Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την επίσημη 2.3.4 (δεν είμαι Branded, το αγόρασα ως συσκευή σκέτη) και θέλω να κάνω root ώστε να χρησιμοποιήσω τον root explorer και να σβήσω stock applications.

 

Δεν θέλω custom roms Κλπ.

 

Υπάρχει έυκολος και απλός τρόπος root?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω την επίσημη 2.3.4 (δεν είμαι Branded, το αγόρασα ως συσκευή σκέτη) και θέλω να κάνω root ώστε να χρησιμοποιήσω τον root explorer και να σβήσω stock applications.

 

Δεν θέλω custom roms Κλπ.

 

Υπάρχει έυκολος και απλός τρόπος root?

 

Εδω θα βρεις οδηγίες. Θα χρησιμοποιήσεις τον CF-root ανάλογα με το ποια εκδοση περιεχει η συσκευη σου.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Κώστα.

 

Κοιτάω το baseband version ή το kernel version?

 

Στο Kernel version αναφέρει 2.6.35.7-Ι9100XWKI4-CL575468 root@DELL143#2

 

Βάσει αυτού κατεβάζω το GT-I9100_XWKI4_insecure ? Δεν είναι λάθος να αντικαταστήσω τον Kernel για να κάνω root ? Θέλω να πω, ότι δεν θέλω extreme things, απλό root για personal customization θέλω....

 

Συγγνώμη απλά στην εν λόγω συσκευή είμαι rookie ακόμη....

 

Ευχαριστώ πολύ !

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Κώστα.

 

Κοιτάω το baseband version ή το kernel version?

 

Στο Kernel version αναφέρει 2.6.35.7-Ι9100XWKI4-CL575468 root@DELL143#2

 

Βάσει αυτού κατεβάζω το GT-I9100_XWKI4_insecure ? Δεν είναι λάθος να αντικαταστήσω τον Kernel για να κάνω root ? Θέλω να πω, ότι δεν θέλω extreme things, απλό root για personal customization θέλω....

 

Συγγνώμη απλά στην εν λόγω συσκευή είμαι rookie ακόμη....

 

Ευχαριστώ πολύ !

 

Αν μπορεις πατησε *#1234# κ γραψε το pda εδω. Το pda ειναι η εκδοση λογισμικου που φορας. Εγω προσωπικα θα σε συμβουλευα να βρεις τον αναλογο cf-kernel για να κανεις root κ οχι με τον πιο παλιο insecure τροπο. Σου προσφερει κ τη δυνατοτητα του cwm μενου οταν κ αν γινει κατι ωστε να μπορεις να εχεις ενα image backup ωστε οποτε θες να μπορεις να επαναφερεις το κινητο σου σε αυτη τη κατασταση. Αν οχι ολοι ειμαι σιγουρος οι περισσοτεροι με cf-kernel περασαν root..

Στην ουσια ο cf-kernel ειναι ιδιος με τον stock αλλα τον αλλαζεις γιατι εμπεριεχει 2,3 απαραιτητα tweaks τα οποια σου δινουν αδεια Superuser κ το τηλεφωνο ειναι πλεον rooted, τιποτα παραπανω, τιποτα λιγοτερο :-)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις πατησε *#1234# κ γραψε το pda εδω. Το pda ειναι η εκδοση λογισμικου που φορας. Εγω προσωπικα θα σε συμβουλευα να βρεις τον αναλογο cf-kernel για να κανεις root κ οχι με τον πιο παλιο insecure τροπο. Σου προσφερει κ τη δυνατοτητα του cwm μενου οταν κ αν γινει κατι ωστε να μπορεις να εχεις ενα image backup ωστε οποτε θες να μπορεις να επαναφερεις το κινητο σου σε αυτη τη κατασταση. Αν οχι ολοι ειμαι σιγουρος οι περισσοτεροι με cf-kernel περασαν root..

Στην ουσια ο cf-kernel ειναι ιδιος με τον stock αλλα τον αλλαζεις γιατι εμπεριεχει 2,3 απαραιτητα tweaks τα οποια σου δινουν αδεια Superuser κ το τηλεφωνο ειναι πλεον rooted, τιποτα παραπανω, τιποτα λιγοτερο :-)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ sofos

 

PDA: I9100XWKI4

PHONE: I9100XXKI1

CSC: I9100DBTKH1

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω υπολογιστη εδω που ειμαι οποτε δεν μπορω να σου δωσω λεπτομερεις οδηγιες, ολο κ καποιος θα σε βοηθησει. Απ'οτι καταφερα να βρω σε links

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399 - εδω εχει τα παντα.

