Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την περασες και μετα το ροθταρες?λογικα αν υθνμαμαι καλα ετσι πρεπει να ειναι ,γιατι δεν εβαλες την wanamlite ετοιμη?

 

Αν ηθελα θα εμενα στην omega, γιατι να βαλω wanamlite?

Απλα περασα μια επισημη 4.1.2 να μου φυγει η περιεργεια.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σοφε μπορουμε να κανουμε τα multiwindows και το ink effect για odex LCD?:rolleyes: ειχα προσπαθησει να κανω odex την ωμεγα 19.2 ετσι για να μαθω μερικα πραγματα αλλα ειχα προβλημα με το gmail και το google play

 

Φίλε Τίμο γιατί να κάνεις odex μία deodexed rom :confused:

Όχι πάντως δεν γνωρίζω σε odexed να δουλεύω, σε λίγο θα ανεβάσω την XWLSD deodexed όμως για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Εχω την επισημη nordic LSD 4.1.2 και ειμαι rooted με Philz.

Πιο πριν ειχα την omega 19.2.

 

Η επίσημη είναι odexed, οι custom (τύπου Omega, Wanamlite κτλ) είναι όλες deodexed, γι'αυτό και τα περισσότερα mods είναι συνήθως για odexed roms.

Και εγώ δυστυχώς μόνο για deodexed μπορώ να βοηθήσω :)

 

@makis206 Την είχα δοκιμάσει και τη ls8 απλά δεν έμεινα για πολύ, σήμερα είπα με την lsd είπα να τη δουλέψω λίγο και εξεπλάγην!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εσεις που το κατεχετε... Εμεις που ειμαστε με 4.0.3 χωρις ροοτ Να βαλουμε το ζελεδακι με odin αλλα πιο απο ολα?

Εσεις που εχετε δοκιμασει... Προτινετε κατι?

Εαν μπορειτε και κανα url να το κατεβασω θα με βγαζατε απο κοπο. Υποθετω οδηγιες θα βρω απο την αρχη του θεματος.

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

@makis206 Την είχα δοκιμάσει και τη ls8 απλά δεν έμεινα για πολύ, σήμερα είπα με την lsd είπα να τη δουλέψω λίγο και εξεπλάγην!

 

Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως όταν το λέει αυτό κάποιος που γνωρίζει και πέντε πράγματα παραπάνω..!:D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Τίμο γιατί να κάνεις odex μία deodexed rom :confused:

Όχι πάντως δεν γνωρίζω σε odexed να δουλεύω, σε λίγο θα ανεβάσω την XWLSD deodexed όμως για όποιον ενδιαφέρεται.

 

 

 

Η επίσημη είναι odexed, οι custom (τύπου Omega, Wanamlite κτλ) είναι όλες deodexed, γι'αυτό και τα περισσότερα mods είναι συνήθως για odexed roms.

Και εγώ δυστυχώς μόνο για deodexed μπορώ να βοηθήσω :)

 

@makis206 Την είχα δοκιμάσει και τη ls8 απλά δεν έμεινα για πολύ, σήμερα είπα με την lsd είπα να τη δουλέψω λίγο και εξεπλάγην!

 

ετσι απο μ@κ@κι@ για δοκιμη:lol::p αλλα ενδιαφερομαι για την LSD deodex

ειχε μια ρυθμιση στην ωμεγα πινακας ειδοποιησεων και μπορουσαμε να αλλαζουμε εικονιδια στο notification bar μπορουμε να κανουμε κατι γι αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εσεις που το κατεχετε... Εμεις που ειμαστε με 4.0.3 χωρις ροοτ Να βαλουμε το ζελεδακι με odin αλλα πιο απο ολα?

Εσεις που εχετε δοκιμασει... Προτινετε κατι?

Εαν μπορειτε και κανα url να το κατεβασω θα με βγαζατε απο κοπο. Υποθετω οδηγιες θα βρω απο την αρχη του θεματος.

Ευχαριστω πολυ

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1544487

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη είναι odexed, οι custom (τύπου Omega, Wanamlite κτλ) είναι όλες deodexed, γι'αυτό και τα περισσότερα mods είναι συνήθως για odexed roms.

Και εγώ δυστυχώς μόνο για deodexed μπορώ να βοηθήσω :)

 

Κατι αλλο να σε ρωτησω.

Υπαρχει καποιο mod για να κανω τον καιρο του touchwiz διαφανο για να μην χρησιμοποιω αλλο app καιρου?

Επισης τον τελευταιο siyah beta μπορω να τον φλασαρω σε αυτην (nordic) η θα εχω προβλημα συμβατοτητας?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε μου ευχαριστω για το χρονο σου...

Εχουμε να προτεινουμε ποια εκδοση να βαλουμε να βελτιωσω λιγο το μικρα θεματακια που εχω με την θερμοκρασια και τα κλεισιματα?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστω για το χρονο σου...

Εχουμε να προτεινουμε ποια εκδοση να βαλουμε να βελτιωσω λιγο το μικρα θεματακια που εχω με την θερμοκρασια και τα κλεισιματα?

