Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συμφωνω και εγω ειμαι απογοητευμενος!

ειδικα αυτο με το θεμα τωρα με εβγαλε απο τα ρουχα μου!

αν ειναι δυνατον!

δεν τεσταρουν καν αυτα που βαζουν στην κουζινα του πλεον!

κριμα..

 

φιλε και εγω το κατεβασα το theme blue monkey kai το περασα και ολα καλα!!!!απλα εγω τα περνάω μονος μου παντα κανω wipe cache kai davlic και μετα το φλασαρο!!!φυσικα και εγω παντα κρατάω ενα backup!!δοκημασε να το περασεις ετσι οπως σου το ειπα και ολα θα πανε καλα;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε και εγω το κατεβασα το theme blue monkey kai το περασα και ολα καλα!!!!απλα εγω τα περνάω μονος μου παντα κανω wipe cache kai davlic και μετα το φλασαρο!!!φυσικα και εγω παντα κρατάω ενα backup!!δοκημασε να το περασεις ετσι οπως σου το ειπα και ολα θα πανε καλα;)

 

φιλε ασε νευριασα και πηγα σε ομεγκα:)

αυτο μας ελειπε τωρα να κολλάει το κινητο επειδη βαλαμε ενα θεμα!

αν δεις και στο αναλογο θεμα στο forum.xda πολλα ατομα ειχαν παρομοια προβληματα!

εμεινε κοσμος και κοσμακης με το κινητο στο χερι :lol: επειδη φλασαρε το συγκεκριμένο θεμα:lol:

σε γενικες γραμμες ηταν καλη ρομ απλα αυτα τα χαζα με ξενερώνουν..

Link to comment
Share on other sites

φιλε ασε νευριασα και πηγα σε ομεγκα:)

αυτο μας ελειπε τωρα να κολλάει το κινητο επειδη βαλαμε ενα θεμα!

αν δεις και στο αναλογο θεμα στο forum.xda πολλα ατομα ειχαν παρομοια προβληματα!

εμεινε κοσμος και κοσμακης με το κινητο στο χερι :lol: επειδη φλασαρε το συγκεκριμένο θεμα:lol:

σε γενικες γραμμες ηταν καλη ρομ απλα αυτα τα χαζα με ξενερώνουν..

 

Μα αφου υπάρχει η καλύτερη...Ομεγα v5...Μονο αν την δουλευεις συνεχεια καταλαβαινεις την αξια τις τελικα...

η πιο σμουθ,η πιο γρηγορη και η καλυτερη σε μπαταρια με τον στοκ κερνελ...

Το μονο που μενει αγαπητε γιαννη να φτιάξεις γρηγορα το θεμα ICE CREAMED...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για όσους χρησιμοποιούν Checkrom 3.1.1

 

Με ποιον kernel έχετε δει την καλύτερη αυτονομία? Χρησιμοποιείτε setCPU ή όχι? Αν ναι, με τι governor?

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Για όσους χρησιμοποιούν Checkrom 3.1.1

 

Με ποιον kernel έχετε δει την καλύτερη αυτονομία? Χρησιμοποιείτε setCPU ή όχι? Αν ναι, με τι governor?

Απ'οτι ξερω απο αναφορες απο τα παιδια εδω,καθε κινητο εχει διαφορετικη συμπεριφορα με τους kernel.Οποτε πιστευω πως πρεπει να πειραματιστεις μονος σου και να μας πεις τις εντυπωσεις σου:)
Link to comment
Share on other sites

φιλε ασε νευριασα και πηγα σε ομεγκα:)

αυτο μας ελειπε τωρα να κολλάει το κινητο επειδη βαλαμε ενα θεμα!

αν δεις και στο αναλογο θεμα στο forum.xda πολλα ατομα ειχαν παρομοια προβληματα!

εμεινε κοσμος και κοσμακης με το κινητο στο χερι :lol: επειδη φλασαρε το συγκεκριμένο θεμα:lol:

σε γενικες γραμμες ηταν καλη ρομ απλα αυτα τα χαζα με ξενερώνουν..

 

Βασικά φταίει ή το θέμα ή αν φλάσαρες απο kitchen και είχες ταυτόχρονα kernel με recovery 5. Δεν φταίει η ROM...Φλασάροντας απο CWM όλα είναι μια χαρά σε αυτή την περίπτωση..