 

Αυτο που ψαχνεις εσυ μαλλον ειναι αυτος ο κερνελ

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=732535&d=1317117143 - XW_NEE_KI4-42: 2.3.4, CF-Root v4.2, SU 3.0, "insecure"

 

Αφου τον φλασαρεις μεσω odin θα σου βγαλει ενα τριγωνακι με θαυμαστικο στην εκκινηση του κινητου οπου μπορεις να το βγαλεις ειτε με το τροπο που λεει στο 2 ποστ του thread που εγραψα παραπανω η απ'οσο θυμαμαι εχει κ εδω στο myphone εναν οδηγο.

 

Επισης απ'οτι καταλαβα εχεις 2.3.4 εκδοση, θα μπορουσες να βαλεις καποια official η unofficial 2.3.5 πιο καινουργια αφου θα κανεις που θα κανεις root στη συσκευη :-)

Περισσοτερα κ με περισσοτερες λεπτομερειες οταν καταφερω κ φτασω σπιτι.. ;-)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την stock και όλα άψογα πάλι.πάντως μετά από εμπειρία 2 περίπου χρόνων με custom ROM μπορώ να πω με σιγουριά ότι οι custom ROM μόνο προβλήματα δημιουργούν και η σταθερότητα τον στοκ δεν συγκρίνεται με τίποτα.Πολλές φορές η καλύτερη ταχύτητα που κερδίζουμε δεν είναι τίποτα άλλο από την ψευδαίσθηση που μας δημιουργεί η παύλα μας να πειράζουμε το κινητό.Δεν ξέρω ποσό καιρό θα αντέξω με την στοκ, γιατί έχω το μικρόβιο του πειραματισμού, αλλά θα προσπαθώ να κρατηθώ για να απολαύσω το κινητό όπως πραγματικά πρέπει να είναι.χωρίς προβλήματα , reboots και battery drains.

 

Βάζεις ή λάθος Roms ή (το κυριότερο) πειραματίζεσαι με περίεργους kernels. Αυτό που συμβαίνει είναι οτι ελάχιστοι devs (cyanogen και ενας δυο ακόμα) έχουν επέμβει σε αρχεία της rom. Αυτό που κάνουν οι περισσότεροι είναι να επεμβαίνουν στο αισθητικό κομμάτι (να αλλάζουν δηλαδή το πως εμφανίζεται η custom ROM στον χρήστη πχ 4.5G launcher, άλλα εικονίδια κτλ (προσοχή δε μιλάω για themes αλλά για αλλαγές που κάνει o dev στη ROM αυτή καθεαυτή). Υπάρχει η παρανόηση σε πολλούς οτι η ταδε ROM είναι πιο ομαλή, πιο γρήγορη κτλ κτλ αλλά δεν ισχύει τίποτα απο αυτά γιατί οι πραγματικές αλλαγές έρχονται με τους kernels όπου εκεί έχουμε αλλαγές ουσίας απο αρκετούς developers...Απ' την άλλη, στην επίσημη rom που φοράς αυτή τη στιγμή, αν πας μόνος σου και βγάλεις όλη τη σαβούρα απο bloatware απ' το system με titanium, θα έχεις ενα καλύτερο τηλέφωνο έτσι απλά και χωρίς να αλλάξεις τίποτα στον kernel...

Άλλο παράδειγμα για να καταλάβεις τι σου λέω (απο changelog της checkrom)

Deodexed

Zipaligned

Included libsqlite.so and libsqlite_ini.so from Android 2.3.7 (improves performance)

Included app_process and system_server from Android 2.3.7 (improves scrolling)

 

Τα 2 πρώτα κάνουν την Rom πιo ομάλή και γρηγορότερη στην καθημερινή χρήση του κινητού και το έχουν όλοι οι devs και κάνουν στάνταρ καλύτερη/γρηγορότερη τη ROM. Τα επόμενα 2 που επεμβαίνουν σε ακόμα πιο βάθος στη ROM δεν το έχω δει σε πολλούς (και είναι εξίσου σημαντικά)...

