Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα...Μία ερώτηση κι από μένα αν κάποιος ξέρει.Μου 'στειλαν μια φωτό με mms.Aνοίγω το μήνυμα και λέει :

message size: 114kb

expires 02:50 (η ώρα μάλλον) 20 Μαρτίου

Download

 

πατησα download, λέει μετά "downloading"....

αλλά τίποτα! Μένει εκεί! Εννοείται έχω ενεργοποιήσει τα mms όπως και ο αποστολέας! Έψαξα να δω λίγο τα αρχεία μου μήπως όντως κατέβηκε κάπου, τίποτα...

Καμμιά ιδέα? Ευχαριστώ!

 

Ιντερνέτι είχες ανοιχτό; :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;; Εχθές πήγα στις ρυθμίσεις να αλλάξω μια γραμματοσειρά και κόλλησε όταν την επέλεξα. Πάταγα home button να πάει στην κεντρική, δεν έκανε τίποτα. Βγάζω μπαταρία, ξαναβάζω, το ανοίγω και μένει στην οθόνη με το σήμα του gsII και δεν κάνει τίποτα μετά. Επαναλαμβάνω την διαδικασία και πάλι τα ίδια... Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει; ICS έχει το κινητό... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;; Εχθές πήγα στις ρυθμίσεις να αλλάξω μια γραμματοσειρά και κόλλησε όταν την επέλεξα. Πάταγα home button να πάει στην κεντρική, δεν έκανε τίποτα. Βγάζω μπαταρία, ξαναβάζω, το ανοίγω και μένει στην οθόνη με το σήμα του gsII και δεν κάνει τίποτα μετά. Επαναλαμβάνω την διαδικασία και πάλι τα ίδια... Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει; ICS έχει το κινητό... :worry:

 

Αστο χωρις μπαταρια για κανενα 10λεπτο για αρχη.σε recovery μπορεις να μπεις?

Και εμενα ειχε κολλήσει εκει και το αφησα ολο το βραδυ χωρις μπαταρια και ανοιξε μετα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια με την jellybeam nordic η μπαταρια τελειωνει γρηγορα! με τη 4.0.4 εχει καλυτερη διαρκεια? εχει προβλημα η jellybeam με τη μπαταρια?απο custom rom πια αξιζει να βαλω απο θεμα μπαταριας?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια με την jellybeam nordic η μπαταρια τελειωνει γρηγορα! με τη 4.0.4 εχει καλυτερη διαρκεια? εχει προβλημα η jellybeam με τη μπαταρια?απο custom rom πια αξιζει να βαλω απο θεμα μπαταριας?ευχαριστω

 

Να υποθέσω εννοείς jellybean. Ίσως κάποια εφαρμογή σου τραβάει πολύ μπαταρία. Δοκίμασε να κάνεις root και να κατεβάσεις το greenify. Ναι, η 4.0.4 είναι η καλύτερη έκδοση όσον αφορά την μπαταρία, αλλά μην φανταστείς και τις απίστευτες διαφορές. Η 4.1 είναι καλύτερη σε σχέση με την 4.0.3 από μπαταρία, οπότε εάν δεν είχες πρόβλημα πριν την 4.1 ψάξε για εφαρμογές που στην τρώνε.

Link to comment
Share on other sites

Αστο χωρις μπαταρια για κανενα 10λεπτο για αρχη.σε recovery μπορεις να μπεις?

Και εμενα ειχε κολλήσει εκει και το αφησα ολο το βραδυ χωρις μπαταρια και ανοιξε μετα..

 

Πω ρε φίλε, δεν θα το πιστέψεις... :wacko: Καταρχάς, το άφησα και χωρίς μπαταρία 10' δεν έγινε κάτι. Μετά πήγα να βρω στο youtube πως μπαίνεις σε recovery mode για να μην σας πρήζω στις ερωτήσεις επειδή δεν ήξερα, το έκανα και εκεί που έχει τις επιλογές στο recovery, δεν ήξερα ποια να επιλέξω, το έκλεισα για να έρθω εδώ να ρωτήσω και μετά δεν ξαναέμπαινε σε recovery, ούτε μπορεί να κάνει καν boot... :worry: Tι κάνω τώρα; Το βάφω μπλε και το πετώ στην θάλασσα...;;; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω εννοείς jellybean. Ίσως κάποια εφαρμογή σου τραβάει πολύ μπαταρία. Δοκίμασε να κάνεις root και να κατεβάσεις το greenify. Ναι, η 4.0.4 είναι η καλύτερη έκδοση όσον αφορά την μπαταρία, αλλά μην φανταστείς και τις απίστευτες διαφορές. Η 4.1 είναι καλύτερη σε σχέση με την 4.0.3 από μπαταρία, οπότε εάν δεν είχες πρόβλημα πριν την 4.1 ψάξε για εφαρμογές που στην τρώνε.

