ μα αυτό είναι το πρόβλημα σου Ευθυμη. Πως να κλειδώσει γρήγορα με κλειστά τα data.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μα το ειπα οτι δεν εχω ασχολειθει με cyanogen στο gs II. ειχα ασχοληθει πολυ τελευταια φορα πριν 6-7 μηνες στο desire..

Βασικα, στο μυαλο μου το εχω ως εξης: βαζω aosp η cyanogen για να αντεξει το κινητο μου και να γινει πιο smooth σε μια εκδοση rom που στην official η unofficial θα του πεσει βαρια. ετσι η aosp ή η cyanogen που ειναι πιο ελαφρια θα μου προσφερει τα καλουδια του καινουριου χωρις να υποφερω καθε φορα που παταω το μενου η scrolaρω στα widgets κλπ.

στο sgs II εχω τοση επεξεργαστικη ισχη και ram ωστε να μην σκεφτομαι κατι τετοιο..

(μπορει να κανω και λαθος.)

 

Σωστός! Και εγώ της ίδιας άποψης είμαι, εκτός και αν η CM9 έχει να μας προσφέρει κάτι τόσο διαφορετικό από την stock εμπειρία... θα δείξει!

Καλημέρα Ευθύμιε, με ανοιχτό data είναι ίδια συμπεριφορά τoυ gps;

 

Σ μα αυτό είναι το πρόβλημα σου Ευθυμη. Πως να κλειδώσει γρήγορα με κλειστά τα data.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ούτε ποσοστά να έπαιρνα :lol:

GPS Aids για κατέβασμα XTRA data, και Donate έκδοση για να το κάνει αυτόματα χωρίς να χρειάζεται να τα κατεβάζετε εσείς κάθε φορά, για να κλειδώνετε παντού και πάντα σε 10-30 sec. Το καλύτερο 1.5eur που ξόδεψα ποτέ. (Ειδικά στο SGS Κώστα που ξέρεις πως είχε θέμα το GPS αν το αξιολογούσα 3/10 στην απόδοση στην αρχή, μετά το GPS aids του έβαζα εύκολα ένα 9αρι!)

Link to comment
Share on other sites

Σ μα αυτό είναι το πρόβλημα σου Ευθυμη. Πως να κλειδώσει γρήγορα με κλειστά τα data.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Το ξέρω βρε Κωστή και είναι κρίμα να μην μπορώ να βρω μια λύση... κατά τα άλλα έχω φέρει το κινητό μου εκεί που θέλω και είμαι πραγματικά πολύ πολύ ευχαριστημένος!

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω βρε Κωστή και είναι κρίμα να μην μπορώ να βρω μια λύση... κατά τα άλλα έχω φέρει το κινητό μου εκεί που θέλω και είμαι πραγματικά πολύ πολύ ευχαριστημένος!

 

Όταν ήμουν στην ελλάδα έκανα ένα ταξίδι και χρειάστηκα για λίγο το GPS. Χρησιμοποίησα το iPhone το οποίο όμως είχα με κλειστά τα data. Άργησε υπερβολικά να κλειδώσει. Θα δοκιμάσω και με το sgs2 με κλειστά να δούμε.

 

EDIT

Όντως με κλειστά data άργησε πάρα πολύ και για να κλειδώσει έπρεπε να βγω στο μπαλκόνι.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Και εγώ της ίδιας άποψης είμαι, εκτός και αν η CM9 έχει να μας προσφέρει κάτι τόσο διαφορετικό από την stock εμπειρία... θα δείξει!

 

 

 

 

Ούτε ποσοστά να έπαιρνα :lol:

GPS Aids για κατέβασμα XTRA data, και Donate έκδοση για να το κάνει αυτόματα χωρίς να χρειάζεται να τα κατεβάζετε εσείς κάθε φορά, για να κλειδώνετε παντού και πάντα σε 10-30 sec. Το καλύτερο 1.5eur που ξόδεψα ποτέ. (Ειδικά στο SGS Κώστα που ξέρεις πως είχε θέμα το GPS αν το αξιολογούσα 3/10 στην απόδοση στην αρχή, μετά το GPS aids του έβαζα εύκολα ένα 9αρι!)

 

Το είχα στο GS και πραγματικά έκανε δουλειά.

Το πέρασα και μόλις έκανε update έπιασα 9/9 δορυφόρους μέσα στο σπίτι.:-) !!!!!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

 

Έχω την official 2.3.4 και είμαι rooted. Θα κερδίσω κάτι αν πάω στην 2.3.6? Υπάρχουν δηλαδή ουσιαστικές διαφορές ή θα πήξω στα προβλήματα? Με την 2.3.4 δεν έχω FC ούτε reboots και όλα δουλέυον ρολόϊ.

 

 

Αν έχετε την καλοσύνη δώστε μου ένα link για την 2.3.6 official με Ελληνικό keyboard (δεν με νοιάζει το μενού το έχω έτσι κι αλλιώς αγγλικά) να την περάσω και πέστε μου αν το προτείνετε ....