Ας μην αρχίσω να μιλάω για cyanogen γιατί θα μας πάρει βράδυ...:happy:

 

Οι αλλαγές που μπορεί να γίνουν στον kernel είναι τραγικά πολλές και κάνουν όλη τη διαφορά...Με την ίδια rom μπορείς να έχεις απίστευτα αποτελέσματα με έναν καλό/σταθερό kernel και τα εντελώς αντίθετα (reboots/κολλήματα, fc και οτι άλλο μπορείς να φανταστείς) με έναν άλλο kernel που τον έχουν πειράξει μέχρι εκεί που δεν παίρνει...:p

That's all...

 

-edit με προλάβανε οι φίλοι Πέτρος και Κώστας

Edited by giannisr
Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν κατάλαβα καλά, προτείνεις αυτήν την λύση ώστε να έχω και το CWM (για batt stats, custom roms κλπ), σωστά?

 

Αν όμως κάνω την διαδικασία και βάλω και την XW_NEE_KI4: 2.3.4 που είναι custom kernel, Θα έχω κάποιο θέμα?

 

Εννοώ πως είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό και δεν θέλω να δω πχ μεγαλύτερα battery drain ή προβλήματα με κολλήματα... Μου αρέσει η stock rom και θέλω να την κρατήσω όπως έχει, αλλά με root για να χρησιμοποιώ το autostart, να αλλάξω batt icon, να βγάλω εφαρμογές με το root explorer κλπ

 

Αν στο κινητό δεν αλλάζει τίποτα, ως προς την αξιοπιστία του, να το κάνω τώρα....

 

Τέλος, η 2.3.5 έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο ? (διότι το κινητό το έχω όλα στα Αγγλικά μενού κλπ αλλά χρησιμοποιώ Greek text)

 

Thoughts pleaseeeeeeeeeee

Edited by STELSTEL

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν κατάλαβα καλά, προτείνεις αυτήν την λύση ώστε να έχω και το CWM (για batt stats, custom roms κλπ), σωστά?

 

Αν όμως κάνω την διαδικασία και βάλω και την XW_NEE_KI4: 2.3.4 που είναι custom kernel, Θα έχω κάποιο θέμα?

 

Εννοώ πως είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό και δεν θέλω να δω πχ μεγαλύτερα battery drain ή προβλήματα με κολλήματα... Μου αρέσει η stock rom και θέλω να την κρατήσω όπως έχει, αλλά με root για να χρησιμοποιώ το autostart, να αλλάξω batt icon, να βγάλω εφαρμογές με το root explorer κλπ

 

Αν στο κινητό δεν αλλάζει τίποτα, ως προς την αξιοπιστία του, να το κάνω τώρα....

 

Τέλος, η 2.3.5 έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο ? (διότι το κινητό το έχω όλα στα Αγγλικά μενού κλπ αλλά χρησιμοποιώ Greek text)

 

Thoughts pleaseeeeeeeeeee

 

Μην κάνεις τίποτα ακόμα...Μέσα στη βδομάδα θα κυκλοφορήσει η πρώτη επίσημη 2.3.6. Φλασάρεις αυτή και βάζεισ CF-Root για το root που θέλεις. Για ελληνικό πληκτρολόγιο οι λύσεις είναι πολλές..Για την 2.3.6 ήδη κυκλοφορούν πολύ καλά λόγια αν ψάξεις..:happy:

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν κατάλαβα καλά, προτείνεις αυτήν την λύση ώστε να έχω και το CWM (για batt stats, custom roms κλπ), σωστά?

 

Αν όμως κάνω την διαδικασία και βάλω και την XW_NEE_KI4: 2.3.4 που είναι custom kernel, Θα έχω κάποιο θέμα?

 

Εννοώ πως είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό και δεν θέλω να δω πχ μεγαλύτερα battery drain ή προβλήματα με κολλήματα... Μου αρέσει η stock rom και θέλω να την κρατήσω όπως έχει, αλλά με root για να χρησιμοποιώ το autostart, να αλλάξω batt icon, να βγάλω εφαρμογές με το root explorer κλπ

 

Αν στο κινητό δεν αλλάζει τίποτα, ως προς την αξιοπιστία του, να το κάνω τώρα....

