Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο το πρωι που αποσυνδεσα το κινητο απ τον φορτιστη(8.30 το πρωι περιπου) η μπαταρια πεφτει συνεχως με αποτελεσμα αυτη τη στιγμη να εχει φτασει στο 37%(!).Μπαινω στο μενου της μπαταριας κ βλεπω οτι το λειτουργικο συστημα βρισκεται στο 40% και οτι ηπαραμονη σε ενεργη κατασταση εχει φτασει τις 5 ωρες.Χτες το βραδυ εκανα καποια updates σε διαφορες εφαρμογες κ υποψιαζομαι οτι καποια απο αυτες δεν αφηνει το επεξεργαστη σε ησυχια.Εχω απεγκαταστησει ενα μεγαλο μερος απο αυτες,αλλα δεν βλεπω καποια εμφανη διαφορα...Υπαρχει καποιος τροποε ωστε να βρω ποια εφαρμογη μου ρουφαει τη μπαταρια?Και αν δεν φταιει καποια εφαρμογη,τοτε τι μπορει να φταιει?

Παρεπιμπτοντως ειμαι με την ισπανικη jb εδω κ 1 εβδομαδα,χωρις απολυτως κανενα προβλημα μεχρι στιγμης...Καποια βοηθεια η καμια ιδεα?Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μολισ και εγω εγινα ροοτ με απολυτη επυτυχια και εβαλα και το ripple effect και σουπερ!!!!!!

βρε παιδια πειτε μου με το titanium backup πως απεγκαθηστουμε εντελως εφαρμογες του συστηματος???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!!Φοραω την 4.1.2 ισπανικη.. τελικα τι ειναι αυτη η μικρη αναβαθμιση που βγαζει το κινητο? ειναι απαραιτητη? διορθωνει κατι? Επισης ηθελα να αναφερω οτι προχτες εφαγε την πρωτη του τουμπα το κινητο.. και ξεφλουδισε λιγο στη μια γωνια στο πλαστικο που εφαπτεται με την οθονη.. υπαρχει τροπος να κανω κατι και να γινει ματ?
Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωι που αποσυνδεσα το κινητο απ τον φορτιστη(8.30 το πρωι περιπου) η μπαταρια πεφτει συνεχως με αποτελεσμα αυτη τη στιγμη να εχει φτασει στο 37%(!).Μπαινω στο μενου της μπαταριας κ βλεπω οτι το λειτουργικο συστημα βρισκεται στο 40% και οτι ηπαραμονη σε ενεργη κατασταση εχει φτασει τις 5 ωρες.Χτες το βραδυ εκανα καποια updates σε διαφορες εφαρμογες κ υποψιαζομαι οτι καποια απο αυτες δεν αφηνει το επεξεργαστη σε ησυχια.Εχω απεγκαταστησει ενα μεγαλο μερος απο αυτες,αλλα δεν βλεπω καποια εμφανη διαφορα...Υπαρχει καποιος τροποε ωστε να βρω ποια εφαρμογη μου ρουφαει τη μπαταρια?Και αν δεν φταιει καποια εφαρμογη,τοτε τι μπορει να φταιει?

Παρεπιμπτοντως ειμαι με την ισπανικη jb εδω κ 1 εβδομαδα,χωρις απολυτως κανενα προβλημα μεχρι στιγμης...Καποια βοηθεια η καμια ιδεα?Ευχαριστω

 

Δοκίμασες να κάνεις μία απλή επανεκκίνηση? Καμιά φορά συμβαίνει, μία επανεκκίνηση λύνει το πρόβλημα.

 

μολισ και εγω εγινα ροοτ με απολυτη επυτυχια και εβαλα και το ripple effect και σουπερ!!!!!!

βρε παιδια πειτε μου με το titanium backup πως απεγκαθηστουμε εντελως εφαρμογες του συστηματος???

 

Δες το βίντεο!

 

Καλησπερα παιδες!!Φοραω την 4.1.2 ισπανικη.. τελικα τι ειναι αυτη η μικρη αναβαθμιση που βγαζει το κινητο? ειναι απαραιτητη? διορθωνει κατι? Επισης ηθελα να αναφερω οτι προχτες εφαγε την πρωτη του τουμπα το κινητο.. και ξεφλουδισε λιγο στη μια γωνια στο πλαστικο που εφαπτεται με την οθονη.. υπαρχει τροπος να κανω κατι και να γινει ματ?

 

Προσωπικά πιστεύω είναι απαραίτητες οι αλλαγές και καλό θα ήταν να αναβαθμίσετε.