 

Μα αφου υπάρχει η καλύτερη...Ομεγα v5...Μονο αν την δουλευεις συνεχεια καταλαβαινεις την αξια τις τελικα...

η πιο σμουθ,η πιο γρηγορη και η καλυτερη σε μπαταρια με τον στοκ κερνελ...

Το μονο που μενει αγαπητε γιαννη να φτιάξεις γρηγορα το θεμα ICE CREAMED...

 

Αυτή που είναι μερικά βήματα πιο μπροστά λόγω περισσοτέρων παρεμβάσεων και καλυτέρευση του κώδικα της ρομ είναι η checkrom...Τα οποιαδήποτε προβλήματα έχει ο καθένας 99% προέρχονται απο τους διάφορους kernels και οι καγκουριές :p με το πειραματισμό του επεξεργαστή και όχι απ τη ROM αυτή καθεαυτή...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που είναι μερικά βήματα πιο μπροστά λόγω περισσοτέρων παρεμβάσεων και καλυτέρευση του κώδικα της ρομ είναι η checkrom...Τα οποιαδήποτε προβλήματα έχει ο καθένας 99% προέρχονται απο τους διάφορους kernels και οι καγκουριές :p με το πειραματισμό του επεξεργαστή και όχι απ τη ROM αυτή καθεαυτή...

 

κάθομαι και διαβάζω ανοησίες (για να μην το πω αλλιώς) για την checkrom ότι δεν σας κάνει επειδή δεν μπορείτε να βάλετε ένα theme. Εγώ όσες φορές δοκίμασα να φύγω απο τον Leo, το μετάνοιωσα και γύρισα πίσω το πολύ σε μία μέρα. Αλλάζω ρομ για να δοκιμάσω μόνο του Γιάννη που τον υποστηρίζω γιατί είναι φίλος, αλλά στην τελική μένω με την checkrom πάντα. Απλά μου κάθεται καλύτερα, τέλος.

Μην ακούω όμως ότι σκοτώνεται μία τεράστια δουλειά που έχει κάνει ο Leo, επειδή κάνει το λάθος και σας δίνει στο χέρι addons για την ρομ μέσω του kitchen. Σιγά μην κάθεται το παιδί και δοκιμάζει το κάθε πράγμα που έχει εκεί μέσα. Καλά κάνει και αφήνει κάποια πράγματα για εμάς. Στην τελική... όλοι μας είμαστε Testers. Σε όποιον δεν αρέσει, official rom.

 

Sorry για το υφάκι, αλλά υπερασπίζομαι έναν developer επειδή ξέρω πως είναι η θέση του. Τόσο καιρό εδώ μέσα, δεν "σκοτώνω" ούτε την ρομ του Γιάννη ούτε του Leo (για μένα μόνο αυτές οι 2 υπάρχουν). Αφήστε στους νέους να δοκιμάσουν και να δούν απο μόνοι τους.

 

Ευχαριστώ

Θοδωρής

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μια ερωτηση μονο,τα animations απο την omega τα βαζουμε μεσω cwm ή απο cwm manager flash update???
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα σε ολα οσα ειπε..

 

Κατι αλλο που μου παρουσιαστηκε.. Οταν σβηνω ενα μηνυμα ειτε απο gosms ειτε απο το original προγραμμα μηνυματων μου εμφανιζεται σαν αδεια συνομιλια κ πως εγινε στις 1/1/1970 (!)...

Κ δεν μπορω να σβησω το αναθεματισμενο νημα/thread/συζητηση οπως θελετε πειτε το..

Καμια ιδεα??!!

 

Edit : Googled and fixed ~!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικά φταίει ή το θέμα ή αν φλάσαρες απο kitchen και είχες ταυτόχρονα kernel με recovery 5. Δεν φταίει η ROM...Φλασάροντας απο CWM όλα είναι μια χαρά σε αυτή την περίπτωση..

 

ειχα τον κερνελ που ειχε η ρομ απο μονη της!

δεν πειραξα τιποτα! και απλα εβαλα το θεμα απο την κουζινα.

ημουν στην δουλεια δεν ειχα μπακ απ και την πατησα ασχημα!

ευτυχως ειχα περασμενη μεσα την ομεγκα 5 και ηρθε το κινητο στα ισια του!:)(παλι καλα!!!)