 

Thoughts pleaseeeeeeeeeee

 

Στο "αυτη τη λυση" με πεταει σε ενα τοπικ χαμελεον στην 8σελιδα που δεν βλεπω κτ σχετικο :-|

Σχετικα με τα υπολοιπα, ναι θα σου περασει κ το cwm μενου που προσωπικα ειδικα με το θεμα backup με εχει σωσει.. Φτιαχνεις το κινητο οπως εσυ θελεις, εφαρμογες, ρυθμισεις, επαφες ολα, του κανεις κ ενα backup κ μετα πειραματιζεσαι οσο θες γιατι μπορεις να το επαναφερεις :-)

Οπως προανεφερα ο cf-kernel ειναι ιδιος ο επισημος της samsung με αλλαγμενα πολυ συγκεκριμενα πραγματα ωστε να σου προσφερει απλα αδεια superuser για να κανεις τα οσα λες. Δεν εχει καμια μα καμια διαφορα απο τον original οποτε κ δεν προκειται να αντιμετωπισεις καποια αρνητικη συμπεριφορα.

 

Κ για να ειμαι ειλικρινης κ εγω οσους κερνελ κ αν εχω δοκιμασει παντα καταληγω σε cf.. Η Samsung φαινεται να ξερει τι κανει, απλα, λυτα κ απεριττα ;-)

 

Η XWKJ3 2.3.5 που εχω περασμενη ναι ειναι full ελληνικα αλλα αν εισαι ευχαριστημενος με αυτο που εχεις βασικα τζαμπα σου βαζω ιδεες..

 

Edit: Παλι αλλαγη? 2.3.6? Με το που στρωνεις το κινητο παμε παλι ψαξε θεματα, περιμενε τον JKay, ψαξε συμβατοτητα σε mods.. Αυτη τη φορα λεω να μεινω λιγο πισω :-(

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις τίποτα ακόμα...Μέσα στη βδομάδα θα κυκλοφορήσει η πρώτη επίσημη 2.3.6. Φλασάρεις αυτή και βάζεισ CF-Root για το root που θέλεις. Για ελληνικό πληκτρολόγιο οι λύσεις είναι πολλές..Για την 2.3.6 ήδη κυκλοφορούν πολύ καλά λόγια αν ψάξεις..:happy:

 

Τέλεια, σε ευχαριστώ Γιάννη.

 

Περιμένω οπότε την 2.3.6 και ξεκινάω τότε. Ας το χαρώ "μαμά" λίγο ακόμα

 

Στο "αυτη τη λυση" με πεταει σε ενα τοπικ χαμελεον στην 8σελιδα που δεν βλεπω κτ σχετικο :-|

Σχετικα με τα υπολοιπα, ναι θα σου περασει κ το cwm μενου που προσωπικα ειδικα με το θεμα backup με εχει σωσει.. Φτιαχνεις το κινητο οπως εσυ θελεις, εφαρμογες, ρυθμισεις, επαφες ολα, του κανεις κ ενα backup κ μετα πειραματιζεσαι οσο θες γιατι μπορεις να το επαναφερεις :-)

Οπως προανεφερα ο cf-kernel ειναι ιδιος ο επισημος της samsung με αλλαγμενα πολυ συγκεκριμενα πραγματα ωστε να σου προσφερει απλα αδεια superuser για να κανεις τα οσα λες. Δεν εχει καμια μα καμια διαφορα απο τον original οποτε κ δεν προκειται να αντιμετωπισεις καποια αρνητικη συμπεριφορα.

 

Κ για να ειμαι ειλικρινης κ εγω οσους κερνελ κ αν εχω δοκιμασει παντα καταληγω σε cf.. Η Samsung φαινεται να ξερει τι κανει, απλα, λυτα κ απεριττα ;-)

 

Η XWKJ3 2.3.5 που εχω περασμενη ναι ειναι full ελληνικα αλλα αν εισαι ευχαριστημενος με αυτο που εχεις βασικα τζαμπα σου βαζω ιδεες..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

βασικά είμαι υπόχρεος που κάθεσαι και μου εξηγείς και με βοηθάς. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ !

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν κατάλαβα καλά, προτείνεις αυτήν την λύση ώστε να έχω και το CWM (για batt stats, custom roms κλπ), σωστά?

 

Αν όμως κάνω την διαδικασία και βάλω και την XW_NEE_KI4: 2.3.4 που είναι custom kernel, Θα έχω κάποιο θέμα?

 

Εννοώ πως είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό και δεν θέλω να δω πχ μεγαλύτερα battery drain ή προβλήματα με κολλήματα... Μου αρέσει η stock rom και θέλω να την κρατήσω όπως έχει, αλλά με root για να χρησιμοποιώ το autostart, να αλλάξω batt icon, να βγάλω εφαρμογές με το root explorer κλπ

 

Αν στο κινητό δεν αλλάζει τίποτα, ως προς την αξιοπιστία του, να το κάνω τώρα....