 

εχω ελαχιστες εφαρμογες...το βραδυ απο τις 11 μεχρι 11 το πρωι απο 49% πηγε στο 36% χωρις να κανω τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φίλε, δεν θα το πιστέψεις... :wacko: Καταρχάς, το άφησα και χωρίς μπαταρία 10' δεν έγινε κάτι. Μετά πήγα να βρω στο youtube πως μπαίνεις σε recovery mode για να μην σας πρήζω στις ερωτήσεις επειδή δεν ήξερα, το έκανα και εκεί που έχει τις επιλογές στο recovery, δεν ήξερα ποια να επιλέξω, το έκλεισα για να έρθω εδώ να ρωτήσω και μετά δεν ξαναέμπαινε σε recovery, ούτε μπορεί να κάνει καν boot... :worry: Tι κάνω τώρα; Το βάφω μπλε και το πετώ στην θάλασσα...;;; :lol:

 

Recovery μπενει με power-home b-volume up ταυτόχρονα.

Αν το δοκιμασες και δεν μπαίνει προσπαθησε να μπεις σε download mode με power-home b-volume down.

Αλλα δοκιμασε παλι για να μπεις σε recovery.

Εισαι ροοτ καταρχην.δωσρ πληροφορίες για την ρομ και καρνελ.

 

Recovery μπενει με power-home b-volume up ταυτόχρονα.

Αν το δοκιμασες και δεν μπαίνει προσπαθησε να μπεις σε download mode με power-home b-volume down.

Αλλα δοκιμασε παλι για να μπεις σε recovery.

Εισαι ροοτ καταρχην.δωσρ πληροφορίες για την ρομ και καρνελ.

 

Μην αγχώνεσαι. Με την βοηθεια και των πιο ειδικων απο εδω θα βγαλεις ακρη.στην τελικη αν μπαίνεις σε download mode φλασαρεις μια στοκ με odin και θα εισαι οκ

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φίλε, δεν θα το πιστέψεις... :wacko: Καταρχάς, το άφησα και χωρίς μπαταρία 10' δεν έγινε κάτι. Μετά πήγα να βρω στο youtube πως μπαίνεις σε recovery mode για να μην σας πρήζω στις ερωτήσεις επειδή δεν ήξερα, το έκανα και εκεί που έχει τις επιλογές στο recovery, δεν ήξερα ποια να επιλέξω, το έκλεισα για να έρθω εδώ να ρωτήσω και μετά δεν ξαναέμπαινε σε recovery, ούτε μπορεί να κάνει καν boot... :worry: Tι κάνω τώρα; Το βάφω μπλε και το πετώ στην θάλασσα...;;; :lol:

 

Recovery μπενει με power-home b-volume up ταυτόχρονα.

Αν το δοκιμασες και δεν μπαίνει προσπαθησε να μπεις σε download mode με power-home b-volume down.

Αλλα δοκιμασε παλι για να μπεις σε recovery.

Εισαι ροοτ καταρχην.δωσρ πληροφορίες για την ρομ και καρνελ.

 

Μην αγχώνεσαι. Με την βοηθεια και των πιο ειδικων απο εδω θα βγαλεις ακρη.στην τελικη αν μπαίνεις σε download mode φλασαρεις μια στοκ με odin και θα εισαι οκ

 

Με ολα αυτα που διαβαζω, θυμαμαι τι επαθε το δικο μου πριν 2 μηνες... Μου φαινονται πανομοιοτυπα συμπτωματα και δυστυχως δεν αναψε ποτε... Πηγε service & μου αλλαξαν πλακετα... Ελπιζω να μην χρειαστει κατι τετοιο, ευχομαι να σου αναψει... Εστω να μπει σε download mode ωστε να φλασαρεις αλλη rom...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φίλε, δεν θα το πιστέψεις... :wacko: Καταρχάς, το άφησα και χωρίς μπαταρία 10' δεν έγινε κάτι. Μετά πήγα να βρω στο youtube πως μπαίνεις σε recovery mode για να μην σας πρήζω στις ερωτήσεις επειδή δεν ήξερα, το έκανα και εκεί που έχει τις επιλογές στο recovery, δεν ήξερα ποια να επιλέξω, το έκλεισα για να έρθω εδώ να ρωτήσω και μετά δεν ξαναέμπαινε σε recovery, ούτε μπορεί να κάνει καν boot... :worry: Tι κάνω τώρα; Το βάφω μπλε και το πετώ στην θάλασσα...;;; :lol:

 

δεν το συνδεεις και στο φορτιστη, να δεις μηπως δεν εχει μπαταρια; σε ics μετα απο κολληματα, συνηθιζε να καταπινει τη μπαταρια αυτοματως.

Link to comment
Share on other sites

Το s2 plus η διάφορα ειναι η μικρότερη μνήμη μονο?κι οτι εχει lte?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

διάβασα ότι βγήκε σήμερα η αναβάθμιση μέσω kies για το galaxy s2. θα δωθεί και μέσω ota? αλλιώς να κάνω εγκατάσταση το kies στο pc

Λογικα θα δωθει αλλα που διαβασες οτι βγηκε αναβαθμηση μεσω kies?

Εσυ το τσεκαρες στο κινητο σου?

Link to comment
Share on other sites

μπαα τίποτα. μόλις το τσέκαρα στο κινητό μου και δεν ήρθε η αναβάθμιση. το έγραψες πριν 1 ώρα ένας στο insomnia. και το τσέκαρα πριν από 5 λεπτά κι'εγώ αλλά τζίφος..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι μερικες φορες οταν παω να γραψω κυριως σε φορουμ με το chrome μου κολλαει και μετα απο λιγο μου βγαζει το παρακατω μυνημα "Πληκτρολογιο samsung διακοπηκε"

 

Υπαρχει λυση για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη τη παρεα... Μολις διαβασα αυτο:

 

http://www.sammobile.com/2013/03/18/galaxy-s-ii-galaxy-note-to-get-android-4-2-2-android-5-0-for-the-galaxy-s-iii-galaxy-note-ii/

 

In 2011, 2012 and this year Samsung brought plenty of Android devices. Today we received, through our insider the first pre-list about upcoming Android updates from the Korean giant. Samsung will update the Galaxy S II and Note to Android 4.2.2 but this will be the last update for these devices. This means the Galaxy S II and Note received an update from 2.3.6 to 4.0.4 to 4.1.2 and will stop at Android version 4.2.2. Google is the only OEM which gives so many updates to its devices but Samsung is doing the same now. Below is the list of devices, which will receive the Android 4.2.2 update from Samsung.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραία νέα. Βέβαια τα ελληνικά μπορεί να μείνουν στην 4.1.2, όποτε την πάρουν βέβαια.

Ξέρουμε τις διαφορές ανάμεσα σε 4.1.2 και 4.2.2;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία νέα. Βέβαια τα ελληνικά μπορεί να μείνουν στην 4.1.2, όποτε την πάρουν βέβαια.

Ξέρουμε τις διαφορές ανάμεσα σε 4.1.2 και 4.2.2;

 

Τα Ελληνικα ας την παρουν την... δευτερα παρουσια!!!!! Ας ερθει και ολο και καποιος τροπος θα βρεθει να φλασαριστει!!! :lol::lol::lol:

 

Οσο για τις διαφορες, κοιτα εδω:

 

http://www.android.com/about/jelly-bean/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το πρωί μέσω ΟΤΑ το μίνι update των ~7mb. (4.1.2 Nordic) Τρύπες μπάλωσε ή έδωσε κ κάτι καινούριο? Δεν παρατήρησα κάτι.

 

Διάβασα πιο πριν αυτό που λέγατε για το προβληματικό firmwire της κάμερας και ξενέρωσα γιατί έχω το ίδιο.

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το πρωί μέσω ΟΤΑ το μίνι update των ~7mb. (4.1.2 Nordic) Τρύπες μπάλωσε ή έδωσε κ κάτι καινούριο? Δεν παρατήρησα κάτι.

 

Διάβασα πιο πριν αυτό που λέγατε για το προβληματικό firmwire της κάμερας και ξενέρωσα γιατί έχω το ίδιο.