 

κάθομαι και διαβάζω ανοησίες (για να μην το πω αλλιώς) για την checkrom ότι δεν σας κάνει επειδή δεν μπορείτε να βάλετε ένα theme. Εγώ όσες φορές δοκίμασα να φύγω απο τον Leo, το μετάνοιωσα και γύρισα πίσω το πολύ σε μία μέρα. Αλλάζω ρομ για να δοκιμάσω μόνο του Γιάννη που τον υποστηρίζω γιατί είναι φίλος, αλλά στην τελική μένω με την checkrom πάντα. Απλά μου κάθεται καλύτερα, τέλος.

Μην ακούω όμως ότι σκοτώνεται μία τεράστια δουλειά που έχει κάνει ο Leo, επειδή κάνει το λάθος και σας δίνει στο χέρι addons για την ρομ μέσω του kitchen. Σιγά μην κάθεται το παιδί και δοκιμάζει το κάθε πράγμα που έχει εκεί μέσα. Καλά κάνει και αφήνει κάποια πράγματα για εμάς. Στην τελική... όλοι μας είμαστε Testers. Σε όποιον δεν αρέσει, official rom.

 

Sorry για το υφάκι, αλλά υπερασπίζομαι έναν developer επειδή ξέρω πως είναι η θέση του. Τόσο καιρό εδώ μέσα, δεν "σκοτώνω" ούτε την ρομ του Γιάννη ούτε του Leo (για μένα μόνο αυτές οι 2 υπάρχουν). Αφήστε στους νέους να δοκιμάσουν και να δούν απο μόνοι τους.

 

Ευχαριστώ

Θοδωρής

 

ελα φιλε μου χαλαρωσε!

ειπαμε 100 φορες οτι πεταει η ρομ!

λεομαρ ειχα για πολυ καιρο στο κινητο μου! ποτε δεν ειχα τετοια προβληματα! τουλάχιστον στην αρχη!

απο ενα σημειο και μετα αρχισαν τα προβληματακια!

δεν ειμαι ο μονος που την πατησε με το θεμα! αν μπεις στο φορουμ του θα δεις πανω απο 10 ατομα(και παραπανω) που αντιμετωπισαν το ιδιο προβλημα!

εκει αν δεν κανω λαθος καπου μπηκε και ο τουρκος μεσα και απαντησε σε καποιον "ελα χαλαρωσε ξαναφλασαρε και ολα θα πανε οκ" τοσο απλα..:lol:

εγω παντως οπως σου ειπα δεν ειχα μπακ απ στο κινητο μου και κοντεψα να παθω μεγαλη ζημια! σε μια φαση δεν εμπαινα ουτε σε recovery! καταφερα και μπηκα αφου εβγαλα την μπαταρια για κανα 10λεπτο.και ευτυχως ειχα μεσα το ζιπ της ομεγκα!

τωρα το κινητο πεταει και δεν το πειραζω με τιποτα!

και μου φαινεται οτι ετσι οπως εχω ΣΤΗΣΕΙ Ε Γ Ω το κινητο μου οτι με ομεγκα παει πολυ καλυτερα απο λεομαρ! και σε ταχύτητα και στα παντα:)

αυτα..

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Αυτην την δοκιμασε κανεις...Φαινεται πολύ μα πολυ ωραια...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1347711

Αν και ειναι εκ τουρκιας δεν ξερω αν υποστηρίζει τα ελληνικα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα font απο την Omega 5 πως τα βαζουμε?Γιατι τα εβαλα με install zip απο cwm recovery και δεν μπαινανε...
Link to comment
Share on other sites

Αυτην την δοκιμασε κανεις...Φαινεται πολύ μα πολυ ωραια...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1347711

Αν και ειναι εκ τουρκιας δεν ξερω αν υποστηρίζει τα ελληνικα...

 

η ρομ δεν ξερω τι λεει αλλα το θεμα μου αρεσε πολυ...

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

η ρομ δεν ξερω τι λεει αλλα το θεμα μου αρεσε πολυ...