 

Τέλος, η 2.3.5 έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο ? (διότι το κινητό το έχω όλα στα Αγγλικά μενού κλπ αλλά χρησιμοποιώ Greek text)

 

Thoughts pleaseeeeeeeeeee

 

H καλύτερη λύση για να παραμείνεις "μαμά" είναι αυτή.

Δεν αλλάζει τίποτα στην αξιοπιστία του.Ίσα ισα μπορεί και να σε γλυτώσει από άσχημες καταστάσεις.

Φυσικά μετά οποιαδήποτε στιγμή το θελήσεις μπορείς να μεταβείς άμεσα και σε custom rom.

Προχώρα άφοβα μόνο σε CF root να δεις τι εστί κιόλας και τα άλλα έρχονται σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμασε κανεις τον speadmod test 12???

Φαινεται εξερετικος...

Τον εχω απο το πρωι...σερφαρισμα μεχρι τωρα 2.5ωρες επισης εχω κατεβασει 2 ρομ περιπου 700 mb

Οθονη ενεργη 3 ωρες

Και η μπαταρια ειναι στο 60%

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

http://www.multiupload.com/83WVDOC9XZ

http://www.multiupload.com/7JLMYLTK5K

 

Τυχαια βρηκα σε ενα forum τον μαμα TWlauncher αλλα με πιο πολλες επιλογες και ειπα να τον μοιραστω μαζι σας δεν κανει αντικατασταση τον ηδη υπαρχον οι επιλογες ειναι παρα πολλες οπως επισης και το tw4manager που εχει παρα πολλα θεματα εικονιδια widgets απο το galaxy το 1 και απο το δικο μας,δηλαδη αντι να βαλεις καποιον αλλο launcher και να ψαχνεις θεματα εικονιδια κτλ εχεις τον ιδιο και εισαι ωραιος.Στο λινκ παραθετω τον twlauncher και στο δευτερο λινκ το tw4manager ειναι η κουζινα που μπορεις να βαλεις διαφορα εικονιδια θεματα χωρις επαννεκινησεις κτλ.

http://img46.imageshack.us/img46/5305/sc20111129182532.th.png http://img256.imageshack.us/img256/7527/sc20111129183011.th.png

Edited by giogio
Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση προς εσάς που έχετε κάνει pimp το s2! Έχετε κανένα benchmark που τρέχετε να δούμε που βρίσκονται τα κινητά σε σχέση πάντα με αυτά που έχουν μαμίσια root κτλ? Εγώ πέρασα ένα benchmark που λέγεται quadrant standard (είναι free στο market) και το κινητό μου έπιασα 3105 σε κάποια φάση.. επίσης αν το τρέξετε κλείστε όλες τις εφαρμογές και απαιτεί επίσης σύνδεση και πρόσβαση στο δίκτυο... είμαι λιγάκι περίεργος αν τα αποτελέσματα έχουν ισχύ και κάποια πρακτική επεξήγηση...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμασε κανεις τον speadmod test 12???

Φαινεται εξερετικος...

Τον εχω απο το πρωι...σερφαρισμα μεχρι τωρα 2.5ωρες επισης εχω κατεβασει 2 ρομ περιπου 700 mb

Οθονη ενεργη 3 ωρες

Και η μπαταρια ειναι στο 60%

Τον χρησιμοποιώ απο χθες. Αψογος σε μπαταρία και επίσης αρκετά smooth. Τον συνιστώ και βλέπω να παραμένω εδώ για καιρό.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

σε καμια δυο ωρες θα ανεβασω το 2.3.6 για την συσκευη μας.εχει δοθει στο test mode του kies για συσκευες με csc ΧΕΝ ομως εχει ελληνικα παντου(και στο swype)και csc eur.θα δοθει λογικα μεχρι τα χριστουγεννα και στην ελλαδα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση: Εχω συγχρονισει τις επαφες μου με το fb και δειχνει την φωτογραφια του φιλου μου που με καλει, αλλα σε χαμηλη ποιοτητα, πιξελιασμενη. Υπαρχει λυση για καλυτερη αναλυση?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση προς εσάς που έχετε κάνει pimp το s2! Έχετε κανένα benchmark που τρέχετε να δούμε που βρίσκονται τα κινητά σε σχέση πάντα με αυτά που έχουν μαμίσια root κτλ? Εγώ πέρασα ένα benchmark που λέγεται quadrant standard (είναι free στο market) και το κινητό μου έπιασα 3105 σε κάποια φάση.. επίσης αν το τρέξετε κλείστε όλες τις εφαρμογές και απαιτεί επίσης σύνδεση και πρόσβαση στο δίκτυο... είμαι λιγάκι περίεργος αν τα αποτελέσματα έχουν ισχύ και κάποια πρακτική επεξήγηση...