 

Παιδια, δεν εχω καταλαβει τελικα τι προβλημα υπαρχει με την καμερα... Υπαρχει προβληματικο firmware ή/και κατι αλλο?

 

Απο την ημερα που πηρα το κινητο μου απο το service (αλλαγη πλακετας...) παρατηρησα προβληματικες φωτογραφιες σε κλειστο χωρο... Οταν λεω παρατηρησα, εννοω οτι εβαλα 2 Γαλαξιες διπλα-διπλα και η διαφορα φαινοταν στην οθονη, πριν καλα-καλα πατησεις το κουμπι να βγει η photo!

Καποιος φιλος εδω στο forum, μου μιλησε για διαφορετικο module καμερας που βαζει πλεον η Samsung (και που μαλλον εβαλαν και σ'εμενα...)

 

Τωρα διαβαζω για προβληματικο firmware... Tι παιζει τελικα? :confused:

 

Να σημειωσω μολις πηρα την συσκευη στα χερια μου φλασαρα αμεσως Nordic 4.1.2 ενω λιγο αργοτερα εβαλα CyanogenMod 10.1 με Android 4.2.2... Τα προβληματα στις ληψεις φωτογραφιων σε κλειστους χωρους ηταν ακριβως τα ιδια και στις δυο περιπτωσεις...

 

Ετσι μου'ρχεται να παρω στο service και να τους ξeχεσω, αλλα τι μου φταινε οι τηλεφωνητριες... :mad::mad::mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη τη παρεα... Μολις διαβασα αυτο:

 

http://www.sammobile.com/2013/03/18/galaxy-s-ii-galaxy-note-to-get-android-4-2-2-android-5-0-for-the-galaxy-s-iii-galaxy-note-ii/

 

In 2011, 2012 and this year Samsung brought plenty of Android devices. Today we received, through our insider the first pre-list about upcoming Android updates from the Korean giant. Samsung will update the Galaxy S II and Note to Android 4.2.2 but this will be the last update for these devices. This means the Galaxy S II and Note received an update from 2.3.6 to 4.0.4 to 4.1.2 and will stop at Android version 4.2.2. Google is the only OEM which gives so many updates to its devices but Samsung is doing the same now. Below is the list of devices, which will receive the Android 4.2.2 update from Samsung.

Δηλαδη ανακοινωσε επισημα η samsung οτι θα δωσει για το s2 και την 4.2.2 εκδοση πολυ ποιο μελλοντικα και αυτη θα ειναι η τελευταια εκδοση android που θα δωσει για το s2?

 

Αν ισχυει αυτο τοτε ειναι πολυ καλο νεο...

Ναι μεν θα αργησει πολυ να βγει η 4.2.2 εδω ακομα δεν εχει ερθει στην ελλαδα η 4.1.2 οποτε καταλαβαινετε...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ανακοινωσε επισημα η samsung οτι θα δωσει για το s2 και την 4.2.2 εκδοση πολυ ποιο μελλοντικα και αυτη θα ειναι η τελευταια εκδοση android που θα δωσει για το s2?

 

Αν ισχυει αυτο τοτε ειναι πολυ καλο νεο...

Ναι μεν θα αργησει πολυ να βγει η 4.2.2 εδω ακομα δεν εχει ερθει στην ελλαδα η 4.1.2 οποτε καταλαβαινετε...

 

Απ'οτι λεει ισως ολα αυτα αλλαξουν, αλλα για να το "σκεφτεται" δεν ειναι και απιθανο να το κανει... Γιατι, δεν μπορει το S2 να "σηκωσει" το 4.2.2? Μια χαρα το "σηκωνει" σ'εμενα!!! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα Ελληνικα ας την παρουν την... δευτερα παρουσια!!!!! Ας ερθει και ολο και καποιος τροπος θα βρεθει να φλασαριστει!!! :lol::lol::lol:

 

Οσο για τις διαφορες, κοιτα εδω:

 

http://www.android.com/about/jelly-bean/

 

:lol:

ευχαριστω για το λινκ.

 

σχετικα με το module και το firmware της καμερας που αναφερετε, πως το ελεγχουμε;:worry:

Link to comment
Share on other sites

:lol:

ευχαριστω για το λινκ.

 

σχετικα με το module και το firmware της καμερας που αναφερετε, πως το ελεγχουμε;:worry:

 

Για το module δεν ξερω, για το firmware γραψε στον μαμησιο dialer *#34971539#

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...