 

Ευχαριστώ πολύ !!!

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Το είχα στο GS και πραγματικά έκανε δουλειά.

Το πέρασα και μόλις έκανε update έπιασα 9/9 δορυφόρους μέσα στο σπίτι.:-) !!!!!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ε τότε θα το περάσω κι εγώ αργά το απόγευμα που θα γυρίσω σπίτι και θα σας πω φυσικα.... ας ελπίσουμε !!!

Link to comment
Share on other sites

Το είχα στο GS και πραγματικά έκανε δουλειά.

Το πέρασα και μόλις έκανε update έπιασα 9/9 δορυφόρους μέσα στο σπίτι.:-) !!!!!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ναι!!! Γι'αυτό επιμένω και γράφω συνέχεια για το gps aids Κώστα είναι πραγματικά κρίμα να παιδεύονται κάποιοι και να μην χαίρονται τη συσκευή τους 100% !! Και η donate σου κάνει αυτόματα Update και έχεις πάντα σήμα .., σήμα καμπάνα!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ναι!!! Γι'αυτό επιμένω και γράφω συνέχεια για το gps aids Κώστα είναι πραγματικά κρίμα να παιδεύονται κάποιοι και να μην χαίρονται τη συσκευή τους 100% !! Και η donate σου κάνει αυτόματα Update και έχεις πάντα σήμα .., σήμα καμπάνα!:happy:

 

Όντως είναι must to have.

Λογικά αν κάποιος κάνει update εν όσο είναι σε wifi, θα έχει στην συνέχεια άμεσο κλείδωμα ακόμα και με κλειστά data αφού θα υπάρχουν ήδη καταχωρημένα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

βοηθήστε με λίγο αν θέλετε.....

 

έβαλα το CWM από το market, έκανα flash, ζήτησα reboot σε recovery αλλά ότι και αν κάνω με βάζει σε Android System Recovery (3e) και από κάτω

 

-Installing Package...

Finding package update...

Opening update package...

Verifuying update package...

E: Failed to verify whole-file signature

E: Signature verification failed

Installation aborted

 

ΑΡΝΕΙΤΑΙ πεισματικά να μπει σε CWM mode....... και είμαι κανονικά rooted

 

HELP

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι must to have.

Λογικά αν κάποιος κάνει update εν όσο είναι σε wifi, θα έχει στην συνέχεια άμεσο κλείδωμα ακόμα και με κλειστά data αφού θα υπάρχουν ήδη καταχωρημένα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

παντα μιλατε με το data ανοιχτο;

 

Ακριβώς Κώστα, εγώ που σπάνια χρησιμοποιώ 3G γιατί έχω σχεδόν παντού wifi (σπίτι, δουλειά, καφετέρια..), το έχω ρυθμίσει να κάνει αυτόματα Update τα data (όταν κάνουν expire) και πάντα lockάρω κατευθείαν.

 

βοηθήστε με λίγο αν θέλετε.....

 

έβαλα το CWM από το market, έκανα flash, ζήτησα reboot σε recovery αλλά ότι και αν κάνω με βάζει σε Android System Recovery (3e) και από κάτω

 

-Installing Package...

Finding package update...

Opening update package...

Verifuying update package...

E: Failed to verify whole-file signature

E: Signature verification failed

Installation aborted

 

ΑΡΝΕΙΤΑΙ πεισματικά να μπει σε CWM mode....... και είμαι κανονικά rooted

 

HELP

 

Πώς πέρασες το CWM φίλε με Rom manager? Το CWM μπαίνει μαζί με τον custom κέρνελ σου ή με CF-Root αν προτιμάς που είναι ο original kernel rooted με CWM χωρίς καμία άλλη αλλαγή.

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

Πώς πέρασες το CWM φίλε με Rom manager? Το CWM μπαίνει μαζί με τον custom κέρνελ σου ή με CF-Root αν προτιμάς που είναι ο original kernel rooted με CWM χωρίς καμία άλλη αλλαγή.

 

Ζητώ συγγνώμη. Είχα την εντύπωση ότι αν είμαι root μπορώ να βάλω CWM με Rom Manager όπως στο Zte Blade.

 

Οπότε θα κάνω CF-Root όπως προτείνεις .....!!! Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Μήπως, αν γνωρίζεις, μπορείς να μου πεις την άποψη σου στην ερώτηση που έχω κάνει 4 post πιο πάνω ? (για την 2.3.6???)

 

Ευχαριστώ πολύ !

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγγνώμη. Είχα την εντύπωση ότι αν είμαι root μπορώ να βάλω CWM με Rom Manager όπως στο Zte Blade.

 

Οπότε θα κάνω CF-Root όπως προτείνεις .....!!! Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Μήπως, αν γνωρίζεις, μπορείς να μου πεις την άποψη σου στην ερώτηση που έχω κάνει 4 post πιο πάνω ? (για την 2.3.6???)