 

Eπίσης τον οδηγό εγκατάστασής της θα τον βρεις εδώ.:)

 

Αν κατεβάσεις την Nordic που λέει το link του φίλου timos δεν θα έχεις κανένα θέμα με "θερμοκρασίες" και "κλεισίματα", αυτά είναι αποκλειστικά "καλούδια" της 4.0.3 που έχεις αυτή τη στιγμή.. ;)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης τον οδηγό εγκατάστασής της θα τον βρεις εδώ.:)

 

Αν κατεβάσεις την Nordic που λέει το link του φίλου timos δεν θα έχεις κανένα θέμα με "θερμοκρασίες" και "κλεισίματα", αυτά είναι αποκλειστικά "καλούδια" της 4.0.3 που έχεις αυτή τη στιγμή.. ;)

 

οκκκκ οποτε κατεβαζω nordic... σβυνω τα παντα και περναω συμφωνα με τις οδηγιες!

Ευχαριστω παιδες!

Θα γραψω εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

οκκκκ οποτε κατεβαζω nordic... σβυνω τα παντα και περναω συμφωνα με τις οδηγιες!

Ευχαριστω παιδες!

Θα γραψω εντυπωσεις!

 

Aκολούθα βήμα βήμα τον οδηγό και όλα καλά θα σου πάνε!:)

Link to comment
Share on other sites

Αν ηθελα θα εμενα στην omega, γιατι να βαλω wanamlite?

Απλα περασα μια επισημη 4.1.2 να μου φυγει η περιεργεια.

 

επισημη ειναι χωρις τις @@.οπως τοθ στρατου.ποια η διαφορα?

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

επισημη ειναι χωρις τις @@.οπως τοθ στρατου.ποια η διαφορα?

 

Δεν πειραζει, τωρα εβαλα αυτην.

Θα τσεκαρω και αυτην που ειπε ο sofos πως θα βγαλει και βλεπουμε.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει, τωρα εβαλα αυτην.

Θα τσεκαρω και αυτην που ειπε ο sofos πως θα βγαλει και βλεπουμε.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2139353 sofos:D

Link to comment
Share on other sites

ετσι απο μ@κ@κι@ για δοκιμη:lol::p αλλα ενδιαφερομαι για την LSD deodex

ειχε μια ρυθμιση στην ωμεγα πινακας ειδοποιησεων και μπορουσαμε να αλλαζουμε εικονιδια στο notification bar μπορουμε να κανουμε κατι γι αυτο ?

 

Εννοείς τα εικονίδια (εμφάνιση/γραφικό) ή τα κουμπιά ολόκληρα (δηλαδή αντί για wifi έβαζες bluetooth)?

Μάλλον ήταν το lidroid mod. Ετοιμάζω mods αλλά είναι για deodexed εκδόσεις, επίσης για deodexed εκδόσεις αν ψάξεις θα βρεις πολλά έτοιμα και στο xda (απόσο είδα και τα περισσότερα mods από ls8 θα πρέπει να δουλέψουν σε lsd).

Απλά αφού είσαι root να θυμάσαι τον καλύτερο σου φίλο... τον CWM Backup!!

 

Κατι αλλο να σε ρωτησω.

Υπαρχει καποιο mod για να κανω τον καιρο του touchwiz διαφανο για να μην χρησιμοποιω αλλο app καιρου?

Επισης τον τελευταιο siyah beta μπορω να τον φλασαρω σε αυτην (nordic) η θα εχω προβλημα συμβατοτητας?

 

Ότι app βρήκα είναι και πάλι για deodexed (έχει φτιάξει αυτό που ζητάς ο StratosGr αλλά είναι για deodexed!)

Αυτό το κακό έχουν οι επίσημες του Sam Firmware :p

Για τον Siyah δεν γνωρίζω, μόλις βγήκα απ'το σπίτι και δεν έχω πρόχειρο link, λογικά θα ενημερώνει στο changelog της τελευταίας έκδοσης του.

 

 

Ανέβασα την Ιταλική έκδοση Stock Deodexed XWLSD εδώ για όσους τη θέλουν. Είναι ήδη Rooted και μπορείτε να τη φλασάρετε μέσω cwm ΑΛΛΑ διαβάστε προσεκτικά το OP γιατί έχω τον default kernel μέσα.

Που σημαίνει πως δεν έχει το cwm που γνωρίζετε οι περισσότεροι.

Μπορείτε να φλασάρετε έπειτα τον Philz ή κάποιον άλλο συμβατό

Download Εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τα εικονίδια (εμφάνιση/γραφικό) ή τα κουμπιά ολόκληρα (δηλαδή αντί για wifi έβαζες bluetooth)?

Μάλλον ήταν το lidroid mod. Ετοιμάζω mods αλλά είναι για deodexed εκδόσεις, επίσης για deodexed εκδόσεις αν ψάξεις θα βρεις πολλά έτοιμα και στο xda (απόσο είδα και τα περισσότερα mods από ls8 θα πρέπει να δουλέψουν σε lsd).