Όσον αφορά το πλαστικό δυστυχώς δεν νομίζω να μπορεί να γίνει κάτι εκτός και αν τους καταφέρεις να σου αλλάξουν την οθόνη (εγώ το κατάφερα λόγω των χρωμάτων τις οθόνης και μου άλλαξαν και το σασί!), μέχρι τότε.. ανεξίτηλο μαρκαδόρο!

Link to comment
Share on other sites

Για να μηδενισω τον μετρητη με usb jig πρεπει να εχω custom rom η μπορω να βάλω καποια επισημη και μετα ;
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να φοράς με κλειστό το τηλέφωνο απλά συνέδεσε το USB Jig. Θα μπει από μόνο του σε Download mode και θα μηδενίσει το μετρητή αν θυμάμαι καλά.

 

Edit: Αν θες δώσε μου 5 λεπτά να το δοκιμάσω όμως γιατί τώρα θυμήθηκα πως με κάποιες ρομ (διαφορετικοί bootloaders) δεν δούλευε. Οπότε ίσως να ήταν προτιμότερο να περάσει κάποια παλιά επίσημη GB πχ και να ξαναβάλεις το USB Jib μετά.

 

Edit2: Πέρνα τη 2.3.6 που κατέβασες και έπειτα με κλειστό το κινητό συνέδεσε το USB Jig. Αυτόματα θα μπει όπως προείπα σε download mode και θα μηδενίσει το μετρητή.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να φοράς με κλειστό το τηλέφωνο απλά συνέδεσε το USB Jig. Θα μπει από μόνο του σε Download mode και θα μηδενίσει το μετρητή αν θυμάμαι καλά.

 

Edit: Αν θες δώσε μου 5 λεπτά να το δοκιμάσω όμως γιατί τώρα θυμήθηκα πως με κάποιες ρομ (διαφορετικοί bootloaders) δεν δούλευε. Οπότε ίσως να ήταν προτιμότερο να περάσει κάποια παλιά επίσημη GB πχ και να ξαναβάλεις το USB Jib μετά.

 

ναι ηδη κατεβασα 2.3.6 και θα την βαλω σε λιγο

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

SamMobile

 

GT-I9100 Italy 2013 February Android 4.1.2 I9100XWLSD

GT-I9100 Nordic countries 2013 February Android 4.1.2 I9100XWLSD

GT-I9100 Spain 2013 February Android 4.1.2 I9100XWLSD

 

Έχουμε μπει σε τρελο...τριπακι με αυτα τα LSD! :lol: :p

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις μία απλή επανεκκίνηση? Καμιά φορά συμβαίνει, μία επανεκκίνηση λύνει το πρόβλημα.

 

 

 

 

 

 

 

 

Εκανα αλλα το προβλημα παραμενει...Στο 25% η μπαταρια και παραμονη σε ενεργη κατασταση του λειτουργικου συστηματος εχει ανεβει στις 7 συνεχομενες ωρες...

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο το Nordic που λετε ρε παιδια?

 

Και ρε παιιδα ο custom rom counter δεν σβηνει και με το προγραμμα triangleaway?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις μία απλή επανεκκίνηση? Καμιά φορά συμβαίνει, μία επανεκκίνηση λύνει το πρόβλημα...

Όντως αυτό ισχύει. Σήμερα παρατήρησα αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας. Δεν έτρεχα κάτι, κι όμως η cpu δεν έπεφτε κάτω από 500 mhz. Με μια επανεκκίνηση έστρωσε.

Σημείωση, το κινητό ήταν σε λειτουργία 378 συνεχόμενες ώρες, 15 μέρες δηλαδή χωρίς επανεκκίνηση και χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Jellybam κι άγιος ο Θεός!

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα face tag στη Συλλογή του LSD, υπήρχε και στο LS8?

 

Αν και τέλεια η αναβάθμιση πάντως (και εγώ βγάζω το καπέλο στη Samsung) ε AOSP δεν είναι και ας πέσετε να με φάτε :P

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα face tag στη Συλλογή του LSD, υπήρχε και στο LS8?