Ευθύμη δεν μετράνε τα benchmarks σ αυτο που βιωνεις απο την χρήση.

Υπάρχουν kernels που βγάζουν τρομερά νούμερα όταν τους κάνεις υπερχρονισμο. Αλλα δεν ειναι για καθημερινη χρήση.

Εμένα σε 3 διαδοχικές μετρήσεις μου έβγαλε απο 3440-3500.

 

 

σε καμια δυο ωρες θα ανεβασω το 2.3.6 για την συσκευη μας.εχει δοθει στο test mode του kies για συσκευες με csc ΧΕΝ ομως εχει ελληνικα παντου(και στο swype)και csc eur.θα δοθει λογικα μεχρι τα χριστουγεννα και στην ελλαδα

Ευχαριστουμε Παναγιώτη την περιμένουμε.

 

http://www.multiupload.com/83WVDOC9XZ

 

Τυχαια βρηκα σε ενα forum τον μαμα TWLAUNCHER αλλα με πιο πολλες επιλογες και ειπα να τον μοιραστω μαζι σας δεν κανει αντικατασταση τον ηδη υπαρχον.

 

Μπορείς να μας πεις περισσότερα? τι ειδους έξτρα επιλογές έχει?

 

@@@Πετρο δεν γίνεται τίποτα με τις φωτο απο το FB γιατι είδη ειναι σε πολυ μικρη ανάλυση. Αν έχεις ειδικα καποιο tweak που όταν σε καλούν εμφανίζεται σε όλη την οθόνη ειναι χάλια.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

βασικά είμαι υπόχρεος που κάθεσαι και μου εξηγείς και με βοηθάς. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ !

 

Ολοι καπως ετσι μαθαμε :-)

 

http://www.multiupload.com/83WVDOC9XZ

 

Τυχαια βρηκα σε ενα forum τον μαμα TWLAUNCHER αλλα με πιο πολλες επιλογες και ειπα να τον μοιραστω μαζι σας δεν κανει αντικατασταση τον ηδη υπαρχον.

 

Ενδιαφερομαι κ εγω, ενα λινκ στο αναλογο forum η καποιες παραπανω πληροφοριες αν σου ειναι ευκολο θα βοηθουσαν!

 

@@pan24 Παναγιωτη σ'ευχαριστουμε :-)

 

Μια ερωτηση.. Το Backround Data που μου το εμφανιζει το JKay σαν επιλογη τι ακριβως ειναι?? Θελω να πω, ποιο ειναι το Backround Data γιατι μου το δειχνει πως το εχω on σε καθε επανεκκινηση.

 

Edit: Ακυρο το βρηκα.

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Για ριξτε μια ματια

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=19810649&postcount=60

 

Τα σχολια δικα σας...

Τα δικα μου οτι αρχιζουν τα φλασαρισματα...

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για ριξτε μια ματια

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=19810649&postcount=60

 

Τα σχολια δικα σας...

Τα δικα μου οτι αρχιζουν τα φλασαρισματα...

 

Τον κερνελ κυριως θελω να δοκιμασω, η ρομ απ'οτι διαβαζω σε σχολια δεν φαινεται να εχει κατι το ιδιαιτερο. Βασικα ψαχνω κ λογο για να μην φυγω απο τη kj3, ειμαι υπερευχαριστημενος.. Με προβληματισες!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και εδω η symphony 3.0.0 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1321529

το λινγκ της http://www.megaupload.com/?d=G1ZFKJX2

 

οποιος καλώς ας δοκιμάσει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

@@@Πετρο δεν γίνεται τίποτα με τις φωτο απο το FB γιατι είδη ειναι σε πολυ μικρη ανάλυση. Αν έχεις ειδικα καποιο tweak που όταν σε καλούν εμφανίζεται σε όλη την οθόνη ειναι χάλια.

Aυτο διαπιστωσα μετα απο ενα προχειρο search. Oh well, θα πρεπει να ζησουμε με αυτο :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανα root στο galaxy παίρνω το εξής μήνυμα από το avg:

 

 

 

Installed package:

com.noshufou.android.su is infected

 

Ignore/Uninstall

 

Είναι φυσιολογικό?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...