 

Sent from my iphone 4

 

Οντως πανεμορφο ειναι

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο όλα αυτά τα μαγικά που έχει κάνει κατά καιρούς (πχ Chainfire 3d και τα μυαλά στα κάγκελα, μιλάμε για τρελή καινοτομία..ας μην μιλήσουμε καν για το πόσο κόσμο έχει διευκολύνει με τους όλα σε ένα root-kernels του...) του τη βάρεσε και πήγε και έφτιαξε mobile odin....!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1347899

Τι να πω...Μερικοί άνθρωποι απλά το 'χουν...:D

Link to comment
Share on other sites

Οντως πανεμορφο ειναι

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Αντε κανανες τολμηρος....εγω κουραστικα και αραξα στην κορυφαια,,,αλλα το θεμα τις τουρκιας ειναι τρομερο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αντε κανανες τολμηρος....εγω κουραστικα και αραξα στην κορυφαια,,,αλλα το θεμα τις τουρκιας ειναι τρομερο...

 

Δε μπορω να το βγαλω ομως γιατι δεν εχω πισι πλεον ας δοκιμασει καποιος...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο όλα αυτά τα μαγικά που έχει κάνει κατά καιρούς (πχ Chainfire 3d και τα μυαλά στα κάγκελα, μιλάμε για τρελή καινοτομία..ας μην μιλήσουμε καν για το πόσο κόσμο έχει διευκολύνει με τους όλα σε ένα root-kernels του...) του τη βάρεσε και πήγε και έφτιαξε mobile odin....!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1347899

Τι να πω...Μερικοί άνθρωποι απλά το 'χουν...:D

 

Μπορει καποιος να μου πει πως κανουμε εγκατασταση το Chainfire 3D?Εχω omega 5 και μεσα εχει κατι αρχεια.Διαβασα οτι πρωτα τρεχουμε την εφαρμογη .apk και μετα κανουμε Install zip τα 3 zip.Ποια zip κανουμε εγκατασταση ομως γιατι μεσα εχει 5.Και επειδη δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε εχει διαφορα στα παιχνιδια αν το βαλω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, μολις αγορασα και εγω το κινητο αυτο, μηπωε μπορειτε να μου πειτε ποια ρομ μπορω να βαλω που να ειναι πολυ καλη? σας ευχαρστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, μολις αγορασα και εγω το κινητο αυτο, μηπωε μπορειτε να μου πειτε ποια ρομ μπορω να βαλω που να ειναι πολυ καλη? σας ευχαρστω πολυ
Τι αλλο OMEGA οτι ποιο ελληνικο και φυσικα ποιο σταθερη απο ολες δηλαδη οτι καλυτερο κυκλοφορει
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως κανουμε εγκατασταση το Chainfire 3D?Εχω omega 5 και μεσα εχει κατι αρχεια.Διαβασα οτι πρωτα τρεχουμε την εφαρμογη .apk και μετα κανουμε Install zip τα 3 zip.Ποια zip κανουμε εγκατασταση ομως γιατι μεσα εχει 5.Και επειδη δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε εχει διαφορα στα παιχνιδια αν το βαλω?

 

κανεις εγκατασταση το apk και μετα μεσα απο την εφαρμογη κανεις install driver...

οταν ολοκληρωθει και κανει reboot μπενεις στην εφαρμογη και κανεις install shaders και plugins..nvidia κτλ

το συγκεκριμενο προγραμα ειναι για να παιζεις τα παιχνδια της nvidia(tegra games)

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Τι αλλο OMEGA οτι ποιο ελληνικο και φυσικα ποιο σταθερη απο ολες δηλαδη οτι καλυτερο κυκλοφορει

 

μπορεις σε παρακαλω πολυ να μου στειλεις το λινκ για να την βαλω και εγω και το τροπο για να την κανω? εγω αυτην την στιγμη 2.3.4 I9100XXKI1. σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

μπορεις σε παρακαλω πολυ να μου στειλεις το λινκ για να την βαλω και εγω και το τροπο για να την κανω? εγω αυτην την στιγμη 2.3.4 I9100XXKI1. σε ευχαριστω πολυ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316681

 

εδω θα βρεις τα παντα:)

Link to comment
Share on other sites

Αντε κανανες τολμηρος....εγω κουραστικα και αραξα στην κορυφαια,,,αλλα το θεμα τις τουρκιας ειναι τρομερο...

 

Την έβαλα ήδη πάνω από την omega με cache και dalvic wipe και έκατσε μια χαρά.Φαίνεται εξαιρετική για αρχή.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...