Αν και τέλεια η αναβάθμιση πάντως (και εγώ βγάζω το καπέλο στη Samsung) ε AOSP δεν είναι και ας πέσετε να με φάτε :P

 

ΔΕΝ σε τρώμε..(την είπε "τέλεια"; την είπε "ΤΕΛΕΙΑ";;;:whistle: ):lol:

 

Ναι Σοφέ, υπήρχε και στην ls8..:)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το μονο που με χαλαει μεχρι στιγμης στην Σκανδιναβικη εμφανισιακα, ειναι η notification bar που εχει γκρι χρωμα

και δεν ειναι μαυρη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

διπλο post σορρυ.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το μονο που με χαλαει μεχρι στιγμης στην Σκανδιναβικη εμφανισιακα, ειναι η notification bar που εχει γκρι χρωμα

και δεν ειναι μαυρη.

 

Και στην ls8 πάλι γκρι ήταν, είναι οντως άσχημη !!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ σε τρώμε.. αν μας πεις τι είναι αυτό το face tag!:lol:

 

Εννοείς στις φωτό; Αν πρόκειται γι'αυτό τότε ναι, υπήρχε και στην ls8..:)

 

(την είπε "τέλεια"; την είπε "ΤΕΛΕΙΑ";;;:whistle: ):lol:

 

Χμμ, ναί αυτό εννοώ, δεν το είχα παρατηρήσει!! Άνοιξα να δω καμιά φωτογραφία και μου έκανε εντύπωση :p

 

Ναί, απ' ότι είδα και το lockscreen bug διορθώθηκε στην LSD αλλά γενικά σαν αναβάθμιση από τη 4.0.4 εννοώ στην 4.1.2, μέρα με τη νύχτα σε αίσθηση και features. Αν αναλογιστείς το πόσο "παλιό" είναι το τηλέφωνο και το πόσο διαφορετικό έγινε, πραγματικά εντυπωσιακό!

Link to comment
Share on other sites

Και στην ls8 πάλι γκρι ήταν, είναι οντως άσχημη !!!

 

Ισως να ηταν ετσι.

Στην omega που ειχα ομως δεν ηταν γκρι και μαλλον επειδη την συνηθησα ετσι, δε μου αρεσει.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναί, απ' ότι είδα και το lockscreen bug διορθώθηκε στην LSD αλλά γενικά σαν αναβάθμιση από τη 4.0.4 εννοώ στην 4.1.2, μέρα με τη νύχτα σε αίσθηση και features. Αν αναλογιστείς το πόσο "παλιό" είναι το τηλέφωνο και το πόσο διαφορετικό έγινε, πραγματικά εντυπωσιακό!

 

Mε βρίσκεις σύμφωνο αν και είχα την εντύπωση ότι είχες δοκιμάσει και την ls8, το λέω επειδή στην lsd δεν βρήκα μεγάλες διαφορές με τη σημερινή αναβάθμιση (διόρθωση σε μικρο-lags είδα αν και τα έχω πει και στα "official firmwares"), παρ'όλα αυτά θέλω να πιστεύω ότι κάθε αναβάθμιση για καλό είναι! (έχουμε ακόμα τις πληγές απ'την αναβάθμιση στην 4.0.3..:lol: )

 

Γενικά μου αρέσει κι εμένα πολύ η 4.1.2, αν την έπιανε στα χέρια του κι ο Στράτος για το S2... κι αυτό για το χαμόγελο του παιδιού που κατέχει S2 θά'ναι..!:p

Link to comment
Share on other sites

Ισως να ηταν ετσι.

Στην omega που ειχα ομως δεν ηταν γκρι και μαλλον επειδη την συνηθησα ετσι, δε μου αρεσει.

 

Είσαι σε deodexed version ή odexed? Αν θες μπορώ να στην αλλάξω αν είσαι σε deodexed και rooted.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε deodexed version ή odexed? Αν θες μπορώ να στην αλλάξω αν είσαι σε deodexed και rooted.

 

καλησπερα σοφε μπορουμε να κανουμε τα multiwindows και το ink effect για odex LCD?:rolleyes: ειχα προσπαθησει να κανω odex την ωμεγα 19.2 ετσι για να μαθω μερικα πραγματα αλλα ειχα προβλημα με το gmail και το google play

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε deodexed version ή odexed? Αν θες μπορώ να στην αλλάξω αν είσαι σε deodexed και rooted.

 

Εχω την επισημη nordic LSD 4.1.2 και ειμαι rooted με Philz.

Πιο πριν ειχα την omega 19.2.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την επισημη nordic LSD 4.1.2 και ειμαι rooted με Philz.

Πιο πριν ειχα την omega 19.2.

 

την περασες και μετα το ροθταρες?λογικα αν υθνμαμαι καλα ετσι πρεπει να ειναι ,γιατι δεν εβαλες την wanamlite ετοιμη?

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...