Απλά αφού είσαι root να θυμάσαι τον καλύτερο σου φίλο... τον CWM Backup!!

 

 

εννοω αντι για wi fi βαζεις bluetooth πρεπει να ειναι απο τις ρυθμισεις του s3 ενας φιλος που εχει το 3 ειναι το ιδιο δηλ πας ρυθμισεις -εμφανιση -πινακας ειδοποιησεων

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τα εικονίδια (εμφάνιση/γραφικό) ή τα κουμπιά ολόκληρα (δηλαδή αντί για wifi έβαζες bluetooth)?

Μάλλον ήταν το lidroid mod. Ετοιμάζω mods αλλά είναι για deodexed εκδόσεις, επίσης για deodexed εκδόσεις αν ψάξεις θα βρεις πολλά έτοιμα και στο xda (απόσο είδα και τα περισσότερα mods από ls8 θα πρέπει να δουλέψουν σε lsd).

Απλά αφού είσαι root να θυμάσαι τον καλύτερο σου φίλο... τον CWM Backup!!

 

 

 

Ότι app βρήκα είναι και πάλι για deodexed (έχει φτιάξει αυτό που ζητάς ο StratosGr αλλά είναι για deodexed!)

Αυτό το κακό έχουν οι επίσημες του Sam Firmware :p

Για τον Siyah δεν γνωρίζω, μόλις βγήκα απ'το σπίτι και δεν έχω πρόχειρο link, λογικά θα ενημερώνει στο changelog της τελευταίας έκδοσης του.

 

 

Ανέβασα την Ιταλική έκδοση Stock Deodexed XWLSD εδώ για όσους τη θέλουν. Είναι ήδη Rooted και μπορείτε να τη φλασάρετε μέσω cwm ΑΛΛΑ διαβάστε προσεκτικά το OP γιατί έχω τον default kernel μέσα.

Που σημαίνει πως δεν έχει το cwm που γνωρίζετε οι περισσότεροι.

Μπορείτε να φλασάρετε έπειτα τον Philz ή κάποιον άλλο συμβατό

Download Εδώ.

 

Για να την περασουμε θα χρειαστει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, η μιας και ειμαι στην Σκανδιναβικη για να παω στην Ιταλικη την δικη σου, δεν υπαρχει προβλημα?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για να την περασουμε θα χρειαστει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, η μιας και ειμαι στην Σκανδιναβικη για να παω στην Ιταλικη την δικη σου, δεν υπαρχει προβλημα?

 

Δεν πιστεύω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα, ίδια ρομ είναι, δεν χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα, ίδια ρομ είναι, δεν χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων :)

 

Οποτε με αυτη θα μπορω να εχω πλεον τα προνομια των mods που σου ζηταω, ε?

Ασχετο, αλλα πρεπει να ειναι γραμμενος στο 4shared για να την κατεβασω, η υπαρχει και αλλος τροπος?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε με αυτη θα μπορω να εχω πλεον τα προνομια των mods που σου ζηταω, ε?

Ασχετο, αλλα πρεπει να ειναι γραμμενος στο 4shared για να την κατεβασω, η υπαρχει και αλλος τροπος?

 

Ναι, θα μπορείς να τα βρεις πιο εύκολα αλλά και εγώ ή κάποιος άλλος να στα φτιάξουμε :)

Τώρα κοιτάω να το ανεβάσω και κάπου αλλού, θα ενημερώσω και εδώ για Mirror. Προς το παρών δυστυχώς πρέπει να είσαι registered.

Link to comment
Share on other sites

o siyah που δουλευει ειναι ο v6 beta,προσεξε μην βαλεις τον v5 και κανεις την ξερη
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

o siyah που δουλευει ειναι ο v6 beta,προσεξε μην βαλεις τον v5 και κανεις την ξερη

 

Ναι και γω γι αυτον ρωταω, απλα δεν θυμομουν την εκδοση.

Ευχαριστω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

διαβασα το OP και δεν εχει κατι το ιδιαιτερο,τον μαμα κερνελ ρουταρισμενο φοραει ,ολα μια χαρα.μπορει και να την δοκιμασω
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

διαβασα το OP και δεν εχει κατι το ιδιαιτερο,τον μαμα κερνελ ρουταρισμενο φοραει ,ολα μια χαρα.μπορει και να την δοκιμασω

 

Ετοιμάζω ρομ και απλά αυτή είναι η βάση :)

Την ανέβασα για αυτούς που θέλουν να τη χρησιμοποιήσουν σαν βάση για τη ρομ τους, για όσους τη θέλουν σαν βάση για να φτιάξουν mods και θέματα και για όσους απλά θέλουν τη stock rom έχοντας ταυτόχρονα και τη δυνατότητα να πειραματιστούν με διάφορα mods που κυκλοφορούν για ls8 και lsd στο xda, δεν είναι Ρομ τύπου wanam, Neat κτλ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...