 

Ευχαριστώ πολύ !

 

Κοίτα είμαστε και εν αναμονή για παγωτάκι (4,0,1 ICW) οπότε εάν σου δουλεύει απροβλημάτιστα θα σου πρότεινα να το αφήσεις έτσι.. ή το πολύ πολύ πάνε σε 2.3.5 (KJ3) γιατί μερικοί είχαν παράπονα από την ΚΚ5

 

ΥΓ. Εντάξη δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη, ρωτώντας πας στην πόλη :)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα είμαστε και εν αναμονή για παγωτάκι (4,0,1 ICW) οπότε εάν σου δουλεύει απροβλημάτιστα θα σου πρότεινα να το αφήσεις έτσι.. ή το πολύ πολύ πάνε σε 2.3.5 (KJ3) γιατί μερικοί είχαν παράπονα από την ΚΚ5

 

ΥΓ. Εντάξη δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη, ρωτώντας πας στην πόλη :)

 

Κατατοπιστικότατος.... Ευχαριστώ πολύ φίλε μου

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε θα το περάσω κι εγώ αργά το απόγευμα που θα γυρίσω σπίτι και θα σας πω φυσικα.... ας ελπίσουμε !!!

 

Όλα αυτά τα gps aids κ.λ.π. κάνουν ότι κάνει ακριβώς και το mod που σου είχα στείλει.Δε χρειάζεται καμία εφαρμογή να προσθέσεις στο κινητό σου, αφού μπορείς να το κάνεις απλά με ένα mod και να μη φορτώσεις το κινητό με ακόμα μία εφαρμογή.Το να ανοίξεις τα data στο gps μη το φοβάσαι, γιατί ή ποσότητα των data που κατεβάζει, είναι μηδαμινή.

Πάντως όπως σου είπαν γι΄ αυτό ακριβώς σου έβγαζε την πίστη να κλειδώσει :)

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα gps aids κ.λ.π. κάνουν ότι κάνει ακριβώς και το mod που σου είχα στείλει.Δε χρειάζεται καμία εφαρμογή να προσθέσεις στο κινητό σου, αφού μπορείς να το κάνεις απλά με ένα mod και να μη φορτώσεις το κινητό με ακόμα μία εφαρμογή.Το να ανοίξεις τα data στο gps μη το φοβάσαι, γιατί ή ποσότητα των data που κατεβάζει, είναι μηδαμινή.

Πάντως όπως σου είπαν γι΄ αυτό ακριβώς σου έβγαζε την πίστη να κλειδώσει :)

 

Ποιο Mod κατεβάζει αυτόματα τα XTRA data για να είναι πάντα φρέσκα? :blink: Παρέπεμψε με αν θέλεις γιατί δεν νομίζω να κάνει το ίδιο πράγμα..

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα gps aids κ.λ.π. κάνουν ότι κάνει ακριβώς και το mod που σου είχα στείλει.Δε χρειάζεται καμία εφαρμογή να προσθέσεις στο κινητό σου, αφού μπορείς να το κάνεις απλά με ένα mod και να μη φορτώσεις το κινητό με ακόμα μία εφαρμογή.Το να ανοίξεις τα data στο gps μη το φοβάσαι, γιατί ή ποσότητα των data που κατεβάζει, είναι μηδαμινή.

Πάντως όπως σου είπαν γι΄ αυτό ακριβώς σου έβγαζε την πίστη να κλειδώσει :)

 

Το πέρασα αυτό τότε αλλά δεν είχα δει κάποια διαφορά γι αυτό και επανήλθα στο forum με την ίδια ερώτηση... τώρα το κατέβασα το και όταν πάω σπίτι θα μου το περάσει από το wifi και θα δούμε τι παίζει με την εφαρμογούλα...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο Mod κατεβάζει αυτόματα τα XTRA data για να είναι πάντα φρέσκα? :blink: Παρέπεμψε με αν θέλεις γιατί δεν νομίζω να κάνει το ίδιο πράγμα..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3874288#post3874288

 

Το πέρασα αυτό τότε αλλά δεν είχα δει κάποια διαφορά γι αυτό και επανήλθα στο forum με την ίδια ερώτηση... τώρα το κατέβασα το και όταν πάω σπίτι θα μου το περάσει από το wifi και θα δούμε τι παίζει με την εφαρμογούλα...

 

Αφού δεν έιχες ανοίξει τα data :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3874288#post3874288

 

 

 

Αφού δεν έιχες ανοίξει τα data :)

 

ήθελε ανοιχτό data?? και αυτό λοιπόν που κατέβασα μάλλον το ίδιο θα θέλει... έτσι όμως δεν μπορώ να κάνω και πολλά ρε παιδιά γιατί το ξαναλέω ότι δεν μπορώ να ανοίξω data... και οι χρεώσεις, δυστυχώς είναι τσουχτερές αν δεν έχεις κάποιο data plan..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...